www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Týden: Američané financují Agrobanku

Praha 18. října (ČTK )- Bankovní dům GE Money Bank poskytl loni i letos peníze Agrobance na to, aby mohla být dokončena její likvidace. Celkem připlulo do Agrobanky zhruba 20 milionů korun, píše časopis Týden ve svém nejnovějším vydání, které vyjde v pondělí.

Maďarští železničáři vyhlásili na pondělí stávku

Budapešť 18. října (ČTK) - Maďarští železničáři vyhlásili na pondělí stávku proti vládní reformě systému veřejné dopravy a propouštění. Podle prohlášení maďarského ministerstva dopravy ale důvody neobstojí, protože odborový svaz VDSZSZ vykládá chystané změny špatně. Odboráři namítají, že dostali o plánech změn jen kusé informace.

Lašák: Restrukturalizační plán přivede ČSA už příští rok do zisku

Praha 18. října (ČTK) - Pokud bude přijat restrukturalizační plán současného vedení ztrátových Českých aerolinií (ČSA), může firma již v příštím roce vykázat zisk. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl prezident ČSA Radomír Lašák. Součástí plánu je mimo jiné snížení počtu zaměstnanců na 3600 a počtu letadel na 45 na konci roku 2010. Plán má projednat dozorčí rada ČSA v pondělí.

Připojení prvního bloku Temelína bylo odloženo

Temelín (Českobudějovicko) 18. října (ČTK) - V jaderné elektrárně Temelín dnes odložili plánované připojení prvního bloku do energetické sítě. Technici musí ještě pokračovat s vyvažováním turbíny, u jejíchž dvou nízkotlakých rotorů byla během odstávky vyměněna část lopatek. Kdy začne první blok opětovně dodávat do sítě elektřinu, se rozhodne v pondělí, řekl dnes ČTK mluvčí Skupiny ČEZ Marek Sviták.

Obchodníci s napětím očekávají, zda vánoční tržby poznamená krize

Praha 18. října (ČTK) - Obchodníci doma i v cizině netrpělivě očekávají, zda budou letos spotřebitelé kvůli hospodářské krizi v předvánočním období méně utrácet, anebo se pustí do vánočního nakupování s takovou vervou jako v předchozích letech. Vánoce jsou totiž pro obchodníky nejsilnějším prodejním obdobím v roce a už loni je nepříznivě poznamenala nastupující globální ekonomická krize. Z výsledku letošních předvánočních prodejů bude patrné, zda je již ekonomika zasažená hlubokou recesí z nejhoršího venku.

Inzerce u deníků v září meziročně poklesla o 33 milionů

Praha 18. října (ČTK) - Hrubé příjmy z inzerce v celostátních denících v září meziročně poklesly o zhruba 33 milionů korun na 442,5 milionu Kč. Ve srovnání s letošním srpnem, který patří z hlediska inzerce k nejslabším měsícům v roce, si deníky naopak polepšily o 158 milionů korun. Statistiku o hrubých inzertních příjmech společnosti TNS Media Intelligence zveřejnil internetový server Reklamavnovinach.cz.

Experti: Insolvenční návrhy se staly pro podniky problémem

Praha 18. října (ČTK) - Fenomén podávání insolvenčních návrhů kvůli malým dlužným částkám po splatnosti se stal problémem českého trhu, vyplývá z ankety ČTK mezi podnikateli a odborníky. Zveřejnění návrhu v insolvenčním rejstříku kazí podniku dobré jméno a může vyvolat řetězovou reakci. Na druhou stranu podání návrhu může být pro věřitele výhodné z daňových důvodů.

UNASO: Reálný zisk sázkových firem loni nepřesáhl 10 mld. Kč

Praha 18. října (ČTK) - Reálný zisk všech provozovatelů sázení a loterií loni v tuzemsku nepřekročil deset miliard korun a jejich hrubé tržby se pohybovaly kolem 22 miliard korun, sdělilo ČTK Sdružení zábavního průmyslu UNASO. Reagovalo tím na informace, že zisky provozovatelů převyšují 100 miliard korun.

Kindle od Amazonu zostří rivalitu mezi digitálními čtečkami knih

Praha 18. října (ČTK) - Americký Amazon.com v pondělí uvede své bezdrátové čtecí zařízení Kindle na trhy ve více než stovce zemí světa. Přístroj se bude prodávat i v Číně a ve většině evropských zemí.

IS: Hodnota veřejných stavebních zakázek se snížila o třetinu

Praha 18. října (ČTK) - Hodnota veřejných stavebních zakázek v Česku za 3. čtvrtletí letošního roku meziročně klesla o třetinu na 39,4 miliardy korun. U dopravních staveb, které jsou motorem tuzemského stavebnictví, se hodnota zakázek zmenšila o 20 procent. V případě dlouhodobě klesajícího pozemního stavitelství hodnota zakázek stagnovala. Vyplývá to z analýzy inženýrské a poradenské společnost IS, kterou má ČTK k dispozici.

Členské státy EU budou nejspíš moci vykupovat mléčné kvóty

Brusel 18. října (zpravodaj ČTK) - Členské státy zřejmě budou moci od producentů vykupovat kvóty na mléko. Opatření, které podle diplomatických zdrojů ČTK v pondělí přijmou ministři zemědělství má pomoci zvrátit krizi v mlékárenském průmyslu. Ta trvá již několik měsíců a zavinily jí nízké výkupní ceny mléka, které přivedly některé farmy na hranu existence.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
Slovnik.finance.cz

  Zobrazit další slova
  Investice - zajímavé odkazy

   Zobrazit další obsah
    
   zavřít
   Přihlášení

   Zapomněl jsem heslo