www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Ekonomové: Finanční krize v USA ještě zdaleka nekončí

Atlanta 4. ledna (ČTK) - Finanční krize ve Spojených státech ještě zdaleka neskončila a výkonnost největší ekonomiky světa se zřejmě nevrátí na úroveň před začátkem krize dříve než v roce 2013. Tvrdí to někteří přední američtí ekonomové. Oponují tak hlasům z Wall Street i z americké vlády, které naznačují, že Amerika má nejhorší za sebou. K velkým kritikům patří i věhlasný ekonom a laureát Nobelovy ceny Joseph Stiglitz.

Slovenští autodopravci chtějí proti mýtnému protestovat i v úterý -------------------- --------------------

Bratislava 4. ledna (ČTK) - Slovenští autodopravci chtějí v protestu proti zavedení mýtného pokračovat i v úterý, zřejmě ale změní strategii a budou se snažit získat větší podporu ze strany občanů. Během pondělí, kdy protest začal, zahájili malí a střední nákladní dopravci podpisovou akci na čerpacích stanicích.

Birkenfeld z UBS půjde tento pátek do vězení za

Miami 4. ledna (ČTK) - Soudce v USA ignoroval prosby právníků i veřejnosti a bývalému bankéři švýcarské UBS Bradleymu Birkenfeldovi (44) potvrdil rozsudek na 40 měsíců vězení za daňový podvod. Birkenfeld tak má trest nastoupit tento pátek, rozhodl William Zloch, federální soudce ve Fort Lauderdale.

Akcie v USA dopoledne rostly díky zpracovatelským firmám

New York 4. ledna (ČTK) - Akcie amerických korporací dopoledne rostly díky obecnému nárůstu aktivity ve zpracovatelském průmyslu během prosince. Kladný dopad na ceny akcií měl i vzestup cen ropy.

Slovenští dopravci kritizují mýtné,dnes způsobilo zácpu v Mostech -------------------- --------------------

Bratislava/Mosty u Jablunkova (Frýdecko-Místecko) 4. ledna (ČTK) - Malí a střední nákladní dopravci na Slovensku dnes dnes začali protestovat proti mýtnému systému. Jejich zástupci sbírali na desítkách čerpacích stanic podpisy na petiční listiny, kde požadují pozastavení provozu mýtného, snížení spotřební daně na paliva, označení všech zpoplatněných úseků dopravními značkami a snížení daně z motorových vozidel. Zavedení mýtného na Slovensku dnes zároveň značně zkomplikovalo dopravu na česko-slovenském hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Dolar klesl navzdory příznivé zprávě o průmyslové aktivitě v USA

Londýn 4. ledna (ČTK) - Dolar dnes oslabil vůči euru i koši předních měn, protože investoři vybírali zisky z jeho předchozího růstu. Pokles dolaru sice zmírnila příznivá zpráva o prosincovém vývoji průmyslové aktivity ve Spojených státech, investoři však čekají zejména na páteční údaje o americkém trhu práce. Kolem 16:30 SEČ euro vůči dolaru posílilo o 0,6 procenta na 1,4404 USD.

Pražská burza zahájila letošní rok růstem o 1,36 pct.

Praha 4. ledna (ČTK) - Pražská burza během prvního obchodního dne roku posílila. Hlavní index PX přidal 1,36 procenta na 1132,5 bodů. Dařilo se akciím NWR. Vyplývá z údajů burzy.

Zaměstnanci problémových JAL schválili nižší firemní penze

Tokio 4. ledna (ČTK) - Přes dvě třetiny zaměstnanců problémových japonských aerolinií Japan Airlines (JAL) schválily navržené snížení důchodů. Uvedl to dnes tiskový mluvčí JAL. Letecká společnost tak splnila jednu z klíčových podmínek, aby získala státní pomoc. Aerolinie JAL sháněly souhlas od zhruba 16.000 zaměstnanců a 9000 penzistů. Mluvčí společnosti dodal, že zhruba 3000 bývalých zaměstnanců na penzi již škrty schválilo, ale od 6000 zatím odpověď nepřišla.

Stavební výdaje v USA se v listopadu dostaly nejníže za šest let

Washington 4. ledna (ČTK) - Stavební výdaje ve Spojených státech se v listopadu propadly o 0,6 procenta. Zaznamenaly tak sedmý měsíční pokles za sebou a dostaly se na nejnižší úroveň za více než šest let. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.

Samsung chce letos zvýšit prodej LED televizí na deset milionů

Soul 4. ledna (ČTK) - Korejský Samsung Electronics loni prodal ve světě 2,6 milionu televizorů s LED monitory a překonal tím svůj předchozí plán prodat jich nejméně dva miliony. Letos chce jejich odbyt zvýšit na deset milionů, uvedl v dnešní zprávě. LED technologie využívá při tvorbě obrazu světelné diody. Tyto televize jsou štíhlejší než běžné přístroje a mají rovněž nižší spotřebu energie. Jejich cena je však výrazně vyšší.

Aktivita v americkém průmyslu výrazně zrychlila růst

New York/Washington 4. ledna (ČTK) - Aktivita v americkém průmyslu v prosinci výrazně zrychlila tempo růstu a index nákupního managementu, který ji sleduje, se dostal na 55,9 bodu. Překonal tak odhady analytiků a pomohl zastavil i pokles kurzu dolaru. Sektor vykazuje růst už pět měsíců v řadě a hlavní index vystoupil nejvýše za tři a půl roku.

GM uvedla na indický trh nový miniautomobil, čeká zde silný růst -------------------- --------------------

Dillí 4. ledna (ČTK) - Největší americká automobilka General Motors dnes uvedla na indický trh miniautomobil Chevrolet Beat. Firma rovněž předpověděla, že její celkový prodej v Indii v letošním roce stoupne o 43 procent na 100.000 vozů z loňských 70.000 vozů. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

T-Mobile ukončí provoz starších předplacených Twist tarifů

Praha 4. ledna (ČTK) - Mobilní operátor T-Mobile během prvního čtvrtletí ukončí provoz starších předplacených programů Twist Standard, SMS a Extra. Zákazníky automaticky převede na novější tarify Twist Start, ProSMS a Týden. Chce tak zjednodušit svou nabídku předplacených služeb. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Ceny aut navzdory vyšší DPH klesly o desítky tisíc

Praha 4. ledna (ČTK) - I přes zvýšení sazby DPH od Nového roku zlevnily některé automobilky na českém trhu nové vozy proti loňsku řádově o desítky tisíc korun. Prodejci se předhánějí v akčních nabídkách, neboť leden patří tradičně k prodejně nejslabším měsícům roku. Vyplývá to z informací firem.

Nový prezident EU svolal na 11.února mimořádný summit k ekonomice

Brusel 4. ledna (zpravodaj ČTK) - Nový prezident Evropské unie Herman Van Rompuy svolal mimořádný summit bloku na 11. února. Šéfové států a vlád na něm budou řešit hlavně ekonomické otázky - třeba to, jak Evropu zasaženou krizí vrátit zpět k hospodářskému růstu.

Zaměstnanci největšího měděného dolu v Chile zahájili stávku

Santiago de Chile 4. ledna (ČTK) - Zaměstnanci největšího měděného dolu v Chile dnes vstoupili do stávky. Nelíbí se jim platové podmínky a odmítli zatím poslední návrh, který jim předložil zaměstnavatel, státní společnost Codelco. Ta je největším producentem mědi na světě a na celosvětové těžbě se podílí asi ze čtyř procent. Cena mědi je opět na vzestupu a dnes se zvýšila o další asi dvě procenta.

Dukovanská elektrárna by poprvé měla vyrobit méně než Temelín

Dukovany (Třebíčsko) 4. ledna (ČTK) - Jaderná elektrárna Dukovany na Třebíčsku letos plánuje zvýšení výroby o 1,3 procenta na 14,171 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny. Poprvé by tak zaostala za mladší atomovou elektrárnou v jihočeském Temelíně, která by měla oproti minulému roku navýšit produkci o desetinu na 14,6 miliardy kWh. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytli zástupci obou elektráren.

Hochtief CZ čelí insolvenčnímu řízení, s jeho důvody nesouhlasí

Praha 4. ledna (ČTK) - Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s přední tuzemskou stavební společností Hochtief CZ. Insolvenční návrh podala firma ECF elektrocentrum fabrik z Havlíčkova Brodu. Hochtief prý elektroinstalační firmě dluží po lhůtě splatnosti 2,7 milionu korun. ČTK to dnes zjistila z insolvenčního rejstříku. Insolvenční návrh považuje Hochtief za neoprávněný.

Novým prezidentem automobilky TPCA je Satoši Tačihara -------------------- --------------------

Kolín 4. ledna (ČTK) - Novým prezidentem kolínské automobilky TPCA se dnes stal Satoši Tačihara. Ve vedení společného podniku koncernů Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën vystřídal Jasuhira Takahašiho, který se po třech letech vrátil do mateřské Toyoty. ČTK to dnes řekl mluvčí TPCA Radek Kňava.

NS nařídil nové projednání sporu Čepra a Tukového průmyslu o dluh

Brno 4. ledna (ČTK) - Nejvyšší soud (NS) vrátil Městskému soudu v Praze vleklou a složitou při mezi státní společností Čepro a firmou Tukový průmysl. Jde o sporný celní dluh, který činil skoro tři miliardy korun. Firma žádala od Čepra náhradu 75 milionů, obecné soudy jí ale nevyhověly. NS rozhodnutí na základě dovolání Tukového průmyslu zrušil, zjistila ČTK z databáze Infosoud. Podle některých informací je za pohledávkou pokus skupiny kolem uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře tunelovat Čepro.

Zavedení slovenského mýta zkomplikovalo dopravu na hranicích -------------------- --------------------

Bratislava 4. ledna (ČTK) - Zavedení elektronického mýtného na Slovensku dnes zkomplikovalo nákladní silniční dopravu na slovenských hraničních přechodech s Českou republikou a Maďarskem. Kamiony na české a maďarské straně čekaly v kolonách na registraci i několik hodin, na Slovensku se pak situace uklidnila. Vyplývá to z vyjádření Policie ČR, provozovatele mýtného systému SkyToll a Stella Centra, které situaci na slovenských silnicích mapuje.

Spyker do čtvrtka předloží konečnou nabídku na automobilku Saab

Amsterdam 4. ledna (ČTK) - Nizozemský výrobce luxusních vozů Spyker Cars do čtvrtka předloží americké automobilce General Motors konečnou nabídku na převzetí její ztrátové švédské divize Saab. Agentuře Reuters to dnes řekl generální ředitel Spykeru Victor Muller.

Vláda schválila kvůli rozpočtu vydání dluhopisů za 153,2 mld. Kč -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh zákona o státním dluhopisovém programu, který ministerstvu financí umožňuje vydat kvůli krytí schodku státního rozpočtu dluhopisy za 153,2 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr financí Eduard Janota. Normu nyní projedná parlament.

Obchodům Electro World loni klesly tržby a vykázaly ztrátu

Praha 4. ledna (ČTK) - Společnosti Electro World, která patří mezi největší prodejce spotřební elektroniky v Česku, ve finančním roce 2008/2009 končícím loni v dubnu klesly tržby meziročně o 14 procent na 3,08 miliardy korun. Firma skončila ve ztrátě. Nižší tržby vedení Electro Worldu přičetlo hospodářské krizi, kvůli které Češi méně utráceli. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Electro Worldu, který v Česku provozuje 16 obchodů.

Stát hospodařil loni se schodkem 192,2 miliardy korun -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - Státní rozpočet skončil loňský rok s rekordním schodkem 192,2 miliardy korun. O oficiálních výsledcích hospodaření státu za rok 2009 dnes na tiskové konferenci po jednání vlády informoval ministr financí Eduard Janota.

Výstavba nejvyššího mrakodrapu světa přišla na 1,5 miliardy USD -------------------- --------------------

Dubaj 4. ledna (ČTK) - Náklady na výstavbu nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Dubaj (Dubajská věž) činily 1,5 miliardy USD (zhruba 27,4 miliardy Kč). Uvedl to dnes ředitel developerské společnosti Emaar Properties Muhammad Alabbár na tiskové konferenci před slavnostním otevřením budovy. Společnost současně uvedla, že více než 90 procent nabízeného prostoru, který tvoří byty, kanceláře a další prostory, bylo již prodáno.

Prodej aut ve Francii byl loni nejvyšší od roku 1990

Paříž 4. ledna (ČTK) - Prodej osobních automobilů ve Francii v loňském roce díky vládním opatřením na podporu poptávky stoupl o 10,7 procenta na 2,269 milionu vozů, tedy na nejvyšší úroveň od roku 1990. Oznámila to dnes asociace francouzského automobilového průmyslu CCFA. V samotném prosinci prodej vyskočil dokonce o 48,6 procenta na 228.451 vozů.

CCS: Benzin i nafta zdražily v uplynulém týdnu asi o 75 haléřů

Praha 4. ledna (ČTK) - Průměrná cena benzinu u čerpacích stanic v České republice vzrostla za uplynulý týden o 78 haléřů na 28,82 koruny za litr, nafta zdražila o 72 haléřů na 27,22 Kč/l. Po výrazném nárůstu cen v prvních dvou letošních dnech přišlo v neděli zlevnění zhruba o 30 haléřů, analytici je však nepovažují za významné. Trh se podle nich stabilizuje a prochází krátkodobými výkyvy. Ceny pohonných hmot zveřejnila dnes společnost CCS.

Temelín chce letos vyrobit 14,6 TWh elektřiny, o 10% víc než loni

Temelín (Českobudějovicko) 4. ledna (ČTK) - Jaderná elektrárna Temelín plánuje letos vyrobit 14,6 TWh elektřiny, což je o deset procent více než vloni, kdy vyrobila 13,25 terawatthodin elektřiny (TWh). To je nejvíce od spuštění elektrárny do provozu. Plán výroby byl splněn na téměř 99 procent, informoval ČTK tiskový mluvčí elektrárny Marek Sviták. Splnění plánu zabránilo prodloužení odstávky pro výměnu paliva prvního bloku o téměř deset dní. Elektrárna překonala zatím nejvyšší výrobu z roku 2004, která byla 12,69 TWh.

Nový rok uvítalo v ČSA o 1350 zaměstnanců méně než loni -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - České aerolinie vstupují do nového roku jako výrazně menší firma než loni. Podle informací ČTK mají nyní aerolinie zhruba 3300 zaměstnanců, což je o 1350 méně než před rokem. Odchody vrcholily především na podzim, kdy společnosti hrozil kvůli hluboké ztrátě krach. Během loňského roku firmu opustily mimo jiné desítky pilotů.

Prodej aut ve Španělsku se loni propadl o 18 procent

Madrid 4. ledna (ČTK) - Prodej osobních automobilů ve Španělsku se v loňském roce propadl o 18 procent na 952.772 vozů kvůli slabé poptávce v prvním pololetí. Oznámila to dnes automobilová asociace ANFAC. V samotném prosinci však prodej meziročně stoupl o čtvrtinu díky protikrizovým opatřením španělské vlády. S podobným tempem růstu počítá ANFAC i v první polovině letošního roku.

Pardubické letiště loni přepravilo o 44 pct méně pasažérů -------------------- --------------------

Pardubice 4. ledna (ČTK) - Pardubické letiště loni přepravilo přes 49.000 lidí, meziročně o 44 procent méně. Je to největší pokles za poslední roky. Za úbytkem stojí hospodářská krize, hlavně ruská klientela začala do Česka létat mnohem méně. ČTK to dnes řekl Jan Andrlík, ředitel společnosti East Bohemian Airport (EBA), která letiště provozuje. Letiště za loňský rok skončí v několikamilionové ztrátě.

Zavedení mýtného působí problémy na hraničním přechodu v Mostech

Mosty u Jablunkova (Frýdecko-Místecko) 4. ledna (ČTK) - Zavedení elektronického mýtného na Slovensku dnes značně zkomplikovalo dopravu na česko-slovenském hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Především řidičům polských kamionů totiž chybí čtecí zařízení mýtného a tak svá vozidla odstavují na české straně hranice a jezdí si pro potřebné zařízení na Slovensko. První čtečka mýtného je totiž hned na hraničním přechodu, řekl dnes ČTK moravskoslezský policejní mluvčí Stanislav Sobol. Průjezd osobních vozidel přes hraniční přechod je podle dostupných informací zatím plynulý.

Ceny ropy kvůli Bělorusku a zimě v USA vystoupila na 81 dolarů

Londýn 4. ledna (ČTK) - Světové ceny ropy začaly nový rok silným růstem a americká ropa se dnes vyhoupla na nové maximum za více než dva měsíce nad 81 dolarů za barel. Trhu s ropou pomáhá ropný spor Ruska s Běloruskem a chladné počasí ve Spojených státech. Americká lehká ropa kolem 11.00 SEČ posílila o více než jeden a půl dolaru na 80,99 dolaru za barel a vyšplhala se až na 81,16 USD, nejvýše od 26. října.

Pražská burza při první letošní seanci posiluje

Praha 4. ledna (ČTK) - Pražská burza během prvního obchodního dne nového roku stejně jako další akciové trhy posílila. Dařilo se především energetickým firmám, hlavní index PX posílil před 11:00 o 0,60 procenta na 1124 bodů, vyplývá z výsledků burzy. Zisk ale korigovaly banky a tabáková firma Philip Morris.

Slovenští dopravci protestují proti mýtnému, mají prý podporu

Bratislava 4. ledna (ČTK) - Malí a střední nákladní dopravci na Slovensku začali dnes ráno na zhruba stovce čerpacích stanic v zemi protestovat proti mýtnému. Jejich zástupci sbírají podpisy na petiční listiny, kde požadují pozastavení provozu mýtného, snížení spotřební daně na paliva, označení všech zpoplatněných úseků dopravními značkami a snížení daně z motorových vozidel. Motoristé podle organizátorů protestu nespokojené dopravce podporují.

Průmyslová aktivita v zemích eura rostla nejrychleji za 21 měsíců

Londýn 4. ledna (ČTK) - Aktivita zpracovatelského průmyslu v zemích eurozóny rostla v posledním měsíci loňského roku nejrychlejším tempem za posledních 21 měsíců. Index nákupních manažerů (PMI) tohoto sektoru vzrostl o 0,4 bodu na 51,2 bodu, nejvýše od března 2008, sdělila dnes agentura Markit, která ankety u manažerů zpracovává.

Výnosy z veřejných dražeb klesly loni po letech pod dvě mld. Kč -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - Výnosy z veřejných dražeb v Česku klesly v roce 2009 poprvé od roku 2000 pod hranici dvou miliard korun. Loni činily 1,9 miliardy korun, předloni to bylo ještě téměř o miliardu více. ČTK to dnes zjistila z aktuálních dražebních statistik na serveru centralniadresa.cz, který provozuje Česká pošta.

Koruna začíná rok mírným posílením, pomáhají vnější faktory

Praha 4. ledna (ČTK) - Česká měna začala první obchodní den v novém roce mírným posílením, ke kterému jí pomohl vývoj polského zlotého i růstový úvod evropských akcií. Kurz koruny se kolem 10:30 pohyboval k euru na úrovni 26,33 Kč/EUR, a byl tak o devět haléřů silnější než v závěru loňského roku. Vůči dolaru koruna posílila o pět haléřů na 18,37 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Schodek státního rozpočtu Slovenska loni stoupl čtyřnásobně -------------------- --------------------

Bratislava 4. ledna (ČTK) - Schodek státního rozpočtu Slovenska stoupl loni zhruba čtyřnásobně na 2,79 miliardy eur (asi 73,5 miliardy Kč). Hospodaření státu však skončilo lépe, než předpokládala vláda premiéra Roberta Fica po úpravě parametrů rozpočtu. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Kabinet původně počítal za loňský rok se schodkem 1,01 miliardy eur, kvůli negativním dopadům hospodářské krize však později zvýšil jeho odhad na 3,15 miliardy eur.

Náměstek MF: Schodek rozpočtu za rok 2009 činí 192,5 mld. Kč -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - Schodek státního rozpočtu za rok 2009 činí 192,5 miliardy korun. Rádiu Česko dnes částku upřesnil náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. Premiér Jan Fischer v neděli předběžně hovořil o schodku 195 miliard Kč.

Markit: Podmínky v českém průmyslu se zlepšovaly i v prosinci

Praha 4. ledna (ČTK) - Podmínky ve zpracovatelském sektoru v ČR se i v prosinci zlepšovaly. Prosincový index nákupních manažerů (PMI) s hodnotou 50,8 bodu se ovšem od listopadu téměř nezlepšil. Oznámila to dnes společnost Markit Economics, která údaje zpracovala pro banku HSBC. Úroveň 50 bodů je v indexu předělem mezi růstem a poklesem aktivity.

CCB: V ČR loni vyhlášeno 2500 osobních bankrotů, o 250 pct více -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - V Česku bylo v roce 2009 vyhlášeno 2500 osobních bankrotů, což bylo o 248 procent více než předloni. Rovněž počet návrhů na osobní bankrot se meziročně zvýšil, a to o 137 procent na 3933. V listopadu 2009 překonal měsíční počet návrhů na osobní bankrot poprvé hranici 500. Vyplývá to ze statistik databáze obchodních informací Cribis.cz, které zveřejnila společnost CCB - Czech Credit Bureau.

Minsk: Ruská ropa teče do Běloruska i do Evropy normálně

Minsk 4. ledna (ČTK) - Ruská ropa proudí ropovodem Družba do Běloruska i do zemí Evropské unie normálně. Sdělil to dnes mluvčí běloruské státní ropné společnosti Belněftěchim. Moskva nyní jedná s Minskem o podmínkách vývozu ropy pro tento rok a v neděli dva nejmenovaní obchodníci agentuře Reuters řekli, že Rusko zastavilo dodávky ropy do běloruských rafinerií.

CCB: Loni bylo vyhlášeno 1480 firemních bankrotů, nárůst o 42 pct -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - V roce 2009 bylo v Česku vyhlášeno 1480 firemních bankrotů, což bylo o 42 procent více než v roce 2008. Ještě rychleji rostl počet insolvenčních návrhů týkajících se firem nebo podnikatelů, který se meziročně zvýšil o 65 procent na 4754. Vyplývá to ze statistik databáze Cribis.cz, které zveřejňuje společnost CCB - Czech Credit Bureau.

Novartis koupí od Nestlé většinu v Alconu za 28,1 miliardy dolarů

Curych 4. ledna (ČTK) - Švýcarská farmaceutická společnost Novartis se dohodla s potravinářským koncernem Nestlé na koupi většinového podílu ve firmě z oboru péče o zrak Alcon. Novartis dnes sdělil, že za 52 procent akcií, jimiž zvýší svůj podíl v Alconu na 77 procent, zaplatí 28,1 miliardy dolarů (zhruba 519 miliard Kč).

Japonské akcie začaly rok výstupem nejvýše za 15 měsíců

Tokio 4. ledna (ČTK) - Japonské akcie první obchodní den roku stouply na 15měsíční maximum. Vzhůru je nesly především akcie vývozců, které využily slabšího kurzu jenu. Debut nového obchodního systému, od něhož si největší asijská burza slibuje oživení obchodů i pověsti, proběhl hladce.

Prodej automobilky General Motors v Číně loni stoupl o 67 procent

Šanghaj 4. ledna (ČTK) - Prodej americké automobilky General Motors a jejích společných podniků v Číně v loňském roce vyskočil o 67 procent na 1,83 milionu vozů. Podíl automobilky na trhu stoupl podle předběžných údajů na 13,4 procenta ze 12,1 procenta na konci roku 2008. Zákazníky do autosalonů přilákaly hlavně vládní pobídky k prodeji aut. Uvedla to automobilka v dnešním prohlášení.

Skupina Hyundai chce letos zrychlit růst prodeje vozů na 17 pct

Soul 4. ledna (ČTK) - Jihokorejská skupina Hyundai Motor Group s automobilkami Hyundai Motor a Kia Motors plánuje letos zvýšit světový prodej vozů o 17 procent na 5,4 milionu a překonat loňské růstové tempo zhruba deseti procent. Ke zrychlení růstu by mělo dopomoci světové hospodářské oživení spolu s novými modely, sdělil dnes čtvrtý největší automobilový výrobce na světě. Vozy firma vyrábí i v České republice a na Slovensku.

Singapurská ekonomika loni poprvé za osm let klesla

Singapur 4. ledna (ČTK) - Singapurská ekonomika v loňském roce klesla podle předběžných údajů o 2,1 procenta. Zaznamenala tak první propad za osm let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo tamní ministerstvo obchodu a průmyslu. V letošním roce však vláda očekává zvýšení ekonomického růstu o tři až pět procent.

MF dnes zveřejní výsledky rozpočtu za rok 2009 -------------------- --------------------

Praha 4. ledna (ČTK) - Ministerstvo financí (MF) dnes zveřejní konečný výsledek státního rozpočtu za rok 2009. Premiér Jan Fischer v neděli řekl, že k 30. prosinci činil schodek rozpočtu podle předběžných údajů MF 195 miliard korun.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo