www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Německé vepřové s dioxinem bylo prodáno i do Česka a Polska

Berlín/Hannover 13. ledna (ČTK) - Vepřové maso z německého chovu kontaminované rakovinotvorným dioxinem bylo začátkem ledna zčásti prodáno i do Česka a Polska, zčásti se ještě vyšetřuje, kde skončilo. Oznámilo to dnes ministerstvo zdravotnictví spolkové země Sasko-Anhaltsko, které citovala agentura AFP. Agentura dodává, že toto maso bylo už očividně dávno zkonzumováno.

Oaktree údajně zvažuje prodej mateřské firmy Stock Plzeň

Londýn 13. ledna (ČTK) - Americká investiční společnost Oaktree Capital Management zvažuje prodej nadnárodní firmy Stock Spirits, vlastníka Stock Plzeň a dalších středoevropských výrobců lihovin. Agentuře Reuters to sdělily informované zdroje. Dodaly však, že k ničemu definitivnímu zatím Oaktree nedospěla a zvažuje rovněž vydání akcií Stock Spirits na veřejném trhu.

Akcie v USA se dopoledne kvůli statistice pohybovaly oběma směry

New York 13. ledna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech se dopoledne kvůli statistice pohybovaly oběma směry. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti prudce vzrostl, inflační tlaky se však zřejmě zmírnily. Ztráty trhu částečně zmírnil pokles dolaru, který podpořil vývozní společnosti.

Ceny ropy dál rostou, Brent se blíží hranici 100 dolarů

Londýn 13. ledna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes dál rostly a severomořská ropa Brent se opět přiblížila hranici 100 dolarů za barel. Vedle slabého dolaru k tomu přispělo zejména vyjádření jednoho z činitelů organizace OPEC, podle něhož bude ropný kartel uvažovat o zvýšení těžby, jen když ropa překročí 100 dolarů a zůstane tam nějakou dobu.

SOSaD stále odmítá podepsat kolektivní smlouvu

Praha 13. ledna (ČTK) - Představitelé Svazu odborářů služeb a dopravy (SOSaD) dnes opět odmítli podepsat návrh kolektivní smlouvy na Českých drahách pro rok 2011. ČTK o tom dnes informoval tiskový mluvčí ČD Petr Šťáhlavský s tím, že SOSaD si vzal do 20. ledna lhůtu na projednání dokumentu na generální radě svého svazu.

Automobilka PSA Peugeot Citroën zvýšila prodej aut o 13 pct

Paříž 13. ledna (ČTK) - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën prodala loni 3,6 milionu vozů, o 13 procent více než v roce 2009. Růst podpořila poptávka na rozvíjejících se trzích, která vyrovnala pokles prodeje v Evropě.

Renault podal žalobu kvůli údajné průmyslové špionáži

Paříž 13. ledna (ČTK) - Francouzská automobilka Renault dnes u pařížské prokuratury podala žalobu na "neznámé osoby" v případu podezření na organizovanou průmyslovou špionáž. Obvinila je z korupce, krádeže, porušení důvěry a utajování informací.

Euro díky aukci obligací Španělska a Portugalska roste

Londýn 13. ledna (ČTK) - Evropská měna dnes již čtvrtou seanci za sebou posiluje. Euro podpořily úspěšné aukce státních obligací Portugalska a Španělska, které zmírnily obavy z šíření dluhové krize v eurozóně.

Výrobní ceny v USA zrychlily růst, nových nezaměstnaných přibylo

Washington 13. ledna (ČTK) - Inflace výrobních cen ve Spojených státech v prosinci pod tlakem dražší energie a potravin zrychlila a počet nových nezaměstnaných minulý týden vzrostl nejrychleji za půl roku. Dnešní vládní statistické údaje svědčí o přetrvávajících potížích, před nimiž stojí oživování největší světové ekonomiky. Povzbudivým signálem v dnešních číslech však byl výrazný nárůst amerického vývozu.

Pražská burza přidala čtvrt procenta, dařilo se bankám

Praha 13. ledna (ČTK) - Akcie na pražské burze dnes převážně oslabovaly, hlavní index ale díky růstu obou bank posílil o 0,23 procenta na 1247,0 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Úspěšnější dnes byla Komerční banka, připsala si 1,22 procenta na 4494 korun. Erste Bank posílila o 0,87 procenta na 857 korun.

Největší pila v ČR omezila od ledna kvůli nedostatku dřeva výrobu

Paskov (Frýdecko-Místecko) 13. ledna (ČTK) - Největší tuzemská pila Mayr-Melnhof Holz Paskov na Frýdecko-Místecku od ledna omezila výrobu kvůli nedostatku dřeva. ČTK to sdělila jednatelka společnosti Marie Wagnerová. Běžný dvousměnný a třísměnný provoz se v lednu i únoru sníží na jednu směnu. Některým zaměstnancům firma už neprodloužila pracovní smlouvy. ČTK to zjistila přímo od pracovníků pily, která na konci loňského roku zaměstnávala 234 lidí.

EU podepsala dohodu o dodávkách plynu s Ázerbájdžánem

Brusel 13. ledna (ČTK) - Evropská unie podepsala dohodu s Ázerbájdžánem o dodávkách plynu, ve které se Ázerbájdžán zavázal poskytnout Evropě "značný objem plynu". Dohoda je důležitým krokem ke snížení závislosti EU na dodávkách této suroviny z Ruska. Ázerbájdžán se však ještě nerozhodl, zda poskytne plynovodu Nabucco podporovanému EU plyn z pole Shah Deniz II, nebo zda plyn získají menší konkurenční projekty.

Ztrátu Třineckých železáren způsobily nízké ceny oceli

Třinec (Frýdecko-Místecko) 13. ledna (ČTK) - Druhá největší tuzemská hutní firma, Třinecké železárny, loni opět skončila ve ztrátě, byla řádově na úrovni roku 2009. Předloni skončila po 15 letech zisků ve ztrátě 732 milionů korun. Loňský propad zavinily hlavně růst cen surovin, nízké ceny ocele a oprava koksárenské baterie. ČTK to dnes řekl generální ředitel Třineckých železáren Jiří Cienciala. Skupina Moravia Steel, která je majoritním vlastníkem Třineckých železáren, naopak skončila v zisku v řádu stamilionů Kč. Přesné údaje firmy nezveřejnily.

Pojišťovny evidují z loňska nejvíc kalamitních škod od roku 1997

Praha 13. ledna (ČTK) - Loňský rok byl pro tuzemské pojišťovny co do počtu kalamitních škod nejhorší od roku 1997, kdy Moravu zasáhly katastrofické povodně. Rozmary přírody způsobily jejich klientům loni přes 100.000 škod, jejichž celkový objem byl několik miliard korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce škod vzniklo v zimě následkem tíhy sněhu, o další se podělila květnová a červnová velká voda, srpnové bleskové povodně, následné krupobití a povodně na svátek svatého Václava.

Mobilní připojení k internetu loni zrychlilo až na dvojnásobek

Praha 13. ledna (ČTK) - Rychlost mobilního připojení k internetu u tuzemských poskytovatelů loni stoupla až na dvojnásobek a v průměru přesáhla jeden Mbit/s. Nejrychlejší bylo loni připojení prostřednictvím optických kabelů, které zrychlilo o 24 procent na průměrných 21,2 Mbit/s. Uvedl to odborný server DSL.cz, který se měřením rychlosti zabývá.

Počet neplatičů mýtného loni v Česku vzrostl na 39.000

Praha 13. ledna (ČTK) - Počet nákladních aut, jejichž řidiči loni v tuzemsku nezaplatili mýtné, loni stoupl o 12 procent na víc než 39.000. Počet neplatičů se tak loni přiblížil množství nepoctivců z roku 2008. Vyplývá to z informací na webových stránkách celní správy. Neplatiči mýta loni na místě zaplatili blokové pokuty ve výši bezmála 32 milionů korun, což bylo o skoro 38 procent víc než o rok dřív.

Soud: ÚOHS musí ukončit předběžné šetření v Telefónice 02

Brno 13. ledna (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nesmí pokračovat v takzvaném předběžném šetření, jehož předmětem je to, zda Telefónica 02 nezneužila dominantní postavení na trhu vysokorychlostního připojení k internetu. Nařídil to dnes Krajský soud v Brně. Předběžné šetření trvá příliš dlouho. Pokud chce antimonopolní úřad v prověřování Telefóniky 02 pokračovat, musí zahájit řádné správní řízení. Soud dnešním rozhodnutím vyhověl žalobě Telefóniky 02.

Infalce v Polsku v prosinci stoupla na 3,1 procenta

Varšava 13. ledna (ČTK) - Meziroční míra inflace v Polsku stoupla v prosinci na 3,1 procenta z listopadových 2,7 procenta. Proti předchozímu měsíci se spotřebitelské ceny zvýšily o o 0,4 procenta, v listopadu vzrostly o 0,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil polský statistický úřad. Zpráva posiluje očekávání, že polská centrální banka již brzy zvýší úrokové sazby.

Návštěvnost vyhledávání na Seznamu loni stoupla o sedm procent

Praha 13. ledna (ČTK) - Počet tuzemských uživatelů, kteří využívají pro vyhledávání na internetu Seznam.cz, se loni v listopadu meziročně zvýšil o sedm procent na 3,98 milionu. Znamená to, že vyhledávání na Seznamu použilo v listopadu 68 procent, tedy přes dvě třetiny české internetové populace. Vyplývá to ze statistiky měření návštěvnosti NetMonitor. Konkurenční Google data do NetMonitoru nedodává.

Schodek zahraničního obchodu USA klesl nejníže za deset měsíců

Washington 13. ledna (ČTK) - Schodek zahraničního obchodu USA v listopadu klesl ve srovnání s předchozím měsícem o 0,3 procenta na 38,3 miliardy dolarů (zhruba 703,4 miliardy Kč) a ocitl se nejníže od ledna 2010. Vývoz díky slabšímu dolaru a růstu zahraniční poptávky byl nejvyšší za více než dva roky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Analytici: Posílení koruny zatím neohrožuje vývoj české ekonomiky

Praha 13. ledna (ČTK) - Kurz koruny, který ve středu vůči euru posílil na dvouleté maximum 24,34 Kč za euro, zatím výrazněji neohrožuje vývoj české ekonomiky. Pokud by ale zhodnocování české měny pokračovalo delší dobu, dostali by se do problémů tuzemští vývozci. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK.

Banky v USA loni zabavily přes milion nemovitostí

New York 13. ledna (ČTK) - Banky ve Spojených státech loni zabavily více než milion nemovitostí, jejichž majitelé nespláceli hypotéku. Oznámila to dnes organizace RealtyTrac. Letošek ale zřejmě bude ještě horší, protože situace na trhu práce se v USA nelepší a v prodlení se splátkami alespoň dva měsíce je zhruba pět milionů lidí. Pokud se pesimistický scénář naplní, banky letos zabaví nejvíce nemovitostí od začátku realitní krize v roce 2006.

ÚOHS povolil Agrofertu akvizice v masném průmyslu

Brno 13. ledna (ČTK) - AGROFERT HOLDING podnikatele Andreje Babiše může převzít firmy z oblasti masného průmyslu Animalco a Procházka holding. Úřad fúze povolil bez podmínek. Fúze podle úřadu nenaruší hospodářskou soutěž zejména s ohledem na relativně nízký nárůst tržního podílu Agrofertu. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě.

Rusko pravděpodobně obnoví dodávky ropy do Běloruska do úterý

Moskva 13. ledna (ČTK) - Rusko pravděpodobně do úterý obnoví dodávky ropy do Běloruska. Pokud by dál pokračoval spor o ceny, ruský ropovodný monopol Transněfť uvažuje o alternativních trasách pro dodávky ropy do země, uvedl dnes šéf podniku Nikolaj Tokarev.

ECB ponechala základní úrok na jednom procentu

Frankfurt 13. ledna (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání finančních analytiků nechala základní úrokovou sazbu na historickém minimu jednoho procenta, kde ji drží už od května 2009. Trh nyní čeká na tiskovou konferenci prezidenta ECB Jeana-Clauda Tricheta, která začne ve 14:30. Analytici očekávají, že sazby se nezmění minimálně do konce letošního roku.

Británie nechala základní úrok na rekordním minimu 0,5 procenta

Londýn 13. ledna (ČTK) - Britská centrální banka dnes podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu na historickém minimu půl procenta, kde ji bez dvou měsíců drží už dva roky. Beze změn zůstal také objem odkupu aktiv, jimiž banka podporuje ekonomiku a který je stanoven na 200 miliard liber (asi 5,9 bilionu Kč).

Prodej PC v regionu loni vzrostl o 13 procent na 110,5 milionu

Praha 13. ledna (ČTK) - Prodej počítačů v regionu Evropy, Středního východu a Afriky loni stoupl o 13 procent na 110,5 milionu přístrojů. V posledním čtvrtletí roku přitom trh klesl o šest procent. Uvedla to dnes analytická společnost Gartner.

Ifo je proti zvyšování objemu peněz v záchranném fondu eurozóny

Berlín 13. ledna (ČTK) - Irsko by mělo sloužit jako vážné varování Evropě, aby nezvyšovala objem peněz v záchranném fondu eurozóny (EFSF). Uvedl to dnes prezident německého hospodářského institutu Ifo Hans-Werner Sinn pro ekonomický deník Handelsblatt.

Saxo Bank odhaduje letošní růst tuzemské ekonomiky na 1,8 pct.

Praha 13. ledna (ČTK) - Tuzemská ekonomika v letošním roce podle odhadů Saxo Bank zpomalí svůj růst z loňských 2,3 procenta na 1,8 procenta. Důvodem zpomalení bude vývoj v eurozóně a rozpočtové úspory vlády. Banka o tom informovala na dnešní tiskové konferenci. Saxo Bank se přitom v odhadech shoduje i s ostatními analytiky, které ČTK oslovila.

Prodej aut v Rusku loni vzrostl o 30 procent na 1,91 milionu vozů

Moskva 13. ledna (ČTK) - Prodej automobilů v Rusku se v loňském roce zvýšil asi o 30 procent na zhruba 1,91 milionu vozů. Oznámila to dnes Asociace evropských podniků (AEB), podle které se meziroční tempo růstu na konci roku zrychlilo a v prosinci vystoupalo na asi 60 procent. S dalším růstem se počítá i letos, kdy se má prodej vyšplhat na 2,24 milionu vozů. Byl by to nárůst o více než 17 procent.

Novým šéfredaktorem zpravodajské televize Z1 bude Michal Petrov

Praha 13. ledna (ČTK) - Novým šéfredaktorem zpravodajské televize Z1 bude od února Michal Petrov (45), jeden ze zakladatelů zpravodajského kanálu ČT24 a dlouholetý šéfredaktor zpravodajství veřejnoprávní televize. Ve funkci střídá Janu Víškovou, která byla vedením redakce pověřena po zahájení restrukturalizace televize v srpnu 2009. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Z1 Miroslava Slepičková.

Plynárenský RWE Transgas se stal součástí RWE East

Praha 13. ledna (ČTK) - Dominantní plynárenský podnik v tuzemsku RWE Transgas od ledna podléhá společnosti RWE East se sídlem v Praze. Jako divize koncernu RWE pro střední, jihovýchodní Evropu a Turecko řídí RWE East nově také majetkové účasti v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a v Turecku. Firma řídí také aktivity RWE v Chorvatsku a Rumunsku. ČTK o tom dnes informoval mluvčí RWE East Martin Chalupský.

Nezaměstnanost v Řecku vystoupila na rekordních 13,5 procenta

Atény 13. ledna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Řecku loni v říjnu dosáhla 13,5 procenta, což je nový rekord od doby, co Řecko začalo měsíční údaje zveřejňovat. Informoval o tom dnes tamní statistický úřad. V září byla míra nezaměstnanosti na 12,6 procenta a o rok dříve, tedy v říjnu 2009, pouze na 9,8 procenta.

RIM zajistil Indii přístup ke službám BlackBerry pro spotřebitele

Dillí 13. ledna (ČTK) - Výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry, kanadský podnik Research In Motion (RIM), zajistil Indii přístup ke službám pro spotřebitele včetně vzkazů BlackBerry Messenger, aby předešel jejich zákazu. Podnik dnes připomněl, že tak učinil před termínem 31. ledna, který mu Indie dala. RIM zároveň zdůraznil, že bezpečnostní systém pro firemní e-maily neupravoval.

Pražská burza dopoledne mírně ztrácela, nedařilo se NWR a ČEZ

Praha 13. ledna (ČTK) - Akcie na pražské burze dopoledne mírně oslabovaly, hlavní index PX kolem 11:30 odepsal 0,32 procenta na 1240,2 bodu. Burzu dolů táhly především cenné papíry energetické společnosti ČEZ a těžařské firmy NWR, vyplývá z výsledků burzy.

Španělsko bez problémů prodalo dluhopisy, zaplatí ale vyšší úrok

Madrid/Londýn 13. ledna (ČTK) - Španělsko dnes obstálo v klíčové zkoušce a bez problémů umístilo státní dluhopisy v objemu tří miliard eur (více než 73 miliard Kč) se splatností pět let. Poptávka po dluhopisech více než dvakrát převýšila celkový nabízený objem, Madrid ale přesto zaplatí mnohem vyšší úrok než při minulé aukci loni v listopadu. Kurz eura ale zareagoval poměrně silným růstem.

MMR chce lákat do republiky turisty z okolních zemí

Brno 13. ledna (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj chce zatraktivnit Českou republiky pro turisty z okolních zemí. Rezervy vidí především v nedostatku informací o ubytovacích kapacitách. Chce také zavést hvězdičkování hotelů podle jednotných standardů. Rezervy jsou i v kvalitě poskytovaných služeb. Na veletrzích GO a REGIONTOUR to dnes řekl ČTK ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (Věci Veřejné).

Česká rafinérská zvýšila objem zpracované ropy na 7,3 milionu tun

Praha 13. ledna (ČTK) - Společnost Česká rafinérská, která provozuje dvě největší rafinerie v Česku, v loňském roce zvýšila objem zpracované ropy na 7,318 milionu tun. V roce 2009 rafinerie společnosti zpracovaly 6,8 milionu tun ropy. ČTK o tom dnes informoval vedoucí sekce zaměstnaneckých a vnějších vztahů České rafinérské Aleš Soukup.

MF chce kvůli schodku rozpočtu vydat dluhopisy za 132 mld. Kč

Praha 13. ledna (ČTK) - Ministerstvo financí chce letos vydat kvůli krytí schodku státního rozpočtu dluhopisy za 131,6 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu zákona o státním dluhopisovém programu na úhradu části rozpočtovaného schodku státního rozpočtu České republiky na rok 2011, který byl zveřejněn na vládních internetových stránkách. Materiál by měla ve středu projednat vláda. Zákon umožňuje splatnost dluhopisů až 55 let.

Dobeš ostře kritizuje rozhodnutí ČSTV ohledně investorů Sazky

Praha 13. ledna (ČTK) - Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš dnes ostře kritizoval rozhodnutí Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který ve středu pro zadluženou loterijní společnost Sazka nedoporučil přijmout nabídky, jež by změnily její vlastnickou strukturu. Dobeš v tiskové zprávě uvedl, že rozhodnutí ČSTV, který je největším akcionářem Sazky, povede k zakonzervování kritického stavu firmy a "posílení starých struktur".

Zásoby některých plodin jsou v USA nižší, než se čekalo

Washington/Sydney 13. ledna (ČTK) - Zásoby některých hlavních zemědělských plodin jsou ve Spojených státech nižší, než se předpokládalo. Ukázala to aktualizovaná zpráva amerického ministerstva zemědělství, která by podle analytiků mohla u potravin přispět k cenovému šoku. Situaci zhoršují záplavy v Austrálii, která je klíčovým producentem řady plodin. Země kvůli záplavám uzavřela hlavní exportní přístavy.

Koruna dopoledne mírně oslabila vůči euru, k dolaru zpevnila

Praha 13. ledna (ČTK) - Česká měna dopoledne mírně oslabila vůči euru, proti dolaru naopak zpevnila. Kolem 10:15 si koruna k evropské měně proti středě pohoršila o tři haléře na 24,37 Kč/EUR. Vůči dolaru se obchodovala na 18,54 Kč/USD, byla tak o desetník silnější, vyplývá z údajů serveru Patria Online. Ve středu koruna vůči euru posílila na dvouleté maximum.

Banky budou jednat o rekapitalizaci americké pojišťovny AIG

New York 13. ledna (ČTK) - Zástupci bank se dnes sejdou v New Yorku, aby projednali rekapitalizaci americké pojišťovny American International Group (AIG). Předpokládá se, že dohoda bude uzavřena v pátek a že americké ministerstvo financí pak zvýší podíl v AIG na 92,1 procenta. V noci na dnešek to agentuře Reuters řekly tři informované zdroje. Vláda na podzim 2008 uchránila pojišťovnu za finanční krize před bankrotem.

ČNB: Běžný účet se v listopadu vrátil do schodku dvě miliardy Kč

Praha 13. ledna (ČTK) - Běžný účet platební bilance, který je souhrnem veškerých ekonomických transakcí domácí ekonomiky se zahraničím, se v listopadu vrátil do schodku ve výši 1,98 miliardy korun. V říjnu byl v přebytku 617 milionů korun. Výsledek byl ovlivněn pasivem bilance výnosů, běžných převodů a bilance služeb, oznámila dnes Česká národní banka.

Škoda znovu zvažuje montáž vozů i v ruském Nižném Novgorodu

Moskva 13. ledna (zpravodaj ČTK) - Česká automobilka Škoda Auto by mohla v Rusku nejen vyrábět své vozy v Kaluze u Moskvy, ale montovat je také v továrně GAZ v Nižném Novgorodu na Volze. Záměr však znovu zvažuje. Mezitím totiž ruská vláda schválila nová pravidla pro montáž aut v zemi, které podmínky pro takový podnik značně zhoršují. ČTK to dnes řekl vedoucí ruského zastoupení mladoboleslavské automobilky Petr Janeba.

Infosys zvýšil čtvrtletní zisk, ale vyvolal obavy o další růst

Bombaj 13. ledna (ČTK) - Indický Infosys Technologies zvýšil čtvrtletní zisk. Výsledky druhého největšího indického exportéra softwaru ale vyvolaly obavy z toho, že se růst indického technologického odvětví zpomalil. Firma v dnešní zprávě uvedla, že oživování světové ekonomiky ochabuje a devizové kurzy kolísají; její akcie poté klesly.

Jižní Korea nečekaně zvýšila sazby; obává se inflace

Soul 13. ledna (ČTK) - Jižní Korea dnes překvapila finanční trhy a nečekaně zpřísnila měnovou politiku. Základní úrokovou sazbu zvýšila o čtvrt procentního bodu na 2,75 procenta, aby zmírnila růst inflace. Tlak na růst cenové hladiny přitom v ekonomice narůstá rychleji, než banka předpokládala. Hlavní riziko banka vidí v rekordních cenách potravin, ale i v kolísavých cenách komodit.

Japonské akcie vystoupily na osmiměsíční maximum

Tokio 13. ledna (ČTK) - Akcie na burze v Tokiu dnes pokračovaly v růstu a jejich hlavní index vystoupil na nejvyšší hodnotu za posledních osm měsíců. Trhu pomohla obecně příznivá nálada na trzích, o kterou se postarala úspěšná středeční aukce portugalských státních dluhopisů. Ze stejného důvodu se zvyšoval i kurz eura, během obchodování v Asii ale kurz dál nerostl.

Akcie v USA vzrostly díky prodeji portugalských vládních obligací

New York 13. ledna (ČTK) - Akcie amerických firem ve středu vzrostly poté, co po prodeji portugalských vládních obligací opadly obavy ze zadlužení eurozóny. Zájem o akcie byl na širším trhu, nahoru šly hlavně akcie bank a komoditních společností.

E15: Česká televize zruší miliardový tendr na výběr poplatků

Praha 13. ledna (ČTK) - Rada České televize (ČT) na středečním zasedání vyzvala vedení veřejnoprávní stanice, aby zrušilo tendr na výběr televizních poplatků v hodnotě miliardy korun. Dnes o tom informoval deník E15. Ředitel ČT Jiří Janeček potvrdil, že výběrové řízení bude zrušeno.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo