www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Dopravci: Na Hradecku hrozí od září kolaps autobusové dopravy

Hradec Králové 19. července (ČTK) - Čtyři nejvýznamnější autobusoví dopravci v Královéhradeckém kraji tvrdí, že od 1. září hrozí v kraji kolaps regionální autobusové dopravy. Dopravci odmítají záměr kraje na zavedení systému integrované dopravy a proti záměrům kraje založili sdružení. Vyplývá to ze stanoviska dopravců, které dnes ČTK zaslala mediální agentura Headline PR. Dopravci tvrdí, že se chystá výrazné snížení dotace na jeden kilometr, což pro ně bude likvidační.

Výkonný ředitel ŘSD závodil ve voze firmy, jež dostala zakázky

Praha 19. července (ČTK) - Výkonný ředitel státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala (ČSSD) závodil před třemi lety v rallyesprintu ve voze sponzorovaném stavební firmou Edikt. Tato firma v následujících letech získala od ŘSD skoro 30 zakázek ve stamilionové hodnotě. Informovala o tom Česká televize s tím, že se Hala k nařčení ze střetu zájmů odmítá vyjádřit.

E&Y: Většina světových podniků se stále soustředí jen na přežití

Praha 19. července (ČTK) - Většina světových podniků se stále soustředí pouze na přežití. Hospodářská recese ovlivnila provozní model 88 procent mezinárodních společností. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ernst & Young mezi vedoucími představiteli 570 významných mezinárodních společností, který potvrdil silný dopad globální recese na firemní sektor.

Hodnota veřejných stavebních zakázek klesla na 89 mld. Kč

Praha 19. července (ČTK) - Hodnota zadaných veřejných stavebních zakázek se za první pololetí 2009 snížila ve srovnání s druhým pololetím 2008 o 37 procent na 89,04 miliardy korun. Asi o třetinu na 1779 se propadl také počet zadaných zakázek. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla inženýrská a poradenská společnost IS.

Union: Z ciziny se vrátila polovina klientů zkrachovalé Tomi Tour

Praha 19. července (ČTK) - Více než polovina z 3253 turistů, které zanechala v cizině zkrachovalá cestovní kancelář Tomi Tour, se od pátečního večera vrátila zpět do vlasti. ČTK o tom dnes informovala slovenská Union poisťovna, u níž je Tomi Tour proti úpadku pojištěna a která návrat jejích klientů ze zahraničí zabezpečuje.

Barofsky: USA by měly chtít více informací od bank, kterým půjčily

Washington 19. července (ČTK) - Americké ministerstvo financí by mělo žádat více informací od bank, které od USA obdržely státní pomoc. Uvedl to generální inspektor programu TARP vládní pomoci bankovnímu sektoru Neil Barofsky. Podotkl, že jeho vlastní podklady ukazují, že se taková data dají od bank získat.

MF připravuje fond s 670 mil. Kč na úvěry městům a obcím

Praha 19. července (ČTK) - V následujících pěti letech by mohly města a obce kromě Prahy získat až 670 milionů korun na úvěry, které jim poskytne společný úvěrový fond Municipální finanční společnosti (Mufis) a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). V současnosti se fond připravuje, vyplývá z materiálu, který pro informaci dostanou v pondělí členové vlády.

KZ Finance: Z podílových fondů letos odteklo 16,2 miliardy Kč

Praha 19. července (ČTK) - Češi se i letos zbavují svého majetku v podílových fondech, ale tempo poklesu se postupně snižuje. V prvním pololetí převážily odkupy jejich podílů nové prodeje o zhruba 16,2 miliardy Kč. Z toho ve druhém čtvrtletí to bylo o tři miliardy Kč. Nejhorší je situace u fondů peněžního trhu, ze kterých odplynulo 11,9 miliardy Kč. Peníze přibyly jen v dluhopisových fondech. ČTK o tom informovala společnost KZ Finance, která čerpala údaje z neúplných dat Asociace pro kapitálový trh.

Dopravcům kvůli krizi ubyly zakázky, řidiči jsou bez práce

Praha 19. července (ČTK) - Dopravci zřetelně pociťují dopady globální krize. Výjimkou nejsou poloviční propady zakázek, což pro podniky znamená výrazný pokles tržeb. Firmy se často nestihly vzpamatovat z předchozího období poznamenaného silnou korunou a drahou naftou a musejí znovu přistupovat k nejrůznějším úsporným opatřením. Prodeje kamionů tak rapidně klesly a stovky řidičů jsou bez práce, zjistila ČTK. Ještě před dvěma lety chybělo v Česku na 20.000 řidičů.

Krize v pololetí snížila zájem o nákladní auta na polovinu

Praha 19. července (ČTK) - Prodej nových nákladních vozů se kvůli ekonomické krizi v prvním pololetí propadl o 55 procent na 2544 aut. Nejvýraznější byl propad v kategorii tahačů, kterých dopravci nakoupili jen 780 proti téměř 2500 ve stejném období loni. Vyplývá to ze statistiky Svazu dovozců automobilů.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo