www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Novela zákona o spotřebitelském úvěru přináší změny i v hypotékách

Změny zákona o spotřebitelském úvěru se dotknou i některých forem hypotečních úvěrů. Vliv budou mít na tzv. americké hypotéky, předhypoteční úvěr, nebo financování družstevního podílu. Hypoteční banka zachová stávající nabídku hypotečního financování a bude i nadále schopná pokrýt poptávku klientů po všech současných typech úvěrů. Dopad novely zákona však bude jen minimální a spíše jim přinesou výhody a pozitiva.

Výhledy Commerzbank pro rok 2011: stálé ceny, vyšší spotřeba a klesající nezaměstnanost

Podle odhadů Commerzbank bude nadcházející rok 2011 lepším rokem pře-devším pro spotřebitele.

Expres půjčka: Mimořádné benefity pouze do konce roku

Klienti GE Money Bank, kteří uzavřou smlouvu o Expres půjčce do konce roku 2010, získávají bezplatnou možnost libovolného počtu mimořádných splátek či předčasného splacení úvěru po celou dobu trvání smlouvy.

Zvýšení pojištění vkladů na 100 000 EUR je dalším impulsem k rozvoji družstevního bankovnictví

Poslední prosincový den vstoupí v platnost novela zákona o bankách. Ta zdvojnásobuje hranici pojištění vkladů v bankách a družstevních záložnách na 100 000 EUR a zkracuje výplatu vkladů na 20 pracovních dní.

Ekonomická prognóza Eurozóny: Směřujeme stále k vícerychlostní Evropě?

Evropská centrální banka (ECB) potřebuje „plán B“ pro případ krize.

Nové EXPRESNÍ Konto od UniCredit Bank - bez poplatku, rychle a s Kartou EXPRES k okamžitému použití

UniCredit Bank uvádí na český trh další atraktivní produkt – EXPRESNÍ Konto.

OSVČ a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2011

Od 1. 1. 2011 dochází ke změnám v platbách pojistného na důchodové a nemocenské pojištění osob samostatně výdělečně činných.

Platby v rámci ČR zdarma a levné europlatby oceňují lidé i firmy

Přijímat a posílat platby po ČR a Slovensku zdarma a za platby po Evropě platit jen euro či dvě – to je nabídka, která již oslovila mnoho lidí a firem v ČR. Na bankovních poplatcích můžete snadno ušetřit i vy.

ČSSZ oslavila 20 let namísto oficialit hledáním zlepšení

Letošní výročí dvaceti let své existence si v úterý a dnes připomněla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) celostátní poradou v Seči na Chrudimsku.

AXA bojuje proti překračování povolené rychlosti

Skupina AXA nechala rozmístit 155 reklamních ploch v 57 městech a obcích po území celé České republiky. Ty mají za cíl připomenout řidičům zákonem povolené rychlostní limity a motivovat je k bezpečné jízdě v obcích.

Volksbank prodloužila hypoteční akci Hypotéka bez starostí

V rámci této kampaně mohou zájemci získat nové i refinancované hypoteční úvěry s úrokovou sazbou již za 3,79 % p.a. a se zvýhodněným poplatkem za jejich zpracování, a to až do 20. prosince 2010.

To tu ještě nebylo – Slevotéka nabízí řízení tanku se slevou 40 procent

6.12.2010 Před dvěma týdny na český trh vstoupil první portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz.

Překladatelská agentura Channel Crossings obdržela prestižní certifikát kvality služeb

Channel Crossings patří mezi významné hráče na trhu jazykových služeb. Za dobu více než 17letého působení jsme přeložili více než 600 000 normostran nejrůznějších jazykových kombinací a odtlumočili více než 70 000 hodin.

Od začátku roku 2011 budou bankovní vklady ještě lépe chráněny

Události roku 2010 výrazně změnily tvář systému evropského systému pojištění vkladů. S důrazem na zvýšení důvěryhodnosti evropského bankovního sektoru vzrostla důležitost ochrany vkladů klientů bankovních institucí a dostupnosti vkladů v případě krachu banky. Fond pojištění vkladů (FPV) a s ním i všechny zainteresované instituce v průběhu roku intenzivně pracovaly na rekonstrukci systému pojištění vkladů a díky vynaloženému úsilí nyní figuruje Česká republika na prvních příčkách nejlépe připravených zemí. 

UniCredit Bank představuje nový moderní spotřebitelský úvěr PRESTO připravený na míru očekáváním českého trhu

Půjčka PRESTO představuje nový způsob úvěrování pro potřeby klientů v rozmezí od 30 000 Kč do 500 000 Kč.

Výdaje spotřebitelů v Evropě ve třetím čtvrtletí vzrostly o 1,2 procenta, ukazují útraty realizované platebními kartami

Průměrná hodnota transakcí uskutečněných prostřednictvím platebních karet v EU nadále klesá. Růst výdajů spotřebitelů se nyní zpomalil.

Home Credit oficiálně zahájil své působení v Číně

Home Credit je první a jediná zahraniční společnost, která získala v Číně licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů.

Vánoce po africku, to je radost z maličkostí

Vykouzlit úsměv na jejich tvářičce je snadné. Žádné drahé dárky, ale nejzákladnější věci.

GE Money Bank přichází s revolučními poplatky za europlatby

GE Money Bank jako první banka na trhu přihází od 1. 12. 2010 s poplatky za europlatby jako za tuzemský platební styk.

K oživení ekonomiky dojde už příští rok, uvedli lídři českého a slovenského bankovnictví

Až 84 procent lídrů českých a slovenských finančních institucí očekává,  že k oživení ekonomiky dojde v letech 2011 až 2012. Dvě třetiny finančníků předpokládají, že finanční trh čeká další konsolidace. Cestou z krize nejsou úspory, ale rozumné investice a řízení rizik. Největší investice se plánují do ICT a marketingu.

ING Bank pomáhá dětem rozvíjet jejich potenciál už pět let

Již pátým rokem pomáhá dětem v pěstounské péči nebo dětských domovech ING Bank fond Nadace Terezy Maxové dětem v rozvoji jejich talentu, vzdělávání či náplni volnočasových aktivit. Projekt, který vychází ze vzájemné spolupráce ING Bank a Nadace Terezy Maxové dětem, je založen na bázi generálního partnerství a principech transparentnosti, kdy si obě organizace kladou za cíl všestrannou podporu a pomoc opuštěným dětem.

Všechny důchody se od 1. ledna 2011 zvýší

Od lednové splátky roku 2011 se zvýší všechny důchody z českého důchodového systému. Tedy řádné i předčasné důchody starobní, důchody pro invaliditu prvního, druhého i třetího stupně, vdovské, vdovecké a sirotčí důchody.

UniCredit Bank se SEPA inkasem stále vede!

Letošní listopad je pro UniCredit Bank opět ve znamení novinek v bezhotovostním platebním styku. Už je to rok, co mohou naši klienti platit SEPA inkasem (SEPA Direct Debit). Banka nyní nově umožňuje klientům inkasní úhrady v eurech i přijímat, a to nejen v rámci ČR ale i z dalších 31 evropských zemí. UniCredit Bank je stále první a zatím jediná banka v České republice, která svým klientům poskytuje tuto inovativní službu.

Kolektivní nakupování víkendových pobytů a zážitků startuje

18. 11. 2010 První český portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz – včera začal nabízet své první slevy.

Životopis musí zaujmout

Téměř polovina (47 %) manažerů v České republice uvádí, že stráví prvním pročtením CV kandidáta v rámci jeho úvodního hodnocení průměrně 5-10 minut. Ve většině případů (72 %) jsou zapotřebí dvě až tři kola výběrového řízení, než se firma v ČR rozhodne pro vhodného kandidáta. Třetina manažerů považuje za nejdůležitější schopnosti kandidáta pro uplatnění v jejich firmě zejména znalost oboru a schopnost pracovat v týmu. Třetina manažerů potvrzuje, že si v současné době kandidáti před samotným zasláním CV častěji ověřují u dané společnosti detaily týkající se nabízené pracovní pozice.

Pojistné podvody se meziročně zdvojnásobily, v porovnání s rokem 2008 vykazují nárůst o 450%

Za první tři kvartály letošního roku odhalila Generali pojistné podovdy za 46 milionů korun. Celkový účet ale může být vyšší, protože další případy jsou v šetření a dosud nebyly uzavřeny. I tak se výše odhalených pojistných pojistných podvodů meziročně zvojnásobila. Na konci roku můžeme očekávat 100% nárůst proti roku 2009, kdy uchráněná hodnota činila 32 milionů korun. Srovnání s rokem 2008, kdy se částka pohybovala na hranici 11,5 milionů korun a kdy ještě nebyly tolik cítit dopady hospodářské recese, je alarmující. Bude-li trend letošního roku pokračovat, dostaneme se při porovnání let 2008 a 2010 k nárůstu o 450%! Předpokládaný scénář růstu pojistných podvodů v souvislosti s ekonomickou krizí zřejmě získává svou konkrétnější podobu.

Problémové dluhy se zvyšují

Průměrná výše problémového dluhu* fyzických osob vzrostla za předchozí tři čtvrtletí letošního roku na 29.802 Kč. Ukázal to průzkum provedený společností M.B.A. Finance. Zatím co v předloňském roce se pohyboval průměr okolo 18 000 Kč, v roce 2009 to bylo již 27 000 Kč.

Život bez sexu… indikátor zdravotního problému

Život bez sexu nastává z různých důvodů, jedním z nich může být fyzický zdravotní problém - porucha erekce.

Komerční pojišťovna rostla za první tři čtvrtletí roku 2010 výrazně rychleji než celý český trh

Za uplynulé 3 čtvrtletí letošního roku zvýšila Komerční pojišťovna předepsané pojistné v životním pojištění meziročně o 133 % na 7 miliard korun, zatímco celý český trh životního pojištění rostl meziročně o 19 %.

Direkt pojišťovna si již třetím rokem drží pozici nejdynamičtější pojišťovny na trhu

DIRECT Pojišťovna letos představila několik produktových novinek a potvrdila svou pozici inovativní a moderní pojišťovny.

Saxo Bank a Microsoft zpřístupňují akciové trhy zkušeným drobným investorům

Společnosti Saxo Bank a Microsoft dnes uvedly na trh novou obchodní platformu „MSN Trader – Powered by Saxo Bank“. Tato platforma nabízí drobným investorům možnost intuitivního obchodování s akciemi a nabízí jim funkce, které doposud byly dostupné pouze profesionálním investorům.

ČSSZ pojistné nadále úspěšně vybírá i přes stávající ekonomické podmínky

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vybrala v období od 1. 1. do 30. 9. 2010 na pojistném na sociální zabezpečení, které zahrnuje systémy důchodového a nemocenského pojištění, 245,9 miliard korun, vč. příspěvku na státní politiku zaměstnanosti 255,8 miliard Kč.

Úvěry od záložen jsou stále oblíbenější. Důvodem jsou nižší úroky a neochota bank půjčovat

Objem úvěrů poskytnutých družstevními záložnami vzrostl dle analýzy ČNB v prvním pololetí letošního roku o 27 procent.

Vienna Insurance Group v 1. až 3. čtvrtletí 2010

Koncernové pojistné vzrostlo o 7,1 procenta na 6,5 mld. EUR. Zisk (před zdaněním) se zvýšil o 10,9 procenta na 377,7 mil. EUR. Nadále silný růst v životním pojištění. Další posílení solidní kapitálové vybavenosti koncernu.

Italský šmrnc přijíždí do Prahy

Dne 25. 11. 2010 se od 19 hodin v luxusní restauraci Zelená Zahrada bude konat první autorská módní přehlídka talentované módní návrhářky Michaely Skuhravé.

Co ovlivňuje vývoj partnerského vztahu?

Partnerský vztah se během života vyvíjí. Vliv na kvalitu vztahu má mnoho faktorů. Patří sem například otevřenost v komunikaci, psychická pohoda, společné zájmy nebo sexuální život.

Skupina Zetor Group dosáhla za prvních devět měsíců letošního roku zisku 103 milionů korun

Skupina Zetor Group, tradiční český výrobce traktorové techniky, zaznamenává v letošním roce pozitivní výsledky hospodaření. Konsolidovaný zisk před zdaněním dosáhl za první tři kvartály roku 2010 výše 103 milionů korun.

Fio banka registruje silný příliv klientů

Fio banka zažívá velký zájem o své služby. Od integrace bankovních produktů do jejího portfolia, která proběhla k začátku září, získala do konce října přes 7000 nových klientů.

Chtějte víc!

Chcete, aby se vaše úspory zhodnocovaly vysokým úrokem a státní podporou a k tomu jezdit po českých dálnicích celý rok 2011 zdarma? Máme pro vás jednoduchou radu.

Nový standard o pojistných smlouvách otevírá řadu mimořádných příležitostí

Dlouho očekávaný pracovní návrh nového standardu pojistných smluv je podle společnosti Ernst & Young příležitostí, jak optimalizovat plnění regulačních požadavků týkajících se řízení kapitálu a požadavků v oblasti účetního výkaznictví.

Na internetu přibude portál kolektivního nakupování s víkendovými pobyty a zážitky

27.10.2010 Na český trh v listopadu přijde první portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz.

Nechte si poradit, jak výhodně a bezpečně zhodnotit své peníze

Stále častěji si uvědomujeme, jak důležité je pravidelně zhodnocovat své peníze. K tomu účelu většinou využíváme krátkodobá spoření, která nám ale nepřinášejí dostatečně vysoký zisk.

Půjčka s dobrým úrokem nejen od banky

Financujte své plány s Osobní půjčkou Cetelem. Rychlé vyřízení, transparentní podmínky a nyní s velmi atraktivním úrokem již od 6,9 % ročně!

Třicátníci spoří na důchod málo, čeká je nepříjemné překvapení

O nutnosti včasného spoření  na stáří jsme si povídali s Petrem Dufkem, analytikem ČSOB.

ČSSZ odebrala či snížila nemocenské celkem 2 549 lidem - porušili režim dočasně práceneschopného pojištěnce

Celkem 141 169 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce provedli zaměstnanci okresních správ, v Praze Pražské, v Brně Městské správy sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ/MSSZ) v období od ledna do září 2010. To je o 37 324 (tj. 36 %) kontrol více než ve stejném období roku 2009 – tehdy jich bylo celkem 103 845. Nejvíce kontrol se uskutečnilo v Moravskoslezském kraji – 17 809 a také ve Středočeském kraji – 15 112.

Praha vede v počtu nehod, těch nejzávažnějších je ale nejvíc jinde

Za leden až září letošního roku se na domácích silnicích přihodilo 55 550 nehod, které šetřila Policie ČR, plná čtvrtina z nich se přitom odehrála v Praze a na Prahu připadá také bezmála čtvrtina finančního objemu škod. Přesto, jak vypovídají policejní statistiky i statistiky ČSOB Pojišťovny, z hlediska závažnosti dopravních nehod patří hlavní město k nejbezpečnějším regionům republiky, naopak nejvyšší četnost tragických nehod vykazují Jihočeský a Zlínský kraj. V těchto krajích je také nejvyšší procento nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.

Finanční arbitr ČR se dostává stále více do povědomí spotřebitelů

Dokládají to i výsledky za třetí čtvrtletí roku 2010, kdy bylo doručeno celkem 595 podnětů k vyřízení, což představuje nárůst oproti stejnému období za rok 2009 o 56 doručených podnětů.

AXA nabízí nové pojištění vozidel

Od 1. listopadu nabízí AXA pojišťovna pojištění vozidel za nových podmínek. Při určování pojistných sazeb povinného ručení i havarijního pojištění bude nyní jedním ze základních kritérií věk držitele vozidla. Zkušení řidiči díky tomu mohou získat lepší podmínky než mladí řidiči, u kterých je riziko nehody mnohem větší. Zavádí se rovněž 10% sleva za roční platbu pojistného. Stávajících klientů se tyto změny netýkají.

Komerční banka spustila novou podobu internetových stránek www.kb.cz

Komerční banka připravila pro své klienty novou podobu svých webových stránek. Kromě změn v oblasti vzhledu a struktury stránek je významnou novinkou také lepší přístupnost webu pro zrakově či pohybově hendikepované uživatele.

Nadace AWD letos podpořila dobročinné projekty částkou téměř 750 000 korun

Již stovkám dětí pomohla i letos v rámci svých dobročinných projektů AWD Česká republika Pomoc dětem. Od počátku roku činí částka téměř 750 tis. korun.

Fio banka nabízí svým klientům možnost zúčastnit se primárního úpisu akcií varšavské burzy

Fio banka, největší český on-line broker, aktuálně umožňuje svým klientům zúčastnit se nejen primárního úpisu (IPO) akcií Fortuny na pražské burze, ale i primárního úpisu akcií Varšavské burzy cenných papírů na jejím vlastním trhu.

ČS Premier České spořitelny nabízí movitějších klientům vlastní pobočky a produktovou nabídku na míru

Možnost diskrétní obsluhy ve vlastní pobočkové síti a základní nabídku produktů a služeb zdarma nabízí od dnešního dne Česká spořitelna klientům s vyššími příjmy či velkým majetkem.

GE Money Bank otevřela v Brně Komerční centrum

GE Money Bank otevřela na začátku září v Brně nové Komerční centrum. Jde o specializovanou pobočku pro podniky a instituce.

Dluhy, stres a jiné problémy

Dluhy a dlouhodobý stres s nimi spojený společně se špatnou životosprávou jsou rizikovými faktory vzniku civilizačních onemocnění.

Nejčastěji bourají Mercedesy, BMW a Volva

Čím luxusnější vůz, tím větší pravděpodobnost vzniku nehody. Tak by se daly v kostce shrnout dlouhodobé statistiky ČSOB Pojišťovny týkající se škod z povinného ručení. Nejvyšší frekvenci škod přitom dlouhodobě vykazují majitelé vozů Mercedes, BMW a Volvo. Naopak nejméně bourají řidiči se značkou auta Dacia.

ČS nemovitostní fond vydělal od začátku roku 3,5 %

Od 1. ledna tohoto roku ČS nemovitostní fond investiční společnosti REICO, která je dceřinou společností České spořitelny, dosáhl zhodnocení ve výši 3,5 %.

Běžný spořicí účet od Volksbank CZ online s finanční podporou!

Od října 2010 nabízí Volksbank možnost založit si Běžný spořicí účet přes internet. Na podporu nového prodejního kanálu poběží od poloviny října kampaň, jejíž součástí je online hra Modří králíci s mottem „Vyhraj počáteční vklad na svůj účet“. Pokud si ji klient zahraje před založením účtu, získané body mu budou na nově otevřený účet připsány ve formě finanční odměny, která může činit až 750 korun.

Neplaťte, když nemusíte: S hypotékou od Hypoteční banky ušetříte peníze i čas!

Hypoteční banka je právem považována za jedničku na českém trhu hypoték. Proč se vám vyplatí žádat o úvěr právě u ní? Zbavíte se poplatků a necháte si jejich část vrátit na daních!

Začíná škola investování pro každého. Navštivte seminář zdarma!

Zhodnocení peněz je bezesporu atraktivním tématem. Hledáte alternativu ke svému termínovanému vkladu? Zajímá vás, jak můžete začít investovat? Nebo snad již zkušenosti máte a hledáte další investiční příležitosti? Vyberte si z následujících témat:

Podzimní hypotéka u Volksbank CZ již od 3,79 % ročně!

Od poloviny října 2010 Volksbank CZ zahájí podzimní hypoteční kampaň HYPOTÉKA BEZ STAROSTÍ. V rámci této kampaně budou mít zájemci možnost získat nové i refinancované hypoteční úvěry s úrokovou sazbou již za 3,79 % p.a. a se zvýhodněným po-platkem za jejich zpracování.

Kooperativa nezvyšuje sazby, naopak ocení věrné klienty

Dobří řidiči u Kooperativy příští rok opět ušetří za povinné ručení. Pro rok 2011 Kooperativa nebude plošně upravovat pojistné sazby. Základní pojistné sazby se tedy nezmění.

ČSSZ zahájila výplatu doplatků tzv. mateřské svým klientům

Doplatky peněžité pomoci v mateřství (PPM), tzv. mateřské v těchto dnech vyplatila klientům Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Odebrecht získala ocenění pro nejlepší rodinnou firmu roku IMD-Lombard Odier Global Family Business Award

Ocenění pro nejlepší rodinnou firmu roku IMD-Lombard Odier Global Family Business Award, které se snaží zviditelňovat nepostradatelnou roli rodinných podniků v globální ekonomice, slaví 15. výročí. Letos jej získala brazilská skupina Odebrecht.

Nejvíce dlužníků v ČR je ve věku 31- 40 let

Dle průzkumu provedeného společností M.B.A. Finance spadá více než 35 %  dlužníků, kteří mají problém splácet či nesplácí své závazky vůbec, do věkové kategorie 31 – 40 let. Další v pořadí je věková skupina 21 – 30 let s 23,5 %.

Chcete dosáhnout lepších výsledků než ostatní?

Seminář o tom jak efektivně využívat fundamentální a technickou analýzu s Kenem Vekslerem ze Saxo Bank se uskuteční 19.10.2010 v 17.00 v Saxo Bank.

Společnost Colosseum, a.s. uvádí INVEST Premium – Investici, která Vám chce vydělat

Služba INVEST je správa finančních prostředků klientů profesionálními portfolio managery na kapitálových trzích.

HyperSleva.cz rozdává milion, pospěšte si!

Webový portál HyperSleva.cz, který před několika dny rozšířil z Liberce své obchodní aktivity do Prahy, Plzně a Hradce Králové, stále nabízí k až 90% slevám na adrese www.HyperSleva.cz nově zaregistrovaným uživatelům bonus v podobě sto korun!

Kooperativa Vám z povinného ručení zaručí 100procentní úhradu škody

Povinné ručení Kooperativy od zítřka přináší další unikátní produkt. Pojištění NA100PRO totiž klientům Kooperativy nabídne kromě přímé likvidace a rozšířených asistenčních služeb, také stoprocentní úhradu škody.

Stavební spořitelna Wüstenrot zvýšila úrok z vkladu na 2,5 % p.a.

Stavební spoření zůstává přes navrhované změny stále jedním z nejvýhodnějších a nejbezpečnějších produktů na českém finančním trhu. Při úročení úspor 2,5 % ročně dosáhnete při šestiletém spoření na průměrný roční výnos 5,7 %.

Až milión korun na nový byt

Společnost Skanska Reality se nyní rozhodla zvýhodnit posledních 8 volných bytů projektu Bytové domy Romance II – 2. etapa v Praze-Uhříněvsi.

Zlatá koruna - více než osmdesát procent Čechů pokládá penzijní reformu za nevyhnutelnou

Podle exkluzivního výzkumu zpracovaného společností Ipsos Tambor pro VIII. Mezinárodní fórum Zlaté koruny, které se sejde zítra v Praze pod názvem Penzijní reforma – „Budem chudí důchodci?“, je většina obyvatel přesvědčena o nezbytnosti penzijní reformy, jejíž zavedení se dlouhá léta odsouvalo. Výzkum současně ukázal, že mezi lidmi je jen malá ochota převzít větší odpovědnost za finanční zajištění ve stáří, než tomu bylo dosud.

Jak na povinné ručení

Už dávno tomu není tak, že by povinné ruční nabízelo jenom pár pojišťoven. Konkurence na trhu je obrovská, co je, samozřejmě, výhodou pro zákazníky.

Podnikatelé již podruhé zasednou do bruselských křesel europoslanců

Ve čtvrtek 14. října 2010 se v budově Evropského parlamentu v Bruselu bude konat již druhé setkání „Evropského parlamentu podniků„ (EPE), které pořádá Evropská asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES, jejímž členem je i Hospodářská komora České republiky. Do křesel evropských poslanců usedne celkem 751 podnikatelů z 27 států EU.

LBBW Bank CZ spolupracuje s Allianz pojišťovnou a Allianz penzijním fondem

LBBW Bank CZ navázala spolupráci s Allianz pojišťovnou, a.s. a Allianz penzijním fondem a.s. Na svých pobočkách tak bude od 1. října nabízet klientům také produkty z oblasti pojištění.

200 tisíc jedinečných

Květnová reklamní kampaň Generali „Protože každý je jedinečný“ odstartovala novou dlouhodobou marketingovou linii vycházející z nové tržní strategie. Generali je pojišťovnou, která respektuje jedinečnost každého klienta. Součástí nového komunikačního konceptu se stala prezentace v rámci sociálních sítí. Generali vstoupila na Facebook, kde klientům i neklientům nejenom radí, či řeší případné nejasnosti, ale také je baví. Test jedinečnosti pojišťovny Generali si dosud vyzkoušelo na 200 tisíc unikátních hráčů. Záleží jen na klientovi, jakou formu komunikace zvolí, protože každý je jedinečný.

E-shopy s pneu trápí nízká marže, za pět let poklesla o desítky procent

Internetoví prodejci pneumatik bojují s nízkými maržemi, které za posledních pět let klesly u některého zboží až o polovinu. E-shopům se tak příliš nezvyšují zisky ani při nárůstu objednávek. Přesto jsou internetové obchody s pneu nuceny zkvalitňovat doplňkové služby pro zákazníky, kteří jsou stále náročnější. 

KPMG je druhým nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa

Celosvětová síť poradenských společností KPMG se umístila na druhém místě v žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa, který je každoročně sestavován společností Universum na základě hlasování studentů ekonomických oborů z předních světových univerzit.

DIRECT pojišťovna je novým partnerem programu GE MONEY Bank BENE+

DIRECT Pojišťovna se stala partnerem věrnostního programu bene+, který k platebním kartám nabízí společnost GE Money Bank. Klienti DIRECT Pojišťovny, kteří zaplatí své pojistné pomocí platebních karet zařazených do věrnostního programu bene+, dostanou část peněz na svůj účet zpět. V případě debetních karet se jedná o 5 % z ceny pojištění, u kreditních karet pak bonus dosahuje dokonce 10 %.

U Triglav pojišťovny čerpalo v létě pojistné plnění 22 % turistů

Pojistné plnění z cestovního pojištění letos čerpalo 22 % turistů, kteří se na své letní dovolené do zahraničí pojistili u Triglav pojišťovny. Češi cestovní pojištění využívali především pro úhradu výloh na lékařské ošetření, nejčastěji se potýkali se střevními infekcemi. Podle aktuálních statistik pojišťovny za uplynulé tři měsíce nahlásili klienti nejvíce pojistných událostí z Chorvatska, a to celou čtvrtinu případů.

Češi si letos přispívají na penzi nejméně za posledních 5 let

Průměrný měsíční příspěvek účastníka penzijního připojištění je nejnižší za pět let. Podle statistik Ministerstva financí si v prvním pololetí roku 2010 lidé na penzi průměrně spořili částku 428 korun za měsíc, což je o 4 % méně než loni.

Důchody by se od ledna 2011 měly v průměru zvýšit o 371 Kč

Na středeční zasedání vlády (29. 9. 2010) předkládá MPSV návrh nařízení podle § 67 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“).

Jak řídit rizika na trhu FOREX?

Rozhovor s Karolem Piovarcsym, ředitelem pobočky Saxo Bank v Praze, o obchodování na trhu FOREX.  

RM-SYSTÉM je burza přátelská i k drobným investorům

V České republice existují dvě burzy cenných papírů. RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů se zaměřuje na drobné a střední investory. Co nabízí?

IKEA Brno rozeslala nejvíc katalogů ve své historii

26.9. 2010 Brněnská IKEA rozeslala 370 000 katalogů do domácností po celé jižní Moravě, což je o 20 000 kusů více než loni. Zájemci, kteří nedostali katalog novinek pro rok 2011 do schránky, si mohou výtisk vyzvednout přímo v IKEA Brno. Obchodní dům s nábytkem letos snížil ceny nejvíce za uplynulých pět let.

Poptávkové systémy stále populárnější

24.9. 2010 To, že se ekonomické prostředí mění a s ním i dodavatelsko-odběratelské vztahy, naznačuje i vzrůstající počet registrovaných účastníků internetového systému ePoptávka.cz. K 31. 8. 2010 se zaregistrovalo rovných 140 tisíc subjektů, které si přejí dostávat oznámení o vhodných poptávkách, a tak zvýšit objem svých realizovaných zakázek.

Evropané jsou při pořízení nemovitosti na hypotéku zvyklí platit část ceny z vlastních úspor

Při sjednávání hypotečních úvěrů hradí většina Evropanů část kupní ceny z vlastních úspor. Potvrzují to data o hypotečních trzích evropských zemí, jenž má k dispozici Hypoteční banka. Italové například našetří předem až polovinu ceny kupované nemovitosti, než si jdou zažádat o hypoteční úvěr. Nemovitosti jsou zde navíc jen mírně levnější, než v nejdražším Německu. Němci nejen z důvodu vysoké ceny nemovitostí dávají přednost nájemnímu bydlení, bydlí takto šest z deseti domácností. Velké rozdíly jsou kromě požadavků na vlastní úspory, nebo v cenách nemovitostí také ve zvyklostech fixovat úrokové sazby.

Wall Street: Peníze nikdy nespí

Michael Douglas zpět ve své oscarové roli finančního žraloka Gordona Gekka. Premiéra 30. září 2010.

Komerční banka představuje MojeOdměny: nový koncept poplatkové politiky

Komerční banka od 1. ledna 2011 výrazně rozšíří nový koncept pro stanovení cen svých služeb. Cílem změn je cenově zvýhodnit takové chování klientů, které je pro klienty pohodlné a zároveň pro banku nákladově optimální. Změny se dotknou transakcí platební kartou, v průběhu roku 2011 pak bude koncept rozšířen také na další skupiny bankovních operací.

Bohatými dělá lidi to, co dělají po práci

Rozhovor s Karolom Piovarcsym, ředitelem pobočky Saxo Bank v Praze, o obchodování na trhu FOREX

První český „mobilní bankomat“ vyjíždí do ulic

Na český trh přichází další jedinečná novinka – Era mobilní bankomat. Speciálně upravená dodávka s vyškolenými pracovníky bude jezdit do míst, kde jinak lidé nemají možnost bankomaty využít. Jedná se o první „bankomat na kolech“ na českém trhu, který nabídne všechny klasické funkce a navíc také prodej vybraných Era produktů.

Stres na „manažerské úrovni“

Stres – dokáže na jednu stranu motivovat k vynikajícím výkonům, nebo obráceně vytvořit z výkonného úspěšného člověka doslova trosku. Vnímání stresu bývá individuální. Záleží na každém konkrétním člověku. Někdo se se stresem dokáže vypořádat sám a někdo potřebuje odbornou pomoc.

WPB Capital: Získejte garantované zhodnocení vkladu až 5,95 %

WPB Termínovaný vklad je díky garantovanému úročení až 5,95 % ročně jedním z nejatraktivnějších spořících produktů na trhu. Navíc umožňuje i předčasný výběr bez sankce!

Šetřete s českými doménami a multihostingem

Potřebujete více .CZ domén a více webů? Řešením je .CZ doména na multihostingu od ACTIVE 24. Nyní až 10 .CZ domén na multihostingu za jednu cenu.

Akční nabídka hypoték v ČSOB: sleva z úrokové sazby až 0,4 %

Klienti ČSOB mohou od poloviny září využít akční nabídku u hypoték, která spočívá ve slevě 0,1 procentního bodu ze sazby za každý započatý 1 mil. Kč úvěru. Maximální výše slevy činí 0,4 % pro hypotéky nad 3 mil. Kč včetně. Akční nabídka odstartovala 16. září a její platnost je časově omezena.

Interbank FX hledá ve východní Evropě brokerské partnery

Americká banka Interbank FX, přední světový mimoburzovní broker pro maloobchodní devizový trh (Forex), zveřejnila své plány, jak nabídnout své uznávané obchodní služby Forex významným pražským bankám, investičním firmám, makléřským domům a finančním institucím.

Hypotéky GE Money Bank nyní se sazbou 4,29 % a s mimořádnými splátkami bez poplatku

Od září GE Money Bank nabízí všem žadatelům o hypotéku možnost kdykoliv splácet úvěr na bydlení předčasně pomocí mimořádných splátek bez poplatků. Aktuální nabídka se vztahuje na účelové hypoteční úvěry s hodnotou nad 2 miliony korun se zvoleným úrokovým obdobím neboli fixací 3, 5 nebo 10 let. Garantované úrokové sazby hypoték GE Money Bank navíc ode dneška začínají již na 4,29 % p.a. Výhodná úroková sazba 4,29 % platí pro hypotéky s fixací na 3 roky.

Program DUO od UniCredit Bank poprvé kombinuje termínovaný vklad a investice

UniCredit Bank začala nově nabízet spořící produkt Program DUO, který v sobě unikátním způsobem kombinuje termínovaný vklad a pečlivě vybranou investici.

Prohlášení ČLFA k schválenému zákonu o spotřebitelském úvěru

Zákon o spotřebitelském úvěru, který byl 10. března 2010 schválen ve zkráceném řízení Poslaneckou sněmovnou, přináší ve srovnání s dosavadní úpravou této problematiky v zákoně č. 321/2001 Sb. podrobnější úpravu podmínek pro poskytování spotřebitelských úvěrů.

Genius Optimal od GE Money Bank - další krok ve vývoji účtů na trhu

Spořicí účet Optimal s unikátní garantovanou sazbou ve výši 2,50 % p.a. ke kontu Genius Optimal zdarma.

Více transakcí přes mobilní internet, větší strach ze zneužití dat

Internet v mobilu je pro stále větší počet lidí po celém světě snadným a pohodlným způsobem, jak vyřizovat bankovní transakce a nákupy. I přes vzrůstající popularitu mobilních zařízení však mezi zákazníky přetrvávají obavy – zejména ze ztráty soukromí a zneužití jejich osobních dat.
« Předchozí 1 2 3 4 5

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo