www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Americké akcie dopoledne zpevňovaly, pomohly zdravotnické služby

New York 21. prosince (ČTK) - Ceny amerických akcií se v průběhu dopolední části obchodování zvyšovaly a největší zájem byl o poskytovatele zdravotní péče. Celkové náladě na trhu ale pomohlo i lepší doporučení k akciím dvou firem, které tvoří bázi klíčového Dow Jonesova indexu. Objemy obchodů už jsou ale kvůli vánočním svátkům slabší.

Pražská burza na rozdíl od okolních trhů posílila jen mírně

Praha 21. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes posílila, avšak na rozdíl od ostatních evropských burz jen slabě. Závěrečný hlavní index PX proti pátku vrostl o 0,05 procenta na 1109,1 bodu. Nejvíce posílily akcie sítě autobazarů AAA Auto a pojišťovací skupiny VIG, nejvýraznější ztráty naopak utrpěly akcie textilní firmy Pegas Nonwovens a obou developerů Orco a ECM. Vyplývá to z výsledku burzy.

Koruna v úvodu týdne mírně zpevnila vůči euru i dolaru

Praha 21. prosince (ČTK) - Česká měna první den v týdnu mírně zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. Kolem 17:00 koruna v porovnání s pátečním závěrem vůči euru posílila o dva haléře na 26,32 Kč/EUR. Proti dolaru byla silnější o šest haléřů na 18,39 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Vláda na návrh MF a ČNB nestanovila datum přijetí eura

Praha 21. prosince (ČTK) - Vláda dnes přijala doporučení ministerstva financí a České národní banky a rozhodla prozatím nestanovit cílový termín přijetí eura. Česká republika tak v příštím roce nebude usilovat o vstup do systému směnných kurzů ERM II. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob, podle kterého je hlavním důvodem pro toto rozhodnutí deficit veřejných financí.

ČD požádaly o evropské peníze na nové vlaky pro Ústecký kraj

Ústí nad Labem 21. prosince (ČTK) - České dráhy (ČD) usilují o dotace 450 milionů korun z Evropské unie na nákup vlaků pro Ústecký kraj. Celkem chtějí investovat přes miliardu korun. Zda peníze z unie získají, bude zřejmé do poloviny příštího roku. V roce 2012 pak možná vyjedou první soupravy. Dva nové nízkopodlažní vlaky CityElefant nasadí ČD v kraji už od března, kdy začne platit první změna jízdního řádu. Novinářům to dnes řekl náměstek generálního ředitele ČD Antonín Blažek.

Odboráři ArcelorMittal Ostrava chtějí i přes krizi navýšit mzdy

Ostrava 21. prosince (ČTK) - Odboráři největší tuzemské hutní firmy ArcelorMittal Ostrava (AMO) i přes ekonomickou krizi požadují v příštím roce navýšení mezd. Zdůvodňují to dobrými hospodářskými výsledky společnosti v minulých letech. Odbory Třineckých železáren zatím nesdělily, jestli budou trvat na zvýšení platů. Rozhodnou se podle hospodářského výsledku firmy. Vedení firmy zvedat mzdy neplánuje. ČTK to dnes řekli zástupci firem a odborů.

Agentura S&P potvrdila rating ČR na stupni A

New York 21. prosince (ČTK) - Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's dnes potvrdila rating dlouhodobých devizových závazků České republiky na stupni A. Česká republika má podle S&P konkurenční a diverzifikovanou ekonomiku a s riziky ve fiskální oblasti je schopna se vypořádat.

Dopravní podnik a odboráři podepíšou v úterý kolektivní smlouvu

Praha 21. prosince (ČTK) - Pražský dopravní podnik a odboráři podepíšou v úterý novou kolektivní smlouvu na tři roky. Odboráři se v ní s vedením firmy dohodli na zmrazení růstu mezd. Zaměstnanci dostanou méně peněz na poukázkách, o několik korun si připlatí na stravenkách. ČTK to dnes řekl Petr Pulec, předseda Odborového svazu pražských dopraváků. Smlouva bude podepsána v úterý v poledne v rezidenci primátora na Mariánském náměstí.

ČOI zakázala prodej zapalovače, který vydává elektrický výboj

Praha 21. prosince (ČTK) - Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na tuzemském trhu nebezpečný zapalovač novelty ve tvaru koltu s žertovným zařízením, který při používání vydává elektrický výboj. Výrobek představuje riziko pro malé děti, navíc je nebezpečný pro osoby s kardiostimulátorem. ČOI proto prodej výrobku zakázala, sdělil dnes ČTK mluvčí inspekce Tomáš Vozáb.

Družstvo Jih se zatím s Madetou na cenách mléka nedohodlo

České Budějovice 21. prosince (ČTK) - Mlékařské a hospodářské družstvo Jih se zatím nedohodlo s mlékárnou Madeta na podmínkách smlouvy o dodávkách mléka v příštím roce, ani na zvýšení cen. Jednání budou pokračovat v lednu. ČTK to po dnešním jednání řekl místopředseda družstva Zdeněk Houška. Družstvo smlouvu platící do března 2010 vypovědělo počátkem prosince, právě kvůli nízkým výkupním cenám. Ty jsou podle Houšky podprůměrné.

Finále Auta roku: Yeti, Mercedes E, Golf, Panamera a Peugeot 3008

Praha 21. prosince (ČTK) - V jednotlivých kategoriích ankety Auto roku 2010 zvítězily vozy Škoda Yeti, Mercedes E, Volkswagen Golf, Porsche Panamera a Peugeot 3008. Absolutního vítěze pořadatelé ze Sdružení automobilového průmyslu a Svazu dovozců automobilů oznámí 12. ledna. Sdělili to dnes ČTK v tiskové zprávě.

Slováci potvrdili pokutu třem bankám za kartel proti Akcente CZ

Bratislava 21. prosince (ČTK) - Rada slovenského antimonopolního úřadu (PMÚ) dnes potvrdila pokutu 10,19 milionu eur (asi 268,6 milionu Kč) třem slovenským bankám za společný postup proti české finanční společnosti Akcenta CZ. Rozhodnutí je právoplatné od minulého čtvrtka, informoval dnes ČTK Tibor Vrzgula z PMÚ.

V Dukovanech skončila poslední letošní odstávka, trvala 63 dní

Dukovany (Třebíčsko) 21. prosince (ČTK) - V jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku skončila poslední letošní odstávka výrobního bloku. Reaktor bloku číslo čtyři byl mimo provoz 63 dní. Kromě pravidelné obměny části jaderného paliva energetici po několika letech zkontrolovali tlakovou nádobu reaktoru. Prováděla se také obnova části zařízení, která je potřebná pro chystané zvýšení výkonu tohoto bloku na 500 megawattů, sdělil dnes ČTK mluvčí elektrárny Petr Spilka.

Jasuhiro Takahaši končí ve funkci prezidenta TPCA

Kolín 21. prosince (ČTK) - Jasuhiro Takahaši končí po více než třech letech ve funkci prezidenta kolínské automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroën. Jméno jeho nástupce firma zatím nezveřejnila, funkce se ale ujme 4. ledna, řekl dnes ČTK mluvčí TPCA Radek Kňava.

CCS: Benzin i nafta za týden opět mírně zlevnily

Praha 21. prosince (ČTK) - Průměrná cena benzinu u čerpacích stanic v České republice v uplynulém týdnu klesla o 16 haléřů na 28,09 koruny za litr, nafta zlevnila o deset haléřů na 26,52 Kč/l. Uvedla to dnes společnost CCS, která ceny pohonných hmot pravidelně sleduje.

EK: Nynější krize zřejmě ve 3. čtvrtletí došla ke svému konci

Brusel 21. prosince (zpravodaj ČTK) - Současná vážná hospodářská krize zřejmě ve třetím čtvrtletí letošního roku došla ke svému cíli. V dnešní zprávě o vývoji ekonomiky v eurozóně to uvedla Evropská komise.

Dopoledne koruna mírně posilovala k dolaru, vůči euru stagnovala

Praha 21. prosince (ČTK) - Česká měna dopoledne zpevňovala k dolaru, vůči euru její kurz stagnoval na úrovni pátečních uzavíracích hodnot. Kolem 11:15 byla koruna vůči dolaru silnější o zhruba pět haléřů na hodnotě 18,39 Kč/USD. K euru se pak její kurz pohyboval na úrovni 26,34 Kč/EUR, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Akcie na pražské burze dopoledne posilovaly

Praha 21. prosince (ČTK) - Akcie na pražské burze začátkem nového týdne v průběhu dopoledne posilovaly. Kolem 10:30 index PX vzrostl o 0,53 procenta na 1114,5 bodu. Vyplývá to z údajů burzy.

Pád vlády oddálil několik zásadních změn v ekologickém právu

Praha 21. prosince (ČTK) - Po pádu vlády ministerstvo životního prostředí zpomalilo v přípravě nového odpadového zákona, který má změnit systém poplatků za svoz komunálního odpadu a nařídit městům separaci bioodpadu. Nerozpracovalo ani kontroverzní návrh obalového zákona, který počítal například s zákazem rozdávání igelitových tašek v obchodech. Poslanci několikrát odmítli návrh nového horního zákona, nakonec ho vláda stáhla. Nepodařilo se tak otevřít cestu k odpisu zásob uhlí pod Horním Jiřetínem.

Slamečka chce dokončit dálniční síť za peníze z dluhopisů

Praha 21. prosince (ČTK) - Ministr dopravy Gustav Slamečka chce příští rok od základu změnit financování výstavby dálnic a dalších dopravních staveb. Vysychající evropské fondy by měly od roku 2011 nahrazovat výnosy z prodeje dluhopisů, které vydá Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) či jemu příbuzná organizace. Slamečka to řekl v rozhovoru pro ČTK.

ČNB varuje před lidmi, kteří se vydávají za zaměstnance ČNB

Praha 21. prosince (ČTK) - Česká národní banka varovala před nekorektním postupem pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří se vydávají za zaměstnance ČNB. Tito lidé nabízí zájemcům kontrolu pojistných smluv a další konzultace ohledně pojistných produktů, informoval mluvčí ČNB Marek Petruš.

EasyJet začne na jaře létat z Prahy do Paříže a Amsterdamu

Praha 21. prosince (ČTK) - Britský easyJet začne od jara létat z Prahy do Paříže a Amsterdamu. Uvedl to server iDnes.cz. Zejména pravidelní klienti na těchto linkách pocítili výpadek SkyEurope zdražením síťových dopravců, dodal server.

Japonské akcie stouply na maximum za osm týdnů

Tokio 21. prosince (ČTK) - Japonské akcie zahájily předposlední týden roku mírným růstem a jejich index vystoupil nejvýše za osm týdnů. Trh měl podporu technologických titulů a rostly i akcie vývozců, jimž pomohl růst kurzu dolaru vůči jenu z minulého týdne. Hlavní tokijský index Nikkei 225 vzrostl o 0,4 procenta na 10.183,47 bodu, nejvýše od 27. října.

Fiat si stěžuje u ÚOHS kvůli tendru pošty na dodávky

Praha 21. prosince (ČTK) - Firma Fiat, která neuspěla v tendru České pošty na nákup dodávek v hodnotě 300 milionů korun, podala kvůli výběrovému řízení stížnost Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN). Podle deníku Česká pošta Fiat ze soutěže vyřadila kvůli právní kličce, vítězem tendru se stala firma podnikatele Antonína Charouze s dodávkami značky Ford. Pokud Fiat neuspěje se stížností u ÚOHS, je prý vedení firmy připraveno se soudit.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo