www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Přední americké akcie klesaly

New York 16. dubna (ČTK) - Přední americké akcie dopoledne mírně oslabovaly kvůli přetrvávajícím obavám ohledně stavu ekonomiky Spojených států. Technologické tituly však rostly díky nadějím na další fúze v tomto odvětví.

MMF: Recese bude pravděpodobně dlouhá, oživení pomalé

Washington 16. dubna (ČTK) - Současná globální recese bude pravděpodobně neobvykle dlouhá a obtížná a oživení pomalé, protože pramení z finanční krize. Uvedl to ve své zprávě Mezinárodní měnový fond.

Koruna v závěru vymazala ztráty

Praha 16. dubna (ČTK) - Česká měna opět mírně oslabovala, v závěru však své dnešní ztráty vymazala a k euru i dolaru se vrátila na středeční hodnoty. Krátce před 17:00 stála na 26,77 Kč/EUR a 20,31 Kč/USD, vyplývá z informací serveru Patria Online.

Pražská burza dnes posílila o 1,12 pct

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza v závěru dnešního obchodování posílila. Nejvíce se dařilo akciím CME, AAA Auto a ČEZ, naopak v červených číslech skončily cenné papíry Komerční banky, Philip Morris a pojišťovny VIG. Hlavní index PX vzrostl o 1,12 procenta na 849,6 bodu, vyplývá z údajů burzy.

Vítězem soutěže Manažer roku 2008 se stal Jiří Cienciala

Praha 16. dubna (ČTK) - Vítězem soutěže Manažer roku 2008 se stal generální ředitel a předseda představenstva Třineckých železáren Jiří Cienciala. Titul Manažerky roku pak získala rektorka Vysoké školy finanční a správní Bohuslava Šenkýřová. Výsledky 16. ročníku soutěže byly dnes oznámeny na pražském Žofíně. Ve finále vybírala patnáctičlenná komise mezi 69 manažery a manažerkami.

Soutěž o nejlepšího zaměstnavatele vyhrály Microsoft a ComAp

Praha 16. dubna (ČTK) - Vítězem šestého ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele České republiky v roce 2009, kterou pořádá poradenská firma Hewitt Associates, se stal v kategorii velkých společností Microsoft. V kategorii malých a středních společností vyhrála ComAp. Loni vyhrála společnost 3M Česko. Hewitt Associates o tom dnes informovala ČTK.

Autodopravci budou protestovat při zasedání ministrů dopravy EU

Praha 16. dubna (ČTK) - Tuzemští silniční dopravci budou 29. dubna protestovat během neformálního litoměřického zasedání evropských ministrů dopravy. Důvodem protestu je nesplněný slib odstupujícího premiéra Mirka Topolánka na zavedení slev na dálničním mýtném. Uvedl to prezident Česmadu Bohemia Vladimír Starosta po dnešním jednání celorepublikového krizového štábu sdružení.

Průzkum: Platební morálka se zhoršuje, včas neplatí ani stát

Praha 16. dubna (ČTK) - Platební morálka firem se v Česku výrazně zhoršuje. Z únorového průzkumu Hospodářské komory vyplývá, že tři ze čtyř firem platí pozdě. Podnikatelé chtějí po vládě, aby se touto situací vážně zabývala. Problémem je prý dnes i to, že na špici žebříčku neplatičů stojí stát. Pozdní platby ze strany státu jdou podle komory do miliard korun.

Průzkum: České firmy požadují snížení odvodů na pojištění

Praha 16. dubna (ČTK) - České firmy jako protikrizová opatření od státu požadují především snížení odvodů na sociální a zdravotní pojištění placené zaměstnavatelem i zaměstnancem. Dále by preferovaly zrychlení v systému vratek daně z přidané hodnoty, snížení daňové zátěže a zrychlení odpisů. Vyplývá to z průzkumu Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE).

Odbory: Firmy kvůli krizi více zaměstnávají nezaměstnané načerno

Praha 16. dubna (ČTK) - Některé firmy podle odborářů zneužívají krize a zaměstnávají načerno lidi, kteří zároveň pobírají podporu v nezaměstnanosti. Má to dopad na státní rozpočet, který kromě toho, že rostou výdaje na podpory, navíc přichází o příjmy z daní, jež by za normálních okolností zaměstnanci odvedli, řekl ČTK po dnešní schůzce tripartity místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Zisk výrobce mobilních telefonů Nokia se propadl o 90 procent

Helsinky 16. dubna (ČTK) - Čistý zisk největšího světového výrobce mobilních telefonů Nokia se v prvním čtvrtletí kvůli slabé poptávce meziročně propadl o 90 procent na 122 milionů eur (3,3 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma.

Automobilky šrotovné údajně nezachránilo, prodej se propadl

Brusel 16. dubna (zpravodaj ČTK) - Evropské automobilky před dopady globální ekonomické krize údajně nezachránilo ani šrotovné a ani následující prudký růst prodejů v Německu. V březnu se totiž prodej nových automobilů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku propadl o devět procent. Informovalo o tom dnes sdružení výrobců automobilů ACEA.

Pražská burza dopoledne při klidných obchodech rostla

Praha 16. dubna (ČTK) - Akcie na pražské burze dopoledne při klidných obchodech rostly. V černých číslech se obchodovala většina titulů. Hlavní index PX kolem 11:15 posílil o 0,61 procenta na 845,3 bodu, vyplývá z výsledků burzy.

ČR vyhrála arbitráž s Phoenix Action

Praha 16. dubna (ČTK) - Česká republika vyhrála arbitráž s izraelskou společností Phoenix Action o zhruba jednu miliardu korun. Spor se týkal investic, které firma v Česku prováděla přes společnosti Benet Praha a Benet Group. Klíčovým předmětem sporu byly zejména transakce spojené s akvizicí společnosti ČKD Blansko v roce 2001, informovalo dnes ministerstvo financí.

ČR a SR propojí své trhy s elektřinou od července

Praha 16. dubna (ČTK) - Společný trh s elektřinou mezi Českou republikou a Slovenskem by měl začít fungovat ve zkušebním provozu od začátku letošního července. Plně by se trhy měly propojit od září. Na dnešním semináři, který pořádal Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny, to řekl předseda Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Josef Fiřt.

ÚOHS možná bude řídit rada, nikoli předseda

Brno 16. dubna (ČTK) - V čele Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) možná nebude stát jeden předseda jako dosud, ale několikačlenná rada. Vyplývá to z informací úřadu, kterými se bude vláda zabývat na svém pondělním zasedání, zjistila ČTK.

Průmyslová výroba v EU meziročně rekordně klesla o 17,5 procenta

Brusel 16. dubna (zpravodaj ČTK) - Průmyslová výroba se v Evropské unii v únoru meziročně propadla o rekordních 17,5 procenta. V eurozóně, tedy unijních zemích platících eurem, klesla dokonce o 18,4 procenta. Vyplývá to z odhadů, které dnes zveřejnil Evropský statistický úřad (Eurostat). Jde o nejhlubší propad od roku 1990, kdy se tento údaj sleduje.

Inflace v eurozóně je nejnižší v historii

Brusel 16. dubna (zpravodaj ČTK) - Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu zpomalil na 0,6 procenta z únorových 1,2 procenta. Novináře o tom dnes ve zpřesněné prognóze informoval Eurostat. Potvrdil tak, že inflace je v eurozóně nejnižší v historii. Růst spotřebitelských cen citelně zpomaluje i v celé unii. V březnu se inflace propadla na 1,3 procenta z únorových 1,8 procenta. Jedinými státy EU, kde růst cen zrychluje, jsou Česko, Kypr a Polsko.

Japonské akcie po zprávě o HDP v Číně smazaly téměř všechny zisky

Tokio 16. dubna (ČTK) - Japonské akcie na začátku dnešního obchodování výrazně zpevnily a jejich zisky převyšovaly tříprocentní hranici. Během dne ale hlavní index prakticky všechny zisky smazal, když se ukázalo, že čínská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se očekávalo. Na devizovém trhu zpevňoval kurz japonského jenu.

Obchodníci kvůli krizi přiostřují cenový souboj o zákazníky

Praha 16. dubna (ČTK) - Obchodní řetězce přiostřují cenový souboj o zákazníky, kteří kvůli obavám z dopadů hospodářské krize na své peněženky více hlídají útraty a pečlivěji si vybírají obchody, ve kterých nakupují. Obchodníci proto rozšiřují nabídku levnějších privátních značek a někteří zavádějí nové značkové výrobky za nízké ceny, pomocí kterých se snaží zákazníky do svých prodejen přilákat.

Koruna oslabila na 26,94 Kč/EUR a 20,47 Kč/USD

Praha 16. dubna (ČTK) - Česká měna dopoledne oslabila vůči euru i dolaru. Kolem 10:00 koruna proti středečnímu závěru klesla na 26,94 Kč/EUR a 20,47 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

EK: České hutě splnily podmínky státní podpory k restrukturalizaci

Brno 16. dubna (ČTK) - České hutě splnily podmínky restrukturalizačního programu, který byl spojen s vyplacením veřejné podpory 8,3 miliardy korun. Vyplývá to ze čtvrté a závěrečné zprávy Evropské komise, o které dnes ČTK informoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Čeští farmáři se asi připojí k mezinárodnímu protestu

Praha 16. dubna (ČTK) - Čeští zemědělci se nejspíše připojí k mezinárodnímu protestu proti zemědělské politice Evropské unie, který se má uskutečnit 29. dubna. Prezident Agrární komory Jan Veleba to dnes řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál. O tom, jak konkrétně se do těchto protestů zapojí, budou dnes farmáři jednat. Kromě nestejných dotačních podmínek pro staré a nové unijní země si čeští rolníci již delší dobu stěžují hlavně na kritickou situaci v chovu mléčného skotu.

Brány pracovního trhu od května Čechům zcela otevře i Belgie

Brusel 16. dubna (zpravodaj ČTK) - Češi a Slováci budou moci od května volně pracovat v další ze starých členských zemí Evropské unie. Belgie se rozhodla, že už nebude usilovat o prodloužení překážek bránících občanům osmi států, které se staly členy EU v roce 2004, v přístupu na svůj pracovní trh. Informuje o tom dnešní vydání listu La Libre Belgique.

Klaus jedná v Tunisku, podepsány dvě obchodní dohody

Tunis 16. dubna (ČTK) - Během prvního dne státní návštěvy českého prezidenta Václava Klause v Tunisku uzavřela česká strana podle agentury AFP s tuniskou soukromou skupinou Mrabeti dvě obchodní dohody o celkové investici 270 milionů eur. Prezident Klaus zahájil třídenní návštěvu ve středu setkáním se svým tuniským protějškem Zínem Abidínem bin Alím a s premiérem Muhammadem Ghannúším, ukončí ji v pátek.

Na trh přichází bezplatný týdeník Sedmička

Praha 16. dubna (ČTK) - Vydavatelství Mladá fronta (MF) přichází na trh s novým bezplatným týdeníkem Sedmička. Celostátní titul s regionálním dosahem, který vyšel v nákladu 700.000 výtisků, má rozsah 48 stran a v pražské mutaci se zabývá například možností vypsání místního referenda ohledně konání letních olympijských her v roce 2020 v Praze.

Naděje na oživení ekonomiky pomohly americkým akciím k růstu

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie ve středu zpevnily a k růstu jim pomohly první známky stabilizace ekonomiky. Pomohla také statistika o plnění závazků klientů společnosti American Express, ve ztrátách ale kvůli Intelu zůstala řada technologických titulů. Na devizovém trhu pokračoval v růstu kurz dolaru.

Šrotovné v Česku počítá s tisícikorunovou kaucí

Praha 16. dubna (ČTK) - Součástí zavedení šrotovného v Česku má být vratná tisícikorunová kauce za registraci. Podle dnešních Hospodářských novin s tím počítá plán odstupujícího ministra průmyslu a obchodu Martina Římana, který popisuje, co bude muset zájemce udělat, aby třicetitisícový příspěvek na nové auto získal.

Česká pošta rozjíždí franšízy v malých obcích

Praha 16. dubna (ČTK) - Státní Česká pošta, která si loni kvůli chystanému zavření nerentabilních poboček proti sobě popudila obyvatele malých obcí, podle dnešních Hospodářských novin vsadila na nový model. V přesvědčování starostů jí můžou pomoci franšízy. Míří s nimi na radnice či místní prodejny. Nové vedení pošty připravuje první vzorovou franšízu na Božím Daru, píše deník.

Krize zasáhla už polovinu Čechů

Praha 16. dubna (ČTK) - Negativní důsledky hospodářské krize už pocítila téměř polovina českých domácností. Podle průzkumu společnosti GfK pro dnešní Lidové noviny v posledních šesti měsících výrazně klesly příjmy 14 procent domácností a mírný pokles zaznamenalo 32 procent domácností. Krize tak zasáhla celkem 46 procent Čechů.

DPP vyhlásil tendr na prodloužení trasy metra A do Motola

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražský dopravní podnik odstartoval miliardový tendr na prodloužení trasy metra A z Dejvic do Motola. Zhruba šestikilometrový úsek by se měl začít stavět v prosinci, hotov má být v roce 2014. Stát by měl zhruba 13 miliard korun. Informuje o tom deník E15.

E15: NERV již podle Paroubka není potřeba

Praha 16. dubna (ČTK) - Odchod Topolánkova kabinetu z politické scény by mohl znamenat i konec Národní ekonomické rady vlády, známé pod zkratkou NERV. Její další fungování je podle šéfa ČSSD Jiřího Paroubka zbytečné, píše dnešní deník E15. "Měli bychom uvažovat spíš o jiných konceptech kooperace. Mám na mysli vytvoření skupin expertů složených ze stran dřívější koalice a z řad sociální demokracie. Taková setkání se už osvědčila," řekl E15 Paroubek.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo