www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Sousední země nabízejí levnější naftu než ČR

Praha 19. září (ČTK) - Naftu tankují motoristé v České republice dráž než ve všech sousedních zemích. Benzin je levnější ve všech okolních státech kromě Německa. Vyplývá to z údajů zveřejněných Německým autoklubem (ADAC).

Pojišťovny:V povinném ručení v pololetí stoupl objem i počet škod

Praha 19. září (ČTK) - Pojišťovny zaznamenaly v prvním pololetí v rámci povinného ručení více škod než ve stejném období loni. Také objem škod vzrostl v tomto období o několik procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími domácími pojišťovnami. Z objemu škod přitom částečně vycházejí pojišťovny při stanovení cen povinného ručení. Ty se prý pro příští rok budou pohybovat oběma směry, řidiči jezdící bez nehody budou u některých z nich zaplatí méně.

Bývalý manažer Škody Schuster stane kvůli korupci před soudem

Berlín 19. září (zpravodaj ČTK) - V německé Wolfsburgu začne v úterý proces s bývalým personálním šéfem automobilky Škoda Auto Helmuthem Schusterem, který čelí obvinění z korupce, ze zpronevěry, navádění k ní, a z napomáhání k podvodu. Schuster byl podle vyšetřovatelů zapleten do úplatkářské aféry v mateřském koncernu Volkswagen (VW) z roku 2005, za níž už byli odsouzeni jiní vysocí přestavitelé německé automobilky. Skandál se týkal braní úplatků a užívání neoprávněných výsad manažerů firmy, které zahrnovaly i proplácení návštěv nevěstinců v Praze.

Stavební spořitelny půjčily letos přes 40 mld. Kč, meziročně méně

Praha 19. září (ČTK) - Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce srpna úvěry 40,3 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o devět procent. Vyplývá to z údajů tuzemských stavebních spořitelen. Rovněž v souhrnu mírně klesl zájem o nové smlouvy o stavebním spoření, včetně navýšení cílových částek.

Část senátorů chce zavést lhůtu pro vyjasnění vlastnictví k půdě

Praha 19. září (ČTK) - Lidé, jimž pozemkový úřad neuzná jejich vlastnický nárok k půdě, by mohli mít možná do budoucna nově půlroční lhůtu na to, aby se obrátili na soud. Navrhuje to v novele zákona o půdě pětice senátorů za ČSSD, ODS a hnutí Starostové a nezávislí. Zavedení lhůty má podle nich mimo jiné urychlit dokončení restitučních řízení.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo