www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

PKN Orlen zaplatí za prohranou arbitráž celkem 105 milionů eur

Praha 1. července (ČTK) - Polská ropná společnost PKN Orlen musí podle pondělního rozhodnutí arbitrů vyplatit firmě Agrofert Holding celkem přes 105 milionů eur (2,75 miliardy Kč). Úhrada nebude mít žádný dopad na provozní výsledek PKN ve druhém čtvrtletí, sdělila dnes ČTK Blanka Růžičková, tisková mluvčí Unipetrolu, který je PKN ovládán. Předmětem sporu jsou smlouvy, podle nichž měl Agrofert získat část petrochemického holdingu Unipetrol.

Lidé budou opět nakupovat až za generaci, tvrdí americký investor

New York 1. července (ČTK) - Nenasytnost, která žene trhy vzhůru, se mezi investory a spotřebitele vrátí asi až za generaci. Mezitím budou nějaký čas převládat obavy, které budou americký hospodářský růst tlumit. Uvedl to dnes vlivný americký investor Bill Gross.

ČT: Kvůli dluhu 35 haléřů obstaven majetek za 40 milionů

Praha 1. července (ČTK) - Majetek v hodnotě 40 milionů korun kvůli dluhu 0,35 Kč obstavil podle České televize exekutor podnikatelce z Pardubic. Podnikatelka si půjčila na kreditní kartu Komerční banky. Dluh 30.696 Kč a 35 haléřů posléze chtěla uhradit v hotovosti na přepážce. Protože již ale neexistují haléřové mince, bankovní úřednice ji poradila zaokrouhlit částku dolů na celé koruny. Banka podnikatelku kvůli nezaplaceným 35 haléřům zařadila mezi dlužníky, uvedla televize.

Investoři ošizení Madoffem mají slíbeno 231 milionů dolarů

New York 1. července (ČTK) - Investoři, které ošidil uvězněný finančník Bernard Madoff, mají zatím slíbeno odškodné 231 milionů dolarů. Uvedla to dnes organizace Securities Investor Protection Corporation (SIPC), která odškodňuje i Madoffovy bývalé klienty.

Na trati Praha-České Budějovice vykolejil pomocný vlak

Praha 1. července (ČTK) - Dnes odpoledne vykolejil na železniční trati Praha - České Budějovice v úseku mezi Stránčicemi a Senohraby pomocný vlak. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místo se dostavili zástupci Drážní inspekce, aby příčiny nehody vyšetřili, sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla s tím, že provoz na trati by měl být obnoven zhruba v 19:00.

Akcie v USA zahájily třetí čtvrtletí růstem

New York 1. července (ČTK) - Akcie během dopoledne v New Yorku zahájily třetí čtvrtletí vzestupem. Investoři začali nakupovat akcie díky příznivé předběžné zprávě z trhu práce.

Pět procent lidí v EU pracuje načerno, ČR nad evropským průměrem

Brusel 1. července (zpravodajka ČTK) - Pět procent pracovníků v Evropské unii má nepřiznané a nedaněné výdělky, v České republice je to sedm procent a na Slovensku šest. Uvádí to dnes zveřejněná zpráva unijní agentury Eurofound, která vychází z dat z let 2006 až 2007. Podle studie také jeden z pěti lidí pracujících načerno vydělává na pracích v domácnosti, například při úklidu, hlídání dětí nebo péči o seniory.

Pražská burza dnes posílila o necelou desetinu procenta

Praha 1. července (ČTK) - Pražská burza opět mírně rostla, dnes o 0,9 procenta na 899,0 bodu. Největší růst druhý den po sobě zaznamenaly akcie rakouské pojišťovací společnosti VIG, nejvýraznější propad proti úterku měly naopak akcie sítě autobazarů AAA Auto, vyplývá z údajů burzy.

V Bratislavě otevřeli největší sluneční elektrárnu na Slovensku

Bratislava 1. července (ČTK) - Na střeše budovy Fakulty matematiky, fyziky a informatiky (FMFI) Univerzity Komenského (UK) v Bratislavě byl dnes oficiálně zahájen provoz největší sluneční fotovoltaické elektrárny na Slovensku. Zařízení s instalovaným výkonem 100 kilowattpeaků (kWp) si vyžádalo investici za 500.000 eur (asi 12,9 milionu Kč).

MF: V ČR je přes 106.000 hazardních zařízení, hlavně automatů

Praha 1. července (ČTK) - Ministerstvo financí vytvořilo digitální mapu loterijního a sázkového trhu. Podle ní je v ČR přes 106.000 herních zařízení, z toho zhruba tři čtvrtiny tvoří výherní hrací automaty. Mapa pomůže například k tomu, aby v místech zvýšené koncentrace hazardu byl posílen státní dozor, uvedlo dnes MF. Mapa je ke stažení na webových stránkách www.mfcr.cz.

Koruna si připsala další zisky, k euru na letošním maximu

Praha 1. července (ČTK) - Česká měna dnes opět výrazně posilovala k euru i dolaru. V závěru obchodování svůj růst ještě zrychlila. Dostala se až na úroveň 25,65 Kč za euro a vylepšila tak své letošní maximum. K dolaru uzavírala na úrovni 18,15 Kč za dolar, vyplývá z informací serveru Patria Online.

OECD: Eurozóně delší období deflace nehrozí

Brusel/Brdo (Slovinsko) 1. července (ČTK) - Eurozóně nehrozí delší období deflace, navzdory tomu, že v červnu spotřebitelské ceny vůbec poprvé v historii poklesly. Oznámil to dnes generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angel Gurría.

Na slovenský trh vstoupí maďarský Wizz Air, nabídne lety do Říma

Bratislava 1. července (ČTK) - Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air v září vstoupí na slovenský trh a zpočátku bude létat z bratislavského letiště M.R. Štefánika do Říma. Novinářům to dnes řekl výkonný viceprezident firmy John Stephenson. Wizz Air působí i na českém trhu a na Slovensko vstupuje v době, kdy se slovenský nízkonákladový přepravce SkyEurope Airlines potýká s finančními problémy.

iDnes: Elektřina podle šéfa ČEZ příští rok zlevní

Praha 1. července (ČTK) - Domácnosti i firmy zaplatí příští rok po letech méně za elektřinu. Podle serveru iDnes.cz to řekl generální ředitel energetické společnosti ČEZ Martin Roman v rozhovoru, který vyjde v Mladé frontě Dnes.

Skupina Czech Coal protestuje proti postupu ČEZ a J&T

Praha 1. července (ČTK) - Skupině Czech Coal se nelíbí, že aktiva ve společnosti International Power Opatovice (IPO) získají skupiny ČEZ a J&T. Podá proto podnět Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a evropskému antimonopolnímu úřadu. Uskutečněním této transakce by se výrazně posílilo dominantní postavení kupující strany na relevantních trzích, informovala dnes ČTK mluvčí Czech Coal Liběna Novotná.

Pojišťovny: Klienti nahlásili po záplavách škody za téměř miliardu

Praha 1. července (ČTK) - Klienti nahlásili domácím pojišťovnám do dnešního dne po záplavách 6560 škod za celkem 950 milionů Kč. Pojišťovny odhadují, že počet pojistných událostí vzroste ke 12.000 a celkové škody se přiblíží 1,5 miliardy korun. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes ČTK poskytla Česká asociace pojišťoven.

Mýtné v pololetí meziročně kleslo o 15 procent na 2,7 miliardy

Praha 1. července (ČTK) - Dopravci zaplatili za pololetí na mýtném téměř 2,7 miliardy, což je o 15 procent méně než za prvních šest měsíců loňského roku. Letos vybrané mýtné zhruba odpovídá roku 2007. ČTK to sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Firmy postižené povodněmi musí zaměstnancům platit část mzdy

Praha 1. července (ČTK) - Firmy postižené záplavami musí svým zaměstnancům platit větší část mzdy i v případě, že kvůli vysoké vodě musely přerušit práci. Pokud zaměstnanci odstraňují škody na majetku svém či jiných lidí ve veřejném zájmu, jsou zaměstnavatelé povinni uvolnit je z práce na nezbytně nutnou dobu. Na náhradu mzdy však lidé v tomto případě nemají nárok. Vyplývá to z informací pro lidi postižené povodněmi uveřejněných na internetových stránkách ministerstva práce.

Fischer: Deficit rozpočtu bude letos nejméně 150 miliard

Praha 1. července (ČTK) - Schodek letošního státního rozpočtu bude nejméně 150 miliard korun. Uvedl to premiér Jan Fischer po dnešním setkání s guvernérem České národní banky Zdeňkem Tůmou. Dosud přitom odhady počítaly se 150 miliardami korun jako s limitem letošního schodku.

Datové schránky připraví poštu o 1,5 mld. Kč z doporučených psaní

Praha 1. července (ČTK) - V roce 2011 klesnou výnosy České pošty z doručování doporučených psaní kvůli zavedení elektronických datových schránek o 1,5 miliardy korun. Z provozu datových schránek pro stát naopak pošta předpokládá roční příjem nejméně 800 milionů korun. ČTK to řekl ředitel komunikace firmy Ivo Mravinac.

Schodek státního rozpočtu klesl koncem června na 68,3 mld. Kč

Praha 1. července (ČTK) - Stát hospodařil ke konci června se schodkem 68,3 miliardy korun. Deficit tak proti předchozímu měsíci klesl o 3,1 miliardy korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Schválený rozpočet sice počítá za celý letošní rok s deficitem 38,3 miliardy korun, kvůli ekonomické krizi se však očekává kolem 150 miliard korun.

Záplavy způsobily Povodí Odry škody až 300 milionů

Ostrava 1. července (ČTK) - Záplavy v povodí Odry způsobily vodohospodářům předběžné škody 200 až 300 milionů korun. Povodeň poškodila hlavně hráze a jezy na Novojičínsku a Jesenicku. ČTK to dnes řekl mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček. Výše škod podle něho ještě není konečná.

Výrobu mincí v Jablonci převede Jablonex do nové společnosti

Jablonec nad Nisou 1. července (ČTK) - Výrobu oběživa, pamětních mincí a medailí v Jablonci nad Nisou bude od 1. srpna zajišťovat nová akciová společnost Česká mincovna. Doposud mince vyráběla stejnojmenná divize společnosti Jablonex Group. Nová firma je stoprocentní dcerou Jablonex Group. Důvodem vyčlenění mincovny je její chystaný prodej, řekl dnes novinářům v Jablonci předseda představenstva nové firmy Miroslav Jotov.

Piloti ČSA budou kvůli kontrolám letadel protestovat proti vedení

Praha 1. července (ČTK) - Napětí mezi vedením Českých aerolinií a piloty se stupňuje. Piloti chystají na červenec blíže neurčený protest proti managementu; jedním z důvodů má být mimo jiné zavedení předletové prohlídky letadel bez účasti leteckých mechaniků. Oznámilo to dnes sdružení pilotů CZALPA.

Dopravci čekají při pátečním zákazu jízd méně problémů

Praha 1. července (ČTK) - Od pátku začnou platit prázdninové zákazy jízd kamionů. Letos by ale mohly přinést menší komplikace, protože kamionů na silnicích proti loňsku kvůli krizi ubylo. ČTK to řekl mluvčí sdružení Česmad Bohemia Martin Felix.

MMR: Nájemné v menších městech může vzrůst o více než 50 procent

Praha 1. července (ČTK) - Regulované nájemné může příští rok v některých menších městech vzrůst až o více než 50 procent, přičemž jde o byty, kde příští rok regulace nájemného skončí. Naopak v krajských městech by měl být nárůst nižší, protože nájemné je v nich vyšší a jeho regulace potrvá do roku 2012. Vyplývá to z kalkulačky pro výpočet regulovaného nájemného pro příští rok, kterou dnes představilo ministerstvo pro místní rozvoj. Regulované nájemné se nyní týká asi 750.000 domácností a podle odhadu MMR příští rok vzroste průměrně o 17,3 procenta a letos o necelých 30 procent.

Na Slovensku zůstaly ještě v oběhu koruny v hodnotě 5,73 miliardy

Bratislava 1. července (ČTK) - Půl roku po zavedení eura na Slovensku zůstaly ještě v oběhu koruny v hodnotě 5,73 miliardy Sk (4,9 miliardy Kč). Národní banka Slovenska se stahováním měny začala již minulý rok, ke konci června se jí vrátilo 96,4 procenta z hodnoty peněz, které byly k dispozici na konci roku 2007. ČTK o tom dnes informovala mluvčí centrální banka Jana Kováčová.

Pražská burza dopoledne mírně posílila

Praha 1. července (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne mírně posílila. Hlavní index PX vzrostl krátce po 11:00 o 0,09 procenta na 899 bodů. Zisky si připsaly akcie ČEZ, VIG a Telefónica O2. Naopak většina ostatních titulů ztratila, nejvíce CME, NWR a Unipetrol, vyplývá z údajů burzy.

Ve Francii začalo platit snížení DPH v restauracích

Paříž 1. července (zpravodaj ČTK) - Ve Francii dnes klesla DPH v restauracích z 19,6 procenta na 5,5 procenta. Vláda si od tohoto opatření slibuje oživení sektoru gastronomie. Zároveň ale očekává, že přijde o příjmy na daních ve výši asi 2,35 miliardy eur.

Telefónica vyhrála soudní spor s údajným vynálezcem ADSL

Praha 1. července (ČTK) - Městský soud v Praze v úterý zamítl žalobu údajného vynálezce připojení k internetu Marka Hájka na Telefóniku O2. Hájek tvrdil, že O2 porušuje jeho patentová práva při poskytování služeb ADSL, a po firmě požadoval odškodnění až 18 miliard korun. ČTK to řekl mluvčí O2 Martin Žabka.

Koruně se dopoledne k euru dařilo, kurz zůstával pod 26 Kč

Praha 1. července (ČTK) - České koruně se stejně jako ostatním středoevropským měnám dopoledne dařilo. Vůči euru se obchodovala na úrovni 25,84 Kč. Krátce před 11:00 byl kurz koruny k euru 25,85 Kč/EUR a k dolaru byla silnější oproti úterý o 13 haléřů a její kurz byl 18,37 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Výrobní Index se v červnu zvýšil a byl nejvyšší od září 2008

Praha 1. července (ČTK) - Výrobní Index PMI, který zahrnuje také informace o nových objednávkách, celkové výrobě a zaměstnanosti, se v červnu v České republice zvýšil ze 40,5 na 41,9 bodu. Byl tak na nejvyšší úrovni od září 2008. Vyplývá to z výsledků pravidelného šetření společnosti Markit mezi nákupními manažery 300 tuzemských průmyslových podniků.

Záplavy způsobily Lesům ČR na Moravě škody za stovky milionů Kč

Hradec Králové 1. července (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky odhadl škody po povodních na jím spravovaných tocích na stovky milionů korun. Největší škody jsou na Novojičínsku a Jesenicku. ČTK to dnes řekl mluvčí Lesů ČR Michal Kačena. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi a spravují také asi 20.000 kilometrů drobných vodních toků.

Japonské akcie klesly po rekordním růstu v uplynulém čtvrtletí

Tokio 1. července (ČTK) - Japonské akcie dnes mírně poklesly poté, co si v uplynulém čtvrtletí připsaly 23 procent, což je nejvyšší čtvrtletní růst od období červenec až září 1995. Hlavní index tokijské burzy Nikkei klesl o 18,51 bodu na 9939,93 bodu.

Obchodům na burze v červnu vládly firmy Patria Finance a ČSOB

Praha 1. července (ČTK) - Největším obchodníkem s akciemi byla na pražské burze v červnu opět společnost Patria Finance, tentokrát s objemem 27,1 miliardy korun. Na dalších místech skončily firmy Wood & Company a Česká spořitelna. Obchodům s dluhopisy vládla s objemem 15 miliard korun ČSOB, která odsunula na druhé místo minule vedoucí Českou spořitelnu. Třetím nejaktivnějším dluhopisovým obchodníkem byla UniCredit Bank. Výsledky dnes ČTK převzala z burzy.

Skupina J&T koupila aktiva společnosti International Power v ČR

Praha 1. července (ČTK) - Skupina J&T podepsala smlouvu o koupi všech aktiv společnosti International Power v České republice. J&T tak získá stoprocentní podíl ve společnosti International Power Opatovice včetně jejích akciových podílů ve společnostech Pražská teplárenská a Energotrans. Skupina o tom informovala ČTK v tiskové zprávě.

Americké akcie kvůli údajům o důvěře oslabily

New York 1. července (ČTK) - Americké akcie v úterý oslabily. Trhy stáhly dolů údaje o spotřebitelské důvěře, které zmírnily naděje na rychlé ekonomické oživení. Za celé čtvrtletí se však akciím vedlo dobře a širší index S&P 500 vykázal nejlepší výkon za deset let.

HN: O opatovickou elektrárnu se utkají ČEZ, J&T a Czech Coal

Opatovice nad Labem (Pardubicko) 1. července (ČTK) - Hlavními zájemci o koupi skupiny International Power, vlastníka opatovické elektrárny, jsou podle dnešních Hospodářských novin (HN) skupina Czech Coal, finanční skupina J&T a energetická skupina ČEZ. Uzavírky na prodej skupiny se uzavírají dnes. Obchod se může vyšplhat až na 15 miliard korun. Firmy v úterý nechtěly soutěž komentovat, píše deník.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo