www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Spyker a Genii Capital údajně podají společnou nabídku na Saab

Frankfurt nad Mohanem 17. ledna (ČTK) - Nizozemský výrobce luxusních vozů Spyker Cars a lucemburská investiční společnost Genii Capital podají společnou nabídku na koupi ztrátové švédské automobilky Saab, kterou chce její vlastník, americká skupina General Motors, podrobit likvidaci. Napsal to ve svém novém čísle německý týdeník Wirtschaftswoche. GM už zahájila postupnou likvidaci Saabu, stále však ještě ponechává možnost odprodeje v případě výhodné nabídky.

Shell a Petronas podepsaly s Irákem kontrakt na obří pole Madžnún

Bagdád 17. ledna (ČTK) - Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell a malajsijská Petronas dnes podepsaly s iráckým ministerstvem ropného průmyslu konečnou dohodu o rozvoji obřího ropného pole Madžnún, jednoho z největších polí na světě. Konsorcium získalo práva na průzkum a těžbu pole se zásobami asi 12,6 miliardy barelů v prosincové aukci v Bagdádu.

Bernankův názor na úroky a realitní bublinu ekonomy nepřesvědčil

Praha 17. ledna (ČTK) - Tvrzení šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernanka, podle něhož nízké úrokové sazby za realitní boom a následnou finanční krizi nemohly, většina ekonomů nepřijímá. Komentátoři jej podrobili kritice za to, že se snaží sejmout ze sebe a svého předchůdce Alana Greenspana díl viny za krizi a označili jeho postoj za účelový, ale i politicky neprozíravý. Bernanke se totiž u Senátu uchází o potvrzení do druhého funkčního období v čele Fedu, avšak postoj řady senátorů vůči němu není příliš příznivý.

Hodnota veřejných stavebních zakázek loni klesla na 194 mld. Kč

Praha 17. ledna (ČTK) - Česko loni z veřejných zdrojů utratilo za výstavbu meziročně o sedm procent méně. Hodnota veřejných stavebních zakázek se v roce 2009 meziročně snížila na 194,01 miliardy korun. Největší pokles o 16 procent na 97,5 miliardy korun vykázaly tendry na výstavbu dopravní infrastruktury. Loňské výsledky stavebnictví přitom prý ještě ovlivnily úspěšné roky 2007 a 2008, vyplývá z analýzy inženýrské a poradenské společnosti IS, která monitoruje vývoj stavebního trhu.

Hejduk: Do tendru na dluhopisy se přihlásila pouze ASD Software

Praha 17. ledna (ČTK) - Do výběrového řízení na internetový prodej státních dluhopisů fyzickým osobám zaslala nabídku pouze šumperská IT firma ASD Software, která původně měla zakázku v hodnotě několika desítek milionů korun ročně dostat bez výběrového řízení. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl náměstek ministra financí Bohdan Hejduk.

K výpovědi kvůli AIG předvolán i bývalý ministr financí Paulson

Washington 17. ledna (ČTK) - K výpovědi před výborem americké Sněmovny reprezentantů, která bude vyšetřovat okolnosti vládní záchrany pojišťovny AIG, byl po nynějším ministru financí Timothy Geithnerovi předvolán i jeho předchůdce Henry Paulson. Výbor pro dohled a vládní reformu bude zkoumat zejména snahu o utajení plateb, které šly přes AIG velkým bankám.

Světové automobilky: Nejvíce poroste prodej hybridních aut

Praha 17. ledna (ČTK) - V příštích pěti letech nejvíce poroste prodej aut na hybridní pohon, dále vozů na alternativní paliva a nízkonákladových automobilů. Odhadují to manažeři velkých světových automobilek ve studii KPMG.

Majitelé vozů Saab protestovali před švédským velvyslanectvím

Praha 17. ledna (ČTK) - Přibližně stovka automobilů značky Saab se dnes dopoledne sjela u budovy švédského velvyslanectví na pražských Hradčanech. Majitelé vozidel tímto způsobem protestovali proti případnému zavření švédské automobilky Saab.

Německo varuje před používáním Exploreru, Microsoft hrozbu popírá

Berlín 17. ledna (ČTK) - Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) v sobotu varoval před používáním prohlížeče Internet Explorer firmy Microsoft, dokud nebude vyvinuta "záplata", která zajistí bezpečnostní trhlinu zjištěnou po útocích hackerů v Číně. Microsoft sice závadu přiznal, popřel však, že by byla pro běžné uživatele nějakou hrozbou.

Češi loni méně jezdili MHD, podniky se snaží dohnat tržby jinde -------------------- --------------------

Praha 17. ledna (ČTK) - Hromadnou dopravou ve velkých českých městech loni cestovalo méně lidí než v roce 2008. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli provozovatelé MHD. Úbytek je někde až desetiprocentní a jeho příčinami jsou podle dopravních podniků hlavně krize a někdy i dražší jízdné. Z těchto důvodů také často přibylo černých pasažérů. Mnoho firem meziročně snížilo tržby z MHD a snaží se je získat z jiných služeb - provozují čerpací stanice, opravují vozy a zajišťují zájezdovou dopravu.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo