www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Období nízkých úrokových sazeb je v České republice u konce

Praha 25. srpna (ČTK) - Období nízkých úrokových sazeb je v České republice u konce. Uvedl to dnes člen bankovní rady ČNB Kamil Janáček pro internetový server Hospodářských novin a napsala agentura Reuters.

Lagardeová ocenila, že se trh práce ve Francii stabilizoval

Paříž 25. srpna (ČTK) - Francouzská ministryně hospodářství Christine Lagardeová ocenila, že se trh práce ve Francii stabilizoval. Počet lidí hledajících práci v červenci podle údajů ministerstva klesl o 14.400 na 2,68 milionu; snížil se tak druhý měsíc za sebou poprvé od roku 2007.

Údajnou diskriminaci žen ve Wal-Martu posoudí i Nejvyšší soud USA

San Francisco 25. srpna (ČTK) - Americký Wal-Mart Stores se obrátil na Nejvyšší soud ve Spojených státech, aby zastavil rozsáhlý soudní spor o údajné sexuální diskriminaci žen pracujících pro největší maloobchodní řetězec světa. Vyplývá to z dokumentů dnes předložených soudu, napsala agentura Reuters.

Ruská Sberbank vykázala smíšené výsledky za druhé čtvrtletí

Moskva 25. srpna (ČTK) - Sberbank, největší banka v Rusku, vykázala smíšené výsledky za druhé čtvrtletí. Podnik dnes uvedl, že vytvořil zisk 20,8 miliardy rublů (13,2 miliardy Kč). Proti 5,4 miliardy rublů před rokem je to výrazný nárůst, ale proti rekordu 43,5 miliardy z prvního letošního čtvrtletí propad na polovinu.

Kosmetické L'Oréal stoupl pololetní zisk o 21 procent

Paříž 25. srpna (ČTK) - Francouzské kosmetické společnosti L'Oréal vzrostl za první pololetí čistý zisk o 21 procent na 1,3 miliardy eur (32,4 miliardy Kč). K růstu přispěla vysoká poptávka po kosmetice, hlavně dekorativní Maybelline a parfémech Lancôme, a snížení nákladů. L'Oreal, který je podle tržeb největší kosmetickou firmou na světě, to uvedl v dnešním prohlášení.

Ceny ropy na chvíli klesly nejníže za dva měsíce

Londýn 25. srpna (ČTK) - Ceny ropy dnes klesly v jednu chvíli nejníže za dva měsíce, protože ropné zásoby ve Spojených státech vzrostly výrazněji nad očekávání. Trh ale poté ztráty cen smazal či zmírnil.

Akcie amerických firem šly dopoledne oběma směry

New York 25. srpna (ČTK) - Akcie amerických korporací šly dopoledne oběma směry, investory znepokojil slabý prodej nových domů a zakázky amerických továren na zboží dlouhodobé spotřeby. Zájem byl ale o emise některých technologických firem.

Jen kvůli obavám z intervence oslabuje

Londýn 25. srpna (ČTK) - Japonský jen dnes na devizových trzích oslaboval a stáhl se z 15letého maxima vůči dolaru a devítiletého k euru. Za poklesem jenu stojí spekulace, že by Japonsko mohlo podniknout kroky k zastavení dalšího růstu. Euro posiluje i vůči dolaru díky silné německé statistice a naopak slabé statistice z USA.

Zemědělci bojují s kvalitou ječmene a chmele, prý je málo hořký

Žatec (Lounsko) 25. srpna (ČTK) - Až na konci srpna se žně v Ústeckém kraji rozjely naplno, už teď je ale zřejmé, že rozhárané letní počasí výrazně ovlivní kvalitu jejich úrody. Nejvíc je to patrné na surovinách pro pivovarnictví; chmel je podle prvních rozborů málo hořký, ječmen zase podle zemědělců trpí nevyrovnanou kvalitou a sklízí se příliš pozdě. Výnosy v tunách na hektar přitom nebudou špatné.

Pražská burza neudržela ranní zisky a opět oslabila

Praha 25. srpna (ČTK) - Pražská burza neudržela dopolední mírné zisky a opět oslabila. Hlavní index v závěru klesl o 0,89 procenta na 1142,1 bodu. Nejvíce oslabily akcie mediální společnosti CME, Erste Group Bank a developerské firmy ECM, vyplývá z výsledků obchodování.

Německo chystá zákon chránící soukromí zaměstnanců před šéfy

Berlín 25. srpna (ČTK) - Německo chystá zákon, který by ochránil soukromí zaměstnanců před jejich šéfy. Kromě jiného tak bude nezákonné, aby potenciální zaměstnavatel kontroloval uchazeči o práci jeho privátní údaje na sociální síti Facebook po vynuceném zařazení do skupiny přátel uchazeče. Napsala to dnes agentura AP.

Vláda schválila národní plán pro energii z obnovitelných zdrojů

Praha 25. srpna (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh Národního akčního plánu (NAP) pro energii z obnovitelných zdrojů, který počítá s pokrytím více než 13 procent české spotřeby energie do roku 2020 obnovitelnými zdroji. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vlček. Cílem NAP je zajistit rovnoměrný rozvoj obnovitelných zdrojů (OZE) v ČR, jejich instalované výkony budou zároveň kontrolovány podle stanovených limitů. Proti návrhu se již dříve ohradili podnikatelé v oboru obnovitelných zdrojů, kteří tvrdí, že představuje likvidaci tohoto energetického sektoru v Česku.

Developer ECM REI v pololetí prohloubil ztrátu na miliardu Kč

Praha 25. srpna (ČTK) - Developerská společnost ECM Real Estates Investments v prvním pololetí prohloubila ztrátu na 41,1 milionu eur (asi 1,03 miliardy Kč). Ve stejném období loni měla firma ztrátu 18,6 milionu eur. Oznámila to dnes společnost. ECM je v Česku známá hlavně výstavbou výškových budov v Praze na Pankráci.

Prodej nových rodinných domů v USA klesl na nový rekord

Washington 25. srpna (ČTK) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech za červenec nečekaně klesl o 12,4 procenta na nový rekord a jejich ceny se dostaly nejníže za šest a půl roku. V ročním přepočtu našlo nového majitele 276.000 domů, což je nejnižší údaj za sledování této statistiky, která začala v roce 1963. Uvedlo to dnes americké ministerstvo obchodu.

Merkelová je proti změně výpočtu rozpočtových deficitů

Berlín 25. srpna (ČTK) - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes po berlínském jednání s novou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou vyslovila proti změně kritérií evropského Paktu stability a růstu, jak požadují především některé země střední a východní Evropy. Radičová podle agentury DPA připustila, že dodržování kritérií stability a zpřísnění sankcí za nedodržování rozpočtových pravidel je důležitější než stanovení nových kritérií stability.

Lhůty pro doplatky pojištění možná Senát navrhne sjednotit

Praha 25. srpna (ČTK) - Termíny pro doplacení pojistného na zdravotní pojištění se možná sjednotí se lhůtou pro zaplacení pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti. Nyní je mezi těmito termíny třítýdenní rozdíl. Sjednocení navrhli senátoři ODS v čele s Petrem Pakostou, v prvním kole senátního projednávání získali pro svůj návrh podporu.

Senát dal šanci vlastníkům nevypořádaných podílů v bývalých JZD

Praha 25. srpna (ČTK) - Senát dnes podpořil nový způsob vypořádávání podílů v bývalých zemědělských družstvech. Předloha počítá s tím, že o dosud nevypořádané podíly by mohli jejich vlastníci žádat ještě rok. Pokud se jich nedomohou, mohli by svůj nárok na finanční vyrovnání uplatnit u ministerstva zemědělství, které by podíly následně vymáhalo ve splátkách během tří let.

Další města chtějí zvrátit Bártovo rozhodnutí peticí

Opava 25. srpna (ČTK) - Další města v Moravskoslezském kraji chtějí zvrátit peticí rozhodnutí ministra dopravy Víta Bárty (VV) zastavit některé silniční stavby. Konkrétně jde o silnici I/11 v úseku mezi Ostravou a Opavou. K petiční akci se rozhodly připojit například Opava, Ostrava, Krnov a dalších 13 obcí, kterých se výstavba páteřní komunikace v moravskoslezském regionu dotýká.

Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v USA slabě vzrostly

Washington 25. srpna (ČTK) - Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby vyrobené ve Spojených státech za červenec vzrostly výrazně méně, než se čekalo. Bez započtení sektoru dopravy navíc vykázaly nejhlubší pokles za rok a půl, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Zpráva naznačuje, že růst zpracovatelského průmyslu slábne.

Český rozhlas zvýšil v pololetí zisk na 221,2 milionu Kč

Praha 25. srpna (ČTK) - Český rozhlas (ČRo) hospodařil v prvním pololetí se ziskem před zdaněním 221,2 milionu korun. Výsledek je o více než 63 milionů lepší, než byl plán. V prvním pololetí 2009 měl rozhlas zisk před zdaněním 198 milionů korun. Vyplývá to z údajů ČRo, které má ČTK k dispozici.

Schodek agrárního obchodu se v pololetí prohloubil na 16,6 mld

Praha 25. srpna (ČTK) - Česká republika vykázala v letošním prvním pololetí v obchodě se zemědělským a potravinářským zbožím schodek 16,6 miliardy korun. Meziroční nárůst činil 1,3 miliardy korun. Agrární dovoz vzrostl o 1,5 procenta na 68,2 miliardy Kč, vývoz se zvýšil o půl procenta na 51,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl Zemědělský svaz ČR. Saldo agrárního zahraničního obchodu je záporné nepřetržitě od roku 1993.

Adex, největší český zpracovatel krůt, už potřetí ukončil výrobu

Lom u Tachova (Tachovsko) 25. srpna (ČTK) - Adex z Lomu u Tachova, největší zpracovatel krůt v zemi, už potřetí za 11 let ukončil výrobu. Podnik zlikvidovaly dotované dovozy z Polska a Německa. Českolipský podnikatel, který podnik předloni koupil v konkurzu, se navíc s výrobky neprosadil v obchodních řetězcích a po 1,5 roce fungování továrnu zavřel. Všech 30 pracovníků dostalo všechny mzdy plus odstupné, řekl ČTK podnikatel Vladimir Vladimirov, který Adex vydražil za 28 milionů Kč a do rozběhu výroby vložil dalších 22 milionů korun.

Aktuálně:cz: Bárta chce za 14 dnů jednat s farmářkou Havránkovou

Praha 25. srpna (ČTK) - Nový ministr dopravy Vít Bárta (VV) bude řešit situaci nedostavěné dálnice D11. Podle serveru Aktuálně.cz se chce za 14 dnů sejít s farmářkou Ludmilou Havránkovou, jejíž pozemky jsou pro dostavbu nutné. Podle serveru farmářka, která kvůli nemoci nepodepsala smlouvu o převodu pozemků, dala najevo, že je připravena k jednání a k případnému podpisu smluv. Minulý týden o tom informovala dopisem ministerstvo dopravy, napsal server.

Představenstvo ČD Cargo zvolilo do čela dle očekávání Vodičku

Praha 25. srpna (ČTK) - Představenstvo železniční společnosti ČD Cargo dnes do svého čela zvolilo podle očekávání Jiřího Vodičku, který se stal členem vrcholového orgánu v úterý. ČTK to řekl mluvčí ČD Cargo Petr Šťáhlavský. Vodička dosud šéfoval marketingu Fio banky.

MF: Počet připojištěných na penzi stoupl o 80.000 na 4,47 milionu

Praha 25. srpna (ČTK) - Počet účastníků penzijního připojištění v prvním pololetí stoupl na 4,47 milionu, což byl proti konci roku 2009 nárůst o 80.000. Tempo růstu jejich počtu zpomalilo. V prvních šesti měsících bylo uzavřeno 256.000 nových penzijních připojištění, tedy o 18.000 smluv méně než ve stejném období loni. Vyplývá to z údajů ministerstva financí, které má ČTK k dispozici.

Maďarsko prý nepotřebuje novou úvěrovou dohodu s MMF

Budapešť 25. srpna (ČTK) - Maďarsko nepotřebuje novou úvěrovou dohodu s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Uvedlo to dnes tamní ministerstvo hospodářství. Dodalo, že plánovaná jednání s MMF budou pouze běžnou revizí situace v zemi v rámci konzultací, které fond provádí se všemi státy.

Zisk BHP Billiton se loni více než zdvojnásobil

Sydney 25. srpna (ČTK) - Čistý zisk největší těžařské společnosti na světě BHP Billiton Ltd. se v loňském fiskálním roce více než zdvojnásobil. K vysokému růstu přispělo snížení dluhu a rekordní poptávka po železné rudě. Čistý zisk za rok do konce června stoupl na 12,7 miliardy USD (250 miliard Kč) z předloňských 5,9 miliardy USD.

Německá vláda schválila plán na zavedení bankovní daně

Berlín 25. srpna (ČTK) - Německá vláda dnes oficiálně schválila plán na zavedení daně na banky, která má přinést prostředky k hrazení nákladů na budoucí finanční krize. Informovala o tom agentura AP. Nová daň by údajně měla přinést miliardu eur (asi 25 miliard Kč) ročně.

Šéfredaktorem týdeníku Euro bude od září Pavel Páral

Praha 25. srpna (ČTK) - Novým šéfredaktorem ekonomického týdeníku Euro se od září stane Pavel Páral (48), který ve funkci nahradí Istvána Lékó. Vydavatel týdeníku, společnost Euronews, to dnes oznámila ČTK. Páral už v minulosti v Euru působil jako zástupce šéfredaktora, vedl také redakci podnikatelského týdeníku Profit.

Radičová v německém tisku kritizuje měnového komisaře EU

Berlín 25. srpna (ČTK) - Slovenská vláda je pobouřena kritikou z Evropské komise, podle které Bratislavě chybí solidarita s těžce zadluženým Řeckem. Požaduje proto z Bruselu oficiální omluvu. Slovenská premiérka Iveta Radičová, která je dnes na oficiální návštěvě Německa, to řekla deníku Frankfurter Allgemeinen Zeitung.

Pražská burza dopoledne mírně rostla, index PX přidal 0,25 pct

Praha 25. srpna (ČTK) - Pražská burza dopoledne změnila směr a mírně rostla, hlavní index PX kolem 11:30 přidal čtvrt procenta na 1155,2 bodu. Burzu nahoru táhly především dvě emise s největší váhou v indexu - akcie rakouské Erste Bank a energetické společnosti ČEZ, vyplývá z výsledků burzy. Trhy ve středoevropském regionu se vyvíjely smíšeně.

Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu překvapivě zlepšila

Berlín 25. srpna (ČTK) - Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu překvapivě zlepšila. Institut Ifo dnes oznámil, že jeho index podnikatelského klimatu stoupl na 106,7 bodu z červencových 106,2 bodu. Hodnota indexu se tak dostala na nejvyšší úroveň za více než tři roky. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles na 105,7 bodu.

Koruna dopoledne mírně posílila k dolaru, vůči euru stagnovala

Praha 25. srpna (ČTK) - Česká měna dopoledne mírně posílila k dolaru, proti euru stagnovala. Kolem 10:30 koruna vůči dolaru v porovnání s úterním závěrem zpevnila o čtyři haléře na 19,57 Kč/USD. Proti euru stagnovala na 24,87 Kč/EUR, byla tak o haléř silnější, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

České banky letos snižují úročení vkladových produktů pro občany

Praha 25. srpna (ČTK) - České banky letos snižují úrokové sazby u vkladových produktů pro občany. Bankovní domy to zdůvodňují vývojem sazeb České národní banky, které jsou nyní na historických minimech, zjistila ČTK. Úročení spotřebitelských úvěrů je naproti tomu v České republice stále na nejvyšších úrovních za posledních pět let, vyplývá z údajů ČNB.

Ukrajina prý nepočítá s brzkým zavedením kvót na vývoz obilí

Kyjev 25. srpna (ČTK) - Ukrajinská vláda nepředpokládá, že by v nejbližší době zavedla kvóty na vývoz obilí. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ukrajinský ministr pro zemědělskou politiku Mykola Prysjažňuk. Dodal, že vláda se na svém dnešním zasedání kvótami zabývat nebude.

Telefónica nabídne iPhone 4 o půlnoci na pátek a jen se smlouvou

Praha 25. srpna (ČTK) - Telekomunikační operátor Telefónica O2 začne prodávat nový multimediální telefon iPhone 4 americké společnosti Apple o půlnoci ze čtvrtka na pátek. Na rozdíl od konkurence nabídne jen dotované přístroje, které budou za nižší cenu, ale zákazník bude muset s operátorem podepsat smlouvu o využívání služeb. Vyplývá to z informací firem.

MF: Počet nových smluv o stavebním spoření ke konci června stoupl

Praha 25. srpna (ČTK) - Klienti stavebních spořitelen uzavřeli v letošním prvním pololetí téměř 293.000 nových smluv o stavebním spoření, což je v meziročním srovnání nárůst o zhruba 12.000 smluv. Průměrná cílová částka u smluv stoupla o zhruba 19.000 korun na 314.000 korun, informovalo ministerstvo financí na internetu.

Zisk pivovaru Heineken v pololetí stoupl o více než dvě pětiny

Amsterodam 25. srpna (ČTK) - Nizozemský pivovar Heineken v prvním pololetí zvýšil čistý zisk meziročně o 42 procent na 695 milionů eur (přes 17 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která je třetím největším producentem piva na světě a působí rovněž v České republice. Dodala, že výsledky byly podpořeny příznivými jednorázovými položkami a snižováním nákladů.

Japonské akcie se propadly na 16měsíční minimum

Tokio 25. srpna (ČTK) - Japonské akcie se dnes propadly na 16měsíční minimum kvůli obavám z negativního dopadu silné domácí měny na hospodářské oživení. Hlavní index tokijské akciové burzy Nikkei 225 klesl o 1,7 procenta na 8845,39 bodu, což představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu od loňského dubna.

Růst japonského vývozu v červenci zpomalil na 23,5 procenta

Tokio 25. srpna (ČTK) - Japonský vývoz se v červenci meziročně zvýšil o 23,5 procenta na téměř šest bilionů jenů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Jeho růst tak již pátý měsíc za sebou zpomalil kvůli slábnoucí světové poptávce a silné domácí měně. Vyplývá to z dnešních údajů japonského ministerstva financí. V červnu export stoupl o 27,7 procenta a v květnu o 32,1 procenta.

Americké akcie se v úterý propadly na sedmitýdenní minimum

New York 25. srpna (ČTK) - Americké akcie se v úterý propadly na sedmitýdenní minimum, protože zpráva o překvapivě prudkém poklesu prodeje starších domů ve Spojených státech podpořila obavy, že hospodářské oživení je ještě slabší, než se předpokládalo.

Vláda projedná finance na opravy silnic a plemenářskou novelu

Praha 25. srpna (ČTK) - Vláda se dnes bude znovu zabývat návrhem na finanční příspěvek státu na opravy dopravní infrastruktury v Libereckém a Ústeckém kraji, kterou poničily srpnové povodně. Kabinet projedná také návrh Národního akčního plánu pro energii z obnovitelných zdrojů a novelu plemenářského zákona. Ministry čeká rovněž první společné jednání s hejtmany českých a moravských krajů, probírat by měli mimo jiné rozpočtovou problematiku a protipovodňová opatření.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo