finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Zisk internetového obchodu Amazon stoupl téměř o třetinu

New York 24. dubna (ČTK) - Největší světový internetový obchod Amazon.com zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk o 32 procent na 108 milionů dolarů (přes dvě miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, která nyní plánuje výstavbu distribučního centra v České republice.

Americké akcie posílily díky firemním výsledkům

New York 24. dubna (ČTK) - Americké akcie dnes převážně posilovaly díky příznivým výsledkům některých významných podniků, například technologického gigantu Apple. Růst akciového trhu nicméně zbrzdily obavy ohledně ukrajinské krize.

Čtvrtletní zisk Microsoftu mírně klesl, ale překonal očekávání

Seattle 24. dubna (ČTK) - Čtvrtletní zisk amerického softwarového gigantu Microsoft se meziročně snížil o sedm procent na 5,66 miliardy dolarů (zhruba 112 miliard Kč) kvůli pokračujícímu poklesu prodeje osobních počítačů. Podle agentury Reuters však zisk překonal očekávání analytiků. Cena akcií podniku tak po zveřejnění výsledků stoupla o dvě procenta.

Apple, Google, Intel a Adobe urovnají žalobu podanou zaměstnanci

San Francisco 24. dubna (ČTK) - Přední americké technologické společnosti Apple, Google, Intel a Adobe Systems se dohodly na urovnání rozsáhlé antimonopolní žaloby týkající se přijímání zaměstnanců. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podmínky urovnání však nebyly zveřejněny.

Babiš: Vláda by si měla zachovat kontrolu nad ropovody

Praha/Skalica 24. dubna (ČTK) - Česká vláda by se neměla vzdávat kontroly nad strategicky důležitou infrastrukturou pro přepravu ropy a ropných produktů. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš na okraji společného jednání české a slovenské vlády ve Skalici.

Ceny ropy kvůli Ukrajině rostou, barel Brentu zdražil o dolar

Londýn 24. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes rostou, cena severomořské ropy Brent odpoledne zdražila o více než dolar na barel. Vzájemné obviňování z agrese mezi Ukrajinou a Ruskem vyvolalo obavy o budoucnost dodávek ropy, jejíž je Rusko druhým největším vývozcem na světě.

Americké akcie dopoledne stouply díky firemním výsledkům

New York 24. dubna (ČTK) - Americké akcie dnes dopoledne posílily díky příznivým výsledkům některých významných podniků, například technologického gigantu Apple. Růst akciového trhu nicméně zbrzdily obavy ohledně ukrajinské krize.

SR prý potřebuje ruský souhlas na větší dodávky plynu na Ukrajinu

Bratislava 24. dubna (ČTK) - Slovensko může bez souhlasu Ruské federace zahájit zpětné dodávky plynu na Ukrajinu pouze v omezeném množství přes záložní plynovod s roční kapacitou asi deset miliard metrů krychlových. Po schůzce s ukrajinským ministrem energetiky Jurijem Prodanem to dnes novinářům řekl slovenský ministr hospodářství Tomáš Malatinský. Podobně se vyjádřil i eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger, který se jednání obou ministrů v Bratislavě zúčastnil.

Rusko připustilo dopad sankcí, varovalo cizí firmy před odchodem

Moskva 24. dubna (ČTK) - Ruský prezident Vladimir Putin dnes uvedl, že sankce spojené s ukrajinskou krizí poškozují jeho zemi. Škody ale prý moc vážné nejsou, citovala jej agentura Reuters. Ruský ministr přírodních zdrojů mezitím upozornil, že zahraniční ropné a plynárenské společnosti, které odejdou, by mohly mít problém se vrátit.

Pražská burza ztratila, ale akcie ČEZ po propadu rostly

Praha 24. dubna (ČTK) - Pražské burze se dnes dlouho dařilo, ale v posledních dvou hodinách obchodní seance nabrala ztráty a stejně jako ostatní evropské trhy se propadla. Index PX klesl o 0,57 procenta na 1002,04 bodu. Po středečním bezmála dvouprocentním odpisu se dařilo akciím energetické společnosti ČEZ, které podražily o 0,88 procenta na 586,10 koruny.

MMF: Ukrajinská vláda splnila podmínky pro finanční pomoc

Washington 24. dubna (ČTK) - Ukrajinská vláda splnila podmínky pro získání finanční pomoci. Uvedl to dnes podle agentury Reuters Mezinárodní měnový fond (MMF). Pomoc však ještě musí schválit výkonná rada fondu, která se bude touto otázkou zabývat příští středu.

Generální ředitel Telefóniky Luis Malvido koncem června skončí

Praha 24. dubna (ČTK) - Generální ředitel české Telefóniky Luis Malvido odejde po dohodě s novým majoritním vlastníkem, skupinou PPF, na konci června z funkce. Do konce roku pak zůstane předsedou představenstva společnosti. Operátor to oznámil v tiskové zprávě. Jméno nástupce nezveřejnil.

Manažerem roku 2013 generální ředitel Farmetu Karel Žďárský

Praha 24. dubna (ČTK) - Manažerem roku 2013 se dnes stal generální ředitel společnosti Farmet Karel Žďárský, manažerkou roku generální ředitelka společnosti Siko koupelny Jaroslava Valová. Vítěze ankety 21. ročníku soutěže, kterou pořádá Česká manažerská asociace, vybrala komise ze 72 finalistů.

Ruské akcie klesly kvůli vojenskému cvičení v sousedství Ukrajiny

Moskva 24. dubna (ČTK) - Ruské akcie dnes prudce oslabily po zprávě o novém cvičení ruské armády blízko hranic s Ukrajinou. Akciový index moskevské burzy MICEX klesl o 2,8 procenta na 1293 bodů. Index burzy RTS, kde se ceny akcií stanovují v dolarech, se propadl o tři procenta na 1137 bodů.

Americký dolar posílil díky příznivým údajům o ekonomice USA

Londýn 24. dubna (ČTK) - Americký dolar dnes posílil díky překvapivě příznivým údajům o vývoji zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech. Kurz eura naopak podkopaly výroky šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho.

MPO hledá šéfy CzechInvestu a CzechTrade

Praha 24. dubna (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes vypsalo výběrová řízení na obsazení pozic ředitelů státních agentur CzechInvest a CzechTrade. Resort to oznámil v tiskové zprávě. Obě organizace nyní vedou pověření ředitelé. Ministr průmyslu Jan Mládek v únoru odvolal předchozího pověřeného šéfa CzechTradu Zdeňka Vališe, skončil také generální ředitel státní agentury CzechInvest Marian Piecha.

Největším světovým aeroliniím American Airlines stoupl zisk

New York 24. dubna (ČTK) - Největší světová letecká společnost American Airlines Group vytvořila v prvním čtvrtletí zisk 480 milionů dolarů (9,5 miliardy Kč), což je více, než se čekalo. American Airlines vznikla loni v prosinci fúzí původní společnosti American Airlines a US Airways. Čtvrtletní zisk společnosti je podle agentury AP rekordem za první kvartál, který je pro letecké společnosti obvykle nejslabším obdobím celého roku. Ještě jako nezávislé společnosti byly American Airlines a US Airways před rokem ve ztrátě 297 milionů dolarů.

Conseq PS připsala klientům přeměněného fondu výnos 2,17 procenta

Praha 24. dubna (ČTK) - Conseq důchodová penzijní společnost připsala účastníkům transformovaného fondu za rok 2013 zhodnocení 2,17 procenta. Společnost o tom dnes informovala ČTK. Fond, který loni získala společnost Conseq při koupi Aegon penzijní společnosti, připsal za rok 2012 výnos 2,21 procenta. Ten byl tehdy nejvyšší na trhu.

Diváky přitáhly do kin české komedie a Vlk z Wall Street

Praha 24. dubna (ČTK) - Do kin přišly v prvním čtvrtletí tři miliony lidí, meziročně se návštěvnost zvýšila o 13 procent. Žebříček ovládly české komedie. Tržby biografů stouply meziročně také o 13 procent na 394 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

Výrobce kloubních implantátů Zimmer za 13 miliard přebírá rivala

New York 24. dubna (ČTK) - Výrobce kloubních náhrad Zimmer Holdings se dohodl na převzetí konkurenčního výrobce ortopedických zařízení Biomet. Obchod mu umožní rozšířit své portfolio produktů pro léčbu kloubů a kostí. Transakce má hodnotu zhruba 13,35 miliardy dolarů (265,4 miliardy Kč), informovala agentura Reuters.

Bakalova RPG Property a Domus zahájily úpis svých akcií

Londýn 24. dubna (ČTK) - Společnost RPG Property a její dceřiná realitní firma Domus dnes zahájily úpis svých akcií. Jejich akcie po něm vstoupí na amsterodamskou burzu, uvedla agentura Reuters. RPG Property vlastní investiční společnost BXR českého podnikatele Zdeňka Bakaly a je mateřskou firmou RPG Byty, správce bytů po těžařské společnosti OKD.

Penta: Odpůrci letiště Vodochody se snaží projekt zpolitizovat

Praha 24. dubna (ČTK) - Odpůrci letiště ve Vodochodech se snaží proces přípravy projektu zpolitizovat. Na dnešním setkání s novináři to řekl Zdeněk Kubát, investiční ředitel Penta Investments, která je investorem připravovaného záměru. Revize vydaného rozhodnutí v procesu šetření dopadu stavby letiště na životní prostředí (EIA) odporuje tuzemským zákonům, dodal Kubát. O případném přehodnocení vydaného stanoviska chce do začátku příštího týdne rozhodnout ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo prestižní soutěž ve Francii

Brno 24. dubna (ČTK) - Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy s názvem Pinot Blanc du Monde. Soutěž se konala 12. až 13. dubna ve francouzském Štrasburku. ČTK to řekli zástupci Národního vinařského centra.

Soukromí lesníci podporují vydání lesů církvím, oslabí to stát

Pelhřimov 24. dubna (ČTK) - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) podporuje vydávání lesů církvím v rámci restitucí, protože díky tomu klesne rozloha lesů v Česku obhospodařovaných státem. S budoucími majiteli lesů z řad církví už sdružení navazuje spolupráci, ačkoli většinu svých majetků ještě nepřevzali. Předseda SVOL František Kučera na dnešní konferenci v Pelhřimově uvedl, že by se církevní restituce měly týkat přibližně 160.000 hektarů lesů, což představuje pětiprocentní podíl na jejich rozloze v ČR.

Čtvrtletní zisk General Motors kvůli stahování vozů prudce klesl

Detroit (Rusko) 24. dubna (ČTK) - Zisk největší americké automobilky General Motors (GM) v prvním čtvrtletí kvůli nákladům na masové stahování jejích vozů do servisů výrazně klesl. Výsledek i tak překonal očekávaní a podpořily jej pro firmu příznivé ceny automobilů, zejména v Severní Americe. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti.

ECB by v případě slabší inflace mohla začít nakupovat aktiva

Amsterodam 24. dubna (ČTK) - Evropská centrální banka by mohla spustit širší program nákupu aktiv v případě zhoršení výhledu vývoje inflace v eurozóně. Prohlásil to dnes prezident ECB Mario Draghi. Upozornil, že ECB nyní očekává, že inflace zůstane delší dobu na nízké úrovni a pak opět začne růst, a zdůraznil, že důležitým faktorem při hodnocení výhledu cenové stability je vývoj směnného kurzu.

NWR bude v 2.čtvrtletí prodávat koksovatelné uhlí o 6 pct levněji

Praha 24. dubna (ČTK) - Průměrná cena koksovatelného uhlí ze společnosti NWR se v letošním druhém čtvrtletí sníží ve srovnání s předchozími třemi měsíci o šest procent na 85 eur (zhruba 2330 Kč) za tunu, dohodla se těžební firma s odběrateli. ČTK to dnes sdělila NWR, která je majitelem černouhelné OKD. Sjednaná cena klesla už pro první čtvrtletí, a to o sedm procent.

Německá skupina Rewe ovládla 100 procent Exim Holding

Praha 24. dubna (ČTK) - Německá skupina Rewe ovládla 100 procent Exim Holding, jehož součástí je největší tuzemská CK Exim Tours. Do konce loňského roku vlastnila 51procentní podíl ve firmě. Uvedl to generální ředitel a zakladatel společnosti Ferid Nasr. Ten v pozici šéfa CK zůstává.

Objem pohledávek inkasních agentur loni propadl o sedm miliard Kč

Praha 24. dubna (ČTK) - Objem pohledávek předaných inkasním agenturám klesl loni o sedm miliard korun na 23 miliard korun. Na trhu bylo 1,7 milionu nových pohledávek, což je o 300.000 méně než o rok dříve. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu inkasního trhu v Česku provedeného Asociací inkasních agentur ve spolupráci se společností EY.

Tokijský soud nařídil likvidaci bitcoinové burzy Mt. Gox

Tokio 24. dubna (ČTK) - Tokijský soud dnes nařídil zahájit likvidační prodej majetku zkrachovalé bitcoinové burzy Mt. Gox. Burza v únoru vyhlásila bankrot kvůli odcizení statisíců jednotek elektronické měny a před týdnem soud odmítl její návrh na obnovení aktivit, uvedla agentura Reuters.

Pohonné hmoty v ČR dál zdražují, natural je v průměru za 36,04 Kč

Praha 24. dubna (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku opět zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulé středy stoupla o 15 haléřů na 36,04 koruny za litr. Naftu motoristé natankují za průměrných 35,85 koruny za litr, což je o pět haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

MZe upravilo a vypsalo čtyři IT tendry v hodnotě 430 mil. Kč

Olomouc 24. dubna (ČTK) - Ministerstvo zemědělství vypsalo čtyři tendry na dodávku služeb v oblasti informačních technologií v odhadované hodnotě téměř 430 milionů korun, které na začátku roku kvůli pochybnostem o jejich podmínkách pozastavilo. ČTK dnes informaci získala z databáze veřejných zakázek. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je hodnota vypsaných veřejných zakázek díky úpravě jejich parametrů zhruba o 150 milionů korun nižší, než činila původně.

Pražská burza dnes roste, nahoru ji táhnou ČEZ a Unipetrol

Praha 24. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes po středečním oslabení otevřela růstem, index PX posílil do 11:00 o 0,46 procenta na 1012,43 bodu. Nahoru ho táhnou zejména akcie energetické společnosti ČEZ a také Unipetrolu, který dnes zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí. V červených číslech byla dopoledne Erste Bank, developer Orco a textilní výrobce Pegas Nonwovens. Vyplývá to z výsledků burzy.

Podnikatelská nálada v Německu se překvapivě zlepšila

Berlín 24. dubna (ČTK) - Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu překvapivě zlepšila. Zpráva naznačuje, že firmy se již zřejmě neobávají dopadu ukrajinské krize. Oznámil to dnes mnichovský výzkumný institut Ifo. V březnu naopak index kvůli obavám z krize na Ukrajině po pěti měsících růstu klesl.

Gazprom poslal Kyjevu účet 11,4 miliardy USD za neodebraný plyn

Moskva 24. dubna (ČTK) - Ruský státní plynárenský gigant Gazprom naúčtoval ukrajinskému energetickému podniku Naftogaz sumu 11,4 miliardy dolarů (226 miliard Kč) za to, že neodebral nasmlouvaný plyn. Částku připsal Gazprom k dosavadnímu ukrajinskému dluhu za dodaný plyn ve výši 2,2 miliardy dolarů. Sdělila to dnes agentura Interfax s odvoláním na činitele Gazpromu.

Trať mezi Libercem a Tanvaldem zrekonstruuje Viamont

Praha 24. dubna (ČTK) - Železniční trať mezi Libercem a Tanvaldem zrekonstruuje za téměř 685 milionů korun firma Viamont DSP. Vítězná nabídka je zhruba o 55 milionů korun nižší, než kolik předpokládal projekt Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), vyplývá z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Stavět by se mělo od poloviny letošního roku.

Osvald: Problémy s čerpáním dotací poškozují image ČR v Bruselu

Praha 24. dubna (ČTK) - Image České republiky v Bruselu není kvůli problémům s čerpáním dotací dobrá. Všechny české projekty jsou nyní pod větším drobnohledem, řekl ČTK předseda České národní delegace ve Výboru regionů v Bruselu Petr Osvald. Z pohledu čerpání evropských peněz je Česko nejhorší z celé EU, loni nedočerpalo až deset miliard korun.

Zisk polského majitele Unipetrolu klesl, předčil ale očekávání

Varšava 24. dubna (ČTK) - Polská ropná a petrochemická společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, vytvořila v prvním čtvrtletí kvůli slabým ziskovým maržím rafinerií nižší zisk než před rokem. Výsledky největšího zpracovatele ropy ve střední Evropě ale předčily očekávání díky vyšším tržbám z prodeje pohonných hmot a zisku petrochemické divize, sdělila dnes firma.

ČSÚ: Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu téměř nezměnila

Praha 24. dubna (ČTK) - Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu téměř nezměnila, její souhrnný indikátor proti březnu stoupl jen o 0,2 bodu. Stoupla hlavně důvěra spotřebitelů, u podnikatelů se příliš neměnila. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání se zvýšil souhrnný indikátor důvěry a také důvěra podnikatelů i spotřebitelů, a to podstatně výrazněji než v meziměsíčním.

Mexický magnát Slim ovládl rakouský Telekom Austria

Vídeň /Mexiko 24. dubna (ČTK) - Mexický magnát Carlos Slim se svou telekomunikační společností America Móvil získá většinu v rakouském operátorovi Telekom Austria a kontrolu nad jeho provozním řízením. Vyplývá to z dohody, kterou America Móvil ve středu večer uzavřela s rakouskou vládou. Slim, který se v žebříčku časopisu Forbes umisťuje v posledních letech na první příčce mezi nejbohatšími lidmi světa, si dohodou s Rakouskem upevňuje předmostí v Evropě.

Apple rozdělí akcie a sníží cenu jedné na sedminu

San Francisco 24. dubna (ČTK) - Americká společnost Apple zaskočila akciový trh oznámením záměru rozdělit své akcie a snížit jejich nominální cenu na sedminu z dnešních více než 500 dolarů. Akcie firmy reagovaly na zprávu prudkým vzestupem. Přední technologická společnost a aktuálně nejhodnotnější americká firma by se díky tomuto kroku konečně mohla dostat do prestižního Dow Jonesova indexu newyorské burzy, řekli analytici agentuře Reuters.

Zisk Hyundai kvůli USA mírně klesl a zaostal za očekáváním

Soul 24. dubna (ČTK) - Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor v prvním čtvrtletí nepatrně klesl na 1,93 bilionu wonů (36,9 miliardy Kč) a výrazně tak zaostal za očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 2,19 bilionu wonů. Důvodem byl slabý výkon ve Spojených státech, který překonal i růst prodeje na domácím trhu a v Číně. Vyplývá to z údajů, které dnes automobilka zveřejnila.

Unipetrol se vymanil ze ztrát, v 1. čtvrtletí vydělal 937 mil. Kč

Praha 24. dubna (ČTK) - Petrochemický holding Unipetrol vykázal v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk 937 milionů korun, když loni za první tři měsíce roku hospodařil se ztrátou 148 milionů korun. Tržby firmy se meziročně zvýšily o 16 procent na 28,8 miliardy korun. Ke zlepšení výsledků holdingu pomohly vyšší velkoobchodní i maloobchodní prodeje a slabší koruna. Unipetrol o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě. Naposledy měl Unipetrol čistý zisk ve třetím čtvrtletí 2012.

Akcie v USA po výsledkových zprávách klesly, dolar oslabil

New York 24. dubna (ČTK) - Americké akcie ve středu zastavily růst, který trval šest seancí za sebou, a oslabily. Posílení firem Boeing a Gilead překonal propad akcií AT&T a biotechnologického a telekomunikačního sektoru. Trhy převážně reagovaly na nejnovější hospodářské výsledky.

Růst zisků Applu v tomto čtvrtletí klesl na 4,6 procenta

Washington 23. dubna (ČTK) - Americká technologická společnost Apple dnes oznámila, že jí ve druhém čtvrtletí fiskálního roku poklesl růst zisků na 4,6 porcenta. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž zisky dosáhly 45,6 miliardy dolarů.

Facebook má další úspěšný kvartál, čistý zisk ztrojnásobil

San Francisco (USA) 23. dubna (ČTK) - O víc než 70 procent vyrostly oproti prvnímu čtvrtletí roku 2013 tržby sociální sítě Facebook. Společnost to dnes oznámila v San Francisku. Podíl na dobrých výsledcích má zejména mobilní reklama, která tvořila 59 procent reklamních tržeb. Loni to bylo jen 29 procent.

Cena ropy Brent klesla po zprávě o rekordním růstu zásob v USA

Londýn 23. dubna (ČTK) - Cena severomořské ropy Brent dnes klesla poté, co pravidelná týdenní zpráva ukázala, že zásoby této strategické suroviny ve Spojených státech stouply rekordně vysoko. Pokles ale zbrzdila pokračují krize na Ukrajině, která mezi investory v posledních měsících vyvolává obavy z narušení ruských dodávek ropy.

Rakouská EVN chce jednat s Bulharskem o řešení údajného dluhu

Sofia 23. dubna (ČTK) - Rakouská energetická společnost EVN navrhla bulharské energetice NEK řešení otázky svého údajného dluhu vůči ní. NEK tvrdí, že jí EVN a české společnosti ČEZ a Energo-Pro, které v Bulharsku distribuují elektrickou energii, dluží celkem zhruba 350 milionů leva (4,9 miliardy Kč), a bulharský energetický regulátor jim za jeho nesplacení hrozí odebráním licencí. NEK už dříve uvedla, že je s ČEZ ochotna o dluhu jednat.

Americké akcie po šesti dnech růstu oslabují

New York 23. dubna (ČTK) - Akcie na amerických trzích začaly dnes po šesti dnech vzestupu oslabením. Silný růst akcií výrobce letadel Boeing po příznivé výsledkové zprávě nepovzbudil investory k širším nákupům.

Dolar oslabuje k euru, reaguje na pokles akciových trhů v USA

Londýn 23. dubna (ČTK) - Americký dolar dnes na devizových trzích oslabuje k euru i k japonskému jenu. Americká měna tak reaguje na dnešní pokles akciových trhů ve Spojených státech a na pokles výnosů amerických státních dluhopisů. Naopak jen málo jej podle agentury Reuters ovlivnila zpráva, podle které aktivita v amerických továrnách zpomalila méně, než se čekalo.

Pražská dnes burza oslabila, především kvůli akciím ČEZ

Praha 23. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes otočila směr a klesla. Závěrečný index PX ztratil 0,43 procenta na 1007,80 bodu. Nejvíce oslabily akcie energetické společnosti ČEZ, které reagovaly na návrh firmy na výplatu dividendy z loňského zisku ve výši 40 korun na akcii. S největším ziskem dnes uzavíraly akcie Komerční banky a těžařské firmy NWR a před zveřejněním výsledků také akcie Unipetrolu. Vyplývá to z výsledků burzy.

EK zkoumá plán převzetí španělských provozů Holcimu Cemexem

Brusel 23. dubna (ČTK) - Evropská komise začala z hlediska hospodářské soutěže zkoumat plán mexické společnosti Cemex na převzetí španělských provozů švýcarské cementářské skupiny Holcim. Jde o jeden z převodů z rozsáhlé transakce, v jejímž rámci si oba výrobci stavebních materiálů vymění aktivity v Evropě a Holcim předá své české provozy Cemexu.

ČS vyplatí dividendu 60 Kč na akcii, větší než v minulosti

Praha 23. dubna (ČTK) - Česká spořitelna vyplatí z loňského nekonsolidovaného čistého zisku 16,22 miliardy korun hrubou dividendu 60 korun na akcii. Za rok 2012 činila dividenda 50 Kč. Celkově spořitelna na dividendách z loňského zisku vyplatí 9,12 miliardy korun. V předchozím roce to bylo 7,6 miliardy Kč. Téměř 99 procent akcií ČS vlastní Erste Bank. Rozdělení zisku dnes na řádné valné hromadě schválili akcionáři spořitelny, informovala banka v tiskové zprávě.

Eurokomisař a ministři Slovenska a Ukrajiny budou jednat o plynu

Brusel 23. dubna (zpravodaj ČTK) - Eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger se ve čtvrtek sejde v Bratislavě ke trojstranným jednáním s ukrajinským ministrem energetiky Jurijem Prodanem a slovenským ministrem hospodářství Tomášem Malatinským. Podle mluvčího Evropské komise se strany dohodly na tomto formátu jednání, aby mohly probrat přípravu memoranda o porozumění týkajícího se zpětných dodávek zemního plynu ze Slovenska na Ukrajinu.

Cizinci zřejmě budou místo zelené karty dostávat zaměstnaneckou

Praha 23. dubna (ČTK) - Cizinci, kteří do Česka přijedou legálně za prací, budou místo takzvané zelené karty dostávat novou zaměstnaneckou. Nebudou tak muset zvlášť žádat o povolení k pobytu. Předpokládá to vládní novela cizineckého zákona, kterou dnes schválil Senát beze změn. Přijetí novely vyžaduje EU. Nyní ji k podpisu dostane prezident.

Růst dovozu polských potravin do ČR loni zpomalil,hlavně u masa

Praha 23. dubna (ČTK) - Růst dovozů potravin z Polska do Česka loni mírně zpomalil, což bylo patrné zejména u masných výrobků. Svoji pozici největšího vývozce potravin do Česka naopak upevnilo Německo. Dovozy ze Slovenska meziročně klesly. Vyplývá to z analýzy, kterou pro ČTK vypracoval Český statistický úřad. Zejména import polských masných výrobků podle analytičky ČSÚ Drahomíry Dubské nejspíše ovlivnily nedávné mediální kauzy.

Prodej nových rodinných domů v USA v březnu prohloubil pokles

Washington 23. dubna (ČTK) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v březnu prohloubil pokles a jeho tempo sestoupilo na minimum za osm měsíců. V meziročním srovnání byl propad prodeje nejprudší za tři roky. Dnešní nečekaně nepříznivé údaje ministerstva obchodu USA jsou další ranou pro americký trh bydlení, který výrazně ovlivňuje celou ekonomiku.

Pojišťovny zhodnotily životní pojistky opět o téměř čtyři pct.

Praha 23. dubna (ČTK) - Pojišťovny v roce 2013 zhodnotily vklady klientů v klasickém životním pojištění v průměru o téměř čtyři procenta. Bylo to podobné zhodnocení jako o rok dříve. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými životními pojišťovnami. Některé z nich o výnosech zatím nerozhodly.

ČD se opět začaly zabývat prodejem pozemků u Masarykova nádraží

Praha 23. dubna (ČTK) - České dráhy opět otevřely otázku prodeje pozemků v blízkosti pražského Masarykova nádraží skupině Penta. Přes deset let trvajícím záměrem se v úterý zabývala dozorčí rada společnosti, která zadala vedení ČD zpracovat varianty, jak s nepotřebnými pozemky naložit. ČTK to dnes řekl předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) a člen dozorčí rady ČD Jaroslav Pejša. Vybrané varianty bude následně posuzovat řídící výbor.

Odborová konfederace zvolí nového předsedu - Pícla, nebo Středulu

Praha 23. dubna (ČTK) - Odboráři v pátek na svém sjezdu rozhodnou o tom, kdo povede Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) v příštích čtyřech letech. V čele největší centrály stane buď její místopředseda Václav Pícl, nebo šéf nejsilnějšího svazu KOVO Josef Středula. Volba nejmocnějšího odborářského bosse v Česku tak zřejmě určí i budoucí styl odborářské politiky. Zatímco čtyřiapadesátiletý Pícl vyznává spíš nenápadnou diplomacii, šestačtyřicetiletý Středula se radikálnějším krokům nebrání.

Moody´s: Úvěrové postavení zemí střední Evropy se stabilizuje

Londýn 23. dubna (ČTK) - Postavení pěti klíčových zemí střední Evropy z hlediska úvěrové důvěryhodnosti se díky oživení jejich ekonomik stabilizuje i přes celkově vyšší veřejné dluhy. Ekonomiky Polska a Maďarska podporuje rostoucí domácí poptávka, zatímco ve prospěch Česka, Slovenska a Slovinska hraje exportní dynamika. Napsala to v dnešní zprávě o regionu ratingová agentura Moody´s.

Čtvrtletní zisk Boeingu kvůli penzím klesl, letadel dodal víc

Chicago 23. dubna (ČTK) - Zisk amerického výrobce letadel Boeing v letošním prvním čtvrtletí klesl o 13 procent na 965 milionů dolarů (19,1 miliardy Kč). Způsobil to odpis spojený se změnami v penzijních plánech. Příjmy společnosti se ale zvýšily více, než se čekalo, a také dodávky civilních letadel byly vyšší než před rokem. Vyplývá to z dnešního sdělení firmy.

Plzeňské hutě Pilsen Steel chtějí do tří let ztrojnásobit tržby

Plzeň 23. dubna (ČTK) - Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které mají od konce března schválený a účinný reorganizační plán, se chtějí do dvou tří let dostat zpět na rekordní tržby kolem šesti miliard korun z roku 2008 . Podnik, který loni v říjnu odvrátil konkurz a je od června 2012 v insolvenčním řízení, loni utržil téměř dvě miliardy korun, o třetinu více než k kritickém roce 2012. Firma s 856 lidmi schválila nový byznys plán do roku 2024. ČTK to dnes řekli majitel a prezident podniku Igor Šamis a jeho jednatel Igor Vazhenin.

Tonaku loni klesly tržby, ale zisk vzrostl téměř na dvojnásobek

Nový Jičín 23. dubna (ČTK) - Společnosti Tonak loni klesly tržby z 507,7 milionu korun o 13,7 procenta na 438,2 milionu korun. Zisk ale novojičínskému výrobci pokrývek hlavy stoupl téměř na dvojnásobek, loni činil 10,1 milionu, zatímco v roce 2012 to bylo 5,1 milionu korun. ČTK to řekl generální ředitel a předseda představenstva Tonaku Dalibor Andree.

Nabízené byty v Praze zdražily, nově postavené jsou levnější

Praha 23. dubna (ČTK) - Průměrná cena nabízených bytů v Praze v prvním čtvrtletí stoupla o 0,2 procenta na 61.430 korun za metr čtvereční. Naopak nově postavené byty jsou levnější, meziročně o 5,5 procenta. Metr čtvereční developeři prodávají průměrně za 54.400 korun. Vyplývá to z analýzy, kterou na dnešní společné akci se Stavebním fórem představil předseda představenstva a generální ředitel developerské společnosti Trigema Marcel Soural.

Farmaceutická firma MCD otevře letos v Praze globální IT centrum

Praha 23. dubna (ČTK) - Americký výrobce léků MSD otevře letos v Praze globální výpočetní centrum. Centrum zaměstná 200 lidí a investice během prvních tří let fungování přesáhne jednu miliardu korun. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Portugalsko provedlo první veřejnou aukci dluhopisů za tři roky

Lisabon 23. dubna (ČTK) - Portugalsko dnes uskutečnilo první veřejnou aukci státních dluhopisů od dubna 2011. Vláda na aukci prodala desetileté dluhopisy za 750 milionů eur (přes 20 miliard Kč). Země se tak úspěšně vrací na kapitálové trhy a je na cestě k hladkému opuštění mezinárodního záchranného programu.

EK: Primární rozpočet Řecka loni skončil v přebytku 0,8 pct. HDP

Brusel 23. dubna (ČTK) - Řecku se podařilo loni dosáhnout milníku, který mu může pomoci k úlevě při splácení dluhu. Evropská komise dnes uvedla, že Řecko loni vykázalo přebytek primárního rozpočtu, který nezahrnuje náklady na obsluhu dluhu, 0,8 procenta hrubého domácího produktu. Právě rozpočtový přebytek byl podmínkou od vlád zemí eurozóny pro odsouhlasení některé z forem odpuštění části řeckého dluhu.

Hospodaření likérky R.Jelínek skončilo loni se ziskem 13 mil.Kč

Vizovice (Zlínsko) 23. dubna (ČTK) - Hospodaření vizovické likérky Rudolf Jelínek skončilo loni se ziskem 13,2 milionu korun před zdaněním. V roce 2012 ji přitom metanolová aféra srazila do ztráty téměř 19 milionů korun. Celkové výnosy se loni v meziročním srovnání zvýšily o více než 30 procent a dosáhly necelých 426,7 milionu korun, řekl dnes ČTK mediální zástupce firmy Josef Brabec.

Pražská burza mírně klesá, dolů ji táhne tříprocentní ztráta ČEZ

Praha 23. dubna (ČTK) - Pražská burza ráno otočila směr a začala klesat. Před polednem index PX oslaboval o 0,56 procenta na 1006,57 bodu. Téměř tříprocentní pokles zaznamenávají akcie ČEZ, naopak vzhůru míří před zveřejněním výsledků akcie Unipetrolu. Developer Orco Property po úterním prudkém růstu stagnuje. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

O dodávkách plynu pro Kyjev se má prý jednat v Bratislavě

Kyjev 23. dubna (ČTK) - Zástupci Ruska, Ukrajiny, Slovenska a Evropské komise by se mohli sejít ve čtvrtek v Bratislavě ke čtyřstranným jednáním o krizi v dodávkách zemního plynu Ukrajině. Oznámil to dnes ukrajinský ministry energetiky Jurij Prodan.

Deficit veřejných financí v EU loni klesl, vládní dluh vzrostl

Brusel 23. dubna (zpravodaj ČTK) - Deficity veřejných financí v eurozóně a celé Evropské unii byly v loňském roce na úrovni tří a 3,3 procenta. Proti roku 2012 se tedy snížily, tehdy byly 3,7 procenta a 3,9 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Naopak vládní dluh vzrostl, v zemích platícím eurem byl jeho poměr k hrubému domácímu produktu (HDP) 92,6 procenta, v celé EU 87,1 procenta. O rok dříve to bylo 90,7 procenta a 85,2 procenta.

Markit: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v dubnu zrychlil

Londýn 23. dubna (ČTK) - Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu rostla nejrychlejším tempem za téměř tři roky. Podniky jsou však nadále nuceny snižovat ceny, aby získaly nové zakázky. Vyplývá to z průzkumu společnosti Markit mezi nákupními manažery.

Průzkum MF: Ekonomika letos stoupne o 1,8 pct, za rok o 2,4 pct.

Praha 23. dubna (ČTK) - Česká ekonomika letos stoupne v průměru o 1,8 procenta, vyplývá z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 17 tuzemských odborných institucí. V roce 2015 by měl hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 2,4 procenta. Následně by měl růst zrychlit na 2,6 procenta v roce 2016 a pak mírně klesnout na 2,5 procenta v roce 2017.

Automobilka TPCA dnes ukončí výrobu vozů původní generace

Kolín 23. dubna (ČTK) - Automobilka TPCA dnes ukončí výrobu původní generace vozů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, kterou v Kolíně vyrábí od roku 2005. Firma bude od čtvrtka asi dva týdny přestavovat výrobní linky pro novou generaci vozů, které se začnou v Kolíně vyrábět v polovině května. ČTK to řekl mluvčí automobilky Radek Kňava.

RWE loni dosáhla zisku 10,5 miliardy Kč, předloni byla ve ztrátě

Praha 23. dubna (ČTK) - Skupina RWE dosáhla loni zisku po zdanění 10,5 miliardy korun, předloni vykázala ztrátu 1,3 miliardy korun. Tržby činily 53,6 miliardy korun. RWE to dnes oznámila v tiskové zprávě. Výsledky vzhledem k prodeji společnosti Net4Gas a vyčlenění velkoobchodu s energiemi mimo skupinu RWE v Česku nejsou srovnatelné s předchozím obdobím, dodala firma.

Toyota zvýšila čtvrtletní prodej, zůstala jedničkou na trhu

Tokio 23. dubna (ČTK) - Japonská automobilka Toyota Motor v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšila prodej o více než šest procent na 2,58 milionu vozů. Udržela si tak vedoucí pozici na světovém automobilovém trhu. Vyplývá to podle agentury AP z údajů, které dnes firma zveřejnila.

Akcie v USA díky hospodářským výsledkům rostly, dolar mírně klesl

New York 23. dubna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech v úterý posílily. Náladu na trhu podpořily příznivé výsledky hospodaření některých firem. Dařilo se hlavně technologickým společnostem a firmám ze zdravotnického sektoru.

HN: MOL získá od Eni její českou síť 124 čerpacích stanic Agip

Praha 23. dubna (ČTK) - Maďarský ropný holding MOL získá od italské firmy Eni její českou síť 124 čerpacích stanic Agip, uvedly dnešní Hospodářské noviny (HN). Informaci o podpisu smlouvy mezi oběma společnostmi potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů, obchod je téměř hotov, píše deník. Mluvčí MOL Tamás Berzi to nekomentoval.

Od soboty nepojedou tramvaje přes pražské Václavské náměstí

Praha 22. dubna (ČTK) - Od soboty začne oprava tramvajové trati v centru Prahy. Tramvaje po dva měsíce neprojedou od Lazarské po Jindřišskou ulici, problémy budou mít i automobily. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl. Lidé tak budou muset využít metro nebo úsek projít pěšky. Opravy budou rozděleny do několika etap, ukončení oprav je naplánováno na 28. června.

Vedení ČEZ nechce na dividendách vyplatit akcionářům celý zisk

Praha 22. dubna (ČTK) - Představenstvo energetické společnosti ČEZ nechce akcionářům vyplatit celý loňský zisk, jak v březnu požadoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vedení firmy na dnešním zasedání navrhlo za rok 2013 dividendu ve výši 40 korun za akcii, takže částka navrhovaná k výplatě představuje 61 procent z konsolidovaného zisku po zdanění, informoval ČTK mluvčí firmy Ladislav Kříž. Pokud by návrh představenstva schválila červnová valná hromada, stát by jako majoritní vlastník získal přes 15 miliard korun.

Ceny ropy kvůli očekávanému zvýšení zásob v USA míří dolů

Londýn 22. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy po pondělním mírném růstu dnes zamířily prudce dolů. Investoři očekávají zvýšení produkce a zásob této strategické suroviny ve Spojených státech, které jsou jejím největším spotřebitelem. Zároveň podle Reuters vnímali menší riziko plynoucí z ukrajinské krize.

Akcie v USA dopoledne díky firemním výsledkům rostly

New York 22. dubna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dopoledne rostly. Náladu na trhu podpořily příznivé výsledky hospodaření některých firem. Dařilo se hlavně technologickým společnostem.

Dolar kvůli změnám pozic investorů mírně oslabuje

Londýn 22. dubna (ČTK) - Dolar dnes kvůli změnám pozic investorů po jeho dvoutýdenní růstu mírně oslabuje. Americkou měnu téměř neovlivnila nejnovější statistika, podle které prodej starších domů v USA mírně klesl, avšak překonal očekávání.

Pražská burza posílila popáté v řadě, Orco vyskočilo o 13 procent

Praha 22. dubna (ČTK) - Pražská burza po Velikonocích posílila v souladu s hlavními evropskými trhy, na rozdíl od nich ale jen mírně. Závěrečný index PX stoupl o 0,58 procenta na 1012,20 bodu. Výrazně posílily akcie developera Orco, který se dohodl s polskou bankou Pekao na převzetí úvěrů spojených s nedokončeným varšavským projektem Zlota 44. Dařilo se mj. akciím Erste Group Bank, akciím elektrárenské firmy ČEZ a po dohodě o pomoci státu při útlumu těžby v Dole Paskov i akciím společnosti NWR. Největší ztrátu měly cenné papíry Komerční banky, vyplývá z výsledků burzy.

Těžba hnědého uhlí v ČR loni klesla o 7,2 procenta

Praha 22. dubna (ČTK) - Těžba hnědého uhlí v tuzemsku v loňském roce klesla o 7,2 procenta na 40,6 milionu tun. Produkce černého uhlí se snížila o 12,2 procenta na zhruba deset milionů tun. Vyplývá to z předběžných údajů hornické ročenky.

Důvěra spotřebitelů v EU se v dubnu zvýšila víc, než se čekalo

Brusel 22. dubna (ČTK) - Spotřebitelská důvěra v zemích eurozóny se v dubnu zlepšila více, než se čekalo. Ukazatel spotřebitelské nálady se zvýšil i v celé Evropské unii. Vyplývá to z prvních odhadů, které dnes zveřejnila Evropská komise.

Developer AFI chce v bývalých slévárnách ČKD postavit novou čtvrť

Praha 22. dubna (ČTK) - Developer AFI Europe Czech Republic chce v pražských Vysočanech v bývalém areálu ČKD Slévárny a Moury v těsné blízkosti Kolbenovy ulice vybudovat novou čtvrť s byty, kancelářemi, obchody a parkem. Společnost o tom dnes informovala s tím, že projekt už v únoru získal územní rozhodnutí. Náklady na projekt izraelský developer nezveřejnil.

Linet zvýší obrat o 20 procent na 2,4 miliardy korun

Želevčice (Slánsko) 22. dubna (ČTK) - Výrobce zdravotnických lůžek Linet, který je součástí mezinárodního holdingu Linet Group SE, očekává ve fiskálním roce 2013/2014 nárůst obratu až o 20 procent na 2,4 miliardy korun. Největší zvýšení obratu zaznamenal holding v USA, chystá se také rozrůstat na indickém a čínském trhu. ČTK to dnes řekl generální ředitel Linet Group SE Zbyněk Frolík. Výsledky hospodaření v ČR zveřejní Linet v červnu, za celou skupinu v září.

Zisk McDonald's v prvním čtvrtletí klesl o 5,5 procenta

New York 22. dubna (ČTK) - Americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's Corp. klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 5,5 procenta na 1,2 miliardy dolarů (23,9 miliardy Kč). Ke slabším výsledkům přispěl vyšší propad tržeb v restauracích v USA otevřených nejméně rok. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Praha zadala tendr na vybudování velínů pro Blanku za 114 milionů

Praha 22. dubna (ČTK) - Praha po několika týdnech váhání zadala zakázku na vybudování a technologické vybavení dočasných řídicích středisek pro provoz tunelu Blanka. Zakázku za 114 milionů korun získala ČKD Praha DIZ. Podle informací ČTK o tom dnes rozhodla rada města. Bez velínů by se provoz v problematickém tunelu, který město vyjde na zhruba 36 miliard korun, nemohl rozjet. Zatím není jasné, jak dlouho práce potrvají. Náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09) věří, že hotovo bude do září. Někteří kritici ale termín zpochybňují.

Eurovii CS loni klesl zisk o čtvrtinu na 485 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Stavební společnosti Eurovia CS loni klesl zisk po zdanění o čtvrtinu na 485 milionů korun. O 12 procent na 13,2 miliardy korun klesly také tržby, informovala dnes mluvčí společnosti Iveta Štočková. Výsledky odráží situaci ve stavebnictví posledních několika let, dodal generální ředitel a předseda představenstva společnosti Martin Borovka.

Gazprom loni zvýšil své rezervy plynu a schopnost vyvážet

Moskva 22. dubna (ČTK) - Ruský plynárenský gigant Gazprom zvýšil v loňském roce své prokázané rezervy plynu o téměř třetinu. Díky novým polím a těžebním projektům bude moci uspokojovat rostoucí poptávku Evropy a zároveň rozšiřovat své trhy v Asii. Společnost to sdělila po dnešním zasedání svého vedení.

Nezaměstnanost na Slovensku klesla na jeden a půlroční minimum

Bratislava 22. dubna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku letos v březnu klesla na jeden a půlroční minimum. Bez práce bylo 13,28 procenta obyvatel, v předchozím měsíci nezaměstnanost v zemi dosáhla 13,49 procenta. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnilo slovenské ústředí práce.

Singer: Průměrná inflace letos bude druhá nejnižší za deset let

Praha 22. dubna (ČTK) - Průměrná inflace v letošním roce bude druhou nejnižší za posledních deset let, a to i přes oslabení koruny v rámci devizových intervencí. Na konferenci k prorůstové politice české vlády to dnes řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. ČNB čeká letos průměrnou míru inflace 1,2 procenta. Za posledních deset let byla inflace nejnižší v roce 2009, a to jedno procento.

Equa bank letos snížila ztrátu o 30 procent na 94 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Equa bank, která patří k tuzemským menším finančním ústavům, snížila v prvním čtvrtletí ztrátu v meziročně o 30 procent na 94 milionů korun. Počet klientů banky se zdvojnásobil na 87.000. Uvedla to dnes Equa bank v tiskové zprávě. Ostatní banky zatím čtvrtletní výsledky nezveřejnily.

MF chce snížit deficit veřejných financí do 2017 na 1,7 pct.

Praha 22. dubna (ČTK) - Deficit veřejných financí by měl do roku 2017 klesnout na 1,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Letos počítá ministerstvo financí s deficitem 1,8 procenta, příští rok 2,3 procenta a v roce 2016 se schodkem dvě procenta. S odvoláním na aktualizovanou verzi Konvergenčního programu to na dnešní konferenci k prorůstové politice vlády uvedl náměstek ministra financí Jan Gregor. EU vyžaduje mimo jiné pro přijetí eura deficit veřejných financí pod třemi procenty HDP.

Polský premiér vyzval EU k vytvoření energetické unie

Londýn 22. dubna (ČTK) - Polský premiér Donald Tusk vyzval Evropskou unii k vytvoření energetické unie, která by ukončila dominanci Ruska v zásobování Evropy plynem a zajistila svým členům energetickou bezpečnost. Tusk v článku zveřejněném dnes v listě Financial Times připomněl, že EU začala právě jako spolupráce v energetice a na poli uhlí.
< Předchozí 1 2 3 4 5 ... 607 608

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo