finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Akcie v USA po výsledkových zprávách klesly, dolar oslabil

New York 24. dubna (ČTK) - Americké akcie ve středu zastavily růst, který trval šest seancí za sebou, a oslabily. Posílení firem Boeing a Gilead překonal propad akcií AT&T a biotechnologického a telekomunikačního sektoru. Trhy převážně reagovaly na nejnovější hospodářské výsledky.

Růst zisků Applu v tomto čtvrtletí klesl na 4,6 procenta

Washington 23. dubna (ČTK) - Americká technologická společnost Apple dnes oznámila, že jí ve druhém čtvrtletí fiskálního roku poklesl růst zisků na 4,6 porcenta. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž zisky dosáhly 45,6 miliardy dolarů.

Facebook má další úspěšný kvartál, čistý zisk ztrojnásobil

San Francisco (USA) 23. dubna (ČTK) - O víc než 70 procent vyrostly oproti prvnímu čtvrtletí roku 2013 tržby sociální sítě Facebook. Společnost to dnes oznámila v San Francisku. Podíl na dobrých výsledcích má zejména mobilní reklama, která tvořila 59 procent reklamních tržeb. Loni to bylo jen 29 procent.

Cena ropy Brent klesla po zprávě o rekordním růstu zásob v USA

Londýn 23. dubna (ČTK) - Cena severomořské ropy Brent dnes klesla poté, co pravidelná týdenní zpráva ukázala, že zásoby této strategické suroviny ve Spojených státech stouply rekordně vysoko. Pokles ale zbrzdila pokračují krize na Ukrajině, která mezi investory v posledních měsících vyvolává obavy z narušení ruských dodávek ropy.

Rakouská EVN chce jednat s Bulharskem o řešení údajného dluhu

Sofia 23. dubna (ČTK) - Rakouská energetická společnost EVN navrhla bulharské energetice NEK řešení otázky svého údajného dluhu vůči ní. NEK tvrdí, že jí EVN a české společnosti ČEZ a Energo-Pro, které v Bulharsku distribuují elektrickou energii, dluží celkem zhruba 350 milionů leva (4,9 miliardy Kč), a bulharský energetický regulátor jim za jeho nesplacení hrozí odebráním licencí. NEK už dříve uvedla, že je s ČEZ ochotna o dluhu jednat.

Americké akcie po šesti dnech růstu oslabují

New York 23. dubna (ČTK) - Akcie na amerických trzích začaly dnes po šesti dnech vzestupu oslabením. Silný růst akcií výrobce letadel Boeing po příznivé výsledkové zprávě nepovzbudil investory k širším nákupům.

Dolar oslabuje k euru, reaguje na pokles akciových trhů v USA

Londýn 23. dubna (ČTK) - Americký dolar dnes na devizových trzích oslabuje k euru i k japonskému jenu. Americká měna tak reaguje na dnešní pokles akciových trhů ve Spojených státech a na pokles výnosů amerických státních dluhopisů. Naopak jen málo jej podle agentury Reuters ovlivnila zpráva, podle které aktivita v amerických továrnách zpomalila méně, než se čekalo.

Pražská dnes burza oslabila, především kvůli akciím ČEZ

Praha 23. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes otočila směr a klesla. Závěrečný index PX ztratil 0,43 procenta na 1007,80 bodu. Nejvíce oslabily akcie energetické společnosti ČEZ, které reagovaly na návrh firmy na výplatu dividendy z loňského zisku ve výši 40 korun na akcii. S největším ziskem dnes uzavíraly akcie Komerční banky a těžařské firmy NWR a před zveřejněním výsledků také akcie Unipetrolu. Vyplývá to z výsledků burzy.

EK zkoumá plán převzetí španělských provozů Holcimu Cemexem

Brusel 23. dubna (ČTK) - Evropská komise začala z hlediska hospodářské soutěže zkoumat plán mexické společnosti Cemex na převzetí španělských provozů švýcarské cementářské skupiny Holcim. Jde o jeden z převodů z rozsáhlé transakce, v jejímž rámci si oba výrobci stavebních materiálů vymění aktivity v Evropě a Holcim předá své české provozy Cemexu.

ČS vyplatí dividendu 60 Kč na akcii, větší než v minulosti

Praha 23. dubna (ČTK) - Česká spořitelna vyplatí z loňského nekonsolidovaného čistého zisku 16,22 miliardy korun hrubou dividendu 60 korun na akcii. Za rok 2012 činila dividenda 50 Kč. Celkově spořitelna na dividendách z loňského zisku vyplatí 9,12 miliardy korun. V předchozím roce to bylo 7,6 miliardy Kč. Téměř 99 procent akcií ČS vlastní Erste Bank. Rozdělení zisku dnes na řádné valné hromadě schválili akcionáři spořitelny, informovala banka v tiskové zprávě.

Eurokomisař a ministři Slovenska a Ukrajiny budou jednat o plynu

Brusel 23. dubna (zpravodaj ČTK) - Eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger se ve čtvrtek sejde v Bratislavě ke trojstranným jednáním s ukrajinským ministrem energetiky Jurijem Prodanem a slovenským ministrem hospodářství Tomášem Malatinským. Podle mluvčího Evropské komise se strany dohodly na tomto formátu jednání, aby mohly probrat přípravu memoranda o porozumění týkajícího se zpětných dodávek zemního plynu ze Slovenska na Ukrajinu.

Cizinci zřejmě budou místo zelené karty dostávat zaměstnaneckou

Praha 23. dubna (ČTK) - Cizinci, kteří do Česka přijedou legálně za prací, budou místo takzvané zelené karty dostávat novou zaměstnaneckou. Nebudou tak muset zvlášť žádat o povolení k pobytu. Předpokládá to vládní novela cizineckého zákona, kterou dnes schválil Senát beze změn. Přijetí novely vyžaduje EU. Nyní ji k podpisu dostane prezident.

Růst dovozu polských potravin do ČR loni zpomalil,hlavně u masa

Praha 23. dubna (ČTK) - Růst dovozů potravin z Polska do Česka loni mírně zpomalil, což bylo patrné zejména u masných výrobků. Svoji pozici největšího vývozce potravin do Česka naopak upevnilo Německo. Dovozy ze Slovenska meziročně klesly. Vyplývá to z analýzy, kterou pro ČTK vypracoval Český statistický úřad. Zejména import polských masných výrobků podle analytičky ČSÚ Drahomíry Dubské nejspíše ovlivnily nedávné mediální kauzy.

Prodej nových rodinných domů v USA v březnu prohloubil pokles

Washington 23. dubna (ČTK) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v březnu prohloubil pokles a jeho tempo sestoupilo na minimum za osm měsíců. V meziročním srovnání byl propad prodeje nejprudší za tři roky. Dnešní nečekaně nepříznivé údaje ministerstva obchodu USA jsou další ranou pro americký trh bydlení, který výrazně ovlivňuje celou ekonomiku.

Pojišťovny zhodnotily životní pojistky opět o téměř čtyři pct.

Praha 23. dubna (ČTK) - Pojišťovny v roce 2013 zhodnotily vklady klientů v klasickém životním pojištění v průměru o téměř čtyři procenta. Bylo to podobné zhodnocení jako o rok dříve. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými životními pojišťovnami. Některé z nich o výnosech zatím nerozhodly.

ČD se opět začaly zabývat prodejem pozemků u Masarykova nádraží

Praha 23. dubna (ČTK) - České dráhy opět otevřely otázku prodeje pozemků v blízkosti pražského Masarykova nádraží skupině Penta. Přes deset let trvajícím záměrem se v úterý zabývala dozorčí rada společnosti, která zadala vedení ČD zpracovat varianty, jak s nepotřebnými pozemky naložit. ČTK to dnes řekl předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) a člen dozorčí rady ČD Jaroslav Pejša. Vybrané varianty bude následně posuzovat řídící výbor.

Odborová konfederace zvolí nového předsedu - Pícla, nebo Středulu

Praha 23. dubna (ČTK) - Odboráři v pátek na svém sjezdu rozhodnou o tom, kdo povede Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) v příštích čtyřech letech. V čele největší centrály stane buď její místopředseda Václav Pícl, nebo šéf nejsilnějšího svazu KOVO Josef Středula. Volba nejmocnějšího odborářského bosse v Česku tak zřejmě určí i budoucí styl odborářské politiky. Zatímco čtyřiapadesátiletý Pícl vyznává spíš nenápadnou diplomacii, šestačtyřicetiletý Středula se radikálnějším krokům nebrání.

Moody´s: Úvěrové postavení zemí střední Evropy se stabilizuje

Londýn 23. dubna (ČTK) - Postavení pěti klíčových zemí střední Evropy z hlediska úvěrové důvěryhodnosti se díky oživení jejich ekonomik stabilizuje i přes celkově vyšší veřejné dluhy. Ekonomiky Polska a Maďarska podporuje rostoucí domácí poptávka, zatímco ve prospěch Česka, Slovenska a Slovinska hraje exportní dynamika. Napsala to v dnešní zprávě o regionu ratingová agentura Moody´s.

Čtvrtletní zisk Boeingu kvůli penzím klesl, letadel dodal víc

Chicago 23. dubna (ČTK) - Zisk amerického výrobce letadel Boeing v letošním prvním čtvrtletí klesl o 13 procent na 965 milionů dolarů (19,1 miliardy Kč). Způsobil to odpis spojený se změnami v penzijních plánech. Příjmy společnosti se ale zvýšily více, než se čekalo, a také dodávky civilních letadel byly vyšší než před rokem. Vyplývá to z dnešního sdělení firmy.

Plzeňské hutě Pilsen Steel chtějí do tří let ztrojnásobit tržby

Plzeň 23. dubna (ČTK) - Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které mají od konce března schválený a účinný reorganizační plán, se chtějí do dvou tří let dostat zpět na rekordní tržby kolem šesti miliard korun z roku 2008 . Podnik, který loni v říjnu odvrátil konkurz a je od června 2012 v insolvenčním řízení, loni utržil téměř dvě miliardy korun, o třetinu více než k kritickém roce 2012. Firma s 856 lidmi schválila nový byznys plán do roku 2024. ČTK to dnes řekli majitel a prezident podniku Igor Šamis a jeho jednatel Igor Vazhenin.

Tonaku loni klesly tržby, ale zisk vzrostl téměř na dvojnásobek

Nový Jičín 23. dubna (ČTK) - Společnosti Tonak loni klesly tržby z 507,7 milionu korun o 13,7 procenta na 438,2 milionu korun. Zisk ale novojičínskému výrobci pokrývek hlavy stoupl téměř na dvojnásobek, loni činil 10,1 milionu, zatímco v roce 2012 to bylo 5,1 milionu korun. ČTK to řekl generální ředitel a předseda představenstva Tonaku Dalibor Andree.

Nabízené byty v Praze zdražily, nově postavené jsou levnější

Praha 23. dubna (ČTK) - Průměrná cena nabízených bytů v Praze v prvním čtvrtletí stoupla o 0,2 procenta na 61.430 korun za metr čtvereční. Naopak nově postavené byty jsou levnější, meziročně o 5,5 procenta. Metr čtvereční developeři prodávají průměrně za 54.400 korun. Vyplývá to z analýzy, kterou na dnešní společné akci se Stavebním fórem představil předseda představenstva a generální ředitel developerské společnosti Trigema Marcel Soural.

Farmaceutická firma MCD otevře letos v Praze globální IT centrum

Praha 23. dubna (ČTK) - Americký výrobce léků MSD otevře letos v Praze globální výpočetní centrum. Centrum zaměstná 200 lidí a investice během prvních tří let fungování přesáhne jednu miliardu korun. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Portugalsko provedlo první veřejnou aukci dluhopisů za tři roky

Lisabon 23. dubna (ČTK) - Portugalsko dnes uskutečnilo první veřejnou aukci státních dluhopisů od dubna 2011. Vláda na aukci prodala desetileté dluhopisy za 750 milionů eur (přes 20 miliard Kč). Země se tak úspěšně vrací na kapitálové trhy a je na cestě k hladkému opuštění mezinárodního záchranného programu.

EK: Primární rozpočet Řecka loni skončil v přebytku 0,8 pct. HDP

Brusel 23. dubna (ČTK) - Řecku se podařilo loni dosáhnout milníku, který mu může pomoci k úlevě při splácení dluhu. Evropská komise dnes uvedla, že Řecko loni vykázalo přebytek primárního rozpočtu, který nezahrnuje náklady na obsluhu dluhu, 0,8 procenta hrubého domácího produktu. Právě rozpočtový přebytek byl podmínkou od vlád zemí eurozóny pro odsouhlasení některé z forem odpuštění části řeckého dluhu.

Hospodaření likérky R.Jelínek skončilo loni se ziskem 13 mil.Kč

Vizovice (Zlínsko) 23. dubna (ČTK) - Hospodaření vizovické likérky Rudolf Jelínek skončilo loni se ziskem 13,2 milionu korun před zdaněním. V roce 2012 ji přitom metanolová aféra srazila do ztráty téměř 19 milionů korun. Celkové výnosy se loni v meziročním srovnání zvýšily o více než 30 procent a dosáhly necelých 426,7 milionu korun, řekl dnes ČTK mediální zástupce firmy Josef Brabec.

Pražská burza mírně klesá, dolů ji táhne tříprocentní ztráta ČEZ

Praha 23. dubna (ČTK) - Pražská burza ráno otočila směr a začala klesat. Před polednem index PX oslaboval o 0,56 procenta na 1006,57 bodu. Téměř tříprocentní pokles zaznamenávají akcie ČEZ, naopak vzhůru míří před zveřejněním výsledků akcie Unipetrolu. Developer Orco Property po úterním prudkém růstu stagnuje. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

O dodávkách plynu pro Kyjev se má prý jednat v Bratislavě

Kyjev 23. dubna (ČTK) - Zástupci Ruska, Ukrajiny, Slovenska a Evropské komise by se mohli sejít ve čtvrtek v Bratislavě ke čtyřstranným jednáním o krizi v dodávkách zemního plynu Ukrajině. Oznámil to dnes ukrajinský ministry energetiky Jurij Prodan.

Deficit veřejných financí v EU loni klesl, vládní dluh vzrostl

Brusel 23. dubna (zpravodaj ČTK) - Deficity veřejných financí v eurozóně a celé Evropské unii byly v loňském roce na úrovni tří a 3,3 procenta. Proti roku 2012 se tedy snížily, tehdy byly 3,7 procenta a 3,9 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Naopak vládní dluh vzrostl, v zemích platícím eurem byl jeho poměr k hrubému domácímu produktu (HDP) 92,6 procenta, v celé EU 87,1 procenta. O rok dříve to bylo 90,7 procenta a 85,2 procenta.

Markit: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v dubnu zrychlil

Londýn 23. dubna (ČTK) - Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu rostla nejrychlejším tempem za téměř tři roky. Podniky jsou však nadále nuceny snižovat ceny, aby získaly nové zakázky. Vyplývá to z průzkumu společnosti Markit mezi nákupními manažery.

Průzkum MF: Ekonomika letos stoupne o 1,8 pct, za rok o 2,4 pct.

Praha 23. dubna (ČTK) - Česká ekonomika letos stoupne v průměru o 1,8 procenta, vyplývá z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 17 tuzemských odborných institucí. V roce 2015 by měl hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 2,4 procenta. Následně by měl růst zrychlit na 2,6 procenta v roce 2016 a pak mírně klesnout na 2,5 procenta v roce 2017.

Automobilka TPCA dnes ukončí výrobu vozů původní generace

Kolín 23. dubna (ČTK) - Automobilka TPCA dnes ukončí výrobu původní generace vozů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, kterou v Kolíně vyrábí od roku 2005. Firma bude od čtvrtka asi dva týdny přestavovat výrobní linky pro novou generaci vozů, které se začnou v Kolíně vyrábět v polovině května. ČTK to řekl mluvčí automobilky Radek Kňava.

RWE loni dosáhla zisku 10,5 miliardy Kč, předloni byla ve ztrátě

Praha 23. dubna (ČTK) - Skupina RWE dosáhla loni zisku po zdanění 10,5 miliardy korun, předloni vykázala ztrátu 1,3 miliardy korun. Tržby činily 53,6 miliardy korun. RWE to dnes oznámila v tiskové zprávě. Výsledky vzhledem k prodeji společnosti Net4Gas a vyčlenění velkoobchodu s energiemi mimo skupinu RWE v Česku nejsou srovnatelné s předchozím obdobím, dodala firma.

Toyota zvýšila čtvrtletní prodej, zůstala jedničkou na trhu

Tokio 23. dubna (ČTK) - Japonská automobilka Toyota Motor v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšila prodej o více než šest procent na 2,58 milionu vozů. Udržela si tak vedoucí pozici na světovém automobilovém trhu. Vyplývá to podle agentury AP z údajů, které dnes firma zveřejnila.

Akcie v USA díky hospodářským výsledkům rostly, dolar mírně klesl

New York 23. dubna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech v úterý posílily. Náladu na trhu podpořily příznivé výsledky hospodaření některých firem. Dařilo se hlavně technologickým společnostem a firmám ze zdravotnického sektoru.

HN: MOL získá od Eni její českou síť 124 čerpacích stanic Agip

Praha 23. dubna (ČTK) - Maďarský ropný holding MOL získá od italské firmy Eni její českou síť 124 čerpacích stanic Agip, uvedly dnešní Hospodářské noviny (HN). Informaci o podpisu smlouvy mezi oběma společnostmi potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů, obchod je téměř hotov, píše deník. Mluvčí MOL Tamás Berzi to nekomentoval.

Od soboty nepojedou tramvaje přes pražské Václavské náměstí

Praha 22. dubna (ČTK) - Od soboty začne oprava tramvajové trati v centru Prahy. Tramvaje po dva měsíce neprojedou od Lazarské po Jindřišskou ulici, problémy budou mít i automobily. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl. Lidé tak budou muset využít metro nebo úsek projít pěšky. Opravy budou rozděleny do několika etap, ukončení oprav je naplánováno na 28. června.

Vedení ČEZ nechce na dividendách vyplatit akcionářům celý zisk

Praha 22. dubna (ČTK) - Představenstvo energetické společnosti ČEZ nechce akcionářům vyplatit celý loňský zisk, jak v březnu požadoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vedení firmy na dnešním zasedání navrhlo za rok 2013 dividendu ve výši 40 korun za akcii, takže částka navrhovaná k výplatě představuje 61 procent z konsolidovaného zisku po zdanění, informoval ČTK mluvčí firmy Ladislav Kříž. Pokud by návrh představenstva schválila červnová valná hromada, stát by jako majoritní vlastník získal přes 15 miliard korun.

Ceny ropy kvůli očekávanému zvýšení zásob v USA míří dolů

Londýn 22. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy po pondělním mírném růstu dnes zamířily prudce dolů. Investoři očekávají zvýšení produkce a zásob této strategické suroviny ve Spojených státech, které jsou jejím největším spotřebitelem. Zároveň podle Reuters vnímali menší riziko plynoucí z ukrajinské krize.

Akcie v USA dopoledne díky firemním výsledkům rostly

New York 22. dubna (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dopoledne rostly. Náladu na trhu podpořily příznivé výsledky hospodaření některých firem. Dařilo se hlavně technologickým společnostem.

Dolar kvůli změnám pozic investorů mírně oslabuje

Londýn 22. dubna (ČTK) - Dolar dnes kvůli změnám pozic investorů po jeho dvoutýdenní růstu mírně oslabuje. Americkou měnu téměř neovlivnila nejnovější statistika, podle které prodej starších domů v USA mírně klesl, avšak překonal očekávání.

Pražská burza posílila popáté v řadě, Orco vyskočilo o 13 procent

Praha 22. dubna (ČTK) - Pražská burza po Velikonocích posílila v souladu s hlavními evropskými trhy, na rozdíl od nich ale jen mírně. Závěrečný index PX stoupl o 0,58 procenta na 1012,20 bodu. Výrazně posílily akcie developera Orco, který se dohodl s polskou bankou Pekao na převzetí úvěrů spojených s nedokončeným varšavským projektem Zlota 44. Dařilo se mj. akciím Erste Group Bank, akciím elektrárenské firmy ČEZ a po dohodě o pomoci státu při útlumu těžby v Dole Paskov i akciím společnosti NWR. Největší ztrátu měly cenné papíry Komerční banky, vyplývá z výsledků burzy.

Těžba hnědého uhlí v ČR loni klesla o 7,2 procenta

Praha 22. dubna (ČTK) - Těžba hnědého uhlí v tuzemsku v loňském roce klesla o 7,2 procenta na 40,6 milionu tun. Produkce černého uhlí se snížila o 12,2 procenta na zhruba deset milionů tun. Vyplývá to z předběžných údajů hornické ročenky.

Důvěra spotřebitelů v EU se v dubnu zvýšila víc, než se čekalo

Brusel 22. dubna (ČTK) - Spotřebitelská důvěra v zemích eurozóny se v dubnu zlepšila více, než se čekalo. Ukazatel spotřebitelské nálady se zvýšil i v celé Evropské unii. Vyplývá to z prvních odhadů, které dnes zveřejnila Evropská komise.

Developer AFI chce v bývalých slévárnách ČKD postavit novou čtvrť

Praha 22. dubna (ČTK) - Developer AFI Europe Czech Republic chce v pražských Vysočanech v bývalém areálu ČKD Slévárny a Moury v těsné blízkosti Kolbenovy ulice vybudovat novou čtvrť s byty, kancelářemi, obchody a parkem. Společnost o tom dnes informovala s tím, že projekt už v únoru získal územní rozhodnutí. Náklady na projekt izraelský developer nezveřejnil.

Linet zvýší obrat o 20 procent na 2,4 miliardy korun

Želevčice (Slánsko) 22. dubna (ČTK) - Výrobce zdravotnických lůžek Linet, který je součástí mezinárodního holdingu Linet Group SE, očekává ve fiskálním roce 2013/2014 nárůst obratu až o 20 procent na 2,4 miliardy korun. Největší zvýšení obratu zaznamenal holding v USA, chystá se také rozrůstat na indickém a čínském trhu. ČTK to dnes řekl generální ředitel Linet Group SE Zbyněk Frolík. Výsledky hospodaření v ČR zveřejní Linet v červnu, za celou skupinu v září.

Zisk McDonald's v prvním čtvrtletí klesl o 5,5 procenta

New York 22. dubna (ČTK) - Americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's Corp. klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 5,5 procenta na 1,2 miliardy dolarů (23,9 miliardy Kč). Ke slabším výsledkům přispěl vyšší propad tržeb v restauracích v USA otevřených nejméně rok. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Praha zadala tendr na vybudování velínů pro Blanku za 114 milionů

Praha 22. dubna (ČTK) - Praha po několika týdnech váhání zadala zakázku na vybudování a technologické vybavení dočasných řídicích středisek pro provoz tunelu Blanka. Zakázku za 114 milionů korun získala ČKD Praha DIZ. Podle informací ČTK o tom dnes rozhodla rada města. Bez velínů by se provoz v problematickém tunelu, který město vyjde na zhruba 36 miliard korun, nemohl rozjet. Zatím není jasné, jak dlouho práce potrvají. Náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09) věří, že hotovo bude do září. Někteří kritici ale termín zpochybňují.

Eurovii CS loni klesl zisk o čtvrtinu na 485 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Stavební společnosti Eurovia CS loni klesl zisk po zdanění o čtvrtinu na 485 milionů korun. O 12 procent na 13,2 miliardy korun klesly také tržby, informovala dnes mluvčí společnosti Iveta Štočková. Výsledky odráží situaci ve stavebnictví posledních několika let, dodal generální ředitel a předseda představenstva společnosti Martin Borovka.

Gazprom loni zvýšil své rezervy plynu a schopnost vyvážet

Moskva 22. dubna (ČTK) - Ruský plynárenský gigant Gazprom zvýšil v loňském roce své prokázané rezervy plynu o téměř třetinu. Díky novým polím a těžebním projektům bude moci uspokojovat rostoucí poptávku Evropy a zároveň rozšiřovat své trhy v Asii. Společnost to sdělila po dnešním zasedání svého vedení.

Nezaměstnanost na Slovensku klesla na jeden a půlroční minimum

Bratislava 22. dubna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku letos v březnu klesla na jeden a půlroční minimum. Bez práce bylo 13,28 procenta obyvatel, v předchozím měsíci nezaměstnanost v zemi dosáhla 13,49 procenta. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnilo slovenské ústředí práce.

Singer: Průměrná inflace letos bude druhá nejnižší za deset let

Praha 22. dubna (ČTK) - Průměrná inflace v letošním roce bude druhou nejnižší za posledních deset let, a to i přes oslabení koruny v rámci devizových intervencí. Na konferenci k prorůstové politice české vlády to dnes řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. ČNB čeká letos průměrnou míru inflace 1,2 procenta. Za posledních deset let byla inflace nejnižší v roce 2009, a to jedno procento.

Equa bank letos snížila ztrátu o 30 procent na 94 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Equa bank, která patří k tuzemským menším finančním ústavům, snížila v prvním čtvrtletí ztrátu v meziročně o 30 procent na 94 milionů korun. Počet klientů banky se zdvojnásobil na 87.000. Uvedla to dnes Equa bank v tiskové zprávě. Ostatní banky zatím čtvrtletní výsledky nezveřejnily.

MF chce snížit deficit veřejných financí do 2017 na 1,7 pct.

Praha 22. dubna (ČTK) - Deficit veřejných financí by měl do roku 2017 klesnout na 1,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Letos počítá ministerstvo financí s deficitem 1,8 procenta, příští rok 2,3 procenta a v roce 2016 se schodkem dvě procenta. S odvoláním na aktualizovanou verzi Konvergenčního programu to na dnešní konferenci k prorůstové politice vlády uvedl náměstek ministra financí Jan Gregor. EU vyžaduje mimo jiné pro přijetí eura deficit veřejných financí pod třemi procenty HDP.

Polský premiér vyzval EU k vytvoření energetické unie

Londýn 22. dubna (ČTK) - Polský premiér Donald Tusk vyzval Evropskou unii k vytvoření energetické unie, která by ukončila dominanci Ruska v zásobování Evropy plynem a zajistila svým členům energetickou bezpečnost. Tusk v článku zveřejněném dnes v listě Financial Times připomněl, že EU začala právě jako spolupráce v energetice a na poli uhlí.

Pražská burza dnes stagnuje, výrazně rostou akcie developera Orco

Praha 22. dubna (ČTK) - Pražská burza po Velikonočním pondělí stagnuje, index PX dnes v 10:45 stoupl o 0,03 procenta na 1006,65 bodu. Výrazně posílily akcie developera Orco, který se dohodl s polskou bankou Pekao na převzetí úvěrů spojených s nedokončeným varšavským projektem Zlota 44. Vedle toho se daří Erste Bank a ČEZ. Z internetových stránek burzy vyplývá, že ztrácí cenné papíry Komerční banky, pertochemického holdingu Unipetrol, tabákové společnosti Philip Morris či mediální CME.

Objem bankovních úvěrů stoupl v únoru o 4,7 pct na 2,5 bilionu Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Objem bankovních úvěrů stoupl ke konci února meziročně o 4,7 procenta na 2,51 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká bankovní asociace. Objem úvěrů podnikům stoupl o 1,6 procenta, úvěry poskytnuté obyvatelstvu vzrostly o 4,8 procenta.

Stavebnictví v krizi ztratilo 443 mld.Kč a 50.000 pracovních míst

Praha 22. dubna (ČTK) - České stavebnictví přišlo během krize o 443 miliard korun, práci v oboru od roku 2008 ztratilo na 50.000 lidí. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Miloslav Mašek. O čtvrtinu také klesl počet velkých stavebních firem. Obrat stavaři nečekají ani letos. Mohl by podle nich nastat až v roce 2016.

Centrum po čtyřech letech opustí šéf Andreas Demuth

Praha 22. dubna (ČTK) - Na konci dubna odejde z funkce generálního ředitele internetové firmy Centrum Holdings Andreas Demuth. V čele společnosti, která provozuje mimo jiné portál Centrum.cz a zpravodajský web Aktuálně.cz, stál 4,5 roku. Jeho nástupce firma, kterou loni získalo vydavatelství Economia, neoznámila. Integrace Centrum Holdings do Economie by měla skončit letos v létě.

Zakladatel VKontakte Durov již ve vedení ruské sociální sítě není

Moskva 22. dubna (ČTK) - Zakladatel ruské sociální sítě VKontakte (VK) Pavel Durov již tento populární komunitní web nevede. Dnes o tom informovala ruská média. Durov v prohlášení uvedl, že byl vyhozen. Svůj odchod Durov oznámil 1. dubna, tedy na apríla, později ale prohlásil, že si ho rozmyslel. VK tvrdí, že odstoupil již dříve a že nikdy svou rezignaci nestáhnul.

Bidvest Czech Republic chce ovládnout velkoobchod TEKOO

Brno 22. dubna (ČTK) - Společnost Bidvest Czech Republic (bývalé Nowaco) z Kralup nad Vltavou na Mělnicku, která se zabývá zejména prodejem mražených a chlazených potravin, chce ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO spol. s r.o. z Uherského Brodu. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvádí to na svém webu.

Air Bank loni klesla ztráta o 76 procent na 80 milionů Kč

Praha 22. března (ČTK) - Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, snížila loni ztrátu na 80 milionů korun. V roce 2012 měla ztrátu 340 milionů Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK. Do zisku se chce dostat v tomto roce, tedy o rok dříve, než původně plánovala.

Automobilka TPCA chce do konce léta přijmout 700 zaměstnanců

Kolín 22. dubna (ČTK) - Kolínská automobilka TPCA chce do konce léta přijmout dalších 700 lidí. Firma v březnu vyrobila 18.000 vozů, meziročně je to o 6,5 procenta více, řekl dnes ČTK mluvčí automobilky Radek Kňava. TPCA začne od května vyrábět nové modely, které nedávno představila na autosalonu v Ženevě.

Zisk výrobce elektroniky Philips v 1. čtvrtletí výrazně klesl

Amsterodam 22. dubna (ČTK) - Ziskové ukazatele nizozemského výrobce elektroniky Philips za první čtvrtletí výrazně klesly a snížily se i jeho tržby. Společnost dnes uvedla, že její výkon oslabily náklady na restrukturalizaci, nepříznivé vlivy kurzových změn a slabší poptávka v některých klíčových zemích.

Novartis prodá část aktivit britské GSk a americké Eli Lilly

Curych 22. dubna (ČTK) - Švýcarská farmaceutická společnost Novartis si v rámci mnohamiliardové reorganizace vymění s britskou skupinou GlaxoSmithKline (GSK) některé významné operace. Americké Eli Lilly zároveň Novartis prodá svou veterinární divizi za 5,4 miliardy dolarů (107,5 miliardy Kč), sdělila dnes švýcarská firma. Změny se dotknou asi 15.000 zaměstnanců Novartis a GSK.

Americké akcie před další sérií firemních výsledků mírně stouply

New York 21. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy vstoupily do nového týdne s mírnými zisky a index Dow Jones v závěru připsal skoro 0,3 procenta. Mezi investory panuje optimismus před další sérií podnikových výsledků, které se čekají tento týden.

Ceny ropy po ekonomické zprávě z USA mírně rostou

Londýn 21. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes mírně rostou. Americkou lehkou ropu podpořila příznivá ekonomická data. Obchodníci zároveň podle agentury Reuters nezpozorovali žádné zprávy, které by posílily jejich obavy kvůli napětí na Ukrajině, a ceny tak dnes nepřekročily významnější hranice.

Americké akciové trhy v polovině dne mírně rostly

New York 21. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy v polovině dnešního obchodování mírně rostly. Investoři po výrazném nárůstu akciových indexů z minulého týdne podle agentury Reuters neviděli příliš důvodů k jejich dalšímu zvýšení a připravují se na další sérii firemních výsledků.

Turecko a Rusko se dohodly zvýšit kapacitu plynovodu Blue Stream

Ankara 21. dubna (ČTK) - Turecko a Rusko se dohodly na zvýšení kapacity plynovodu Blue Stream, který přivádí ruský plyn přes Černé moře do Turecka, ze současných 16 na 19 miliard metrů krychlových ročně. Oznámil to dnes turecký ministr energetiky Tanez Yildiz. Turecko, které je závislé na ruském plynu, by zároveň ještě dnes mělo zahájit jednání s ruským monopolním vývozcem plynu Gazprom o možné změně ceny plynu či jeho dodávkách, napsala agentura Reuters.

EU měla pozitivní vliv na český export, stoupl dvojnásobně

Praha 21. dubna (ČTK) - Vstup České republiky do Evropské unie před deseti lety měl významný vliv na export zboží a služeb. V samotném roce 2004 stoupl vývoz ČR o téměř 26 procent, zatímco o rok dříve export zaznamenal růst jen o devět procent. Za posledních deset let pak vývoz celkově stoupl více než dvojnásobně. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Vstup do EU vedl rovněž k stále větší otevřenosti ekonomiky, kdy před vstupem činil export 59 procent hrubého domácího produktu (HDP), zatímco loni to bylo již téměř 79 procent HDP.

Letos zatím vydělávají dluhopisové fondy, akciové fondy ztrácejí

Praha 21. dubna (ČTK) - Mezi podílovými fondy letos vydělávají hlavně ty dluhopisové, které si v průměru připsaly výnos přes dvě procenta. Smíšené fondy jsou v plusu necelé procento, fondy peněžního trhu okolo nuly. Ve ztrátě jsou zejména akciové fondy, které v průměru ztrácejí jedno procento. ČTK to zjistila z databáze serveru Penízenavíc.cz k 15. dubnu 2014.

Šéf Palmknihy.cz: V ČR se letos prodá milion elektronických knih

Praha 21. dubna (ČTK) - Letos by se v Česku mohl prodat milion elektronických knih, dvakrát víc než loni. Obrat trhu dosáhne zhruba 120 milionů korun. V rozhovoru pro ČTK to uvedl ředitel největšího obchodu s elektronickými knihami v ČR Palmknihy.cz Jiří Vlček.

ČT: Největší škrty finance navrhují v dopravě a zemědělství

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje v přípravě rozpočtu na příští rok výrazné škrty v několika resortech. Nejvíce by mělo ušetřit ministerstvo dopravy, a to 8,5 miliardy korun. Ministerstvo zemědělství by mělo snížit výdaje o 6,2 miliardy korun a ministerstvo vnitra o 2,9 miliardy korun. Naopak 14 miliard má navíc dostat ministerstvo práce a sociálních věcí, a to především na růst důchodů a některých sociálních dávek. Uvedla to dnes Česká televize.

Zastavil se provoz trasy A metra, znovu pojede po Velikonocích

Praha 18. dubna (ČTK) - V Praze se zastavil provoz celé trasy metra A kvůli plánovaným opravám výhybek a výměně pražců. Výluka začala dnes v 18:00, provoz bude obnoven po Velikonocích v úterý 22. dubna ráno. ČTK to řekl mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje a autobusy. Podobně rozsáhlá výluka metra byla naposledy v září 2012.

Ve střední Evropě se loni pronajalo 1,4 mil. m2 kanceláří

Praha 18. dubna (ČTK) - Ve střední Evropě se loni pronajalo rekordních 1,4 milionu metrů čtverečních kanceláří, což je meziročně zhruba o osm procent více. Praha se na pronájmech podílela 21 procenty, se 45 procenty kralovala Varšava. Vyplývá to z nejnovější zprávy o stavu středoevropského kancelářského trhu realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield (C&W). Celkem je ve čtyřech hlavních městech regionu, kde se nachází drtivá většina sledovaných kanceláří, téměř 12 milionů metrů čtverečních kancelářských ploch.

PPF bance klesl loni čistý zisk o 373 milionů na 572 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - PPF bance klesl v roce 2013 auditovaný čistý zisk meziročně o 373 milionů na 572 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o 28 miliard na 104,8 miliardy korun. PPF o tom dnes informovala ČTK. Tuzemským bankám a spořitelnám v roce 2013 meziročně klesl souhrnný čistý zisk o 2,9 miliardy na 61,4 miliardy korun.

PSK je v insolvečním řízení, podle firmy je návrh šikanózní

Praha 18. dubna (ČTK) - Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení se zlínskou stavební společností PSK - Průmyslové stavby a konstrukce kvůli údajnému dluhu dodavateli. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku. Firma považuje insolvenční návrh za šikanózní.

Ředitelství silnic kontroluje kvůli chybám všechny velké zakázky

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) objevilo chyby v připravovaných tendrech. Kvůli nim nyní kontroluje všechny zakázky nad 300 milionů korun, které státní organizace plánuje v nejbližší době vypsat, oznámilo dnes v tiskové zprávě ŘSD. Podle ředitelství silnic jde o preventivní opatření, které má pomoci vyvarovat se zastavení již vyhlášených výběrových řízení. Kontroly by měly trvat řádově týdny.

Čína má zamořenou pětinu zemědělské půdy, říká kdysi tajná studie

Peking 18. dubna (ČTK) - Skoro pětina zemědělské půdy v Číně je zamořená jedovatými kovy. Ukázala to zpráva tamní vlády. Nejvíce půdu kontaminovaly těžké kovy kadmium, nikl a arzén, stojí také v několikaleté studií. Čínské komunistické úřady ji původně považovaly za natolik citlivou, že ji označily za státní tajemství, napsala dnes agentura AP. Zpráva je podle ní první svého druhu v Číně.

Projekt plynovodu South Stream dál pokračuje, řekl ruský ministr

Moskva 18. dubna (ČTK) - Práce na projektu plynovodu South Stream z Ruska do jižní Evropy běží bez přerušení a Rusko s Evropskou unií o realizaci projektu nadále diskutuje. Řekl to dnes ruský ministr energetiky Alexander Novak. Činitelé Evropské unie projekt South Stream zpochybnili kvůli zásahům Ruska na Ukrajině a ruské anexi Krymu.

Šéf finanční správy Jan Knížek ke konci dubna rezignuje

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitel Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Jan Knížek ke konci dubna rezignuje na svoji funkci. Ministr financí Andrej Babiš chce pověřit vedením úřadu Jiřího Žežulku, který v současnosti působí jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní na GFŘ. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

Poradce ministerstva pro mýtný tendr má získat 130 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo dopravy hledá poradce pro chystaný miliardový tendr na pokračování provozu kamionového mýtného systému po skončení smlouvy s Kapschem. Cenu za poradenství odhaduje na 130 milionů korun. Vyplývá to z oznámení předběžných informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Za tuto odhadovanou cenu má vybraný konzultant pro ministerstvo dopravy zpracovat koncepci budoucího zpoplatnění a přípravu zadávací dokumentace pro budoucí tendr.

Česko do Bruselu odeslalo dokument nutný pro čerpání peněz z EU

Praha 18. dubna (ČTK) - Česko do Bruselu odeslalo finální verzi Dohody o partnerství. Dokument určuje, jakým způsobem bude ČR čerpat peníze z evropských fondů v novém programovém období 2014-2020. V těchto letech může ČR získat až 594 miliard korun.

Americké akcie v závěru velikonočního týdne převážně rostly

New York 18. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zakončily zkrácený týden s mírnými zisky a jejich širší index připsal 0,1 procenta. Trhy ve čtvrtek podpořily příznivé výsledky firem General Electric, Morgan Stanley či PepsiCo. Přední akciový index Dow Jones ale táhly dolů výsledky počítačové společnosti IBM. Dnes se na Wall Street kvůli velikonočním svátkům neobchoduje.

Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů

Hradec Králové 18. dubna (ČTK) - Státní podnik Lesy ČR (LČR) vypsal výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů. Hledá ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele. Zájemci mohou zasílat své přihlášky do 29. dubna. Vyhlášení výběrového řízení oznámily LČR v některých českých denících.

E15: Největšího českého výrobce oken koupili slovenští investoři

Praha 18. dubna (ČTK) - Největšího tuzemského výrobce a prodejce oken Window Holding koupila skupina privátních investorů ze Slovenska, která je částečně napojena na jednoho z dodavatelů. Deníku E15 to potvrdil člen představenstva skupiny Jan Tušl. Cenu transakce neuvedl.

Čtvrtletní odbyt vozů GM díky Číně vzrostl, v Americe klesl

Detroit 17. dubna (ČTK) - Největší americká automobilka General Motors (GM) prodala v prvním čtvrtletí o dvě procenta automobilů více než před rokem. Slabší odbyt na trzích Severní a Jižní Ameriky vynahradil silný růst poptávky v Číně, sdělila dnes společnost.

MMF uvolňuje Portugalsku poslední část svého záchranného úvěru

Washington 17. dubna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes schválil závěry své poslední mise v Portugalsku a rozhodl se zemi uvolnit poslední splátku 851 milionů eur (23,3 miliardy Kč) z dohodnuté finanční pomoci. Tento program, který měl původně skončit v polovině května, navíc fond prodloužil do června, aby mohl dokončit hodnocení pokroku země při ozdravování ekonomiky z dluhové krize.

Italská Eni jednala s Kyjevem o zvýšení ukrajinské těžby plynu

Milán 17. dubna (ČTK) - Italská ropná a plynárenská společnost Eni se shodla s Ukrajinou na nutnosti posílit těžbu zemního plynu v zemi, které sousední Rusko hrozí odstavením od svých dodávek. Eni má licence na těžbu na Ukrajině od roku 2011, uvedla agentura Reuters.

Areva po zrušení tendru na Temelín končí se soudním sporem

Praha 17. dubna (ČTK) - Francouzská společnost Areva stahuje své odvolání k soudu proti vyřazení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, který ČEZ před týdnem zrušil. Firma tak chce v Česku začít nové vztahy s místními partnery a věří v budoucí spolupráci, sdělila dnes ČTK v tiskovém prohlášení. Areva patřila mezi tři účastníky tendru, ČEZ ji z něj vyřadil předloni v říjnu s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce.

Americké akcie zastavily třídenní sérii vzestupu

New York 17. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zůstávají dnes po třech dnech vzestupu bez větších změn a v polovině dne jejich hlavní indexy mírně ztrácely. Wall Street podpořily nové zprávy z ekonomiky, firemní výsledky jsou ale smíšené.

Dolar po středečním projevu šéfky Fedu klesá

Londýn 17. dubna (ČTK) - Americký dolar po středečním projevu šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové klesá k euru a koši měn. Ztráty dolaru částečně smazala regionální statistika z USA. Objem obchodování je ale před začínajícími velikonočními svátky nízký.

Akcie na burze v týdnu stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů

Praha 17. dubna (ČTK) - Akcie na pražské burze za uplynulý týden stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů. Největší zisky zaznamenaly opět cenné papíry ČEZ, naopak nejvíce oslabily akcie developerské firmy Orco. Vyplývá to z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie klesly o 2,5 procenta. V pátek se v Praze neobchoduje.

Pražská burza počtvrté za sebou rostla, díky akciím ČEZ a Erste

Praha 17. dubna (ČTK) - Pražská burza počtvrté za sebou rostla. Index PX se dnes zvýšil o 0,46 procenta na 1006,38 bodu. Vzhůru ho táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank. V pátek je pražská burza zavřená, podobně jako jiné evropské a světové akciové trhy. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká měna dnes vůči euru stagnovala, proti dolaru lehce posílila.

Ceny ropy zůstávají stabilní, trh sleduje Ukrajinu

Londýn 17. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy zůstávají dnes stabilní, severomořská ropa Brent se pohybuje mírně pod úrovní 110 dolarů za barel. Ropný trh vyhodnocuje, zda rostoucí napětí na východní Ukrajině může ohrozit ruské dodávky ropy a plynu.

Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 735 tisíc Kč

Praha 17. dubna (ČTK) - Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 734.933 korun. Vyvolávací cena, která byla stanovena na 494.933 korun, tak stoupla o zhruba čtvrt milionu korun. ČTK průběh elektronické dražby sledovala na portálu Okdražby.cz. Šlo o další z řady dražeb majetku zakladatelů harvardských investičních fondů. Vostrý byl odsouzen za tunelování fondů k mnohaletému vězení, nyní se skrývá ve Střední Americe.

Čtvrtletní zisk Philip Morris International silně klesl

New York 17. dubna (ČTK) - Zisk nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International v prvním čtvrtletí výrazně klesl. Americkou firmu, která vyrábí cigarety Marlboro a dalších značek v mnoha zemích světa včetně Česka, oslabuje propad prodeje na řadě trhů a v posledním čtvrtletí její výsledky poškodil i nepříznivý vývoj kurzu dolaru. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti.
< Předchozí 1 2 3 4 5 ... 607 608

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo