www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Sousední země nabízejí levnější naftu než ČR

Praha 19. září (ČTK) - Naftu tankují motoristé v České republice dráž než ve všech sousedních zemích. Benzin je levnější ve všech okolních státech kromě Německa. Vyplývá to z údajů zveřejněných Německým autoklubem (ADAC).

Pojišťovny:V povinném ručení v pololetí stoupl objem i počet škod

Praha 19. září (ČTK) - Pojišťovny zaznamenaly v prvním pololetí v rámci povinného ručení více škod než ve stejném období loni. Také objem škod vzrostl v tomto období o několik procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími domácími pojišťovnami. Z objemu škod přitom částečně vycházejí pojišťovny při stanovení cen povinného ručení. Ty se prý pro příští rok budou pohybovat oběma směry, řidiči jezdící bez nehody budou u některých z nich zaplatí méně.

Bývalý manažer Škody Schuster stane kvůli korupci před soudem

Berlín 19. září (zpravodaj ČTK) - V německé Wolfsburgu začne v úterý proces s bývalým personálním šéfem automobilky Škoda Auto Helmuthem Schusterem, který čelí obvinění z korupce, ze zpronevěry, navádění k ní, a z napomáhání k podvodu. Schuster byl podle vyšetřovatelů zapleten do úplatkářské aféry v mateřském koncernu Volkswagen (VW) z roku 2005, za níž už byli odsouzeni jiní vysocí přestavitelé německé automobilky. Skandál se týkal braní úplatků a užívání neoprávněných výsad manažerů firmy, které zahrnovaly i proplácení návštěv nevěstinců v Praze.

Stavební spořitelny půjčily letos přes 40 mld. Kč, meziročně méně

Praha 19. září (ČTK) - Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce srpna úvěry 40,3 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o devět procent. Vyplývá to z údajů tuzemských stavebních spořitelen. Rovněž v souhrnu mírně klesl zájem o nové smlouvy o stavebním spoření, včetně navýšení cílových částek.

Část senátorů chce zavést lhůtu pro vyjasnění vlastnictví k půdě

Praha 19. září (ČTK) - Lidé, jimž pozemkový úřad neuzná jejich vlastnický nárok k půdě, by mohli mít možná do budoucna nově půlroční lhůtu na to, aby se obrátili na soud. Navrhuje to v novele zákona o půdě pětice senátorů za ČSSD, ODS a hnutí Starostové a nezávislí. Zavedení lhůty má podle nich mimo jiné urychlit dokončení restitučních řízení.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
Vybrané subjekty

  Zobrazit další firmy
  Články Finance.cz

  Zobrazit další články
  Články Finance.cz

  Zobrazit další články
  Články Finance.cz

  Zobrazit další články
  Investice - zajímavé odkazy

   Zobrazit další obsah
   Poradna finance.cz - zajímavé odkazy

    Zobrazit další odkazy
     
    zavřít
    Přihlášení

    Zapomněl jsem heslo