www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Zemětřesení těžce zasáhlo výrobu automobilů v Japonsku

Tokio 13. března (ČTK) - Zemětřesení těžce zasáhlo výrobu aut v Japonsku. Všechny japonské automobilové továrny firem Toyota Motor, Nissan Motor a Honda Motor budou v pondělí uzavřeny. Zatím není jisté, kdy bude produkce v těchto závodech obnovena. Informovala o tom dnes agentura AP.

Tokijská burza bude v pondělí otevřena, čeká se pokles cen akcií

Tokio 13. března (ČTK) - Na tokijské akciové burze a dalších finančních trzích v Japonsku se bude v pondělí normálně obchodovat navzdory rozsáhlému zemětřesení, které zemi zasáhlo. Oznámila to dnes japonská vláda. Analytici předpokládají, že ceny japonských akcií se budou snižovat, protože investoři budou kvůli zemětřesení přesunovat peníze do bezpečnějších aktiv.

Libyjské ropné přístavy podle televize obnovují provoz

Tripolis 13. března (ČTK) - Libyjské ropné přístavy jsou "zabezpečené" a obnovují provoz. Uvedl to dnes podle státní televize libyjský režim. Současně vyzval zahraniční ropné firmy, aby do přístavů vyslaly lodě a zahájily nakládání ropy. Libyjská státní ropná společnost rovněž vyzvala pracovníky ropných zařízení k návratu do práce.

Pojišťovny loni zhodnotily životní pojistky v průměru o čtyři pct

Praha 13. března (ČTK) - Pojišťovny v roce 2010 zhodnotily vklady klientů v klasickém životním pojištění v průměru o přibližně čtyři procenta, což je zhruba stejně jako rok dříve. Výraznější výnosy zaznamenaly některé produkty investičního životního pojištění. Vyplývá to z ankety ČTK mezi tuzemskými životními pojišťovnami.

AIR: Japonské zemětřesení by mohlo stát pojišťovny 35 miliard USD

Tokio 13. března (ČTK) - Rozsáhlé páteční zemětřesení v Japonsku by mohlo stát pojišťovny téměř 35 miliard dolarů (zhruba 610 miliard Kč). Uvedla to dnes společnost AIR Worldwide, která se zabývá dopady přírodních katastrof. Tato suma se téměř vyrovná částce, o kterou pojišťovny v loňském roce připravily všechny katastrofy na světě, napsala agentura Reuters.

Zemětřesení podle analytiků dočasně zasáhne japonskou ekonomiku

Tokio 13. března (ČTK) - Rozsáhlé páteční zemětřesení podle analytiků zřejmě dočasně zasáhne japonskou ekonomiku. Poté by však mělo být hospodářství podpořeno obnovou vzniklých škod. Náklady na nápravu škod nicméně prohloubí schodek japonského rozpočtu, jehož úroveň již nyní vyvolává obavy.

Čína zatkla kvůli pirátským výrobkům přes 3000 lidí

Peking 13. března (ČTK) - Čínské úřady v rámci nejnovějšího tažení proti pirátským produktům zatkly přes 3000 lidí a zabavily velké množství padělaných léků, lihovin, mobilních telefonů a dalšího zboží. Uvedli to dnes podle agentury AP čínští představitelé. Akce začala loni v říjnu.

Japonská centrální banka se snaží podpořit likviditu bank

Tokio 13. března (ČTK) - Japonská centrální banka (BOJ) od soboty poskytla 13 finančním institucím v severovýchodním Japonsku, které bylo nejvíce postiženo zemětřesením, celkem 55 miliard jenů (téměř 12 miliard Kč). Chce tak zajistit, aby měly banky dostatek hotovosti k vyplácení vkladů. Oznámila to dnes BOJ. Zopakovala rovněž, že udělá maximum k zajištění stability finančního trhu.

MPSV chystá změnu podmínek odměňování za práci přesčas

Praha 13. března (ČTK) - Zaměstnancům by v budoucnu nemusela za určitých podmínek náležet dodatečná odměna za práci přesčas. Bude stačit, když dá zaměstnavatel do smlouvy, mzdového výměru nebo do vnitřního předpisu ustanovení, že mzda v sobě zahrnuje i odměnu za přesčasovou práci. Vyplývá to z novely zákoníku práce připravené ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV). Ta je v současnosti v připomínkovém řízení. Pokud ji schválí parlament, začne platit v příštím roce.

Stavební spořitelny půjčily ke konci února o 44 pct. méně peněz

Praha 13. března (ČTK) - Stavební spořitelny poskytly za dva měsíce letošního roku úvěry za 4,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o 44 procent. Naopak počet nových smluv o stavebním spoření včetně navýšení cílových částek stoupl celkově na téměř 202.000, vyplývá z údajů tuzemských stavebních spořitelen.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo