www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Sněmovna v USA schválila zvýšení dluhového limitu

Washington 4. února (ČTK) - Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila, že Spojené státy se mohou zadlužit o dalších 1,9 bilionu dolarů. Celkový strop státních dluhů se tak zvýší na 14,3 bilionu dolarů (asi 269,7 bilionu Kč). To by měla být dostatečná částka na to, aby se Kongres nemusel požadavkem na další zvýšení dluhového limitu znovu zabývat minimálně do listopadových voleb.

Island lhal o svých bankách, řekl šéf nizozemské centrální banky

Amsterodam 4. února (ČTK) - Island bezprostředně před zhroucením svého finančního systému lhal o skutečném stavu svých bank. Řekl to dnes guvernér nizozemské centrální banky Nout Wellink, který tak obvinil bývalou islandskou vládu z nečestného postoje k věřitelům. Wellink tím podle agentury Reuters přilil oleje do ohně k už tak dost napjatému sporu, který s Islandem vede Nizozemsko spolu s Velkou Británií.

Cena ropy spadla o pět procent, trh děsí dluhy v eurozóně

New York 4. února (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích dnes prudce klesly, cena barelu se snížila o více než pět procent, a zaznamenala tak nejhlubší propad od loňského července. Jednou z příčin je statistika o nečekaném růstu počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA, po které se prudce vzhůru vydal kurz dolaru. Trh má ale obavy i z rostoucích dluhů v zemích eurozóny.

Bank of America čelí další žalobě kvůli převzetí Merrill Lynch

New York 4. února (ČTK) - Úřad generálního prokurátora státu New York dnes podal žalobu na finanční ústav Bank of America a jejího bývalého ředitele Kennetha Lewise. Prokuratura tvrdí, že největší americká banka oklamala investory, když jim sdělovala podmínky, za kterých převezme banku Merrill Lynch.

Kosmetické společnosti Avon stoupl zisk o 16 procent

New York 4. února (ČTK) - Kosmetické společnosti Avon Products Inc. stoupl v posledním čtvrtletí loňského roku čistý zisk o 16 procent na 269,4 milionu USD (5,1 miliardy Kč). Firmě pomohl vysoký růst v Latinské Americe, který vyrovnal pokles prodeje v Severní Americe. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Akcie v USA dopoledne klesly kvůli týdennímu vývoji na trhu práce

New York 4. února (ČTK) - Akcie v USA dopoledne klesly kvůli vývoji na trhu práce. Nejnovější počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden investory znejistěly před páteční zprávou, která přinese předběžné oficiální statistiky za první měsíc roku.

Euro k dolaru kleslo nejníže za sedm měsíců

Londýn 4. února (ČTK) - Euro dnes oslabovalo a vůči dolaru se propadlo nejníže za sedm měsíců. Evropskou měnu stáhly dolů rostoucí obavy o finanční zdraví zadlužených zemí eurozóny. Nejnovější statistika z USA rovněž snížila zájem investorů o rizikovější obchody a pomohla nahoru jenu.

Hřebčín v Kladrubech se privatizovat nebude, slíbil ministr -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Ministerstvo zemědělství neplánuje privatizaci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Prohlásil to dnes ve sněmovně ministr Jakub Šebesta, kterého kvůli hřebčínu interpelovali hned tři poslanci. Ministr zopakoval, že přeměnou státního podniku na příspěvkovou organizaci chce získat peníze na jeho záchranu.

Produktivita v USA za loňské čtvrté čtvrtletí vzrostla o 6,2 pct

Washington 4. února (ČTK) - Produktivita v USA za loňské čtvrté čtvrtletí vzrostla o 6,2 procenta. Podniky zvyšovaly produkci nejrychleji za šest let a tvrdě si přitom hlídaly náklady, uvedlo dnes americké ministerstvo práce. Analytici odhadovali, že produktivita vzroste o šest procent poté, co se ve třetím čtvrtletí zvýšila o 7,2 procenta. Indikátor ukazuje hodinovou produkci na zaměstnance.

Pražská burza oslabila, akcie NWR klesly o 13 procent

Praha 4. února (ČTK) - Pražská burza dnes výrazně oslabila. Hlavní index přišel o 3,32 procenta na 1135,2 bodu, dolů ho táhly akcie těžební společnosti NWR, které obstaraly značnou část dnešního objemu obchodů. Nedařilo se ale ani ostatním titulům, v červených číslech v systému SPAD skončily všechny kromě společnosti ECM, se kterou se ale neuskutečnil ani jeden obchod. Vyplývá to z výsledků burzy.

Týdenní počet žádostí o podporu v USA nečekaně vzrostl

Washington 4. února (ČTK) - Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden nečekaně vzrostl o 8000 na sezonně přepočtených 480.000. Uvedlo to dnes ministerstvo práce USA.

Američané začali vyšetřovat Toyotu kvůli problémům s brzdami -------------------- --------------------

Washington 4. února (ČTK) - Americká vláda oficiálně zahájila vyšetřování japonské automobilky Toyota kvůli problémům s brzdami, s nimiž se potýká letošní model hybridního vozu Prius. Toyota přiznala, že brzdový systém byl špatně navržen a k jeho korekci je nutné přeprogramovat software. Vyšetřování v USA iniciovalo ministerstvo dopravy.

Yahoo prodá HotJobs firmě Monster Worldwide

San Francisco 4. února (ČTK) - Americká internetová firma Yahoo prodá stránky HotJobs, které pomáhají nalézt práci, rivalovi Monster Worldwide za 225 milionů dolarů v hotovosti. Transakce představuje další krok ve snaze generální ředitelky Yahoo Carol Bartzové zbavit se aktivit mimo zpravodajství, zábavu a komunikace, napsala dnes agentura AP.

ČAP: Pojišťovny odhalily podvody za 600 mil. Kč, víc než předloni

Praha 4. února (ČTK) - Pojišťovny v roce 2009 odhalily pojistné podvody za více než 600 milionů korun. Bylo to více než předloni, kdy prokázáním podvodného jednání uchránily 550 milionů Kč. Specialisté pojišťoven loni vyšetřovali 4806 pojistných událostí, u nichž bylo podezření ze spáchání pojistného podvodu. Předloni to bylo o sedm procent případů více. ČTK o tom dnes informovala Česká asociace pojišťoven.

Výplaty z FPV budou od roku 2011 vyplácet ČS, KB a GE Money Bank

Praha 4. února (ČTK) - Výplaty náhrad z Fondu pojištění vkladů (FPV) budou klientům zkrachovalých bank od příštího roku vyplácet Česká spořitelna, Komerční banka a GE Money Bank. Dosud fond před každou výplatou banku vybíral. Důvodem změny je především od příštího roku platné zkrácení lhůty pro výplatu náhrad za pojištěné vklady z tří měsíců na 20 pracovních dnů, řekla dnes ČTK výkonná ředitelka FPV Renáta Kadlecová.

Bakalova RPG kvůli bytům OKD dostala od MF pokutu 30 mil. Kč

Praha 4. února (ČTK) - Společnost RPG Industries SE finančníka Zdeňka Bakaly dostala od ministerstva financí pokutu 30 milionů korun za to, že převedla byty do majetku dceřiné firmy RPG Byty, čímž prý porušila privatizační smlouvu. Vyplývá to z dokumentů, které má ČTK k dispozici. RPG Byty vlastní, pronajímá a spravuje asi 45.000 bývalých bytů OKD na Ostravsku a v pondělí podala ústavní stížnost na usnesení sněmovny ve sporu týkajícím se zrušeného předkupního práva pro nájemníky těchto bytů.

Brusel chce po hackerském útoku v ČR měnit bezpečnost internetu

Brusel 4. února (zpravodaj ČTK) - Evropská komise chce po útoku hackerů, který se minulý týden odehrál v Česku a Německu, změnit pravidla "internetové" bezpečnosti pro systém obchodování s emisemi, jenž se stal cílem neznámých pachatelů. Novináře o tom dnes informovala EK. Některé organizace systém, na němž stojí současná snaha řady zemí světa snížit emise podle takzvaného kjótského protokolu, kritizují kvůli bezpečnostním nedostatkům.

České dráhy vypsaly tendr na provoz nádražní taxislužby

Praha 4. února (ČTK) - České dráhy chtějí mít podobně jako pražské letiště pod kontrolou přepravu svých cestujících vozy taxi z nádraží. Podnik na taxislužbu vypsal kvalifikační výběrové řízení. ČTK to sdělil Petr Moravec, který má v Českých drahách silniční dopravu na starosti.

Zisky vydavatelů platebních karet Visa a MasterCard rostly

New York 4. února (ČTK) - Zisky vydavatelů platebních karet Visa a MasterCard v období říjen až prosinec výrazně rostly díky vyšším objemům nákupů prostřednictvím karet. Zisk MasterCard stoupl o 23 procent na 294 milionů USD (5,6 miliardy Kč). Zisk společnosti Visa vyskočil o 33 procent na 763 milionů USD (14,5 miliardy Kč).

Slováci dál nevybírají mýtné na silnicích první třídy -------------------- --------------------

Bratislava 4. února (ČTK) - Mýtné se na slovenských silnicích první třídy zatím dál nebude vybírat. Dohodli se na tom dnes zástupci registrovaných autodopravců s předsedou vlády Robertem Ficem. Slovensko zavedlo elektronický systém výběru mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny začátkem roku, po protestech nespokojených dopravců ale vláda v polovině ledna přerušila povinnost platit za přejezd vybraných silnic první třídy. Termín obnovení plateb na dnešním jednání stanoven nebyl.

EK: Rakouská Scholz Austria AG může koupit český Kovošrot

Brusel 4. února (zpravodaj ČTK) - Výrobce oceli rakouská společnost Scholz Austria AG může koupit českou firmu Kovošrot Group CZ, která se zabývá zpracováním kovového šrotu. Dnes to povolila Evropská komise, která o tom informovala novináře. Scholz Austria AG je společný podnik německé Scholz AG a rakouské společnosti Voestalpine AG.

DTZ: Investice do realit v Evropě ožívají, líp na tom bude i ČR

Praha 4. února (ČTK) - V Evropě začínají ožívat investice do nemovitostí. Podle aktuální zprávy mezinárodní poradenské společnosti DTZ se v posledním čtvrtletí 2009 zvýšily investice proti předcházejícímu období o 26 procent na 20,6 miliardy eur (zhruba 539 miliard korun). V Česku podle DTZ letos objem investic překročí loňských 450 milionů eur, tedy asi 12 miliard korun.

Penta může koupit strojírenský Mezservis, obchod schválil ÚOHS

Brno 4. února (ČTK) - Penta Investments může koupit vsetínského výrobce elektrických pohonů a dalších strojů a zařízení Mezservis. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bez podmínek. ČTK to dnes řekl mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa. Firmu koupí společnost Vinipreg, kterou pro tento účel Penta založila.

Vodafone zvýšil čtvrtletní tržby o desetinu na 11,5 miliardy GBP

Londýn 4. února (ČTK) - Britský telekomunikační operátor Vodafone Group zvýšil za říjen až prosinec minulého roku tržby o deset procent na 11,5 miliardy liber (344 miliard Kč). Výsledek třetího fiskálního čtvrtletí podpořil silný růst v Asii, Tichomoří a na Blízkém východě. V Evropě ale tržby klesly, uvedl podnik v dnešní zprávě.

Řetězcům s rychlým občerstvením Burger King a Yum se dařilo

New York 4. února (ČTK) - Řetězcům restaurací s rychlým občerstvením Burger King Corp. a Yum Brands Inc. se v posledních třech měsících loňského roku dařilo. Zisk Burger King ve druhém fiskálním čtvrtletí stoupl o 13 procent na 50,2 milionu USD (948,1 milionu Kč). Zisk Yum Brands, která provozuje restaurace Taco Bell, KFC a Pizza Hut, se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o šest procent na 216 milionů USD.

ŘSD dnes kvůli stavbě okruhu odvede provoz z dálnice D1 u Prahy

Praha 4. února (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic dnes krátce po 14:00 začalo s postupným převedením provozu na desátém kilometru dálnice D1 do objízdného pruhu. Vyznačení nové trasy by mělo být hotovo nejpozději v 19:00. ČTK to řekla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

ČNB počítá letos i nadále s růstem ekonomiky o 1,4 pct. -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Česká národní banka ponechala ve své nové prognóze odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 1,4 procenta. Pro příští rok odhad růstu hrubého domácího produktu mírně zhoršila na 2,1 procenta. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

Nová prognóza ČNB počítá letos s posílením koruny na 25,50 Kč/EUR -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Nová prognóza České národní banky počítá pro tento rok s mírně větším posílením kurzu koruny. ČNB očekává v tomto roce kurz kolem 25,50 Kč/EUR, zatímco počátkem loňského listopadu odhadovala 25,70 Kč za euro. Guvernér centrální banky Zdeněk Tůma po jednání bankovní rady novinářům řekl, že posilování koruny bude velmi pozvolné.

GlaxoSmithKline zvýšil čtvrtletní zisk o 66 pct na 1,6 mld. liber

Londýn 4. února (ČTK) - Britský výrobce léčiv GlaxoSmithKline zvýšil loni na konci roku čtvrtletní zisk o dvě třetiny na 1,63 miliardy liber (48,7 miliardy Kč). Výsledek ovlivnil silný prodej vakcín proti takzvané prasečí chřipce a další léky na chřipková onemocnění. Celoroční zisk koncernu Glaxo loni stoupl o 20 procent na 5,5 miliardy liber.

Stávka výběrčích daní zahájila sérii protestů proti plánu úspor

Atény 4. února (ČTK) - Řečtí výběrčí daní dnes zahájili sérii stávek a dalších odborářských akcí namířených proti vládnímu plánu rozpočtových úspor. Plán, který ve středu podpořila Evropská komise, má vytáhnout zemi z krize předlužených veřejných financí a zabránit hrozbě státního bankrotu.

Ceny elektřiny v Praze patří k nejvyšším v Evropě

Brusel 4. února (zpravodaj ČTK) - Ceny elektřiny pro domácnosti v Evropské unii jsou nejvyšší v Kodani, Berlíně a Bruselu. Vyplývá to ze studie rakouské organizace E-Control, která pravidelně monitoruje ceny energií v unii. Její statistiky sice nezahrnují Prahu, ale podle přepočtu ČTK jsou ceny elektřiny v české metropoli plně srovnatelné s ostatními městy v Evropě a patří dokonce k těm nejvyšším.

Lidé na webech stále většinou volí platbu na dobírku a ne kartou

Brno 4. února (ČTK) - Lidé stále při nákupech na internetu upřednostňují ve většině případů, podle některých odhadů až v 70 procentech, platbu na dobírku. Naopak naprosto minimálně využívají platbu kartou on-line. Vyplývá to z vyjádření zástupců internetových obchodů a odborníků, které ČTK oslovila. Důvodem může být, že platební karty v Česku donedávna nebyly na platbu on-line na internetu nastaveny nebo obava o osobní údaje.

Škoda Auto začne v Egyptě prodávat Superb, je již na 102 trzích

Mladá Boleslav 4. února (ČTK) - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne na egyptském trhu prodávat svou vlajkovou loď - Škodu Superb. Bude to po Fabii, Octavii a Roomsteru čtvrtý model Škody prodávaný v Egyptě. Loni v Egyptě prodala 3581 vozů, řekl ČTK mluvčí firmy Jaroslav Černý. Škodovky jsou nyní k dostání na 102 světových trzích.

ECB nechala základní úrok eurozóny na rekordním minimu 1,0 pct -------------------- --------------------

Frankfurt nad Mohanem 4. února (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle všeobecného očekávání nechala základní úrokovou sazbu pro eurozónu devátý měsíc po sobě na rekordním minimu jedno procento. Nic nového pozorovatelé nečekají ani z hlediska ústupu od politiky zvýšené nabídky peněžní likvidity na podporu bankovního systému, kde ECB zřejmě rozhodne o dalším postupu příští měsíc.

Británie nechala úroky beze změn na rekordním minimu 0,5 procenta

Londýn 4. února (ČTK) - Britská centrální banka dnes podle všeobecného očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,5 procenta. Banka se rovněž rozhodla, že nebude upravovat ani svůj program nákupu finančních aktiv za 200 miliard liber (šest bilionů Kč).

MMR chystá změnu zákona kvůli kauze Sunny Days

Praha 4. února (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj chystá novelu zákona o cestovním ruchu, případně dalších norem. Úřad tak chce do budoucna předejít podobným situacím, jaké se objevily v souvislosti se společností Sunny Days. Na veletrhu Holiday World to ČTK sdělil ministr Rostislav Vondruška.

Bankovní rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Bankovní rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba tak zůstala na jednom procentu, což je historicky nejnižší úroveň. Informoval o tom mluvčí ČNB Marek Petruš. Analytici tento krok očekávali.

Španělská banka Santander loni vytvořila zisk 8,9 miliardy eur

Madrid 4. února (ČTK) - Španělská Santander, největší banka eurozóny, loni zvýšila zisk o 0,7 procenta na 8,9 miliardy eur (167,9 miliardy Kč). Santander v dnešní zprávě uvedla, že jí k výsledku pomohly rychle rostoucí zahraniční trhy, například Brazílie, na něž se začala soustředit místo problematické situace podnikání ve Španělsku. Příznivě se projevila i tvrdá kontrola nákladů.

Ocelářům Z-Group zůstanou letos mzdy kvůli krizi na loňské úrovni

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 4. února (ČTK) - Ocelářům ze skupiny Z-Group letos zůstanou kvůli krizi mzdy na loňské úrovni. Dohodlo se na tom vedení s odbory v nové kolektivní smlouvě na letošní rok. ČTK to dnes řekl mluvčí skupiny Jakub Salát. Obor je jedním z nejvíce zasažených celosvětovou krizí. Průměrná mzda ve společnostech Z-Group zůstane kvůli vlivu krize na stejné úrovni třetí rok po sobě.

Na Tachovsku opět výrazně vzrostla nezaměstnanost na 14,2 pct

Tachov 4. února (ČTK) - Nezaměstnanost na Tachovsku, kde je dlouhodobě nejvyšší v Plzeňském kraji, poprvé překročila 14 procent. Lednová míra 14,2 procenta je meziměsíčně o 0,8 procenta vyšší. V současné době je tam 4621 uchazečů o zaměstnání, což je meziměsíčně o 270 lidí více. V regionu je pouze 92 volných pracovních míst, tedy 50 uchazečů na jednu volnou pozici, což je také rekord, řekl dnes ČTK Eduard Šimůnek z tachovského úřadu práce.

Německé průmyslové zakázky v prosinci překvapivě prudce klesly

Berlín 4. února (ČTK) - Zakázky průmyslových podniků v Německu v prosinci překvapivě klesly a tempo poklesu překonalo všechna očekávání. Objem zakázek se proti předešlému měsíci snížil o 2,3 procenta, což prakticky smazalo listopadový vzestup o 2,7 procenta. Výrazný byl zejména propad exportních zakázek, sdělilo dnes německé ministerstvo hospodářství.

GfK: Nejžádanějšími benefity pro Čechy jsou peníze a volno navíc

Praha 4. února (ČTK) - Nejpřitažlivějšími benefity pro zaměstnance jsou třinácté a čtrnácté platy a volno navíc. Nejčastější zaměstnaneckou výhodou, kterou tuzemští zaměstnavatelé poskytují, jsou stravenky. Vyplývá to ze studie společnosti pro výzkum trhu GfK Czech, která porovnala, jaké benefity Češi dostávají a jaké by rádi získali.

Španělsko odmítá, že by bylo pro eurozónu rizikem

Madrid 4. února (ČTK) - Španělská ministryně hospodářství Elena Salgadová dnes odmítla názor amerického ekonoma Paula Krugmana, podle něhož je země největším rizikem pro eurozónu, a uvedla že zahraniční analytici roli jednotné evropské měny příliš nechápou. Ministryně se tak vyjádřila ve chvíli, kdy finanční trhy v obavách z vývoje podobného jako v Řecku dál srážely ceny španělských a portugalských akcií a dluhopisů.

Letečtí dopravci asi budou začleněni do systému obchodu s emisemi

Praha 4. února (ČTK) - Provozovatelé letecké dopravy zřejmě budou od roku 2012 začleněni do evropského systému obchodování s emisními povolenkami skleníkových plynů. Cílem je snížit emise skleníkových plynů z letecké dopravy. Počítá s tím vládní novela, kterou dnes sněmovna podpořila v prvním čtení.

Město Stříbro nabízí nájemníkům bytů i provozoven splátky a slevy

Stříbro (Tachovsko) 4. února (ČTK) - Osmitisícové město Stříbro, kde je největší nezaměstnanost v Plzeňském kraji, kolem 19 procent, poskytuje úlevy z nájmu místním živnostníkům a splátkové kalendáře obyvatelům městských bytů. ČTK to řekl starosta Miroslav Nenutil, podle něhož už to využila řada nájemníků nebytových prostor a bytů, kteří se dostali do problémů se splácením. Kvůli nedostatku práce zatím ze Stříbra lidé neodcházejí.

Pražská burza dále oslabuje, akcie NWR klesly přes pět procent

Praha 4. února (ČTK) - Pražská burza navázala na středeční pokles, když hlavní index PX byl v 11:00 proti předchozímu závěru níže i 0,54 procenta na 1167,9 bodu. O více než pět procent oslabily akcie těžební společnosti NWR, vyplývá z průběžných výsledků burzy.

Farmáři zvažují první letošní demonstrace; kvůli mléku a řetězcům

Praha 4. února (ČTK) - Tuzemští zemědělci zvažují první letošní demonstrace. Kvůli stále nízkým výkupním cenám mléka by mohli v dohledné době demonstrovat před mlékárnami. Farmáři z Pardubicka navíc vyzývají vedení Agrární komory k organizaci protestu před prodejnami obchodních řetězců. ČTK to dnes řekl prezident Agrární komory Jan Veleba.

Automobilky Toyota a GM v lednu prudce zvýšily prodej v Číně

Tokio 4. února (ČTK) - Největší japonská i světová automobilka Toyota Motor v lednu zvýšila prodej na rychle rostoucím čínském trhu meziročně o 53 procent na 72.000 vozů. Největší americká automobilka General Motors prodej v Číně dokonce téměř zdvojnásobila na rekordních 219.192 vozů. Informovala o tom dnes agentura AP.

Bakalova RPG potvrdila,že kvůli bytům OKD podala ústavní stížnost -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Společnost RPG Byty finančníka Zdeňka Bakaly, která vlastní, pronajímá a spravuje asi 45.000 bývalých bytů OKD na Ostravsku, podala ústavní stížnost na usnesení Poslanecké sněmovny ve sporu týkajícím se zrušeného předkupního práva pro nájemníky těchto bytů. Předběžnou informaci o podání stížnosti dnes na tiskové konferenci v Praze potvrdil kanadský právník Robert Amsterdam, kterého si RPG Byty najala.

Vodafone loni zvýšil počet klientů o 114.000 na tři miliony

Praha 4. února (ČTK) - Mobilní operátor Vodafone loni v Česku zvýšil počet zákazníků o 114.000 na 3,006 milionu lidí. V posledním loňském čtvrtletí firmě přibylo 22.000 zákazníků. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Přírůstek nových zákazníků byl zhruba poloviční proti roku 2008.

Koruna před jednáním ČNB oslabila k euru i dolaru

Praha 4. února (ČTK) - Česká měna před jednáním České národní banky o nastavení měnové politiky dále oslabila k oběma světovým měnám. Podle serveru Patria Online byla koruna krátce před 11:00 proti středečnímu závěru slabší k euru o šest haléřů na 26,13 Kč/USD a k dolaru o 12 haléřů na 18,86 Kč/USD.

Sněmovna schválila rozpočet fondu bydlení s výdaji 3,5 mld Kč

Praha 4. února (ČTK) - Sněmovna dnes schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na letošní rok. Fond bude mít na výdaje celkem 3,455 miliardy korun, což je o zhruba 400 milionů korun více než loni. Fond letos nově nabídne zájemcům dotace na výstavbu sociálního bydlení.

Prodej aut v Británii v lednu stoupl o 30 procent, čeká se pokles

Londýn 4. února (ČTK) - Prodej automobilů v Británii se v lednu meziročně zvýšil o 30 procent na 145.479 vozů. Zaznamenal tak již sedmý nárůst za sebou. Oznámil to dnes britský svaz výrobců a prodejců motorových vozidel (SMMT). Dodal však, že v celém letošním roce očekává pokles prodeje o devět procent na 1,82 milionu vozů.

Šéf MMF připraven Řecku pomoci, věří, že to nebude nutné

Paříž 4. února (ČTK) - Mezinárodní měnový fond by Řecku v případě zájmu poskytl pomoc, věří však, že vláda v Aténách podnikne všechny nezbytné kroky a zvládne nynější fiskální krizi sama. Řekl to dnes výkonný ředitel fondu Dominique Strauss-Kahn na francouzské rozhlasové stanici RTL.

Aero Vodochody bude vyrábět kabiny pro bojový vrtulník Black Hawk

Vodochody (u Prahy) 4. února (ČTK) - Aero Vodochody získalo tři nové zakázky za čtyři miliardy korun. Například bude dodávat kabiny pro americký bojový vrtulník Black Hawk. S firmou Sikorsky Aircraft Corporation, která legendární stroje vyrábí, uzavřelo minulý čtvrtek smlouvu do roku 2017 s možností prodloužení o pět let. První kokpity Aero dodá v polovině roku 2011. ČTK to dnes sdělil prezident společnosti Ladislav Šimek.

Sazka loni zvýšila tržby o čtyři procenta na 8,4 miliardy korun -------------------- --------------------

Praha 4. února (ČTK) - Největší loterijní firma v tuzemsku Sazka loni zvýšila tržby ze sázkové a loterijní činnosti meziročně o čtyři procenta na téměř 8,4 miliardy Kč. Rekordní nárůst zaznamenaly především kurzové sázky, jejichž vklady vzrostly v roce 2009 o více než 87 procent. Předběžné výsledky dnes Sazka oznámila ČTK v tiskové zprávě.

Čína podala u WTO stížnost na EU za antidumpingová cla na obuv

Ženeva 4. února (ČTK) - Čína dnes dovedla svůj spor o obchod s obuví s Evropskou unií až ke Světové obchodní organizaci (WTO). Peking podal stížnost na to, že EU v prosinci rozhodla o prodloužení antidumpingových cel na dovoz čínské obuvi o dalších 15 měsíců.

Zisk společnosti Shell se ve 4. čtvrtletí propadl o 75 procent

Londýn 4. února (ČTK) - Zisk britsko-nizozemského ropného koncernu Shell ve čtvrtém čtvrtletí klesl v meziročním srovnání o 75 procent na 1,18 miliardy dolarů (22,6 miliardy Kč). Druhá největší ropná společnost v Evropě podle tržní hodnoty po britské BP doplatila na pokles těžby a za příliš velké aktivity v rafinerském zpracování ropy a v odvětví zemního plynu, kde výrazně klesla ziskovost.

Osmnáctiletý Lukáš Wrzecionko ovládl realitní síť MEXX Reality

Praha 4. února (ČTK) - Lukáš Wrzecionko se stal jediným vlastníkem realitní sítě MEXX Reality. ČTK to dnes řekl generální ředitel společnosti Josef Šinágl. Osmnáctiletý Wrzecionko získal ve společnosti už loni poloviční podíl od od Jana Kočky, syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Nyní získal také uvolněný obchodní podíl ve výši 50 procent, který dříve v MEXX Reality vlastnil Zdeněk Macháček. Hodnotu transakce firma nesdělila.

Deutsche Bank se loni vrátila k zisku a vydělala pět miliard eur

Frankfurt nad Mohanem 4. února (ČTK) - Největší německá banka Deutsche Bank se loni ze ztrát způsobených finanční krizí vrátila k zisku. Za celý rok dosáhl čistý zisk pěti miliard eur (130 miliard Kč) proti rekordní ztrátě 3,8 miliardy eur v roce 2008, sdělila dnes společnost.

Největší japonský výrobce elektroniky Hitachi se vrátil k zisku

Tokio 4. února (ČTK) - Největší japonský výrobce elektroniky Hitachi se ve třetím finančním čtvrtletí překvapivě vrátil k zisku díky snížení nákladů u televizorů a mikročipů. Firma vydělala 21,9 miliardy jenů (4,5 miliardy Kč) po ztrátě 371,1 miliardy jenů před rokem. Vykázala tak první čistý zisk za šest čtvrtletí. Navíc zlepšila celoroční výhled.

Japonské akcie oslabily, Toyota se dál propadala

Tokio 4. února (ČTK) - Japonský akciový trh dnes přerušil třídenní růst a oslabil, počáteční více než jednoprocentní ztrátu však nakonec snížil na půl procenta. Dále se propadal kurz automobilky Toyota, která má těžké problémy s bezpečností svých vozů. Devizový trh zůstal bez větších změn a čekal na rozhodnutí Evropské centrální banky.

Čínský výrobce počítačů Lenovo se vrátil k zisku

Hongkong 4. února (ČTK) - Čínský výrobce počítačů Lenovo se ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci vrátil k zisku díky silné domácí poptávce a jednorázovým příjmům. Firma dnes oznámila, že vydělala 79,52 milionu dolarů (1,5 miliardy Kč) po ztrátě 96,7 milionu dolarů před rokem.

Sony dosáhla díky televizorům prvního zisku za pět čtvrtletí

Tokio 4. února (ČTK) - Japonský výrobce elektroniky Sony Corp. dosáhl ve třetím čtvrtletí finančního roku prvního provozního zisku za pět čtvrtletí a odhad celoroční ztráty snížil na polovinu. K obratu přispělo zejména oživení ziskovosti divize televizorů, sdělila dnes společnost.

Toyota byla ve čtvrtletí zisková, zlepšila celoroční výhled

Tokio 4. února (ČTK) - Japonská společnost Toyota Motor hospodařila ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci s čistým ziskem 153,2 miliardy jenů (téměř 32 miliard Kč) po ztrátě 164,7 miliardy jenů před rokem. Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem automobilů na světě. Současně zlepšila výhled pro celý finanční rok navzdory rostoucím problémům souvisejícím s kvalitou.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo