www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Cisco Systems začne příští rok opět vyplácet dividendy

New York 14. září (ČTK) - Cisco Systems začne opět vyplácet dividendy, a to v červenci příštího roku, až skončí nynější fiskální rok společnosti. Oznámil to dnes generální ředitel podniku John Chambers. Akcie světově největšího výrobce zařízení pro chod počítačových sítí pak vzrostly o 3,5 procenta.

Šéf OECD nevyloučil druhou recesi v Japonsku, jinde prý nehrozí

Ankara 14. září (ČTK) - Šéf Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría nepřímo připustil, že Japonsko se možná nevyhne druhé recesi. Gurría to řekl v rozhovoru s agenturou Reuters, zdůraznil ale, že Japonsko je kvůli vleklé deflaci v jiné situaci než ostatní země. V dalších vyspělých zemích dvojí recese podle něj nehrozí.

Ocelárna Nucor zhoršila výhled; varuje před zhoršením v sektoru

New York 14. září (ČTK) - Přední americká ocelárna Nucor dnes zhoršila výhled na nejbližší období a varovala, že zhoršení patrně zasáhne celý sektor, tedy nejen firmu samotnou. Akcie Nucoru na zprávu reagovaly propadem skoro o tři procenta a v jednu chvíli s nimi bylo automaticky přerušeno obchodování.

Ministerstvo nesouhlasí se zvýšením výroby oceli v ArcelorMittal

Ostrava 14. září (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí nesouhlasí s rekonstrukcí jednoho zařízení na plynulé odlévání oceli v ArcelorMittal Ostrava, které by umožnilo vyrábět v něm větší množství oceli. ČTK to zjistila z registru rozhodnutí ministerstva v rámci procesu posuzování dopadů stavby na životní prostředí, takzvané EIA. Dle ministerstva by se zvýšily emise škodlivých látek do ovzduší. Kvalita ovzduší na Ostravsku je špatná a limity jsou několikanásobně překračovány. Firma se zatím nechce vyjadřovat, verdikt ministerstva ještě nedostala, uvedl server Lidovky.cz.

Spořitelna podala ústavní stížnost kvůli konkurzu OP Prostějov

Praha 14. září (ČTK) - Česká spořitelna (ČS) podala ústavní stížnost kvůli konkurzu na Oděvní podnik (OP) Prostějov. Krajský soud v Brně podle ní konal při konkurzním řízení protiprávně. ČTK to dnes sdělila mluvčí spořitelny Kristýna Havligerová. ČS je největší věřitel textilky, její pohledávka přesahuje miliardu korun. Největší tuzemská textilka je od května konkurzu, omezuje výrobu a propouští. Vyjádření brněnského soudu a konkurzního správce ČTK zjišťuje.

Francie a Německo zaujaly k zemědělské politice EU shodný postoj

Rennes 14. září (ČTK) - Francouzský ministr zemědělství Bruno Le Maire dnes podepíše francouzsko-německou dohodu o chystané reformě společné evropské zemědělské politiky (CAP) po roce 2013. Ministr uvedl, že kvůli podpisu ještě dnes odcestuje do Berlína, k obsahu dohody ale nic nesdělil.

MPO navrhne vládě omezení podpory solární energetiky

Praha 14. září (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) předloží na středečním zasedání vlády návrh na omezení podpory výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Má být ukončena podpora pro solární elektrárny vystavěné na volných plochách, vyplývá ze zprávy, kterou dnes ČTK poskytlo ministerstvo. Omezení se týká solárních zdrojů, které budou připojeny do sítě od příštího roku.

Na dvou tratích v Olomouckém kraji možná přestanou jezdit vlaky

Olomouc 14. září (ČTK) - Na železničních tratích Litovel - Mladeč a Velká Kraš - Vidnava v Olomouckém kraji možná přestanou jezdit od poloviny prosince vlaky. Objevily se na seznamu neefektivních a ztrátových regionálních tras v ČR, který vypracovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Stejný závěr vyplynul i z analýzy olomouckého hejtmanství, podle návrhu jeho vedení by proto železniční dopravu v obou úsecích měla nahradit autobusová.

Ropa přestala zlevňovat, barel typu WTI stojí více než 77 dolarů

Londýn 14. září (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích během dneška zastavily pokles a díky solidní statistice ze Spojených států se začaly opět zvolna zvyšovat. Obchodníci nyní čekají na pravidelnou týdenní zprávu o stavu zásob ropy a ropných produktů v USA, která ukáže, jak se vyvíjí poptávka.

Akcie amerických firem dopoledne mírně vzrostly

New York 14. září (ČTK) - Akcie amerických firem dopoledne mírně vzrostly díky novým statistikám o maloobchodních tržbách a podnikových zásobách. Růst akcií byl ale tlumený kvůli novým obavám, které přinesly zprávy z Evropy.

V4: Slovenské odmítnutí pomoci pro Řecko nebylo nesolidárností

Praha 14. září (ČTK) - Slovensko se nedopustilo nesolidárnosti, když se odmítlo podílet na pomoci eurozóny a Mezinárodního měnového fondu (MMF) pro zadlužené Řecko, shodli se dnes v Senátu parlamentní výbory zemí visegrádské čtyřky. Slovenské odmítnutí bylo podle nich spíše projevem zodpovědnosti.

Pražská burza mírně oslabila, nejobchodovanější ČEZ ale vzrostl

Praha 14. září (ČTK) - Pražská burza se dnes po většinu dne při podprůměrné aktivitě investorů pohybovala v záporných číslech nedaleko nuly, index PX v závěru oslabil o 0,17 procenta na 1147,4 bodu. Nejobchodovanější ČEZ ale posiloval, vyplývá z informací burzy. Mírně do záporu sestoupila také velká část ostatních evropských trhů, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Postupný zánik zřejmě čeká 25 regionálních tratí

Praha 14. září (ČTK) - Ukončení vlakového provozu a následný zánik zřejmě čeká v brzké době 25 regionálních tratí. Na dotaz ČTK to dnes uvedl ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jan Komárek. Podle něj se na osudu tohoto počtu tratí shodla SŽDC s kraji. Správa železnic původně předložila krajům k jednání seznam více než 60 ekonomicky nevýhodných tratí.

Ve středních Čechách má být zrušeno sedm tratí, kraj nesouhlasí

Praha 14. září (ČTK) - Ministerstvo dopravy chce ve Středočeském kraji zrušit sedm tratí, řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek pro dopravu Robin Povšík (ČSSD). Ohroženy jsou například úseky Makov-Kopidlno, Vraňany-Lužec či Vraňany-Libochovice. Kraj s tím podle Povšíka nesouhlasí a jedná o zachování některých z nich.

Prodejce elektroniky Best Buy zvýšil čtvrtletní zisk o 60 procent

New York 14. září (ČTK) - Největší americký maloobchodní řetězec se spotřební elektronikou Best Buy zvýšil ve druhém finančním čtvrtletí čistý zisk o 60 procent na 254 milionů dolarů (asi 4,8 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma. Současně zlepšila celoroční výhled.

Nokia představila nové modely chytrých telefonů

Londýn 14. září (ČTK) - Finská Nokia představila nové modely chytrých telefonů, které uvede na trh ještě letos a které jí mají pomoci v konkurenci s přístroji iPhone od americké firmy Apple a BlackBerry od kanadské společnosti Research in Motion. Inovovaný telefon C6 a nový C7 budou stát kolem 300 eur a vlajkový model E7 bude za 495 eur (12.150 Kč), uvedla firma na své dvoudenní akci Nokia World 2010. Ceny jsou bez dotací a daní.

MD nebude rušit žádné tratě bez souhlasu regionů, uvedl kraj

Plzeň 14. září (ČTK) - Ministerstvo dopravy nebude rušit žádné tratě bez souhlasu vedení Plzeňského kraje a ostatních regionů. Jedinou trať, kterou Plzeňský kraj těžko obhájí, je 12 kilometrů dlouhá železnice na severu Plzeňska z Mladotic do Kralovic u Rakovníka, pro níž už ale kraj 12 let neobjednává vlakové spoje a veřejnou dopravu tam zajišťují autobusy, řekl ČTK krajský radní pro dopravu Jaroslav Bauer (ČSSD).

ČT vypsala tendr na výběr televizních poplatků za 1,06 mld. Kč

Praha 14. září (ČTK) - Česká televize vypsala veřejnou zakázku na zajištění správy a výběru koncesionářských poplatků v následujících sedmi letech. Hodnota zakázky je 1,06 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty, zjistila dnes ČTK v Informačním systému o veřejných zakázkách.

ČSOB dostala od ČNB pokutu 3 mil. Kč za klamání spotřebitelů

Praha 14. září (ČTK) - Česká národní banka uložila Československé obchodní bance (ČSOB) pokutu tři miliony korun za to, že se ČSOB při nabízení a propagaci služeb pod značkou Poštovní spořitelna dopustila klamavých obchodních praktik. Propagace působila dojmem, že Poštovní spořitelna je samostatná banka; spořitelna je přitom součást ČSOB. Informovala o tom dnes ČNB.

Spor Budvaru o značku Bud se nejspíš vrátí k soudu EU

Brusel 14. září (zpravodaj ČTK) - Spor českého pivovaru Budějovický Budvar a amerického Anheuser-Busch o značku Bud se nejspíš vrátí k nejvyššímu soudu EU v Lucemburku. Podle generálního advokáta Soudního dvoru EU, jehož stanovisko má ČTK k dispozici, by totiž měl soud vyhovět kvůli procedurálním chybám stížnosti Američanů a celý případ opět projednat. Před necelými dvěma lety ve sporu Budvar zvítězil.

Dolar se propadl na 15leté minimum vůči jenu, euro kleslo

Londýn 14. září (ČTK) - Dolar se dnes propadl na nové 15leté minimum vůči japonskému jenu poté, co japonský premiér Naoto Kan obhájil post předsedy vládní Demokratické strany Japonska. Euro oslabovalo kvůli zprávě o prudkému poklesu důvěry investorů v německou ekonomiku.

Řecko prodalo další dluhopisy, muselo ale nabídnout vyšší úrok

Atény 14. září (ČTK) - Řecko dnes na finančních trzích prodalo krátkodobé dluhopisy za 1,17 miliardy eur (asi 28,7 miliardy Kč). Jde o krátkodobé cenné papíry splatné za 26 týdnů a zájem o ně byl vysoký. Atény sice musely nabídnout vyšší úrok než minule, analytici ale výsledek aukce hodnotí příznivě. Po několikaměsíční vynucené přestávce šlo o první pravidelnou měsíční aukci tohoto typu cenných papírů.

Zlato vystoupilo na nový rekord; unce stojí zhruba 1267 dolarů

Londýn 14. září (ČTK) - Cena zlata dnes na světových trzích obnovila růst a zaznamenala největší skok za poslední čtyři měsíce. Jedna unce (oz; 31,1 gramu) kovu se vyšplhala na zhruba 1267 dolarů, kde ještě nikdy nebyla. Za růstem ceny je vysoký zájem ze strany investičních fondů, které kov nakupují kvůli obavám z dalšího vývoje ekonomiky.

V Ústeckém kraji hrozí zrušení sedmi železničním tratím

Ústí nad Labem 14. září (ČTK) - Ministerstvo dopravy navrhuje zrušit sedm lokálních železničních tratí v Ústeckém kraji. Měly by to být tratě Lovosice-Most, Děčín-Oldřichov u Duchcova a pět dalších minimálně využívaných tratí, potvrdilo ČTK několik zdrojů. Na řadě míst jsou na zrušení navrženy i tratě, po nichž jezdí nákladní vlaky anebo víkendové turistické spoje. Svazkům obcí, které převzaly v posledních letech provoz od Českých drah (ČD), se rušení vůbec nelíbí a chystají se proti němu protestovat.

Billa ve středu v Brně otevře svou první malou prodejnu v ČR

Brno 14. září (ČTK) - Řetězec Billa ve středu otevře v Brně svou první malometrážní prodejnu v Česku. Obchod podobného formátu jako konkurenční Tesco Expres, který bude nabízet hlavně čerstvé potraviny, vznikl v Křenové ulici poblíž centra. Pokud se koncept malé samoobsluhy pro rychlý nákup osvědčí, chce Billa vybudovat v ČR další. Síť malých samoobsluh v Česku už třetím rokem buduje konkurenční společnost Tesco Stores ČR, která jich nyní provozuje více než dvě desítky.

Čeští včelaři pro příští tři roky získají podporu 7,7 milionu eur

Brusel 14. září (zpravodaj ČTK) - Čeští včelaři získají v příštích třech letech od státu a Evropské unie zhruba 7,7 milionu eur (asi 189 milionů korun). Tyto prostředky určené pro roky 2011 až 2013, z nichž EU poskytne polovinu, budou sloužit ke zlepšení produkce a uvádění včelařských výrobků na trh. Informovala dnes o tom Evropská komise.

Firma Lego prohrála soudní spor o ochrannou známku pro své kostky

Brusel 14. září (ČTK) - Dánský výrobce hraček Lego prohrál soudní bitvu o získání ochranné známky pro své stavebnicové kostky v členských zemích Evropské unie. Evropský soudní dvůr dnes potvrdil dřívější rozhodnutí nižšího soudu, podle kterého takovouto ochrannou známku nelze zaregistrovat.

Na železnici se ode dneška může znovu stavět

Praha 14. září (ČTK) - Železniční stavby mohou opět pokračovat, ministr dopravy Vít Bárta s platností od dnešního rána uvolnil zákaz stavění na základě slev, které obdržel od stavebních firem. Ministr to řekl na tiskové konferenci. Všechny stavby na železnici se zastavily, či byly v režimu zastavení od začátku srpna.

Maloobchodní tržby v USA v srpnu stouply o 0,4 procenta

Washington 14. září (ČTK) - Maloobchodní tržby ve Spojených státech se v srpnu meziměsíčně zvýšily o 0,4 procenta. Zaznamenaly tak nejvýraznější nárůst za pět měsíců. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Údaje podle agentury AP naznačují, že jarní zpomalení ekonomiky bylo dočasným jevem, a ne začátkem nové recese.

Rusko hodlá rozšířit program šrotovného i na příští rok

Nižnij Novgorod 14. září (ČTK) - Program šrotovného v Rusku bude pokračovat i v příštím roce, vláda na jeho prodloužení vynaloží 14 miliard rublů (zhruba 8,7 miliardy Kč). Uvedl to dnes ruský premiér Vladimir Putin. Program letos výrazně podpořil ruský automobilový trh.

FAO: Počet hladových ve světě letos poprvé za 15 let klesl

Řím 14. září (ČTK) - Počet lidí trpících ve světě hladem se v letošním roce poprvé za 15 let snížil a z loňského čtyřicetiletého maxima 1,02 miliardy klesl na 925 milionů. Podle dnešní zprávy Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) k tomu přispělo zlepšení globální hospodářské situace a nižší ceny potravin.

Fuksa obměnil dozorčí rady Lesů ČR a Povodí Moravy

Praha 14. září (ČTK) - Ministr zemědělství Ivan Fuksa částečně obměnil složení dozorčích rad státních podniků Lesy České republiky a Povodí Moravy. Zároveň odvolal dosavadního generálního ředitel Povodí Moravy Libora Dostála, kterého ve funkci nahradí Radim Světlík, který od roku 2008 do letošního května v podniku pracoval jako provozní ředitel a ředitel závodu Dyje. ČTK o tom informovala mluvčí ministerstva zemědělství Tereza Dvořáčková.

Společnosti Mora Moravia loni vzrostl zisk, tržby měla nižší

Hlubočky (Olomoucko) 14. září (ČTK) - Společnosti Mora Moravia, která vyrábí spotřebiče varné techniky, loni vzrostl čistý zisk ze 4,6 milionu korun v roce 2008 na 40,6 milionu Kč. Za prodej vlastních výrobků a služeb firma ze skupiny Gorenje utržila 1,24 miliardy korun, předloni to bylo 1,39 miliardy korun. Pokles tržeb způsobila mimo jiné nižší poptávka po varné technice související se světovou krizí, řekl dnes ČTK výkonný ředitel a jednatel Mory Moravia Vítězslav Růžička.

Těžba ropy v Rusku letos podle ministra opět stoupne na rekord

Nižnij Novgorod 14. září (ČTK) - Těžba ropy v Rusku v letošním roce opět překoná nový rekord od rozpadu Sovětského svazu. Ministr pro energetiku Sergej Šmatko dnes uvedl, že Rusko letos vytěží více než 500 milionů tun ropy. Loni těžba stoupla o 1,5 procenta na rekordních 494,228 milionů tun. Rusko se loni v produkci ropy stalo světovou jedničkou.

Daramis Group plánuje v Česku postavit 2700 bytů

Praha 14. září (ČTK) - Developerská společnost Daramis Group chce v příštích letech postavit v Praze a dalších českých městech celkem 2700 bytů a 15.000 metrů čtverečních komerčních ploch. Na tiskové konferenci to dnes oznámili představitelé firmy. Výši investice je podle nich zatím předčasné odhadovat.

Slovensko zlepšilo odhad letošního růstu HDP na čtyři procenta

Bratislava 14. září (ČTK) - Slovenské hospodářství letos podle vládní prognózy poroste o čtyři procenta. Uvedlo to dnes slovenské ministerstvo financí, které tak odhad zlepšilo z dosavadních 3,2 procenta. Pro příští rok čeká ministerstvo zvolnění na 3,3 procenta, v dalších letech by však mohl růst hrubého domácího produktu opět zrychlit.

Exekutorská komora: Nárůst počtu exekucí se po letech zastavuje

Praha 14. září (ČTK) - V letošním roce se v ČR poprvé od roku 2001 zastavuje dramatický nárůst počtu nařízených exekucí. Naznačují to údaje za první pololetí, kdy bylo podle statistiky Exekutorské komory nařízeno přes 304.000 exekucí. Viceprezident komory Jiří Prošek ČTK řekl, že ve druhém pololetí bude meziroční úbytek exekucí pokračovat a jejich počet koncem roku určitě nedosáhne loňských 718.000.

NKÚ: Fond bydlení neplní jednu ze svou základních funkcí

Praha 14. září (ČTK) - Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) nevytváří dlouhodobé zdroje financování bytové politiky a neplní tak jednu ze základních funkcí, pro kterou byl zřízen. Svou koordinační roli v bytové politice neplnilo ani ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Vyplývá to z dnes oznámených výsledků kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Pražská burza ztrácí předchozí zisky, PX klesl o půl procenta

Praha 14. září (ČTK) - Pražská burza dopoledne ztratila část předchozích zisků, hlavní index PX v 11:00 klesl o 0,53 procenta na 1143,3 bodu. Nejvíce klesly akcie sítě autobazarů AAA Auto, bankovních a developerských titulů a Telefóniky O2, vyplývá z průběžných výsledků burzy.

Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce klesla

Mannheim 14. září (ČTK) - Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v září prudce klesla a nižší je už pátý měsíc v řadě. Přispívají k tomu obavy ze zpomalení ekonomického růstu. Pozorně sledovaný index mannheimského institutu ZEW klesl na minus 4,3 bodu ze srpnových 14 bodů.

AK: Kuřata z dovozu mají třikrát častější výskyt salmonely

Praha 14. září (ČTK) - V kuřecím mase z dovozu se až třikrát častěji než v kuřatech z ČR vyskytují nebezpečné bakterie salmonely, plyne z testu Vysoké školy chemicko-technologické, jehož výsledky dnes prezentovala na tiskové konferenci Agrární komora. Zatímco u vzorků, které pocházely z dovozu, prokázaly zkoušky přítomnost patogenu ve 46 procentech případů, u vzorků označených původem ČR dosáhl jeho výskyt 14 procent. Podle komory by proto měl stát zintenzivnit kontroly zejména dováženého masa a čeští zákazníci by měli spíše preferovat kuřata od domácích producentů.

Ekologové: Elektřina kvůli slunci zdraží maximálně o pět procent

Praha 14. září (ČTK) - Cena elektřiny příští rok stoupne kvůli solárním zdrojům maximálně o pět procent. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci ekologických organizací Hnutí Duha, Calla a Ekologický právní servis. Odhady, které hovoří o zdražení o desítky procent, jsou podle nich založeny na nepravdivých informacích.

Průmyslová výroba v eurozóně a EU v červenci stagnovala

Brusel 14. září (ČTK) - Průmyslová výroba v zemích eurozóny i v celé Evropské unii zůstala v červenci proti červnu beze změny. V meziročním srovnání produkce v zemích eura meziročně vzrostla o 7,1 procenta a ve všech 27 zemích unie včetně Česka byla vyšší o 6,8 procenta, sdělil dnes evropský statistický úřad Eurostat.

Dráhy vypisují rekordní tendry na regionální vlaky za pět miliard

Praha 14. září (ČTK) - České dráhy vypíší dvě mezinárodní soutěže na dodávku 46 moderních regionálních vlaků, jejichž předpokládaná hodnota je kolem pěti miliard korun. ČTK to sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Jde o největší nákup nových vlaků pro regiony za poslední léta.

Koruna k dolaru dále mírně posílila, k euru stagnuje

Praha 14. září (ČTK) - Česká měna dopoledne mírně rozšířila pondělní zisky vůči dolaru, zatímco k euru stagnuje. Podle serveru Patria Online byla koruna v 10:30 k dolaru výše o tři haléře na 19,12 Kč/USD a k euru stála na 24,66 Kč/EUR.

Ceny v hotelech se poprvé za dva roky zvýšily

Canberra 14. září (ČTK) - Ceny v hotelech se celosvětově ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšily meziročně o dvě procenta a zaznamenaly první růst od konce roku 2007. Stále jsou však na nejnižší úrovni za šest let. Vyplývá to z přehledu cen hotelů ve velkých městských destinacích po celém světě Hotel Price Index sestavovaného společností Hotels.com. Nejdražší průměrné ceny za ubytování v hotelu mají Capri, Ženeva a New York.

Turecká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 10,3 procenta

Istanbul 14. září (ČTK) - Turecká ekonomika si i ve druhém čtvrtletí zachovala dvouciferné tempo růstu. Hrubý domácí produkt v meziročním srovnání vzrostl o 10,3 procenta po tempu 11,7 procenta v prvních třech měsících roku, sdělil dnes turecký statistický úřad.

Inflace na Slovensku podle metodiky EU zrychlila růst na 1,1 pct

Bratislava 14. září (ČTK) - Meziroční tempo růstu cen zboží a služeb na Slovensku podle metodiky Evropské unie zrychlilo v srpnu na 1,1 procenta z jednoho procenta v červenci. Inflace zrychlila růst již druhý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil slovenský statistický úřad. Proti předchozímu měsíci ceny naopak klesly o 0,1 procenta. V červenci stejným tempem rostly.

Japonské akcie kvůli růstu jenu na 15leté maximum mírně klesly

Tokio 14. září (ČTK) - Japonský akciový trh dnes podlomil vzestup kurzu jenu vůči dolaru na nové maximum za 15 let a hlavní index tokijské burzy sestoupil z pondělní nejvyšší úrovně za tři týdny. Investory brzdila i opatrnost před dnešním volbou nového šéfa vládnoucí Demokratické strany Japonska, která může vyústit ve změnu fiskální politiky vlády.

USA uvalily vysoká cla na dovoz bezešvých ocelových trubek z Číny

Washington 14. září (ČTK) - Amerického ministerstvo obchodu oznámilo konečné rozhodnutí o uvalení vysoký antidumpingových cel v objemu stovek milionů dolarů na dovoz bezešvých ocelových trubek z Číny. Cla se mají pohybovat v rozmezí 48,99 procenta do 98,74 procenta. USA také zavedou vyrovnávací cla 13,66 procenta až 53,65 procenta, která mají vykompenzovat čínské vládní subvence dovozu.

Akcie díky bankám a statistice z Číny rostly

New York 14. září (ČTK) - Americké akcie zahájily nový týden růstem na nejvyšší hodnoty za pět týdnů. Trhy podpořily příznivé údaje o výrobě továren v Číně a růst bank po dohodě o nových bankovních pravidlech.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo