www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Akcie v USA uzavřely den smíšeně, ale týden se ziskem

New York 12. února (ČTK) - Akcie amerických firem uzavřely dnešní den smíšeně, ale týden se ziskem. Dnes na trh dolehly obavy z dopadu čínských rozhodnutí na světovou ekonomiku, když nejlidnatější stát světa zvýšil bankám limit povinných rezerv. Druhý takový krok regulátorů za poslední měsíc opět zbrzdí nárůst úvěrů od čínských bank, a tím i hospodářský růst nejen v Číně.

EIB půjčí automobilce Saab 400 milionů eur

Stockholm 12. února (ČTK) - Evropská investiční banka (EIB) dnes schválila půjčku švédskému výrobci osobních aut Saab Automobile AB 400 milionů eur (10,4 miliardy Kč). Díky tomu ho od amerického koncernu General Motors může koupit nizozemský Spyker Cars, napsala agentura AP.

Akcie v USA dopoledne klesly, protože Čína brzdí svou ekonomiku

New York 12. února (ČTK) - Akcie amerických korporací dopoledne v New Yorku klesly, protože Čína zvýšila limit povinných bankovních rezerv. Druhý takový krok regulátorů za poslední měsíc opět zbrzdí nárůst úvěrů od čínských bank, a tím i hospodářský růst nejen v Číně.

Ropa zlevnila o více než dvě procenta díky rezervám v USA

Londýn 12. února (ČTK) - Ceny ropy dnes klesly o více než dvě procenta k 73 dolarům za barel díky překvapivému vývoji zásob ve Spojených státech. Rezervy ropy a pohonných hmot se za minulý týden zvýšily více, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.

Pražská burza v uplynulém týdnu mírně zpevnila

Praha 12. února (ČTK) - Akcie na pražské burze během šestého týdne mírně posílily. Hlavní index PX přidal 1,75 procenta na 1113,4 bodu. Nejvíce zpevnily akcie společnosti Orco, naopak největší pokles postihl akcie firmy ECM. Výsledky převzala ČTK z burzy.

Euro dnes kvůli Řecku pokračovalo v poklesu

Londýn 12. února (ČTK) - Evropská měna dnes na devizových trzích oslabuje a k dolaru se propadla až na nejnižší hodnotu za téměř devět měsíců. Kurz eura stále ovlivňuje nejistota kolem pomoci Řecku. Investoři se rovněž odvrátili od rizikovějších investic kvůli zpřísnění měnové politiky v Číně.

Pražská burza oslabila, dolů ji táhly bankovní emise a ČEZ

Praha 12. února (ČTK) - Akcie na pražské burze v závěru týdne klesly, hlavní index PX odepsal 0,77 procenta na 1113,4 bodu. Největší podíl na poklesu měly tituly s velkou váhou v indexu, a to cenné papíry energetické společnosti ČEZ a obě bankovní emise. Výsledky ČTK převzala z burzy.

Warren Buffett se stal největším akcionářem zajišťovny Munich Re

Frankfurt 12. února (ČTK) - Americký investor Warren Buffett se stal největším akcionářem německé zajišťovny Munich Re. Největší zajišťovna světa dnes oznámila, že Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway v ní minulý týden zvýšila hlasovací podíl na 5,07 procenta a že ho prostřednictvím opce může zvýšit na sedm procent.

Eni se díky růstu cen ropy vrátila ve čtvrtletí k zisku

Řím 12. února (ČTK) - Největší italská ropná a plynárenská společnost Eni SpA se ve čtvrtém čtvrtletí vrátila k zisku. Firmě pomohl opětovný růst cen ropy. Čistý zisk činil 641 milionů eur (16,7 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 874 milionů eur ve stejném období předchozího roku. Oznámila to dnes firma, která vlastní podíl v České rafinérské.

Stavy prasat v Česku jsou nejnižší za více než 60 let

Praha 12. února (ČTK) - Zemědělci chovali koncem loňska v Česku nejméně prasat za více než 60 let, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Stavy prasat k loňskému 1. prosinci čítaly 1,913 milionu kusů, méně zvířat bylo v zemi chováno naposledy v roce 1946. Chovatelé navíc v loňském roce v tuzemsku zmenšili chovy vepřů o více než deset procent.

Česká ekonomika se loni propadla o 4,3 pct, čeká se křehký růst -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Hrubý domácí produkt České republiky za celý loňský rok klesl meziročně o 4,3 procenta. Výkon ekonomiky neoživil ani ve čtvrtém čtvrtletí, proti předchozím třem měsícům klesl o 0,6 procenta, když ve třetím čtvrtletí v tomto srovnání ještě rostl. Meziročně česká ekonomika v posledním loňském čtvrtletí klesla o 4,2 procenta. Dnešní odhad Českého statistického úřadu analytiky nepříjemně překvapil, do budoucna očekávají křehký růst.

Prodej Volkswagenu v lednu stoupl o 41 procent, Škody o 55 pct

Frankfurt 12. února (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen AG dodala v lednu na trh 538.500 vozů, což je o 41 procent více než loni. K růstu přispěly všechny značky ze skupiny, včetně české automobilky Škoda Auto, jejíž prodej stoupl o 55 procent. Největší evropská automobilka však varovala, že navzdory příznivým lednovým výsledkům bude letošní rok obtížný, hlavně proto, že mnoho vlád ukončilo šrotovné.

Podle odhadu ČEZ v lednu opět rostla spotřeba elektřiny

Praha 12. února (ČTK) - Spotřeba elektřiny podle odhadů společnosti ČEZ v lednu pokračovala v meziročním růstu, a to o 0,7 procenta. Pokud se odhad potvrdí, půjde o druhý růstový měsíc po 14 měsících poklesu. Nárůst je zřetelný u průmyslu, hlavně u menších firem. ČTK to dnes sdělila tisková mluvčí ČEZ Eva Nováková.

Tripartita: Zelení by neměli boj s krizí vtahovat do kampaně -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Strana zelených by podle názoru tripartity neměla přenášet svůj odmítavý postoj k některým návrhům vládních protikrizových opatření do své předvolební kampaně. Novinářům to dnes řekl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka, který tak prezentoval stanovisko, na němž se zástupci vlády shodli s odbory i podnikateli.

Dial Telecom chystá další akvizice a investuje do optiky

Praha 12. února (ČTK) - Telekomunikační firma Dial Telecom, která nedávno ovládla část firmy Master Internet, chystá další akvizice. Ty by měly směřovat do získání nových optických sítí. V rozhovoru pro ČTK to uvedl obchodní ředitel firmy Tomáš Strašák.

Singer: Zájem o české dluhopisy trvá, jde jen o taktiku

Praha 12. února (ČTK) - Zájem o české dluhopisy podle viceguvernéra ČNB Miroslava Singera trvá a nic na tom nemění ani středeční menší prodej 15letých dluhopisů ministerstvem financí. "To, co se tento týden stalo, totiž není o makroekonomice, ale o taktickém souboji mezi obchodníky a ministerstvem financí," uvedl Singer pro ČTK. Situace kolem obchodů s dluhopisy podle něj neohrožuje ani českou korunu.

Počet osobních aut na českých silnicích loni stoupl o 11.700 vozů

Praha 12. února (ČTK) - Počet v Česku registrovaných osobních automobilů se za rok 2009 zvýšil o téměř 11.700 vozů na 4,435 milionu aut. Nízký nárůst proti předchozím letům byl dán především velkým množstvím vyřazených aut z registru. ČTK to dnes oznámilo Sdružení automobilového průmyslu.

ÚOHS potvrdil, že Hradec Králové pochybil v tendru na osvětlení

Brno 12. února (ČTK) - Hradec Králové loni chyboval ve veřejné zakázce v předpokládané hodnotě 100 milionů korun, v němž hledal firmu pro provozování, údržbu, rekonstrukci a rozvoj veřejného osvětlení ve městě. Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚOHS) loni v červenci zadání tendru kvůli porušení zákona zrušil. Proti tomu se ale vítězný uchazeč, společnost AŽD Praha, odvolal k předsedovi úřadu Petru Rafajovi, který firmě nevyhověl a odvolání na začátku února zamítl. ČTK to zjistila z elektronické databáze antimonopolního úřadu.

Zdroj Reuters: Ministři financí EU těžko nabídnou Řecku pomoc

Brusel/Londýn 12. února (ČTK) - Od schůzky ministrů financí Evropské unie, která se bude konat příští týden, žádnou konkrétní pomoc Řecku čekat nelze. Řekl to dnes zdroj agentury Reuters, který ale dodal, že pokud budou finanční trhy na dosavadní vývoj kolem pomoci Řecku reagovat hodně špatně, mohly by se dát věci rychle do pohybu.

ČAPLH žádá zastavení obřího tendru LČR, prý poškozuje menší firmy

Hradec Králové 12. února (ČTK) - Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) žádá zastavení obřího tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na prodej dřeva a lesní práce v hodnotě 16 miliard korun. Požadavky LČR na kvalifikaci uchazečů podle asociace omezují hospodářskou soutěž a poškozují malé a střední firmy. Asociace žádá přepracování zadávacích podmínek. ČTK to dnes řekl mluvčí ČAPLH Milan Derner. Vyjádření Lesů ČR ČTK zjišťuje.

Brusel varuje před zdravotními riziky opalovacích zařízení

Brusel 12. února (zpravodaj ČTK) - Spotřebitelé by měli být na pozoru před možnými riziky z používání opalovacích zařízení v soláriích, varovala dnes Evropská komise. Zhruba každé sedmé lehátko totiž podle dnes zveřejněných výsledků nesplňuje normy týkající se ultrafialového záření. Experti zkoumali zařízení a související služby v deseti státech EU, včetně České republiky.

Počet uživatelů českého YouTube se za rok zdvojnásobil -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Počet uživatelů, kteří každý týden navštíví stránky české verze videoserveru YouTube, se od jeho vzniku na podzim 2008 více než zdvojnásobil. Přesná čísla ale server, který byl již krátce po svém spuštění nejnavštěvovanějším tuzemským portálem s videem, nezveřejňuje. Uvedla to mluvčí mateřské firmy Google v ČR Janka Zichová. Mateřský server YouTube.com oslaví příští týden pět let od svého vzniku.

Mladá fronta dostala od ČNB pokutu za manipulaci s trhem

Praha 12. února (ČTK) - Společnost Mladá Fronta dostala od České národní banky pokutu 300.000 korun za informace, které zveřejnila na internetových stránkách svého deníku E15. Ty se týkaly prodeje a kupní ceny společnosti Orco Property Management, ČNB informace vyhodnotila jako manipulaci s trhem. Vyplývá to z pravomocných rozhodnutí zveřejněných ČNB na internetu. Reakci Mladé fronty ČTK zjišťuje.

Moser K. Vary po ztrátě z roku 2008 očekává za loňský rok zisk

Karlovy Vary 12. února (ČTK) - Karlovarská sklárna Moser předběžně očekává i přes krizi za loňský rok zisk před zdaněním kolem 8,5 milionu korun. V roce 2008 byla ve ztrátě asi 35 milionů, jíž způsobily výkyvy kurzů koruny, zvýšení cen energií a vysoké výdaje na modernizaci provozů. Loni k zisku pomohlo Moseru například omezení investic, udržení klíčových zákazníků a snížení provozních výdajů. Zisk plánuje firma i letos, mohl by dosáhnout až deseti milionů korun, řekl ČTK ředitel Antonín Vlk.

Čína dál zpřísňuje měnovou politiku; zvyšuje požadavek na rezervy

Peking 12. února (ČTK) - Čína dnes přistoupila k dalšímu zpřísnění měnové politiky a překvapivě znovu zvýšila požadavek na povinné minimální rezervy bank. Znamená to, že tamní komerční banky budou muset od 25. února nechávat na účtech 16,5 procenta celkového objemu přijatých vkladů. To je o půl procentního bodu více než dosud.

Výrobce letecké a vojenské techniky Saab se vrátil k zisku

Stockholm 12. února (ČTK) - Švédský výrobce letecké a vojenské techniky Saab se ve čtvrtém čtvrtletí vrátil k zisku díky nižším nákladům. Firma dnes oznámila, že vydělala 313 milionů švédských korun (přes 820 milionů Kč) po ztrátě 724 milionů SEK před rokem, kdy byly výsledky zasaženy rozsáhlými jednorázovými náklady souvisejícími se zpožděním u významných projektů.

Řecká ekonomika v závěru roku překvapivě prohloubila propad

Atény/Londýn 12. února (ČTK) - Řecká ekonomika si v závěru loňského roku vedla mnohem hůř, než se čekalo a horší byl i její vývoj ve třetím čtvrtletí. Tamní statistický úřad dnes oznámil, že hrubý domácí produkt se ve čtvrtém čtvrtletí podle předběžných údajů meziročně propadl o 2,6 procenta. Ve třetím čtvrtletí pokles po zpřesnění dat činil 2,5 procenta, zatímco předběžné údaje ukazovaly na pokles pouze o 1,7 procenta.

Pokles HDP analytiky překvapil, dále očekávají křehký růst -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji ekonomiky v loňském posledním čtvrtletí zaskočil tuzemské analytiky. Většina z nich očekávala, že ekonomika pokračovala v loňském čtvrtém kvartálu v oživení. Podle předběžného odhadu ČSÚ však hrubý domácí produkt mezičtvrtletně klesl o 0,6 procenta a meziroční pokles činil 4,2 procenta. Za celý loňský rok se výkon ekonomiky snížil o 4,3 procenta. V následujících měsících lze podle analytiků očekávat jen křehký růst.

Ekonomiky eurozóny i EU zpomalily více než se čekalo, na 0,1 pct -------------------- --------------------

Brusel 12. února (zpravodaj ČTK) - Ekonomiky Evropské unie a eurozóny ve 4. čtvrtletí loňského roku zpomalily více, než se čekalo. Ve srovnání s loňským 3. čtvrtletím obě vzrostly pouze o 0,1 procenta, zatímco ekonomové v případě eurozóny čekali růst o 0,3 procenta. Meziročně se hospodářství eurozóny v posledním čtvrtletí roku 2009 propadlo o 2,1 procenta a v celé evropské sedmadvacítce o 2,3 procenta.

Průmyslová výroba v prosinci v EU i eurozóně opět propadla

Brusel 12. února (zpravodaj ČTK) - Průmyslová výroba v prosinci v eurozóně meziměsíčně propadla o 1,7 procenta, v celé 27členné Evropské unii pak o 1,9 procenta. Informoval o tom dnes Evropský statistický úřad (Eurostat).

Koruna dopoledne mírně posílila vůči euru i dolaru

Praha 12. února (ČTK) - Koruna dnes ráno zahájila sestupem, později však mírně posílila vůči euru na 25,98 Kč/EUR a k dolaru na 19,06 Kč/USD. "Korunu hned zrána zaskočil překvapivý pokles české ekonomiky za čtvrtý kvartál," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. Zatímco trh předpokládal růst HDP o 0,8 procenta, realitou je pokles o 0,6 procenta.

MMF nabízí Řecku pomoc, Atény ji mají samy specifikovat

Bombaj 12. února (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) se dnes připojil k Evropské unii a nabídnul Řecku pomoc při snižování zadlužení. Atény si prý mají samy říci, jakou pomoc potřebují a jak by měla vypadat. Nabídka měnového fondu tedy není o nic konkrétnější než čtvrteční příslib zástupců Evropské unie, že Řecku pomohou.

ČNB: Běžný účet vykázal v prosinci schodek 11,3 miliardy korun

Praha 12. února (ČTK) - Běžný účet platební bilance, která je souhrnem veškerých ekonomických transakcí domácí ekonomiky se zahraničím, vykázal v posledním měsíci loňského roku schodek 11,3 miliardy korun. Informovala o tom dnes Česká národní banka s tím, že výsledek ovlivnilo pasivum bilance výnosů, kde se promítlo vyplacení dividend v částce 12,1 miliardy korun a předpokládaná výše reinvestovaného zisku 7,8 miliardy korun. Naopak bilance zboží a služeb byla v přebytku.

Temelín v sobotu plánovaně odstaví od sítě první výrobní blok

Temelín (Českobudějovicko) 12. února (ČTK) - V temelínské elektrárně bude v sobotu ve tři hodiny ráno odstaven první blok od rozvodné sítě. Důvodem je plánovaná zkouška. Dodávka elektřiny z prvního bloku by měla být obnovena v úterý. ČTK to dnes sdělil mluvčí elektrárny Marek Sviták.

ČNB zhoršila odhad vývoje deficitu veřejných financí

Praha 12. února (ČTK) - Česká národní banka pro letošní rok zhoršila odhad vývoje deficitu veřejných financí na 5,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V listopadu centrální banka odhadovala deficit veřejných financí ve výši 4,9 procenta HDP. Pro příští rok očekává rovněž zhoršení na 6,5 procenta, přičemž předchozí odhad ČNB počítal pro rok 2011 s deficitem 5,6 procenta HDP. Vyplývá to z dnešní Zprávy o inflaci publikované ČNB. Pro přijetí eura je přitom nezbytné dodržet tříprocentní hranici.

Inflace na Slovensku se vrátila na rekordní minimum 0,4 procenta

Bratislava 12. února (ČTK) - Tempo růstu spotřebitelských cen na Slovensku se v lednu mírně zpomalilo, a roční míra inflace se tak vrátila na historické minimum 0,4 procenta. Informoval o tom dnes tamní statistický úřad. V prosinci míra inflace činila 0,5 procenta, na minimu 0,4 procenta byla už loni v říjnu a listopadu.

Inflace v Maďarsku v lednu vyskočila na 6,4 procenta

Budapešť 12. února (ČTK) - Meziroční míra inflace v Maďarsku v lednu vyskočila na 6,4 procenta z prosincových 5,6 procenta. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. Analytici počítali s mírnějším nárůstem inflace na 5,8 procenta.

Slovenská ekonomika loni klesla o 4,7 procenta; už se zlepšuje

Bratislava 12. února (ČTK) - Slovenská ekonomika loni podle předběžných odhadů zaznamenala propad o 4,7 procenta, její stav už se ale zlepšuje. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. Ve čtvrtém čtvrtletí se totiž pokles hrubého domácího produktu zmírnil na 2,7 procenta, ještě ve třetím čtvrtletí ekonomika zaznamenala propad o 4,9 procenta. Výsledek za čtvrté čtvrtletí je lepší, než čekali analytici. Ti počítali s propadem HDP skoro o čtyři procenta.

Linea Nivnice čeká opět zisk 25 mil. Kč, tržby jí klesly o 12 pct

Nivnice (Uherskohradišťsko) 12. února (ČTK) - Největšímu tuzemskému zpracovateli ovoce a producentovi ovocných nápojů - podniku Linea Nivnice vloni meziročně klesly tržby o 12 procent na 1,04 miliardy korun. Propad společnost zaznamenala zejména ve vývozu na Slovensko, a to o 20 procent. Zisk ale očekává na úrovni předchozího roku zhruba 25 milionů korun. ČTK to dnes řekl předseda představenstva a generální ředitel firmy Gabriel Slanicay.

Pokles maďarské ekonomiky ve čtvrtletí zpomalil na čtyři procenta

Budapešť 12. února (ČTK) - Maďarská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta po propadu o 7,1 procenta v předchozích třech měsících. Oznámil to dnes tamní statistický úřad na základě předběžných údajů. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles o pět procent.

ČSÚ: Ekonomika loni meziročně klesla o 4,3 procenta -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Výkon české ekonomiky za celý loňský rok po očištění o cenové, sezonní a kalendářní vlivy klesl ve srovnání s rokem 2008 o 4,3 procenta. V posledním loňském čtvrtletí se hrubý domácí produkt meziročně snížil o 4,2 procenta. Hospodářství na konci roku neoživilo ani ve srovnání s předchozím čtvrtletím, HDP proti němu klesl o 0,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad.

ThyssenKrupp má mírně nižší zisk, překonal však odhady

Frankfurt 12. února (ČTK) - Největší německá ocelárna ThyssenKrupp vytvořila v prvním fiskálním čtvrtletí zisk před zdaněním 237 milionů eur (asi 6,2 miliardy Kč), což je proti stejnému období loni pokles asi o pět procent. Výsledek ale překonal odhady analytiků. Firma začala registrovat vyšší poptávku a má i prostor ke zvyšování cen.

ČSÚ: Benzin a nafta minulý týden opět zlevnily, zdražil jen LPG

Praha 12. února (ČTK) - Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět klesly, zdražil jen plyn LPG. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 30,51 koruny za litr, byl tak o 14 haléřů levnější než o týden dříve. Motorová nafta zlevnila o 19 haléřů na průměrných 29,06 koruny za litr. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí nerostla

Berlín 12. února (ČTK) - Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí nevykázala žádný růst, ačkoli ekonomové s ním počítali. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes oznámil tamní statistický úřad. Podle něj výsledek odráží pokles investic a spotřeby. Lépe se sice vyvíjel zahraniční obchod, situaci už ale nezachránil. Meziročně vykazuje německá ekonomika propad o 1,7 procenta, což je naopak lepší výsledek, než se čekalo.

Trichet: ECB a EK budou společně sledovat vývoj v Řecku

Frankfurt 12. února (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) a Evropská komise budou společně monitorovat vývoj v Řecku a sestaví i návrh nezbytných opatření, jejichž cílem bude udržet v eurozóně stabilitu. Uvedl to dnes prezident ECB Jean-Claude Trichet. Zástupci EU se ve čtvrtek na mimořádném summitu v Bruselu dohodli, že Řecko podpoří.

Finsko schválilo výstavbu plynovodu Nord Stream

Helsinky 12. února (ČTK) - Finsko schválilo výstavbu plynovodu Nord Stream ve svých vodách. Otevřelo tak cestu k zahájení projektu, který má umožnit přepravu ruského plynu přes Baltské moře do Německa. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters. Plynovod již dříve získal potřebná povolení od ostatních zemí, přes jejichž území má procházet. Nord Stream by se měl stát největším ruským plynovodem postaveným po rozpadu Sovětského svazu.

Akcie v Japonsku zpevnily, pomohl vývoj kolem Řecka

Tokio 12. února (ČTK) - Japonské akcie zakončily týden solidním růstem, k němuž jim částečně pomohl vývoj kolem Řecka. Investoři nakupovali hlavně akcie exportních firem, zájem byl ale obecně o všechny akcie, jejichž ceny investoři považovali za příliš nízké. Na devizových trzích nicméně klesalo euro, protože záchranný plán Řecka postrádá podrobnosti.

Motorola se napřesrok rozdělí na dvě samostatné firmy

New York 12. února (ČTK) - Americká technologická společnost Motorola se hodlá začátkem příštího roku rozdělit na dvě samostatné firmy. Jedna se bude soustředit na mobilní telefony a set-top boxy a druhá na bezdrátové sítě pro podnikové klienty. Oznámila to v noci na dnešek firma. Dodala, že tento krok pomůže zlepšit její pozici na různých trzích.

EU zveřejní vývoj HDP ve 4. čtvrtletí, nejspíš zpomalí

Brusel 12. února (zpravodaj ČTK) - Evropský statistický úřad dnes zveřejní statistiku vývoje hospodářství v Evropské unii a v eurozóně ve 4. čtvrtletí loňského roku. Analytici očekávají, že ekonomika eurozóny, která je "tahounem" celé EU, ve srovnání se 3. čtvrtletím zpomalí.

ČSÚ dnes zveřejní předběžný odhad HDP za loňské 4. čtvrtletí -------------------- --------------------

Praha 12. února (ČTK) - Český statistický úřad dnes zveřejní předběžný odhad vývoje tuzemského hrubého domácího produktu (HDP) za loňské čtvrté čtvrtletí. Předběžná data by měla podle analytiků alespoň potvrdit mírné zotavování ekonomiky, odhadují mezičtvrtletní růst ekonomiky v průměru kolem jednoho procenta. Naopak v meziročním srovnání podle většiny odhadů ekonomika nadále klesala, a to o dvě až tři procenta.

HN: ČSSD ustoupilo od celoplošného zvýšení sociálního pojištění

Praha 12. února (ČTK) - Sociální demokraté podle dnešních Hospodářských novin (HN) zatím ustoupili od plánu na plošné zvýšení sociálního pojištění pro zaměstnance. Pokud ČSSD vyhraje volby, chystá se zvýšit sociální pojištění o jedno procento zaměstnavatelům a lidem s měsíčním příjmem nad 100.000 korun, píšou HN.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo