www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Výrobci etanolu v USA požadují, aby byly všechny vozy na biolíh

Las Vegas 10. srpna (ČTK) - Výrobci etanolu v USA požadují, aby všechny vozy prodávané v USA byly schopné jezdit na vysoký podíl alternativního paliva. Vedle snahy zmírnit globální oteplování argumentují tím, že by se také zajistilo více pracovních příležitostí v USA. Uvedla to na dnešní konferenci organizace Growth Energy sdružující výrobce biopaliv.

Lidovky: Tachecí odchází z televize Z1, míří na Primu

Praha 10. srpna (ČTK) - Moderátorka Barbora Tachecí opustí ke konci srpna soukromou zpravodajskou televizi Z1. Uvedl to dnes server Lidovky.cz s odvoláním na vyjádření ředitele Z1 Zdeňka Šámala. Tachecí by měla pracovat pro televizi Prima.

Akcie v USA mírně klesly při nedostatku nových zpráv

New York 10. srpna (ČTK) - Akcie v USA dopoledne mírně oslabily, na trh nepřišly žádné významnější zprávy o ekonomice ani výsledky hospodaření některé z velkých firem. Investoři vyčkávají na nové podněty.

Koruna zpevnila vůči euru na 25,68 Kč/EUR, k dolaru stagnovala

Praha 10. srpna (ČTK) - Česká měna dnes výrazněji posílila vůči euru, k dolaru stagnovala na úrovni pátečního závěru. Kolem 17:00 koruna proti pátečnímu závěru zpevnila o 14 haléřů na 25,68 Kč/EUR, k dolaru stála na 18,14 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Akcie na pražské burze první den v týdnu rostly o procento

Praha 10. srpna (ČTK) - Pražská burza první den v týdnu uzavřela obchodování se ziskem. Hlavní index PX získal 1,01 procenta a zakončil na 1152,9 bodu, vyplývá z údajů burzy. Výrazný zisk zaznamenaly akcie mediální firmy CME.

GM a eBay v USA otestují webový prodej aut s vyjednáváním cen

Detroit 10. srpna (ČTK) - General Motors a eBay budou v Kalifornii testovat internetový prodej aut, kdy si zákazník přes síť vyjedná s prodejcem cenu, financování i způsob splátek. Podniky dnes uvedly, že se do zkušebního programu zapojí 225 kalifornských dealerů automobilky.

T-Mobile začne v září testovat UMTS v části Prahy

Praha 10. srpna (ČTK) - Mobilní operátor T-Mobile začne v září testovat mobilní síť třetí generace UMTS FDD v části Prahy. Technologii firmě dodá Nokia Siemens Networks, se kterou uzavřela smlouvu minulý týden. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.

O výstavbu elektrárny v Kosovu ztratil zájem EnBW; ČEZ zůstává

Priština 10. srpna (ČTK) - O výstavbu elektrárny v Kosovu ztratil zájem německý EnBW s americkou WGI, uvedly podniky v dnešní zprávě. Vláda Kosova ještě jejich rozhodnutí neobdržela, ale nový tendr vyhlašovat nebude. Skupině uchazečů, v níž je také česká společnost ČEZ, tak zbyl v soutěži jeden zahraniční rival.

ŠkoFINu klesl objem obchodů o 41 procent na 3,24 miliardy

Praha 10. srpna (ČTK) - Jedné z největších tuzemských leasingových firem ŠkoFIN klesl v prvním pololetí meziročně objem obchodů o 41 procent na 3,24 miliardy korun. Společnost uzavřela 10.000 nových smluv, což je ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o třetinu méně. ŠkoFIN to uvedl v tiskové zprávě.

Mirka Čejková ve zprávách na Primě končí

Praha 10. srpna (ČTK) - Moderátorka večerních zpráv televize Prima Mirka Čejková v této pozici končí. Vedení Primy se rozhodlo zredukovat zpravodajský tým na dvě moderátorské dvojice. Informaci Rádia Impuls a internetového serveru Lidovky.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí Primy Jana Kocová.

Studie: Vyvolané daňové náklady podniků jsou zhruba 40 mld. Kč

Praha 10. srpna (ČTK) - Zhruba 40 miliard korun představovala v roce 2007 administrativní zátěž, která vyplynula podnikatelům z existence daňového systému v ČR. Tyto takzvané vyvolané náklady musel soukromý sektor na rozdíl od přímých plateb vynaložit, aby mohl splnit zákonem uložené povinnosti jako například vedení různých evidencí. Vyplývá to z analýzy, kterou pro ministerstvo financí za rok 2007 vypracovali experti z pražské Vysoké školy ekonomické.

Lotyšská ekonomika zrychlila meziroční pokles na 19,6 pct

Riga 10. srpna (ČTK) - Propad lotyšské ekonomiky se ve druhém čtvrtletí ještě více zrychlil a hrubý domácí produkt (HDP) podle předběžných údajů meziročně klesl o 19,6 procenta. Sdělil to dnes tamní statistický úřad. Výsledek je přesto lepší, než čekali analytici v anketě agentury Reuters. Ti počítali s meziročním propadem o 22 procent.

ČSSD chce zavést příspěvek až 3500 Kč na dojíždění za prací

Praha 10. srpna (ČTK) - ČSSD chce zavést příspěvek až 3500 Kč měsíčně na dopravu pro zaměstnance, kteří ztratili práci a získají místo mimo své trvalé bydliště. Sociální demokraté chtějí také příspěvek pro zaměstnavatele, kteří svým zaměstnancům poskytují náhradu mzdy ve výši nejméně 60 procent. ČSSD by také chtěla půjčkami podpořit lidi, kteří kvůli ztrátě práce nejsou schopni splácet hypotéku, uvedli její zástupci na tiskové konferenci.

Miko: Program Zelená úsporám bude od 17. srpna přístupnější

Praha 10. srpna (ČTK) - Program Zelená úsporám určený ke snížení energetické náročností bydlení bude od 17. srpna pro žadatele přístupnější. Nově budou dotace poskytovány i na pouze jedno zateplovací opatření. Z programu bude navíc nově hrazena i projektová dokumentace. Na tiskové konferenci to sdělil ministr životního prostředí Ladislav Miko.

ČTÚ chce zkrátit dobu přenesení čísla pevné linky

Praha 10. srpna (ČTK) - Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chce zkrátit dobu nutnou k přenesení telefonního čísla pevné linky mezi operátory ze současných 15 na maximálně deset dní. K návrhu se ještě musí vyjádřit samotní operátoři. Úřad to uvedl v tiskové zprávě.

Majetek Čechů ve fondech za čtvrtletí vzrostl o 3,6 mld. Kč

Praha 10. srpna (ČTK) - Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, za druhé čtvrtletí vzrostl o více než 3,6 miliardy korun na 216,6 miliardy korun. Na konci prvního čtvrtletí ve fondech bylo 213 miliard korun. Majetek ve fondech tak zastavil mezičtvrtletní úbytek, který trval pět čtvrtletí za sebou. V tiskové zprávě to oznámila Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

Pražská burza na úvod nového týdne mírně posílila

Praha 10. srpna (ČTK) - Pražská burza na úvod nového týdne mírně posílila. Hlavní index PX krátce před 11:00 vzrostl o 0,15 procenta na 1143,1 bodu. Nejvíce se dopoledne dařilo cenným papírům CME a developerů. Ztráty si naopak připsala Telefónica O2, Komerční banka a ČEZ, vyplývá z údajů burzy.

Koruna se obchoduje bez výraznějších změn

Praha 10. srpna (ČTK) - Česká měna si v úvodu nového týdne drží zisky, které si připsala v závěru toho uplynulého po zveřejnění pozitivních dat z trhu práce v USA. Po 11:00 se obchodovala na 25,82 Kč/EUR, kde stála při pátečním závěru. Proti dolaru byla naopak o pět haléřů slabší a její kurz se pohyboval na úrovni kolem 18,19 Kč za dolar, vyplývá z informací serveru Patria Online.

Letiště Praha vyzvalo přes 20 taxislužeb k jednání o tendru

Praha 10. srpna (ČTK) - Letiště Praha oslovilo více než 20 pražských provozovatelů taxislužby k jednání o podmínkách chystaného tendru na dva budoucí dopravce v Ruzyni. Další potenciální zájemce firma vyzvala formou inzerátu v tisku. Současným třem provozovatelům skončí smlouvy příští rok. Letiště to uvedlo v tiskové zprávě.

Toshiba bude vyrábět produkty s technologií Blu-ray

Tokio 10. srpna (ČTK) - Japonský výrobce elektroniky Toshiba se po prohrané bitvě o nový formát videa s vysokým rozlišením obrazu připojí ke konkurenční asociaci disků s technologií Blu-ray (BDA) a bude vyrábět produkty s touto technologií. Toshiba původně podporovala konkurenční videotechnologii s vysokým rozlišením obrazu HD-DVD. V loňském roce však bitvu o vítězství formátu prohrála a vzdala se dalšího vývoje produktů s touto technologií.

Příprava grafikonu ČD finišuje, jasno je o mezinárodních spojích

Praha 10. srpna (ČTK) - Občané a obce mají poslední měsíc na to, aby uplatnili své požadavky na vnitrostátní vlakový jízdní řád pro příští rok. Sdělil to mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Zatímco u vnitrostátních spojů se bude jednat především o penězích z veřejných rozpočtů, trasy mezistátních vlaků jsou již dohodnuty se zahraničními železničními společnostmi. Oproti dnešku nastane jen několik změn.

Prodej nových aut na Slovensku vzrostl o pětinu

Bratislava 10. srpna (ČTK) - Prodej nových aut na Slovensku v červenci díky šrotovnému pokračoval v růstu. Celkem se prodalo 11.210 nových osobních a lehkých nákladních vozů, což je o pětinu více než ve stejném období loni. Informovalo o tom Sdružení automobilového průmyslu (ZAP). Nejprodávanější značkou byla i v červenci česká Škoda.

Japonské akcie zahájily týden růstem

Tokio 10. srpna (ČTK) - Japonské akcie zahájily týden růstem a hlavní index burzy v Tokiu vystoupil na nové maximum za posledních deset měsíců. Trh těží z páteční zprávy o situaci na trhu práce v USA, kde v červenci zaniklo méně pracovních příležitostí, než se čekalo. Na devizových trzích si předchozí zisk držel dolar, který zpevnil také po zprávě o vývoji americké nezaměstnanosti.

Inflace klesla na 0,3 pct, je nejnižší od září 2003

Praha 10. srpna (ČTK) - Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zpomalil na 0,3 procenta z červnových 1,2 procenta. Inflace tak byla nejnižší od září 2003. Informoval o tom Český statistický úřad. Proti červnu klesla hladina spotřebitelských cen o 0,4 procenta. Tento vývoj ovlivnilo podobně jako minulý měsíc hlavně další snížení cen potravin a také zlevnění plynu.

Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 8,4 pct

Praha 10. srpna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Česku letos v červenci stoupla na 8,4 procenta z červnových osmi procent; před rokem v červenci činila 5,3 procenta. Počet lidí bez práce, kteří mohli bezprostředně nastoupit do zaměstnání, se za červenec zvýšil o 22.761 osob na celkově 475.560 uchazečů. Oznámilo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Údaje jsou v souladu s očekáváním analytiků.

Prodej novin v červnu stoupl na 1,35 milionu výtisků

Praha 10. srpna (ČTK) - Průměrný prodaný náklad všech tuzemských deníků v červnu mírně vzrostl na 1,351 milionu výtisků denně. Uvedla to Unie vydavatelů s odvoláním na údaje Kanceláře ověřování nákladu ABC ČR. Proti předchozímu měsíci, kdy se denně prodalo průměrně 1,344 milionu výtisků, je to o půl procenta více. Meziročně bez započtení Šípu, který se letos přeměnil na týdeník, prodaný náklad klesl o 8,5 procenta.

Krugman: Svět se díky zásahu vlád vyhnul druhé velké krizi

Kuala Lumpur 10. srpna (ČTK) - Díky iniciativnímu postoji vlád, které poskytly několik stimulačních opatření na podporu ekonomiky, se svět vyhnul druhé Velké hospodářské krizi. Na konferenci o světových kapitálových trzích to v malajsijské metropoli Kuala Lumpur řekl nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman. Podle něj ale bude trvat ještě dva roky nebo i déle, než se globální ekonomika úplně zotaví.

Na Liberecku pravděpodobně zůstanou vlaky Českých drah

Liberec/Praha 10. srpna (ČTK) - Dopravu na železničních tratích kolem Jizerských hor budou pravděpodobně nadále zajišťovat České dráhy. Státem vlastněný dopravce nejlépe vyhovoval požadavkům ve vypsaném výběrovém řízení, řekl Mladé frontě Dnes krajský náměstek pro dopravu Martin Sepp. Výsledek tendru ještě musí posoudit krajská rada.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo