www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Ceny ropy kvůli hurikánu a výbuchu plošiny opět vzrostly

New York 2. září (ČTK) - Světové ceny ropy dnes nakonec opět vzrostly a americká ropa se vyhoupla na 75 dolarů za barel. Zpočátku ropu sráželo vybírání zisků ze středečního prudkého vzestupu a některé ekonomické statistiky z USA. Později však situaci změnila příznivější data a zprávy o hrozbě hurikánu Earl pro americké rafinerie a výbuchu další ropné plošiny v Mexickém zálivu.

Nova: ÚOHS zahájil správní řízení s ČOI kvůli tendru

Praha 2. září (ČTK) - Ústav pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s Českou obchodní inspekcí (ČOI) kvůli veřejné soutěži na analýzy vzorků benzinu odebraných u čerpacích stanic. Do ukončení řízení nesmí ČOI s vítězem tendru uzavřít smlouvu, uvedla dnes televize Nova.

EU se shodla na nové podobě dohledu nad finančními institucemi

Brusel 2. září (zpravodaj ČTK) - Evropská unie se dnes po měsících jednání a neshod dohodla na nové podobě finančního dohledu v EU. Změny přijala v reakci na finanční krizi. O dohodě informoval novináře eurokomisař pro vnitřní trh Michel Barnier. Vzniknout by měly nové orgány, které budou dohlížet na činnost bank, pojišťoven i obchody na trzích.

Volkswagen chce zřídit montážní linku v závodě automobilky GAZ

Moskva 2. září (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen plánuje v Rusku zřídit novou montážní linku v závodě místního výrobce aut GAZ. Cílem je posílení výroby na rostoucím trhu. Dlouhodobě má v plánu i expanzi vlastní továrny ve městě Kaluga. Řekl to dnes předseda představenstva automobilky Martin Winterkorn.

Euro díky aukci obligací Francie a Španělska roste k dolaru

Londýn 2. září (ČTK) - Euro dnes posiluje vůči dolaru díky aukci španělských a francouzských obligací a stabilitě na akciových trzích. Investoři však zůstávají před páteční zprávou o vývoji nezaměstnanosti v USA obezřetní.

Americké akcie začaly den díky statistikám mírným růstem

New York 2. září (ČTK) - Americké akciové trhy dnes začaly mírným růstem, jímž navázaly na středeční nejvýraznější zisky za posledních osm týdnů. Investoři využili příznivých zpráv o poklesu počtu nových nezaměstnaných a růstu chystaných prodejů domů.

ECM REI prodala za 462 mil. Kč projekt obchodního centra v Rusku

Praha 2. září (ČTK) - Developerská společnost ECM Real Estate Investments prodala za 18,7 milionu eur (asi 462 milionů korun) většinový podíl ve firmě Ryazan Investors Company. Ta v ruském městě Rjazaň realizuje projekt obchodního centra M5 Mall. Stoprocentní vlastníkem projektu se stane společnost PSJ New. ECM to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. ECM je v Česku známá hlavně výstavbou výškových budov v Praze na Pankráci.

Pražská burza dnes rostla, developer Orco přidal šest procent

Praha 2. září (ČTK) - Pražská burza dnes při výrazně nadprůměrném objemu obchodů posílila, index PX získal 1,88 procenta na 1178,2 bodu. Akcie v systému pro nejobchodovanější emise SPAD posílily s výjimkou telekomunikačního operátora Telefónica O2, který ale ztratil jen nepatrně. Dařilo se hlavně developerům a bankám, vyplývá z informací burzy.

Ceny ropy po nepřesvědčivých údajích z ekonomiky USA klesly

Londýn 2. září (ČTK) - Světové ceny ropy dnes po středečním vzestupu klesly a americká ropa se pohybovala mírně nad 73 dolary. Údaje o nezaměstnanosti a produktivitě ve Spojených státech nijak nezmírnily obavy trhu z útlumu největší ekonomiky světa. Ceny oslabuje i pokračující růst zásob.

Hochtief čelí insolvenčnímu řízení, návrh považuje za neoprávněný

Praha 2. září (ČTK) - Přední česká stavební společnost Hochtief CZ je v insolvenčním řízení. Návrh na něj podala k Městskému soudu v Praze firma Zepra mining ze Zlatých Hor na Jesenicku. Hochtief jí podle insolvenčního návrhu uloženého na serveru www.justice.cz údajně dluží téměř sedm milionů korun. Hochtief dnes oznámil, že považuje návrh za zneužití insolvenčního zákona.

Dell odstoupil ze souboje o firmu 3Par, vítězí Hewlett-Packard Zprávu jsme celkově rozšířili o nové informace. --------------------

New York 2. září (ČTK) - Americká počítačová společnost Dell dnes odstoupila z boje o získání výrobce počítačových databází 3Par. Firma to oznámila poté, co její větší konkurent Hewlett-Packard (HP) znovu zvýšil svou nabídku na převzetí 3Par.

Vláda SR chce příští rok deficit veřejných financí 4,9 pct HDP

Bratislava 2. září (ČTK) - Deficit veřejných financí Slovenska má v příštím roce klesnout na 4,9 procenta hrubého domácího produktu z letošních očekávaných 7,8 procenta HDP. Novinářům to dnes řekl ministr financí Ivan Mikloš. O další procentní bod se má schodek snížit v roce 2012 a o rok později má klesnout pod tříprocentní hranici.

Průměrná mzda v autoprůmyslu stoupla o pět pct na 27.613 Kč

Praha 2. září (ČTK) - Průměrná mzda v automobilovém průmyslu v prvním pololetí vzrostla proti celému loňskému roku o pět procent na 27.613 Kč. Počet pracovníků naopak v pololetí meziročně klesl o čtyři procenta, tedy o asi 4100 lidí na 101.545 zaměstnanců. Uvedlo to dnes Sdružení automobilového průmyslu. Průměrná mzda v Česku byla v prvním čtvrtletí 22.748 Kč.

Operátorem MMR bude T-Mobile, tendr bude ale řešit ÚOHS

Praha 2. září (ČTK) - Mobilním operátorem ministerstva pro místní rozvoj (MMR) bude příští dva roky opět společnost T-Mobile. V elektronické aukci operátor zvítězil s nabídkou kolem 14 milionů korun. MMR původně předpokládalo, že hodnota kontraktu bude 16 milionů Kč. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí MMR Jan Štoll.

Slovensko upustilo od stavby části D1 v rámci projektu PPP

Bratislava 2. září (ČTK) - Zhruba 75 kilometrů dálnice D1 na severu Slovenska nebude stavět již vybrané soukromé konsorcium v rámci projektu spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP). Ministerstvo dopravy se rozhodlo od záměru upustit, řekl dnes novinářům ministr dopravy Ján Figeľ. Pět úseků silnice by se mělo stavět za státní peníze v kombinaci s eurofondy a v některých případech se budou zvažovat i nové projekty PPP, dodal ministr.

Plzeňský kraj nesouhlasí s návrhem SŽDC na rušení pěti tratí

Plzeň 2. září (ČTK) - Plzeňský kraj nesouhlasí s návrhem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na možné rušení pěti tratí v regionu. Podle dokumentu, který správa vypracovala pro ministerstvo dopravy, jde o málo využívané trati Svojšín - Bor, Staňkov - Poběžovice, Pňovany - Bezdružice, Chrást - Radnice a Nýřany - Heřmanova Huť. Rada s tím nesouhlasí a stejně by se mělo vyjádřit 9. září krajské zastupitelstvo, řekl ČTK krajský radní pro dopravu Jaroslav Bauer, který ČTK seznam ukázal. S rušením nesouhlasí ani obce.

Burger King se dohodl na převzetí s 3G Capital za 3,26 mld USD

Miami 2. září (ČTK) - Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení Burger King Holdings Inc. souhlasí se svým převzetím investiční firmou 3G Capital za 3,26 miliardy USD (62,9 miliardy Kč). Oznámila to společnost v dnešním prohlášení.

Ocelárna Evrazu zůstane zavřená i v září, propouštět nebude

Ostrava 2. září (ČTK) - Ocelárna Evrazu Vítkovice Steel (EVS), ve které firma přerušila výrobu na začátku července, zůstane v Ostravě zavřená nejméně do konce září. Třetí největší tuzemská hutní společnost zatím neplánuje žádné propouštění lidí, kterých je v ocelárně zaměstnáno přes 300. ČTK to dnes sdělil mluvčí firmy Jaromír Krišica.

Produktivita práce v USA klesla ve čtvrtletí nejvíc za čtyři roky

Washington 2. září (ČTK) - Produktivita práce v USA klesla v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 1,8 procenta, což byl nejvyšší pokles za čtyři roky. Mzdové náklady se naopak zvýšily o 1,1 procenta, nejrychleji od konce roku 2008. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.

Putin: Rusko může zrušit zákaz vývozu obilí nejdřív příští podzim

Moskva 2. září (ČTK) - Rusko může zrušit zákaz vývozu obilí ze země až po skončení sklizně příštího roku, tedy nejdříve v listopadu 2011. Řekl to dnes ruský premiér Vladimir Putin. Ruská vláda minulý měsíc zablokovala vývoz obilí kvůli letnímu suchu do konce letošního roku a tento krok chtěla revidovat po vyhodnocení letošní sklizně.

Kofola v první polovině roku zvýšila zisk na 62 milionů korun

Ostrava 2. září (ČTK) - Skupina Kofola, přední středoevropský výrobce nealkoholických nápojů sídlící v Polsku, pod kterou patří i česká Kofola, v první polovině roku zvýšila zisk o 15 procent na 62 milionů korun. Výnosy jí však meziročně klesly po přepočtu z polského zlotého o 24 procent na 3,5 miliardy korun. Na prodeji nápojů se totiž projevilo špatné počasí. ČTK to dnes sdělil mluvčí Kofoly Martin Klofanda.

ČKP: Neplatiči odvádějí do garančního fondu stále více peněz

Praha 2. září (ČTK) - Neplatiči povinného ručení odvádějí do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) na sankčních příspěvcích stále více peněz. ČKP dosud vybrala od majitelů nepojištěných vozidel 205 milionů Kč, z toho 140 milionů korun vybrala za osm měsíců letošního roku. Neplatiče začala s výzvou k zaplacení sankcí obesílat od ledna 2009. ČKP o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.

Na internetových aukcích nakupuje téměř pětina Čechů

Praha 2. září (ČTK) - Na internetových aukcích v tuzemsku i v zahraničí nakupuje téměř pětina Čechů, ročně utratí okolo pěti miliard korun. Počet nákupů roste zhruba o třetinu ročně. Vyplývá to z informací firem pro ČTK. Češi v aukcích na internetu nakupují hlavně na tuzemském portálu Aukro a na mezinárodním eBay, který v sobotu slaví 15 let existence.

RBS sníží stav zaměstnanců v Británii o dalších 3500 lidí

Londýn 2. září (ČTK) - Britská banka Royal Bank of Scotland (RBS) sníží stav zaměstnanců o dalších 3500 lidí. Částečně státní podnik dnes uvedl, že chce snížit na polovinu počet administrativních center v Británii.

Povinné výdaje státu zřejmě příští rok vzrostou na 681 mld. Kč

Praha 2. září (ČTK) - Mandatorní výdaje státu, tedy peníze, které Česká republika musí vyplácet, v příštím roce opět vzrostou. Celkem si vyžádají téměř 681 miliard korun, což je o 28 miliard víc než letos. Nejvyšší podíl v mandatorních výdajích tvoří sociální výdaje, hlavně důchody a nemocenská. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který vládě předkládá ministerstvo financí. Podoba rozpočtu se ještě může změnit při projednávání ve sněmovně.

Katastrální úřady sníží kvůli škrtům počet zaměstnanců o 5 pct

Praha 2. září (ČTK) - Z katastrálních úřadů a dalších pracovišť Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) odejde pět procent zaměstnanců ze současných 5682 pracovníků. Dalším se sníží platy. Důvodem jsou navrhované škrty výdajů na rok 2011. Příští rok má mít úřad k dispozici 2,76 miliardy korun, to je 88,5 procenta letošních výdajů. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda ČÚZK Karel Štencel.

ECB nechala základní úrok na rekordním minimu 1,0 procenta

Frankfurt nad Mohanem 2. září (ČTK) - Evropská centrální banka dnes v souladu s očekáváním ponechala základní úrokovou sazbu na rekordním minimu 1,0 procenta. Banka drží úrok na této úrovni již 16 měsíců.

Prodej automobilů v Německu v srpnu klesl o 27 procent

Frankfurt nad Mohanem 2. září (ČTK) - Prodej nových osobních automobilů v Německu se v srpnu meziročně snížil o 27 procent na 201.000 vozů. Oznámil to dnes Svaz mezinárodních výrobců automobilů (VDIK). V Německu přesně před rokem vypršel program šrotovného, díky kterému loni prodej aut výrazně stoupl.

Pololetní ztráta ruského výrobce oceli Evraz výrazně klesla

Moskva 2. září (ČTK) - Čistá ztráta ruského výrobce oceli Evraz Group v prvním pololetí klesla na 270 milionů dolarů (asi 5,2 miliardy Kč) z téměř miliardy dolarů před rokem díky oživení světové ekonomiky. Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice.

AIB zřejmě určí příští týden, komu prodá podíl v Bank Zachodni

Dublin 2. září (ČTK) - Irská banka Allied Irish Banks (AIB) zřejmě určí začátkem příštího týdne, komu dá přednost při prodeji svých 70 procent v polské Bank Zachodni WBK. Napsal to dnes list The Irish Times podle zdroje blízkého jedné ze stran.

ÚOHS posuzuje vstup EPH do Pražské teplárenské

Brno 2. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat vstupem Energetického průmyslového holdingu (EPH) do Pražské teplárenské. Ve správním řízení šetří změny majetkových podílů ve firmě Pražská teplárenská Holding, která vlastní téměř polovinu akcií Pražské teplárenské. ČTK to zjistila z webové stránky antimonopolního úřadu. Akcie v Pražské teplárenské Holding prodává německý koncern EnBW, jemuž za to EPH prodá svých 41,1 procenta akcií v Pražské energetice.

Slovenská divize Volkswagenu v pololetí zvýšila výrobu o 43 pct

Bratislava 2. září (ČTK) - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen v prvním pololetí meziročně zvýšila produkci o 43 procent na 65.000 vozů. Její obrat stoupl o 37 procent na 1,8 miliardy eur (zhruba 44,4 miliardy Kč). ČTK o tom dnes informovala firma.

Creditreform: Insolvenčních návrhů je více než za celý rok 2009

Praha 2. září (ČTK) - Počet insolvenčních návrhů za osm měsíců letošního roku činil 9908 a o 416 tak přesáhl jejich počet za celý rok 2009. Příčinou je nárůst insolvenčních návrhů fyzických osob. V srpnu bylo podáno 1307 insolvenčních návrhů. Z toho bylo 468 insolvenčních návrhů právnických osob a 839 návrhů u fyzických osob. ČTK o tom dnes informovala společnost Creditreform.

Ekologové: Dokumentace k dostavbě Temelína má nedostatky

České Budějovice 2. září (ČTK) - Dokumentace hodnotící vlivy plánovaných jaderných reaktorů v Temelíně má zásadní nedostatky a měla by být dopracována. Dnes to novinářům sdělili zástupci čtyř ekologických organizací, mimo jiné Jihočeské matky a Calla. Podporuje je další deset nevládních sdružení, mezi nimi i Greepeace a Děti Země. Dokumentaci si nechal vypracovat ČEZ jako investor a předložil ji ministerstvu životního prostředí (MŽP). Podle dokumentu přípravě na výstavbu nových bloků nebrání nic, co by mohlo narušit životní prostředí. ČTK vyjádření ČEZ zjišťuje.

MPO: Podnikatelům z OPPI půjde příští rok devět miliard

Praha 2. září (ČTK) - Přes devět miliard korun na pomoc podnikatelům z operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) chce v příštím roce získat z evropských fondů ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Na tiskové konferenci to dnes řekl ředitel sekce strukturálních fondů Petr Očko. V dalších letech chce zároveň zintenzivnit realizaci programu.

Výběr mýta za osm měsíců stoupl o 16 pct. na 4,2 miliardy Kč

Praha 2. září (ČTK) - Silniční dopravci na mýtném od ledna do srpna zaplatili 4,2 miliardy korun, což je o 16 procent více než loni. V srpnu stát vybral 535 milionů korun, o 15 procent meziročně více. Vyplývá to z údajů mýtného systému MYTO CZ.

Lidovky.cz: Personálním vedením Škoda Auto pověřen Wojnar

Mladá Boleslav 2. září (ČTK) - Personálním vedením společnosti Škoda Auto bude pověřen Bohdan Wojnar (49), nynější člen představenstva Volkswagen Slovakia odpovědný za personální a finanční oblast. Wojnar bude jediným Čechem v představenstvu. Uvedl to dnes server Lidovky.cz s odvoláním na zdroj, který je obeznámený s personálními změnami v koncernu Volkswagen. Mluvčí Škoda Auto Jaroslav Černý informaci serveru nepotvrdil.

Pražská burza dopoledne rostla, dařilo se bankám a akciím ČEZ

Praha 2. září (ČTK) - Pražská burza dopoledne rostla, hlavní index PX kolem 11:30 přidal 1,06 procenta na 1168,8 bodu. Burzu nahoru táhly především bankovní emise a akcie energetické společnosti ČEZ. Dařilo se také realitním titulům, vyplývá z výsledků burzy. Trhy v regionu se obchodovaly smíšeně.

Hrubý zisk slovenských podniků do konce června stoupl o 36 pct

Bratislava 2. září (ČTK) - Hrubý zisk slovenských podniků do konce června stoupl meziročně o 35,9 procenta na 5,12 miliardy eur (126,5 miliardy Kč) díky oživení celkové ekonomické aktivity. Výrazně vzrostl zisk nefinančních i finančních podniků, uvedl dnes slovenský statistický úřad.

Schodek slovenského rozpočtu v srpnu vzrostl na 2,82 mld. eur

Bratislava 2. září (ČTK) - Schodek slovenského státního rozpočtu ke konci srpna vzrostl na 2,82 miliardy eur (69,7 miliardy korun), a dosáhl tak tří čtvrtin letošního plánu. V závěru července byl deficit na 2,41 miliardy eur, uvedlo dnes slovenské ministerstvo financí. V meziročním porovnání schodek rozpočtu za prvních osm měsíců roku vzrostl více než dvojnásobně.

Růst výrobních cen v eurozóně i EU v červenci zpomalil

Brusel 2. září (zpravodaj ČTK) - Výrobní ceny v eurozóně i v celé EU v červenci vzrostly o 0,2 procenta ve srovnání s předchozím měsícem. Takzvaná výrobní inflace tak mírně zpomalila z červnových 0,3 procenta. Novináře o tom dnes informoval Eurostat.

Koruna dopoledne stagnovala vůči euru i dolaru

Praha 2. září (ČTK) - Česká měna dopoledne stagnovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Kolem 10:30 koruna proti euru v porovnání se středečním závěrem ztratila haléř na 24,71 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak zpevnila o dva haléře na 19,26 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Mezi Brnem a Prahou bude od listopadu místo ČSA létat CCA

Brno 2. září (ČTK) - Mezi Prahou a Brnem bude od 1. listopadu létat firma CCA - Central Connect Airlines. Nahradí zrušený spoj Českých aerolinií. Novinářům to dnes řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

WSJ: Slovenská premiérka je pro bankrot předlužených zemí

Bratislava 2. září (ČTK) - Nadměrně zadlužené země by měly být dohnány k bankrotu, a ne zachraňovány. Uvedla to podle dnešního vydání listu The Wall Street Journal slovenská premiérka Iveta Radičová. Dodala, že záchranný fond eurozóny založený v letošním roce na pomoc zemím s finančními problémy pravděpodobně více problémů způsobí, než vyřeší.

SPIR: Výdaje na internetovou reklamu ve druhém čtvrtletí vzrostly

Praha 2. září (ČTK) - Celkové výdaje na internetovou reklamu v ceníkových cenách stouply v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 34 procent na 1,16 miliardy korun. V červenci pak byly útraty za reklamu na internetu vyšší meziročně o 24 procent a dosáhly 279 milionů korun. Oznámilo to dnes Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) na tiskové konferenci.

Gazprom zvýšil čtvrtletní čistý zisk třikrát díky chladné zimě

Moskva 2. září (ČTK) - Ruský plynárenský gigant Gazprom zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk na 324,9 miliardy rublů (204,4 miliardy Kč). Meziročně mu výsledek vzrostl třikrát. Podnik dnes uvedl, že za zisk vděčí chladnému zimnímu počasí v Evropě.

Majitel Becherovky mírně zvýšil celoroční zisk

Paříž 2. září (ČTK) - Čistý zisk francouzského výrobce alkoholických nápojů Pernod Ricard v uplynulém fiskálním roce stoupl o procento na 951 milionů eur (23,5 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, jejíž součástí je i česká likérka Jan Becher - Karlovarská Becherovka.

Čtvrtletní nezaměstnanost na Slovensku klesla na 14,4 z 15,1 pct

Bratislava 2. září (ČTK) - Růst nezaměstnanosti na Slovensku se ve druhém čtvrtletí zastavil a podíl lidí bez práce klesl na 14,4 procenta z 15,1 procenta za první čtvrtletí. Uvedl to dnes Slovenský statistický úřad. Míra nezaměstnanosti rostla nepřetržitě od začátku roku 2009 kvůli propouštění v důsledku světové hospodářské krize.

Slovenská ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla o 4,7 procenta

Bratislava 2. září (ČTK) - Slovenská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů meziročně stoupla o 4,7 procenta po nárůstu o 4,8 procenta v předchozích třech měsících. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. Opravil tak předběžný údaj z minulého měsíce, podle kterého se hrubý domácí produkt v období od dubna do června zvýšil o 4,6 procenta.

Akcie na tokijské burze dnes vzrostly o 1,5 procenta

Tokio 2. září (ČTK) - Akcie na tokijské burze dnes vzrostly o 1,5 procenta a vzdálily se tak 16měsíčnímu minimu, kterého se dotkly předchozího dne. Obavy investorů o kondici světové ekonomiky se zmírnily díky zpracovatelskému průmyslu v Číně a USA.

Míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla

Paříž 2. září (ČTK) - Míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla na 9,7 procenta z 9,9 procenta v předchozích třech měsících. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. Stoupl však počet pracovních smluv na dobu určitou, což podle agentury Reuters odráží křehkost francouzského trhu práce.

Těžba ropy v Rusku v srpnu mírně klesla

Moskva 2. září (ČTK) - Těžba ropy v Rusku se v srpnu snížila o 0,8 procenta na 10,06 milionu barelů denně z červencového rekordního maxima 10,14 milionu barelů denně. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo energetiky. Těžba se tak již rok drží nad hranicí deseti milionů barelů denně.

Prodej aut v USA v srpnu klesl o pět procent pod milion vozů

Washington 2. září (ČTK) - Prodej automobilů ve Spojených státech v srpnu meziměsíčně klesl o pět procent na 997.000 vozů. To byl pro tento měsíc nejhorší výsledek za 27 let. Vyplývá to podle společnosti AutoData z údajů jednotlivých automobilek.

Americké akcie ve středu výrazně posílily

New York 2. září (ČTK) - Americké akcie ve středu zažily nejlepší den za posledních osm týdnů. Náladu investorů zlepšily překvapivě příznivé údaje o vývoji zpracovatelského sektoru ve Spojených státech a Číně.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo