www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Americké akcie ztratily kvůli Řecku nejvíce od loňského dubna

New York 6. května (ČTK) - Americké akcie zažily dnes chvilkovou paniku, která připomněla nejhorší dny z podzimu 2008, kdy vrcholila finanční krize. Po propadu o zhruba devět procent nakonec jejich hlavní index zmírnil ztrátu na zhruba tři procenta, i tak to ale bylo nejvíce od loňského dubna. Obavy z přenosu řecké dluhové krize do dalších zemí eurozóny vyvolaly těžké výprodeje, které zřejmě ještě znásobilo počítačové obchodování a obchodní chyba u jedné velké firmy.

Americké akcie se kvůli Řecku propadly o devět procent

New York 6. května (ČTK) - Americké akcie dnes prudce oslabily kvůli obavám ohledně řeckých dluhů. Dow Jonesův index se v jednu chvíli propadl o téměř 1000 bodů, tedy o zhruba devět procent. Velkou část ztrát však poté rychle smazal. Kolem 21:20 SELČ index podle serveru Yahoo! Finance ztrácel zhruba čtyři procenta.

Rada ředitelů EBRD potvrdila Fischera do funkce viceprezidenta

Londýn 6. května (zpravodaj ČTK) - Rada ředitelů Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes v Londýně potvrdila, že nynější český premiér Jan Fischer se stane od 1. září viceprezidentem banky. ČTK to sdělil mluvčí EBRD.

Německo schválilo výrazné snížení podpor solární elektřiny

Berlín 6. května (ČTK) - Dolní komora německého parlamente dnes schválila výrazné snížení cenových subvencí pro solární elektřinu a úplně zrušení cenové podpory fotovoltaických systémů na zemědělské půdě. Německo tím zasáhlo proti neúměrnému šíření solárních instalací v situaci, kdy jejich ceny prudce klesly, zatímco výkupní ceny elektřiny z nich zůstaly vysoké. Český parlament schválil výraznější snižování výkupních cen solární elektřiny minulý měsíc.

Asociace: Zájezd do Řecka má koupeno více než 100.000 Čechů

Praha 6. května (ČTK) - Zájezd do Řecka, jehož metropolí zmítají kvůli plánovaným vládním úsporám nepokoje, má k dnešnímu dni koupeno více než 100.000 českých turistů. ČTK to řekl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura. Podle něj je kancelář asociace zavalena ujištěními řeckých hoteliérů, že v letoviscích na pevnině i na ostrovech panuje klid. Hoteliéři se prý strachují o osud nadcházející sezony.

Americké akcie dopoledne opět oslabily kvůli Řecku

New York 6. května (ČTK) - Americké akcie dopoledne opět oslabily kvůli přetrvávajícím obavám, že řecká dluhová krize by se mohla rozšířit i do některých dalších evropských zemí. K poklesu přispěly rovněž neuspokojivé údaje o dubnových tržbách některých amerických maloobchodních společností.

Řecký parlament schválil úsporná opatření požadovaná eurozónou

Atény 6. května (ČTK) - Řecký parlament ovládaný socialistickou většinou dnes přijal plán razantních úsporných opatření navržených vládou, které mají pomoci zemi vybřednout z dluhové pasti. Tento krok byl podmínkou zemí eurozóny a Mezinárodního měnového fondu (MMF) k tomu, aby začaly posílat finanční pomoc Řecku v hodnotě 110 miliard eur (2,9 bilionu Kč) rozvrženou do tří let. Před budovou parlamentu se začaly srocovat davy demonstrantů, kteří s tím nesouhlasí.

Jeseník dostane 3 mil. Kč na přeškolení bývalých zaměstnanců OP

Jeseník 6. května (ČTK) - Jesenický úřad práce asi získá třímilionovou dotaci na přeškolení bývalých zaměstnanců prostějovského Oděvního podniku (OP). Vyplývá to z dnešního jednání zástupců ministerstva práce a sociálních věcí a vedení úřadu práce. ČTK to řekl ředitel jesenického úřadu práce Martin Viterna. OP propustil na konci dubna v Jeseníků asi 290 lidí. Jesenicko je okresem s nejvyšší nezaměstnaností v zemi.

Basescu: Rumunsko bude šetřit, výrazně sníží platy a důchody

Bukurešť 6. května (ČTK) - Rumunský prezident Traian Basescu dnes oznámil drastické úspory ve státním rozpočtu s cílem zabránit neudržitelnému růstu veřejného dluhu a zachovat schopnost přijímat zahraniční pomoc, včetně od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Mezi připravovaná opatření patří také snížení platů ve veřejném sektoru o 25 procent, a starobních důchodů a podpor v nezaměstnanosti o 15 procent.

Euro kleslo na nové 14měsíční minimum kvůli Řecku

Londýn 6. května (ČTK) - Euro se dnes propadlo na nové 14měsíční minimum vůči dolaru poté, co Evropská centrální banka nenavrhla žádná dodatečná opatření na zmírnění dluhové krize v Řecku. Investoři se obávají, že krize by se mohla rozšířit i do některých dalších evropských zemí.

Pražská burza dál ztrácela, index PX oslabil o 1,22 procenta

Praha 6. května (ČTK) - Pražská burza se dnes po dopoledním růstu vrátila k poklesu z předchozích dnů, v závěru hlavní index PX oslabil o 1,22 procenta na 1180,2 bodu. Jeho sestup sice zpomalil, v červených číslech ale byla většina předních titulů. Vyplývá to z údajů pražské burzy. Na evropských akciových trzích se situace po dvou dnech silných ztrát uklidnila.

Teplárenské sdružení odmítá další měření teplé vody v domech

Plzeň 6. května (ČTK) - Teplárenské sdružení ČR odmítá instalaci dalšího měřidla teplé vody, které se musí podle zákona namontovat do září 2011 do panelových a činžovních domů. Teplárnám současné dvojí měření stačí. Podle novely energetického zákona přesto musí uzavřít dohodu s majiteli domů, že další měření nechtějí. České teplárny, zásobující polovinu občanů ČR, v červnu rozešlou sdružením vlastníků bytů návrh smlouvy, že měřidla nechtějí. ČTK to řekl ředitel Plzeňských služeb Ivan Hašek, jehož firma smlouvy vypracovala.

Cena ropy klesla kvůli Řecku až k 78 dolarům za barel

Londýn 6. května (ČTK) - Světové ceny dnes dál klesaly a americká ropa se propadla až na více než dvouměsíční minimum k 78 dolarům za barel. Ropný trh je pod tlakem rizika šíření řecké dluhové krize na další země eurozóny a ceny ropy sráží rovněž růst dolarového kurzu vůči euru.

EDP loni poklesla výroba o 60 procent, i kvůli situaci v Rusku

Komořany (Vyškovsko) 6. května (ČTK) - Výrobce výherních hracích automatů European Data Project (EDP) zaznamenal loni meziroční pokles zakázek a snížení obratu o 60 procent na 1,5 miliardy Kč. Důvodem nebyl ani tak vliv globální krize, ale spíše zákony regulující herní byznys v jednotlivých zemích včetně toho, že kasina a herny byly zakázány v Rusku. Letos firma čeká nárůst výroby a obratu oproti loňsku o 30 až 40 procent na zhruba 2,5 miliardy Kč. V rozhovoru pro ČTK to uvedl prokurista firmy Václav Mácha.

Oděvní firmy z Prostějovska nečekají, že si útlumem OP polepší

Prostějov 6. května (ČTK) - Výrobci oděvů z Prostějovska neočekávají, že by se v souvislosti s omezením výroby v Oděvním podniku zlepšilo jejich postavení na trhu. Podle odborníků naopak zřejmě budou muset několik měsíců čelit tlaku na snížení cen kvůli očekávanému výprodeji zboží OP. Podnik je od pondělí v konkurzu. Na konci dubna propustil v Prostějově a Jeseníku zhruba 600 lidí, nyní jich zaměstnává asi 900.

PSA Peugeot Citroën vytvoří nový společný podnik v Číně

Paříž 6. května (ČTK) - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën se dohodla na vytvoření společného výrobního podniku s čínskou firmou Changan Automobile Group. Oznámily to dnes firmy ve společném prohlášení. PSA tak hodlá urychlit svou expanzi na rychle rostoucím čínském trhu.

Sázky na hokejové MS se rozjíždějí, sázkaři již vsadili miliony

Praha 6. května (ČTK) - Sázky na hokejové mistrovství světa se teprve rozjíždějí, přesto již sázkaři vsadili na zápasy miliony korun. Hokejové šampionáty jsou mezi českými sázejícími oblíbené, letos ale turnaj zůstane ve stínu letního mistrovství světa ve fotbalu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími sázkovými kancelářemi.

ÚOHS povolil ČEZ koupit většinový podíl v Dalkii Ústí nad Labem

Brno 6. května (ČTK) - ČEZ může koupit 85procentní podíl v Dalkii Ústí nad Labem za cenu přepočtenou na stoprocentní podíl 6,3 miliardy korun, a získat tak zejména kontrolu nad teplárnou Trmice. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bez podmínek, řekl dnes ČTK předseda úřadu Petr Rafaj. Transakcí se již dříve zabývaly antimonopolní orgány Evropské komise, které k ní rovněž výhrady neměly.

ČNB ponechala odhad letošního růstu ekonomiky na 1,4 procenta

Praha 6. května (ČTK) - Česká národní banka ponechala ve své nové prognóze odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 1,4 procenta. Pro příští rok odhad růstu hrubého domácího produktu zhoršila na 1,8 procenta z předchozích 2,1 procenta. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

Podíl kamionů z ciziny mírně roste, mýtné nejvíce platí Slováci

Praha 6. května (ČTK) - Podíl zahraničních kamionů na platbách českého mýta se v posledních dvou letech mírně zvýšil. V roce 2008 se cizinci na celkové částce podíleli 40 procenty, letos je to 42 procent, po Češích nejvíce platí Slováci, Poláci a Maďaři. Vyplývá to z dat systému MYTO CZ.

Pro snížení úrokových sazeb hlasovali čtyři členové bankovní rady

Praha 6. května (ČTK) - Pro snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu dnes hlasovali čtyři členové bankovní rady. Dva centrální bankéři hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Bankovní rada tak dnes snížila základní úrokovou sazbu na historicky nejnižších 0,75 procenta. Jednání se účastnilo šest členů bankovní rady, chyběla Eva Zamrazilová.

Společnost Warner Music snížila ztrátu díky digitálním službám

New York 6. května (ČTK) - Nahrávací společnost Warner Music Group snížila ve druhém finančním čtvrtletí čistou ztrátu na 25 milionů dolarů (zhruba půl miliardy Kč) z 68 milionů dolarů před rokem, protože růst v oblasti digitálních služeb kompenzoval pokles prodeje hudebních kompaktních disků. Oznámila to dnes firma.

Koruna opět oslabila nad 26 Kč/EUR a k dolaru klesla o 20 hal.

Praha 6. května (ČTK) - Koruna dnes odpoledne opět oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám; vůči euru se vrátila nad 26 korun a k dolaru oslabila o dalších skoro 20 haléřů. Podle serveru Patria Online byla koruna krátce po 14:00 na 26,06 Kč/EUR a 20,47 Kč/USD.

Královský pivovar Krušovice loni po předchozí ztrátě vykázal zisk

Praha 6. května (ČTK) - Hospodaření společnosti Královský pivovar Krušovice, která od začátku letošního roku nese název Heineken ČR, se loni vrátilo zpět do černých čísel a pivovarnická firma po ztrátě 44 milionů korun v roce 2008 vykázala čistý zisk 175,9 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z účetní závěrky Heineken ČR, která byla zveřejněna ve Sbírce listin. Krušovický pivovar vlastní nizozemská pivovarnická skupina Heineken, která je třetím největším hráčem na českém trhu.

Merkelová a Sarkozy si kvůli Řecku posvítí na ratingové agentury

Paříž 6. května (ČTK) - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy chtějí prosadit, aby se Evropská unie podrobněji podívala na přední ratingové agentury a jejich postoj k řecké krizi. Oba politici ve společném dopise prezidentovi EU napsali, že je třeba zjistit, zda agentury krizi ještě nezhoršily.

ECB nechala základní úroky beze změn, čeká se na postoj k Řecku

Lisabon 6. května (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu na historickém minimu jednoho procenta, kde ji drží už celý rok. Trhy ale bude zajímat hlavně odpolední tisková konference, kde by prezident ECB Jean-Claude Trichet měl nastínit postoj banky k dluhové krizi v Řecku.

Vodafone zvýšil pokrytí Prahy sítí UMTS na 80 procent

Praha 6. května (ČTK) - Mobilní operátor Vodafone zvýšil v Praze pokrytí sítí UMTS proti březnu o deset procentních bodů na 80 procent populace. Do konce června chce pokrýt celou metropoli. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Miroslav Čepický.

Senát asi podpoří účast obcí na povolování výherních zařízení

Praha 6. května (ČTK) - Senát asi podpoří novelu, která od července obcím zajistí právo účasti obcí na povolovacím řízení k provozování loterií a podobných her, nově i videoloterijních terminálů. Téměř jednomyslně to dnes doporučil senátní výbor pro veřejnou správu. Učinil tak přes varování Petra Vrzáně z ministerstva financí, že novelu kvůli příliš brzkému termínu její účinnosti zneplatní Evropský soudní dvůr a Česko by se tím zároveň vystavilo sankcím.

Tržby chemického průmyslu v ČR loni klesly o 16 procent

Praha 6. května (ČTK) - Tržby chemického průmyslu v České republice loni meziročně klesly o 16 procent na 373,686 miliardy korun. Nejvíce bylo zasaženo rafinérské zpracování ropy, jehož tržby se propadly zhruba o třetinu na 72,9 miliardy korun. Mírný růst zaznamenal jen farmaceutický průmysl. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Svaz chemického průmyslu o tom dnes informovaly na tiskové konferenci.

ČNB dnes snížila úrokové sazby na historicky nejnižší úroveň

Praha 6. května (ČTK) - Bankovní rada České národní banky dnes snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Základní úroková sazba tak klesla na historicky nejnižší úroveň 0,75 procenta. Informoval o tom mluvčí ČNB Marek Petruš. Analytici očekávali, že ČNB ponechá úrokové sazby beze změny.

Průmyslové zakázky v Německu v březnu stouply o pět procent

Berlín 6. května (ČTK) - Zakázky průmyslových podniků v Německu v březnu vzrostly proti předchozímu měsíci o pět procent. Dostaly se tak na úroveň nejoptimističtějších očekávání analytiků. K růstu přispěly zakázky z domova i zahraničí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství. V únoru se objem zakázek nezměnil.

Transoceanu klesl zisk na 677 milionů dolarů, ale překonal odhady

San Francisco 6. května (ČTK) - Americká společnost Transocean, která vlastnila potopenou ropnou plošinu v Mexickém zálivu, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 677 milionů dolarů (asi 13,6 miliardy Kč). Meziročně je to pokles o 28 procent, je to však lepší výsledek, než čekali analytici. Tržby klesly o 17 procent na 2,6 miliardy dolarů.

Zisk výrobce kosmetiky Nivea stoupl o více než pětinu

Frankfurt nad Mohanem 6. května (ČTK) - Čistý zisk německé společnosti Beiersdorf, výrobce kosmetiky Nivea, v prvním čtvrtletí letošního roku stoupl o 21,2 procenta na 120 milionů eur (zhruba 3,1 miliardy Kč). K růstu přispěla silná poptávka v Severní a Jižní Americe a na Blízkém východě. Firma rovněž díky příznivým výsledkům a ekonomickému oživení zlepšila výhled na celý letošní rok.

MD v současnosti nechystá pobídky pro nákup elektromobilů

Praha 6. května (ČTK) - Ministerstvo dopravy v současnosti nepočítá se zaváděním pobídek pro nákup elektromobilů nebo jiných ekologických osobních automobilů. Na dnešní tiskové konferenci v rámci pražského dne elektromobility to uvedl náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal.

Koruna ráno klesla, během dopoledne ztráty umazala

Praha 6. května (ČTK) - Koruna začala dnešní obchodování dalším výrazným poklesem, během dopoledne ale ztráty umazala. Po 11:00 se vrátila pod 26 korun za euro a obchodovala se těsně pod touto hranicí na 25,99 Kč/EUR. K dolaru se pohybovala mírně nad středečním závěrem kolem 20,30 Kč za dolar, vyplývá z údajů Patria Online. Euro je nadále pod vlivem dluhové krize a na zhoršenou vnější situaci reaguje i koruna.

Prodej aut v Japonsku v dubnu stoupl o třetinu

Tokio 6. května (ČTK) - Prodej aut v Japonsku se v dubnu zvýšil o 33,5 procenta na 222.095 vozidel. Nejprodávanější značkou byla Toyota, jejíž prodej vyskočil o 50 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská asociace prodejců aut.

Raiffeisenbank odkoupila od Citibank část spotřebitelských úvěrů

Praha 6. května (ČTK) - Tuzemská Raiffeisenbank koupila od české pobočky Citibank portfolio spotřebitelských úvěrů za téměř 750 milionů korun. Klientům se podmínky úvěrů nijak nemění, informovaly banky dnes v tiskové zprávě. Klienti Citibank se tak stali zákazníky Raiffeisenbank k 1. květnu a o transakci byli již informováni. Banky nebudou zveřejňovat finanční detaily transakce.

Burza v Praze se vymanila ze ztrát a posiluje o čtvrt procenta

Praha 6. května (ČTK) - Pražská burza dnes po zahájení opět ztrácela. Dopoledne se však vymanila ze ztrát a hlavní index PX byl před 11:00 silnější o 0,28 procenta na 1198,1 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíc posilovala těžební NWR, dařilo se i rakouské Erste. Naopak Komerční banka klesala.

Nejčtenějším deníkem je Blesk, v prvním čtvrtletí ztrácel čtenáře

Praha 6. května (ČTK) - Nejčtenějším tuzemským deníkem byl v prvním čtvrtletí letošního roku Blesk, který v průměru četlo 1,37 milionu lidí. Čtenost deníku poklesla zhruba o 20.000 čtenářů. Mladá fronta Dnes zaznamenala pokles o 46.000 na 892.000 čtenářů. Údaje dnes zveřejnily společnosti GfK Praha a Median na základě průzkumu Media Projekt, jehož se zúčastnilo přes 13.600 respondentů.

Eurozóna se pokusí na summitu odvrátit historickou krizi

Brusel 6. května (zpravodaj ČTK) - Lídři členských států eurozóny se v pátek na summitu v Bruselu pokusí odvrátit nebo alespoň zmírnit největší krizi evropské jednotné měny za dobu její existence. Euro se ocitlo pod tlakem kvůli problémům Řecka, které balancuje na pokraji bankrotu. Důvěru v evropskou jednotnou měnu nevzbudila ani finanční pomoc pro Řecko ve výši 110 miliard eur (zhruba 2,8 bilionu korun). Kurz eura k dolaru se tak pohybuje na dlouhodobých minimech.

Skupina RWE začala nabízet elektřinu také domácnostem

Praha 6. května (ČTK) - Skupina RWE, která od začátku roku dodává elektřinu zejména velkým zákazníkům, nově nabízí elektrický proud také domácnostem. Informovala o tom dnes firma, která patří mezi pět největších evropských energetických společností.

Obchodníci kvůli dotacím z EU pohrozili stížností do Bruselu

Praha 6. května (ČTK) - Obchodníci a podnikatelé v cestovním ruchu kritizují ministerstvo průmyslu a obchodu za to, že znovu odmítlo jejich žádost, aby i oni mohli čerpat dotace z operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) tvrdí, že jeho členové jsou diskriminováni a pohrozil kvůli tomu stížností k Evropské komisi. ČTK shání vyjádření MPO.

Tržby RWE Transgas loni klesly o šest procent, zisk mírně vzrostl

Praha 6. května (ČTK) - Tržby společnosti RWE Transgas v České republice v loňském roce meziročně klesly o šest procent na 102,160 miliardy korun. Zisk po zdanění naopak stoupl o 4,3 procenta na 10,473 miliardy Kč. Firma o tom dnes informovala na tiskové konferenci.

ČD Cargo vozí o osm pct. více zboží, ztráta se snížila na 50 mil.

Praha 6. května (ČTK) - Dceřiná společnost Českých drah pro nákladní dopravu ČD Cargo zaznamenala v prvním čtvrtletí oživení poptávky po přepravě zboží. Ve srovnání s loňskem putovalo od ledna do března po kolejích o osm procent více nákladu a společnost snížila meziročně hrubou ztrátu z 311 milionů na 50 milionů Kč. ČTK to dnes sdělil mluvčí carga Zdeněk Větrovec.

V prvním čtvrtletí poslouchali lidé nejvíce Impuls a Evropu 2

Praha 6. května (ČTK) - Nejvíce posluchačů mělo v prvním čtvrtletí z celoplošných rozhlasových stanic Rádio Impuls, které poslouchalo v průměru 941.000 lidí. Následuje Evropa 2 s 887.000 posluchačů a Frekvence 1 s 873.000 posluchačů. Vyplývá to výsledků průzkumu Radio Projekt, jehož výsledky dnes zveřejnily agentury STEM/MARK a Median.

Polsko kvůli krizi v Řecku asi ještě víc oddálí přijetí eura

Varšava 6. května (ČTK) - Polsko kvůli dluhové krizi v Řecku zřejmě ještě víc odsune plány na zavedení eura. Řekl to dnes místopředseda polské centrální banky Witold Koziński. Varšava už dříve konkrétní termín zrušila kvůli globální krizi. Koziński nechtěl konkretizovat, kdy se Polsko může k eurozóně připojit, nakonec prý do ní ale vstoupí.

Zisk Adecco se díky zájmu o nové zaměstnance zdvojnásobil

Curych 6. května (ČTK) - Zisk personální agentury Adecco SA se v prvním čtvrtletí letošního roku více než zdvojnásobil na 57 milionů eur (1,5 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 23 milionů eur. K růstu přispívá obnovení zájmu firem o nové zaměstnance, zvláště ve Francii a Severní Americe. Společnost, která je největší personální agenturou na světě, to uvedla v dnešním prohlášení.

Nintendu loni poprvé po 4 letech klesl zisk

Tokio 6. května (ČTK) - Japonský výrobce videoherních konzol Nintendo zaznamenal v loňském fiskálním roce první propad provozního zisku za čtyři roky. Čistý zisk se snížil dokonce poprvé za šest let. Důvodem byl pokles prodeje a cen jeho herních zařízení Wii a DS. Další snížení čeká i letos.

Euro pokračuje v propadu a s ním klesá i koruna

Praha 6. května (ČTK) - Koruna kvůli nervozitě v eurozóně z problémů Řecka dnes při zahájení dál oslabila. Těsně po 09:00 se její kurz pohyboval kolem 26,18 Kč za euro, což proti středečnímu závěru představovalo desetihaléřovou ztrátu. K dolaru oslabila o 26 haléřů až na 20,52 Kč/USD, později ale ztráty mírně korigovala. Aktuálně se obchoduje na 26,10 Kč za euro a 20,42 koruny za dolar, vyplývá z údajů Patria Online.

Společnost Fio získala od ČNB bankovní licenci

Praha 6. května (ČTK) - Společnost Fio získala od ČNB bankovní licenci. Stala se tak další bankou působící na českém trhu. Informovalo o tom dnešní Právo, centrální banka informaci na dotaz ČTK potvrdila. Bližší informace Fio oznámí na tiskové konferenci dnes v 11 hodin.

Evropské akcie kvůli Řecku dál klesají, tempo poklesu zrychluje

Londýn 6. května (ČTK) - Akcie na evropských trzích kvůli problémům v Řecku dál klesají a hlavní indexy ztrácejí kolem jednoho procenta. Ztráty mají zároveň snahu narůstat, patrně kvůli obavám, že dluhová krize v Řecku se může rozšířit i na další země na periferii eurozóny. Akcie na burzách v západní Evropě tento týden smazaly všechny zisky, které nabraly od začátku roku.

Zisk Swiss Re ve čtvrtletí stoupl o 22 procent

Curych 6. května (ČTK) - Švýcarské zajišťovně Swiss Re Insurance Co. stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 22 procent na 158 milionů USD (3,2 miliardy Kč). Růst překonal i odhady analytiků navzdory vysokým výplatám škod v souvislosti se živelními katastrofami. Druhá největší zajišťovna na světě to uvedla v dnešním prohlášení.

Cementárna HeidelbergCement prohloubila ve čtvrtletí ztrátu

Frankfurt nad Mohanem 6. května (ČTK) - Německý výrobce stavebních materiálů HeidelbergCement prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 199 milionů eur (5,2 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 63 milionů eur. Ke ztrátě přispěl pokračující útlum ve stavebnictví a chladné zimní počasí. Firma, která působí i v České republice, vyjádřila naději v rychlejší oživení na důležitém trhu v USA.

Japonské akcie po svátcích prudce oslabily; euro zastavilo pokles

Tokio 6. května (ČTK) - Japonské akcie dnes prudce oslabily a jejich hlavní index klesl na dvouměsíční minimum. Trh byl ale od pondělí kvůli státnímu svátku zavřený, a tak dnes doháněl ztráty, jimiž ostatní trhy prošly už na začátku týdne. Na devizových trzích se zastavil propad eura a společná měna k dolaru mírně zpevnila.

Commerzbank se vrátila k zisku; ten vysoko překonal odhady

Frankfurt 6. května (ČTK) - Německý finanční ústav Commerzbank se v prvním čtvrtletí vrátil k zisku, který činil 708 milionů eur (asi 18,3 miliardy Kč). To je vysoko nad odhady analytiků a banka uvedla, že je to především zásluhou solidního výsledku z obchodování. Ještě před rokem měla banka ztrátu 864 milionů eur.

BNP Paribas výrazně zvýšila zisk; má vysokou expozici vůči Řecku

Paříž 6. května (ČTK) - Francouzská banka BNP Paribas hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 2,3 miliardy eur (asi 59,5 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o 47 procent. Výsledek vysoko překonal odhady analytiků, banka ale také uvedla, že drží dluhopisy řecké vlády v objemu asi pěti miliard eur (asi 129,4 miliardy Kč). To je zatím nejvíc ze všech velkých francouzských bank.

Freddie Mac vykázala ztrátu 8 mld USD, žádá od státu další pomoc

Washington 6. května (ČTK) - Americká hypoteční agentura Freddie Mac snížila v prvním čtvrtletí ztrátu na osm miliard USD (162,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 10,4 miliard USD. Ztráty však zůstávají obrovské a firma oznámila, že bude potřebovat od vlády další pomoc v objemu 10,6 miliardy USD.

MfD: Z jedné linky v ČR by mohly vyjíždět škodovky i seaty

Mladá Boleslav 6. května (ČTK) - Koncern Volkswagen uvažuje o tom, že by od roku 2012 vyjížděly z jedné výrobní linky v Česku nové škodovky a také velice podobné seaty. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Připomíná, že od roku 2012 chystá Škoda výrobu nového velkého a levného vozu. Auta značek Škoda a Seat by se mohla vyrábět v závodě ve Vrchlabí, uvádí deník.

E15: Čtyři největší tuzemské banky odešlou vlastníkům 31 mld. Kč

Praha 6. května (ČTK) - Čtyři největší tuzemské banky odešlou svým zahraničním vlastníkům z loňského zisku na dividendách 31,1 miliardy korun, což je dosavadní rekord. Informuje o tom dnes deník E15. Připomíná, že už loni byly výplaty dividend rekordní, mateřské skupiny od českých bank dostaly úhrnem téměř 24 miliard korun.

Akcie v USA oslabily, euro k dolaru nejníže za 14 měsíců

New York 6. května (ČTK) - Americké akcie ve středu oslabily kvůli dalším signálům, že dluhová krize kromě Řecka ohrožuje další země Evropy. Nejhůře si vedly těžařské a průmyslové firmy, které jsou nejvíce citlivé na ekonomický růst. Pokles cen ropy se podepsal na ztrátách energetických společností. Objem obchodování patřil mezi nejvyšší v letošním roce.

iHNed.cz, HN: Stát chystá kontrolu firem, přes něž tečou peníze

Praha 6. května (ČTK) - Stát připravuje na druhou polovinu letošního roku rozsáhlou kontrolu bank, záložen, obchodníků s cennými papíry, směnáren i realitních kanceláří. Ministerstvo financí má totiž podezření, že některé z nich podceňují svoji povinnost prověřovat podezřelé transakce a hlásit je. Informují o tom server iHNed.cz a Hospodářské noviny (HN). Počet podezřelých hlášení vloni meziročně klesl o stovku na 2224.

ČNB rozhodne o nastavení sazeb; změna se nečeká

Praha 6. května (ČTK) - Bankovní rada České národní banky bude na dnešním měnovém zasedání jednat o nastavení úrokových sazeb. Analytici očekávají, že hlavní sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, zůstane na jednom procentu. Případné úvahy o dalším poklesu sazeb podle nich zmizely s prohlubujícími se problémy v Řecku a oslabením koruny. ČNB zveřejní i novou makroekonomickou prognózu.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo