www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

EK snížila o tři pct předpověď sklizně obilí v sezóně 2010/11

Brusel 27. srpna (ČTK) - Evropská unie snížila zhruba o tři procenta předpověď sklizně obilí v sezóně 2010/11 na 274 až 276 milionů tun, nedostatek obilí přitom nepředpokládá. Uvedl to dnes nejmenovaný zdroj z EU. Předchozí odhad byl o sedm až devět milionů tun vyšší.

Dolar po projevu Bernankeho a zprávě o HDP vzrostl k jenu

Londýn 27. srpna (ČTK) - Americký dolar dnes na devizových trzích posílil vůči jenu. Reagoval tak na projev šéfa centrální banky USA (Fed) Bena Bernankeho a revizi údajů o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí. K euru však dolar i jen klesly. Kurz japonského jenu stále ovlivňují obavy z možných intervencí.

Akcie v USA dopoledne vzrostly díky čtvrtletnímu růstu HDP

New York 27. srpna (ČTK) - Akcie v USA dopoledne vzrostly díky zprávě o růstu americké ekonomiky za druhé čtvrtletí. Ministerstvo obchodu sice revidovalo tempo růstu dolů, na finančním trhu se ale očekávalo ještě výraznější zpomalení.

Akcie na pražské burze opět mírně rostly, PX posílil o 0,33 pct.

Praha 27. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes opět mírně rostla. Závěrečný hlavní index PX si připsal 0,33 procenta na 1151,8 bodu. Nejvíce posílily akcie pojišťovací skupiny VIG, mediální firmy CME, petrochemické společnosti Unipetrol a Erste Group Bank. Největší ztrátu naopak měly akcie technologické firmy KIT digital a developera ECM, vyplývá z výsledků burzy.

Pražské akcie v týdnu klesaly, index PX oslabil o 1,83 pct.

Praha 27. srpna (ČTK) - Akcie na pražské burze ve 34. týdnu oslabily. Index PX klesl o 1,83 procenta na 1151,8 bodu. Nejvíce rostoucím titulem byla petrochemická společnost Unipetrol, naopak největší pokles postihl developerský titul ECM. Vyplývá to z výsledků burzy.

Ceny ropy šly oběma směry za nejistého oživování ekonomiky USA

Londýn 27. srpna (ČTK) - Ceny ropy na světových burzách dnes šly oběma směry za nejistého oživování ekonomiky Spojených států. Americká ropa kvůli tomu klesla pod 73 dolarů za barel a zřejmě tak uzavře třetí týden za sebou s nižší cenou než na začátku.

Boeing znovu odložil dodávky letounu 787, na 1.čtvrtletí 2011

New York 27. srpna (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing znovu odložil termín první dodávky svého letounu 787 Dreamaliner. Nyní očekává, že první letoun dodá jeho majiteli kolem poloviny prvního čtvrtletí 2011. Důvodem nejnovějšího odložení je zpoždění v dodávce motoru od firmy Rolls-Royce pro závěrečnou fázi testovacích letů.

Bernanke: Fed je připraven učinit další kroky k podpoře ekonomiky

Jackson Hole 27. srpna (ČTK) - Centrální banka Spojených států (Fed) je podle svého šéfa Bena Bernankeho připravena učinit další kroky k podpoře ekonomiky, pokud by ekonomika začala stagnovat a objevily se signály, že spotřebitelské ceny klesají. Dodal, že ekonomika podle něj nyní zpomaluje výrazněji, než se čekalo.

Svazy: Potraviny z mouky kvůli vysokým cenám obilí podraží

České Budějovice 27. srpna (ČTK) - Potraviny vyráběné z mouky kvůli rostoucím cenám obilovin podraží. Cena mouky pro pekárny se bude postupně zvyšovat o více než dvě koruny za kilogram. To se musí odrazit i v cenách pekárenských výrobků a dalších výrobků z mouky, řekli dnes na výstavě Země živitelka novinářům zástupci Společenstva mlynářů a pekařů a Svazu průmyslových mlýnů.

Euro.cz: CzechInvest od září povede Miroslav Křížek

Praha 27. srpna (ČTK) - Generálním ředitelem státní agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest bude od září Miroslav Křížek (30), informoval dnes server Euro.cz. Křížek ve funkci vystřídá Alexandru Rudyšarovou, která podle serveru v agentuře zůstává jako první náměstkyně odpovědná za problematiku strukturálních fondů.

ČSAD autobusy Plzeň zdraží od 1. září jízdné v průměru o 3,5 pct.

Plzeň 27. srpna (ČTK) - V průměru o 3,5 procenta se od 1. září zvýší ceny jízdenek společnost ČSAD autobusy Plzeň. Nejvýznamnější osobní dopravce na západě Čech zdražuje poprvé po třech letech. Reaguje tak na stále rostoucí náklady, zejména na dražší pohonné hmoty a na vyšší DPH, informoval dnes ČTK vedoucí referent dopravy Zbyněk Hupák.

Dell zvýšil nabídku na převzetí 3Par o desetinu na 1,8 mld. USD

New York 27. srpna (ČTK) - Americký Dell opět zvýšil nabídku na převzetí firmy 3Par, o kterou bojuje s rivalem Hewlett-Packard. Dell nabídku zvýšil o deset procent na 27 dolarů za akcii, tedy na 1,8 miliardy dolarů. Podnik zároveň oznámil, že vedení společnosti 3Par tuto nabídku přijalo. Akcie výrobce zařízení na uchování dat pak vzrostly o 9,4 procenta.

Inflace v Německu v srpnu zpomalila na jedno procento

Berlín 27. srpna (ČTK) - Meziroční míra inflace v Německu zpomalila v srpnu podle předběžných údajů na jedno procento z červencových 1,2 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.

Mag: Výdaje Čechů za cestování napřesrok klesnou až o 15 pct.

Praha 27. srpna (ČTK) - Výdaje českých rodin na cestování v příštím roce klesnou o deset až 15 procent. Předpokládá to analýza společnosti Mag Consulting. Rostoucí náklady za nákup energií či potravin a připravované snížení platů státních zaměstnanců přinutí prý Čechy šetřit.

Vláda jmenuje Kalouska guvernérem za ČR v SB, EBRD a EIB

Praha 27. srpna (ČTK) - Guvernérem za Českou republiku ve Světové bance, Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropské investiční bance jmenuje vláda na svém středečním zasedání ministra financí Miroslava Kalouska. Guvernérem za ČR v Mezinárodním měnovém fondu se pak stane guvernér ČNB Miroslav Singer. Vyplývá to z materiálu MF pro jednání vlády. Změna souvisí se změnou na postu ministra financí i guvernéra ČNB.

Na dokončeném úseku silnice R6 u Jenišova se sesula část náspu

Karlovy Vary 27. srpna (ČTK) - Na nedávno dokončeném úseku nové rychlostní silnice R6 u Jenišova na Karlovarsku se sesula část svahu nad částí ve směru do Karlových Varů. Přestože byl tento úsek silnice otevřen pro běžný provoz před dvěma měsíci, je nyní polovina vozovky uzavřena a omezení potrvá předběžně do 4. září. Zatím není jasné, proč se stovky metrů krychlových zeminy sesunuly k vozovce, oznámil dnes ČTK krajský šéf Ředitelství silnic a dálnic Radomil Havrda.

Český Metrostav chce stavět metro v Helsinkách a Sofii

Praha 27. srpna (ČTK) - Tuzemská stavební společnost Metrostav proniká na zahraniční trhy. Vyhrála tendr v hodnotě kolem 250 milionů korun na výstavbu třech přístupových štol metra v hlavním městě Finska Helsinkách. Ucházet se chce také o zakázku na další stavbu metra ve finské metropoli. Současně chce jít po vypsání soutěže do boje o stavbu metra v bulharské Sofii. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí Metrostavu František Polák.

Čtvrtletní zisk klenotnictví Tiffany stoupl téměř o pětinu

New York 27. srpna (ČTK) - Čistý zisk amerického luxusního klenotnictví Tiffany & Co se ve druhém finančním čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o pětinu na 67,7 milionu dolarů (zhruba 1,3 miliardy Kč) díky silnější poptávce po celém světě. Oznámila to dnes firma. Zlepšila rovněž celoroční výhled.

Drobní investoři v USA nevěří růstu akcií, obavy mají i milionáři

New York 27. srpna (ČTK) - Počet drobných amerických investorů, kteří v nejbližších šesti měsících očekávají růst akciových trhů, tento týden klesl na pouhých 21 procent. Ukázal to pozorně sledovaný index důvěry, který sestavuje Americké sdružení drobných investorů (AAII). Jiný index pak ukázal, že američtí milionáři mají obavy z dalšího vývoje ekonomiky, což je obzvlášť znepokojivé zjištění.

Na jihu a západě Čech nebyly schváleny dotace pro europrojekty

České Budějovice 27. srpna (ČTK) - Na jihozápadě Čech nebyly kvůli vládním škrtům schváleny další dotace pro přehodnocené projekty z vyšetřované 5. výzvy operačního programu. Dnes o tom rozhodl výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad kvůli nejasnostem s financováním operačních programů, sdělil ČTK mluvčí Úřadu regionální rady Adam Kotalík. Vláda před časem rozhodla, že zruší spolufinancování těchto projektů ve výši 7,5 procenta.

Prvním náměstkem ministra financí se stal Ladislav Minčič

Praha 27. srpna (ČTK) - Prvním náměstkem ministra financí byl v pondělí jmenován Ladislav Minčič (50, ODS), který bude mít na ministerstvu od září na starosti problematiku daní po Peteru Chrenkovi. Ten na vlastní žádost odchází a stane se partnerem v poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Žalman: Současný stav ekonomiky není krize, ale návrat k normálu

Praha 27. srpna (ČTK) - Současný nevýrazný růst české ekonomiky bude podle šéfa tuzemské Raiffeisenbank Lubora Žalmana trvat ještě dalších pět let. Pro banky se situace i přes mírné ekonomické oživení nijak nezlepšuje, prý je stále stejná jako před rokem. Žalman to uvedl v rozhovoru pro ČTK.

Pražský akciový trh dopoledne při nízké aktivitě stagnoval

Praha 27. srpna (ČTK) - Pražský akciový trh dopoledne při nízké aktivitě obchodníků stagnoval, hlavní index PX byl kolem 11:30 o 0,03 procenta výše na 1148,3 bodu. Dařilo se akciím Komerční banky, čtvrteční ztráty naopak rozšířil developer ECM, vyplývá z výsledků burzy. Trhy ve středoevropském regionu se vyvíjely smíšeně.

Cisco: Objem nevyžádaných e-mailů letos vzroste o 30 procent

Praha 27. srpna (ČTK) - Množství nevyžádané elektronické pošty letos vzroste meziročně o 30 procent. Nejvíce spamu pochází z USA, druhé místo patří Indii a třetí Brazílii. Uvedla to společnost Cisco. Podle antivirové firmy Symantec stoupl podíl spamu z robotických sítí v e-mailu celosvětově z dubnových 84 procent na 95 procent v srpnu.

Z Damina odejde 50 lidí, o práci v konfekci nemají zájem

Frýdlant (Liberecko) 27. srpna (ČTK) - Frýdlantskou textilku Damino definitivně opustí téměř 50 lidí, kteří pracovali ve zrušené tkalcovně. Firma jim nabídla možnost přechodu do konfekce, využil ji však jen jeden člověk. Podnik stále bojuje se škodami po záplavách, kvůli nimž byla tkalcovna zrušena, konfekce však už funguje normálně a je zakázkami vytížená do konce roku, řekl dnes ČTK jednatel Viktor Víšek.

Temelín dnes odpojí kvůli závadě 2. blok, první blok už nevyrábí

České Budějovice 27. srpna (ČTK) - Jaderná elektrárna Temelín dnes ve 20:00 odpojí druhý blok od rozvodné sítě. Musí opravit přívod chladicí vody u jednoho z pomocných systémů generátoru. Provoz chtějí energetici obnovit o víkendu, sdělil ČTK mluvčí Temelína Václav Brom. První blok nevyrábí proud od poloviny července. Důvodem je plánovaná výměna paliva v reaktoru.

Bárta v Bohumíně slíbil, že stavba mostu bude pokračovat

Bohumín (Karvinsko) 27. srpna (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) dnes při své návštěvě v Bohumíně slíbil, že stavba důležitého mostu ve městě, kterou původně zastavil, bude pokračovat. Bárta řeší také pokračování dalších důležitých silnic v Moravskoslezském kraji, například prodloužení Místecké ulice v Ostravě k dálnici D1. Kvůli zastavení obou staveb Bárta v úterý odvolal šéfa Ředitelství silnic a dálnic Alfreda Brunclíka.

WSJ: Rosněfť se chystá k převzetí podílů v německých rafineriích

Frankfurt 27. srpna (ČTK) - Ruská energetická společnost Rosněfť, kterou ovládá stát, se chystá převzít podíly v několika německých rafineriích. Napsal to dnes ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Podle něj to bude jedna z největších akvizic, kterou ruský podnik ve vlastnictví státu provede v západní Evropě.

Koruna dopoledne zpevnila vůči euru, proti dolaru stagnovala

Praha 27. srpna (ČTK) - Česká měna dopoledne zpevnila vůči euru, proti dolaru stagnovala. Kolem 10:45 koruna k euru v porovnání se čtvrtečním závěrem posílila o devět haléřů na 24,75 Kč/EUR. Vůči dolaru stála na 19,48 Kč/USD, byla tak o haléř silnější, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla o 1,2 procenta

Londýn 27. srpna (ČTK) - Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla proti předchozím třem měsícům o 1,2 procenta, tedy nejrychlejším tempem za více než devět let. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. Překvapivě tak opravil svůj předběžný odhad z minulého měsíce, podle kterého růst činil 1,1 procenta.

Lesnické svazy požadují změny ve vedení Lesů ČR kvůli tendrům

Praha 27. srpna (ČTK) - Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů (KLDS) dnes vyzvala ministra zemědělství Ivana Fuksu k personálním změnám ve vedení státního podniku Lesy ČR. Důvodem je situace kolem tendrů na těžbu dřeva od roku 2011. Původní obří tendr v hodnotě 16 miliard korun, který kritizovali politici, ekologové, lesnické firmy a výhrady k němu měl antimonopolní úřad, Lesy ČR zrušily v polovině května. Na podzim proto LČR vypíšou jednoroční tendry na příští rok.

Bárta chce zachovat leteckou linku Praha-Brno, ale bez dotace

Praha 27. srpna (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) chce zachovat letecké spojení mezi Prahou a Brnem, ale odmítl jeho finanční podporu. ČSA plánuje od zimního letového řádu přestat ztrátovou linku svými letadly provozovat. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo dopravy v tiskové zprávě.

Zestátněná rakouská banka Hypo prodělala skoro půl miliardy eur

Vídeň 27. srpna (ČTK) - Zestátněná rakouská banka Hypo Group Alpe Adria hospodařila v pololetí s čistou ztrátou 499 milionů eur (asi 12,4 miliardy Kč), což je meziročně nárůst zhruba na trojnásobek. Za citelným zhoršením je nutnost vytvořit další rezervy proti ztrátovým úvěrům, a to dvakrát tak velké než před rokem.

Ceny výrobců na Slovensku v červenci zpomalily pokles

Bratislava 27. srpna (ČTK) - Ceny výrobců na Slovensku v červenci pokračovaly v poklesu, který byl meziročně na 0,7 procenta, a zmírnil se tak z červnových 1,9 procenta. Informoval o tom dnes tamní statistický úřad. Ceny přitom klesaly už šestnáctým měsícem v řadě. Během samotného července ale ceny v průmyslu o 0,5 procenta vzrostly, v červnu se zvýšily o 0,7 procenta.

ČSÚ: Ceny pohonných hmot opět klesly, Natural zlevnil o 12 haléřů

Praha 27. srpna (ČTK) - Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 31,72 koruny za litr a byl tak o 12 haléřů levnější než o týden dříve. Motorová nafta zlevnila o devět haléřů na průměrných 30,77 koruny za litr, vyplývá z dnešních údajů Českého statistického úřadu.

Japonské akcie zastavily pokles, kurz jenu už se dál nezvyšuje

Tokio 27. srpna (ČTK) - Akcie v Japonsku dnes přestaly klesat, i když začátek obchodování tomu příliš nenasvědčoval. Zlom nastal až v průběhu dne, kdy hlavní index nejprve smazal ztráty a později se vydal poměrně rychle vzhůru. Na devizových trzích přestal růst kurz jenu, převážně kvůli nervozitě před schůzkou centrálních bankéřů.

Indie nechce ustoupit, dál žádá přístup do sítě pro BlackBerry

Dillí/New York 27. srpna (ČTK) - Indie nehodlá zmírnit svůj předchozí postoj a dál požaduje přístup do komunikační sítě kanadské společnosti Research In Motion (RIM), která vyrábí mobilní telefony BlackBerry. Sdělil to dnes zdroj z indické vlády, na který se odvolává agentura Reuters. RIM už má čas jen do středy, pokud se s indickou vládou nedohodne, budou jí na tamním trhu služby zablokovány.

Nezaměstnanost v Japonsku v červenci klesla, deflace pokračuje

Tokio 27. srpna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Japonsku se v červenci snížila na 5,2 procenta z 5,3 procenta v předchozím měsíci. Zaznamenala tak první pokles od ledna. Japonsko se však nadále potýká s deflací. Klíčový index spotřebitelských cen se v červenci meziročně snížil o 1,1 procenta. Klesá tak již sedmnáct měsíců za sebou. Vyplývá to z dnešních údajů japonské vlády.

Americké akcie ve čtvrtek oslabily kvůli obavám o ekonomiku

New York 27. srpna (ČTK) - Americké akcie ve čtvrtek oslabily kvůli obavám ohledně hospodářského vývoje. Nejsledovanější Dow Jonesův index se snížil o 0,74 procenta na 9985,81 bodu. Poprvé od 6. července tak uzavřel pod psychologicky důležitou hranicí 10.000 bodů.

Centrální bankéři se sejdou k vyhlídkám a podpoře ekonomiky

Jackson Hole (USA) 27. srpna (ČTK) - V americkém horském letovisku Jackson Hole se dnes sejdou představitelé předních centrálních bank světa a jednat budou o vyhlídkách globální ekonomiky. Na každoroční schůzce, kterou pořádá Federální rezervní banka z Kansas City, se bude patrně hovořit o další podpoře hospodářství a zřejmě také o zpevňování japonské měny.

Bárta bude řešit v Moravskoslezském kraji další výstavbu silnic

Ostrava 27. srpna (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) dnes bude řešit v Moravskoslezském kraji pokračování výstavby několika silnic, které nedávno kvůli úsporám zastavil. Proti rozhodnutí ministra se zvedla v regionu vlna odporu. Města začala sepisovat petice. Podle nich jsou silnice životně důležité.

Nový iPhone vylákal před prodejny operátorů přes 200 lidí

Praha 27. srpna (ČTK) - Půlnoční zahájení prodeje nového multimediálního telefonu iPhone 4 vylákalo před prodejny tuzemských operátorů přes dvě stovky lidí. Někteří před pražskými prodejnami O2 a Vodafonu čekali více než čtyři hodiny. Delší frontu měl před svým obchodem těsně před zahájením prodeje Vodafone.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo