www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Vondra: Závazky vůči odběratelům plynu v EU i ČR je třeba dodržet

Praha 3. ledna (ČTK) - Závazky vůči odběratelům plynu jak v Evropské unii, tak v České republice musejí být dodrženy, řekl dnes po jednání se zástupci ruské energetické firmy Gazprom místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. Gazprom podle něj českou vládu ujistil o tom, že se tak stane. Lidé v České republice tak nemají důvod pro znepokojení, zásobníky jsou plné, uvedl rovněž Vondra.

Vondra: EU může mít plyn, i když se Rusko a Ukrajina nedohodnou

Praha 3. ledna (ČTK) - Evropská unie má nástroje, jak dlouhodobě řešit zásobování plynem i tehdy, pokud se Rusko a Ukrajina v brzké době nedohodnou nebo jejich spory ohledně dodávek budou pokračovat i v budoucnu. Novinářům to dnes po jednání se zástupci ruského Gazpromu řekl místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. I jako zástupce českého předsednictví Evropské unie nicméně zopakoval, že věří v rychlé vyřešení sporu obou zemí.

Ukrajina varuje před problémy s dodávkami plynu do Evropy

Kyjev 3. ledna (ČTK) - Ukrajina varovala před vážnými problémy s tranzitem plynu do zemí Evropské unie, pokud nebude spor s Ruskem o dodávky plynu vyřešen do deseti až 15 dnů. Gazprom ve čtvrtek kvůli sporům s Ukrajinou přerušil dodávky plynu do této země.

Obama naléhá na rychlé přijetí svého hospodářského plánu

Washington 3. ledna (ČTK) - Barack Obama, který se 20. ledna stane americkým prezidentem, dnes vyzval Kongres, aby se urychleně zabýval jeho návrhy na hospodářské oživení. Řekl, že USA teď stojí před výzvami, které ohrožují jejich hospodářství a "sny do budoucnosti". V týdenním rozhlasovém a internetovém poselství uvedl, že nebude-li se jednat rychle, hrozí zemi ještě hlubší hospodářský pokles a dvojciferná nezaměstnanost.

Ve slovenských obchodech dle ankety stouply platby v eurech

Bratislava 3. ledna (ČTK) - Slováci si první pracovní den po zavedení eura vyzkoušeli placení novou měnou ve větším množství než na Nový rok. Vyplývá to z pátečního průzkumu Eurobarometr, který dnes zveřejnila Evropská komise. První lednový den platilo v prodejnách v hotovosti výlučně eury jen jedno procento lidí. V pátek to bylo již 18 procent. Nadále ale převažovaly platby v korunách.

Gazprom: Ukrajina selhala v roli tranzitní země

Praha 3. ledna (ČTK) - Ukrajina podle ruského energetického gigantu Gazprom selhala ve své roli tranzitní země, a může proto za současné problémy v dodávkách plynu do některých evropských zemí. Novinářům v Praze to dnes řekl výkonný ředitel firmy Gazprom Export Alexandr Medveděv. Uvedl, že Evropská unie by měla tlačit na využití mezinárodních energetických smluv, a tím přinutit Ukrajinu, aby nebránila tranzitu plynu. Podle Gazpromu závazky vůči EU musejí být dodrženy. Medveděv též doufá, že se situace brzy vyřeší.

Chrysler získal první část finanční pomoci od vlády

New York 3. ledna (ČTK) - Americká automobilka Chrysler obdržela první část finanční pomoci ze záchranného úvěru od americké vlády. Oznámil to generální ředitel automobilky Bob Nardelli. V první fázi vláda Chrysleru, stejně jako větší automobilce General Motors, poskytla prostřednictvím nízkoúročené půjčky čtyři miliardy dolarů.

Ukrajinský Naftogaz prý Gazpromu splatil loňské dluhy za plyn

Kyjev 3. ledna (ČTK) - Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz prý ruskému plynárenskému gigantu Gazprom splatila všechny loňské dluhy za plyn. Firma to dnes podle agentury Reuters uvedla ve svém prohlášení. Dluhy jsou jednou z příčin současných rusko-ukrajinských sporů ohledně dodávek plynu. Gazprom je zejména kvůli nim ve čtvrtek Ukrajině přerušil.

Krize oddálí stavbu letištní haly v Pardubicích za 800 mil. Kč

Pardubice 3. ledna (ČTK) - Stavbu nového terminálu na letišti v Pardubicích za 800 milionů korun oddálí světová hospodářská krize, kvůli které bude mít letiště méně cestujících. Stavba, kterou brzdí i získání potřebných povolení, by se mohla posunout o dva až tři roky. Původně měla stavba letištní haly začít na konci letošního roku. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro Pardubický kraj.

Neplatiči povinného ručení dostanou pokutu už v únoru

Praha 3. ledna (ČTK) - Motoristé, kteří letos nemají pro své vozidlo sjednáno povinné ručení, dostanou pokutu už v únoru. Česká kancelář pojistitelů (KČP) jim podle dnešního Práva hned od 1. ledna začala za každý den účtovat podle druhu vozidla tzv. příspěvek do garančního fondu ve výši 20 až 300 korun. První dopisy s vyčíslením dlužné částky za leden rozešle ČKP neplatičům v první polovině února, píše deník.

Americké akcie zahájily rok růstem

New York 3. ledna (ČTK) - Americké akcie zahájily nový rok vysokým růstem na nejvyšší hodnoty od počátku listopadu. Mezi investory převládá dobrá nálada a většina z nich doufá, že letos trh po loňském prudkém poklesu oživí. Dařilo se hlavně automobilkám v čele s General Motors.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo