www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Deficit rozpočtu USA v 1.pololetí vzrostl o 16 pct na nový rekord

Washington 12. dubna (ČTK) - Rozpočtový deficit Spojených států dosáhl za březen 188 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč) a vláda minulý měsíc utratila zhruba dvakrát tolik, co získala na příjmech. Za celé první pololetí fiskálního roku od loňského října vzrostl schodek o 16 procent na rekordních 829 miliard USD, oznámilo dnes americké ministerstvo financí.

Cisco zastaví výrobu videokamer Flip Video a propustí zaměstnance

New York 12. dubna (ČTK) - Největší světový výrobce zařízení pro počítačové sítě Cisco Systems zastaví výrobu videokamer Flip Video. Podnik dnes připomněl, že rozhodnutí předcházelo několik čtvrtletí špatných výsledků v jeho hlavních aktivitách. Se změnou souvisí propouštění.

Ceny ropy obnovily prudký propad, Brent klesl na 120 dolarů

Londýn 12. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes odpoledne obnovily silný propad, v němž severomořská ropa Brent klesla ke 120 dolarům za barel a za poslední dva dny ztratila více než pět procent. Na trh měla klíčový vliv předpověď vlivné banky Goldman Sachs o nadcházejícím zvratu cenového růstu a zprávy o omezení saúdské těžby vlivem nízké poptávky. Působila i varování Mezinárodní agentury pro energii (IEA) a dalších institucí před destrukcí poptávky v důsledku vysokých cen.

MMF chce po americké vládě věrohodný plán snižování deficitů

Washington 12. dubna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond dnes vyzval Spojené státy k věrohodným krokům ve snižování astronomických rozpočtových deficitů. Zvýšil tak tlak na prezidenta Baracka Obamu, aby předložil podrobné plány dlouhodobého řešení nynějších rekordních úrovní deficitů a státního dluhu. Klíčový bude podle dnešní zprávy fondu "Fiskální monitor" příští rok.

Akcie v USA dopoledne oslabily kvůli rizikům japonské havárie

New York 12. dubna (ČTK) - Akcie amerických firem dopoledne v New Yorku oslabily, protože Japonsko přišlo s vážnějším hodnocením fukušimské jaderné havárie. Hliníkárenský gigant Alcoa navíc čtvrtletními výsledky nenaplnil očekávání trhu a akcie ropných společností šly dolů s poklesem ropných cen.

Kurz jenu a švýcarského franku stoupl kvůli potížím ve Fukušimě

Londýn 12. dubna (ČTK) - Kurz japonského jenu a švýcarského franku dnes vzrostl vůči dolaru poté, co Japonsko zvýšilo závažnost jaderné havárie ve Fukušimě na nejvyšší možný stupeň. Elektrárnu poškodilo před měsícem rozsáhlé zemětřesení s vlnou cunami.

Zástupci EU a MMF začali jednat o pomoci Portugalsku

Lisabon 12. dubna (ČTK) - Zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu dnes v Lisabonu zahájili s portugalskou úřednickou vládou jednání o finanční sanaci země. Ta požádala minulý týden jako třetí člen eurozóny po Řecku a Irsku o finanční pomoc, protože od června nebude moci sama splácet své dluhy.

Pražská burza oslabila, silně ztratily akcie ECM a Komerční banky

Praha 12. dubna (ČTK) - Pražský akciový trh dnes oslabil, hlavní index PX ztratil 2,1 procenta na 1237,1 bodu. Opět výrazně propadly akcie developera ECM, burza obchodování s titulem kvůli poklesu dvakrát pozastavila. Nedařilo se rovněž cenným papírům Komerční banky. Se ziskem uzavřely pouze tři emise, vyplývá z výsledků burzy.

iDnes: PPF a KKCG by akcionářům Sazky nechaly pětinový podíl

Praha 12. dubna (ČTK) - Skupiny PPF a KKCG by akcionářům Sazky od příštího roku dávali 200 milionů korun a nechaly by jim pětinový podíl v Sazce. Uvedl to dnes server iDnes.cz s tím, že je to poprvé, co skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která je spolu s KKCG Karla Komárka nejvážnějším zájemcem o Sazku, předložila své konkrétní plány s loterijní společností.

Portály: Nejvíce roste nabídka práce na živnostenský list

Praha 12. dubna (ČTK) - Na pracovních portálech roste nabídka práce na živnostenský list rychleji, než počet nabídek práce na plný pracovní úvazek i na zkrácený úvazek. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pracovními portály. Důvodem je to, že podniky se zaměstnanci pracujícími na živnostenský list mohou pružněji reagovat na výkyvy v poptávce po jejich produktech či službách.

Odchod Německa od jádra může ohrozit jeho vztahy s Francií

Berlín 12. dubna (ČTK) - Náhlá a jednostranná změna jaderné politiky Německa a odstavení sedmi jaderných elektráren byly instinktivní emocionální reakcí na jadernou havárii v Japonsku a mohly by poškodit vztahy s Francií. Řekli to dnes zástupci francouzského senátu na návštěvě v Berlíně. Členové vlivného finančního výboru Senátu se shodli, že Berlín měl o svém kroku předem diskutovat na evropské úrovni.

Čína bude dál kupovat dluhopisy španělské vlády

Madrid 12. dubna (ČTK) - Čína bude dál kupovat dluhopisy španělské vlády, a pomůže tak restrukturalizovat sektor španělských spořitelen. Uvedl to dnes zdroj ze španělské vlády; premiér země José Luis Zapatero se dnes v Pekingu setkal s představiteli asijské velmoci. Španělsko se snaží investory přesvědčit, že jeho ekonomika není tak slabá, aby Madrid musel žádat o mezinárodní finanční pomoc.

Vrchní soud zamítl odvolání Sazky proti ustanovení Cupky správcem

Praha 12. dubna (ČTK) - Vrchní soud zamítl odvolání loterijní společnosti Sazka proti ustanovení Josefa Cupky předběžným i insolvenčním správcem ve firmě. Vyplývá to z informací zveřejněných dnes v insolvenčním rejstříku. Cupku za správce vybral Městský soud v Praze, Sazka je v úpadku od 29. března. Platí tedy, že Cupka byl oprávněným předběžným správcem a je oprávněným insolvenčním správcem, potvrdila ČTK mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.

Deficit zahraničního obchodu USA za únor klesl na 45,8 mld. USD

Washington 12. dubna (ČTK) - Deficit zahraničního obchodu Spojených států se za únor snížil, protože dovoz klesl více než vývoz. Schodek klesl na 45,8 miliardy dolarů, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Lednový údaj ministerstvo revidovalo nahoru na 47 miliard dolarů.

Vláda bude jednat o teplárnách a limitech v energetické koncepci

Praha 12. dubna (ČTK) - Vláda bude na svém středečním zasedání posuzovat další postup v aktualizaci Státní energetické koncepce. Klíčovým bodem je řešení problematiky teplárenství, které se potýká s klesajícími dodávkami uhlí. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek navrhuje, aby se po roce 2015 mohly těžební společnosti v severních Čechách dohodnout na případné těžbě uhlí za limity s majiteli dotčených pozemků.

Soud odmítl insolvenční návrh na developerskou firmu ECM

Praha 12. dubna (ČTK) - Městský soud v Praze dnes odmítl insolvenční návrh České spořitelny na developerskou společnost ECM Real Estate Investments (ECM). V návrhu podle soudu chyběly konkrétní informace o splatnosti pohledávek dalších věřitelů ECM. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku na serveru www.justice.cz. Soud obdržel insolvenční návrh od České spořitelny v pondělí.

Inflace v Británii překvapivě klesla na rovná čtyři procenta

Londýn 12. dubna (ČTK) - Roční míra inflace ve Velké Británii v březnu činila rovná čtyři procenta a byla nejnižší od letošního ledna. Překvapivě se tak snížila z únorových 4,4 procenta, i přesto ale zůstává vysoko nad hodnotou, kterou si pro udržení cenové stability stanovila tamní centrální banka. Podle statistického úřadu přispěly k poklesu cen levnější potraviny a nápoje.

Škody způsobené vozidly bez povinného ručení klesají

Praha 12. dubna (ČTK) - Počet i objem škod způsobených vozidly bez povinného ručení v posledních letech klesá. Zatímco v roce 2008 nepojištěné škody vystoupaly na 355 milionů Kč, v roce 2010 klesly na 211 milionů Kč. Počet nepojištěných škod se v tomto období snížil ze 4871 na 3639. Novinářům to dnes řekl výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů (ČKP) Jakub Hradec. ČKP začala od ledna 2009 obesílat neplatiče pojištění s výzvou k zaplacení sankcí.

ZEW: Nálada německých investorů se v dubnu výrazně zhoršila

Mannheim 12. dubna (ČTK) - Nálada německých investorů a analytiků se tento měsíc výrazně zhoršila. Ekonomický institut ZEW dnes oznámil, že jeho index nálady se v dubnu snížil na 7,6 bodu z březnových 14,1 bodu. Analytici počítali s mírnějším poklesem na 11 bodů.

Svaz: V ČR nepokračuje příprava nových dopravních staveb

Brno 12. dubna (ČTK) - Svaz podnikatelů ve stavebnictví na úvod 16. Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně kritizoval absenci přípravy nových dopravních staveb a špatnou komunikaci se státem. Až bude stát chtít ve stavbách pokračovat zjistíme, že nemáme kde stavět, řekl prezident svazu Václav Matyáš. Podle náměstka ministra dopravy Petra Sedláčka chybí na dopravní stavby peníze, jedním z řešení současného stavu by proto mohly být PPP projekty.

Odborník: Některé nové byty můžou ještě zlevnit až o 30 procent

Praha 12. dubna (ČTK) - Na českém realitním trhu je možné očekávat další pokles cen nemovitostí. Některé nové byty můžou zlevnit až o 30 procent. Snížení cen ale čeká i část panelákových bytů, kancelářských budov nebo skladů. Důvodem je přebytek nemovitostí na trhu. Na tiskové konferenci to dnes řekl vedoucí katedry oceňování Bankovního institutu vysoké školy Petr Ort.

Inflace v Maďarsku nečekaně vzrostla na 4,5 procenta

Budapešť 12. dubna (ČTK) - Míra inflace v Maďarsku v březnu vzrostla na 4,5 procenta, a dostala se tak nejvýše od konce loňského roku. Za nečekaně vysokým růstem spotřebitelských cen jsou podle tamního statistického úřadu hlavně drahé potraviny a pohonné hmoty. O měsíc dříve byla míra inflace na 4,1 procenta.

IEA: Drahá ropa by mohla zpomalit růst světové ekonomiky

Londýn 12. dubna (ČTK) - Vysoké ceny ropy začínají podkopávat poptávku po této surovině a mohly by vést ke zpomalení růstu světové ekonomiky. Uvedla to dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA) ve své pravidelné měsíční zprávě. Odhad růstu poptávky po ropě pro letošní rok však zatím ponechala beze změny na 1,6 procenta.

Koruna mírně zpevnila k euru, k dolaru spíš stagnuje

Praha 12. dubna (ČTK) - Česká měna dnes dopoledne mírně zpevnila k euru, poblíž předchozího závěru se obchodovala také vůči dolaru. Krátce před 10:30 koruna posílila o dva haléře na 24,41 Kč/EUR, k dolaru stála 16,91 Kč/USD, proti pondělnímu závěru tak byla slabší o jeden haléř. Vyplynulo to z údajů serveru Patria Online.

Goldman Sachs zavelel k prodeji komodit, ceny výrazně klesly

New York 12. dubna (ČTK) - Americká investiční banka Goldman Sachs doporučila klientům, aby vystoupili ze sázek na další růst cen komodit a inkasovali vysoké zisky dřív, než se trh otočí. Zpráva je pro investory naprostým překvapením, Goldman Sachs totiž patří na Wall Street k největším býkům, jak se říká investorům, kteří spekulují na růst cen. Ropa i některé další komodity po zprávě citelně zlevnily.

Allied Irish Banks měla rekordní ztrátu, propustí přes 2000 lidí

Dublin 12. dubna (ČTK) - Irská bankovní společnost Allied Irish Banks v loňském roce prodělala rekordních 10,4 miliardy eur (254 miliard Kč). Ztráta se více než zečtyřnásobila z 2,3 miliardy eur v roce 2009. Oznámila to dnes firma. Dodala, že zruší více než 2000 pracovních míst.

Prodejce technických plynů Linde Gas loni zvýšil tržby o tři pct

Praha 12. dubna (ČTK) - Tržby prodejce technických plynů Linde Gas v České republice v loňském roce meziročně vzrostly o tři procenta na 5,04 miliardy korun. Provozní zisk se zvýšil o 5,5 procenta a dosáhl 2,1 miliardy Kč. Firma o tom dnes informovala na tiskové konferenci.

Ropa dál zlevňuje, Brent stojí zhruba 123 dolarů

Londýn 12. dubna (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v poklesu, který se ale proti nočním hodinám trochu zmírnil. Cena reaguje na obavy, že drahá ropa by mohla vést k poklesu poptávky a následně k rychlému propadu cen. Určitý vliv má ale zřejmě i postoj analytiků banky Goldman Sachs, kteří svým klientům doporučili ropu prodat, a inkasovat tak vysoké zisky dřív, než se trh otočí.

Pražská burza kvůli silnému poklesu pozastavila obchody s ECM

Praha 12. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes pokračuje v poklesu, hlavní index PX klesl o 1,53 procenta na 1244,4 bodu. Obchodování s akciemi developerské společnosti ECM bylo dopoledne dvakrát pozastaveno kvůli silnému propadu o více než 20, respektive téměř 35 procent. Krátce po 10:00 titul při nevýrazných objemech obchodů ztrácel 26,52 procenta na 54,01 koruny za akcii, vyplývá z průběžných výsledků burzy.

FT: TNK-BP chystá žalobu na BP, chce až deset miliard dolarů

Londýn 12. dubna (ČTK) - Management ruské těžební společnosti TNK-BP, která je společným podnikem britského koncernu BP a ruské společnosti TNK, chce podat žalobu na BP. Tvrdí to zdroje, na které se odvolává britský ekonomický list Financial Times (FT). BP údajně porušila smlouvu uzavřenou s akcionáři společného podniku, čímž způsobila TNK-BP škodu, která se může vyšplhat až na deset miliard dolarů (asi 170 miliard Kč).

Automobilka Saab stále nevyrábí, snaží se získat peníze

Amsterodam 12. dubna (ČTK) - Produkce ztrátové švédské automobilky Saab zatím zůstane pozastavena. Firma se nyní snaží získat dodatečné finanční prostředky, aby mohla zaplatit svým dodavatelům. Informovala o tom dnes nizozemská společnost Spyker, která je majitelem Saabu.

iHNed.cz: Akcionáři Sazky odvolali výkonnou radu Zeleného ostrova

Praha 12. dubna (ČTK) - Menšinoví akcionáři Sazky v pondělí na valné hromadě odvolali výkonnou radu občanského sdružení Zelený ostrov. Snaží se zabránit tomu, aby Zelený ostrov nebo firma Bestsport, kterou sdružení vlastní, do konkurzního řízení Sazky přihlásily několikamiliardovou pohledávku. Informoval o tom server iHNed.cz. Bestsport vlastní a provozuje O2 arenu.

Italský Fiat zvýšil podíl v americkém Chrysleru na 30 procent

Detroit 12. dubna (ČTK) - Italský výrobce automobilů Fiat dnes zvýšil svůj podíl v americkém partnerovi Chrysler na 30 procent z dosavadních 25 procent. Oznámila to společnost Chrysler. Dodala, že splnila dva cíle pro zahraniční aktivity, které předloni v rámci záchrany podniku stanovila americká vláda.

Inflace v Německu byla za březen potvrzena na 2,1 procenta

Berlín 12. dubna (ČTK) - Roční míra inflace v Německu v březnu činila 2,1 procenta, a zůstala tak na stejné úrovni jako v únoru. Oznámil to dnes tamní statistický úřad, který tak potvrdil své předběžné informace. Jen za březen ceny pro spotřebitele vzrostly o půl procenta, což je rovněž v souladu s předběžnými údaji.

Japonské akcie v obavách z dopadů zemětřesení výrazně oslabily

Tokio 12. dubna (ČTK) - Japonské akcie dnes výrazně oslabily a na jejich pokles měly značný vliv nové obavy z dopadů zemětřesení. Japonští činitelé upozorňují, že kvůli následným otřesům bude ekonomika patrně zasažena víc, než se původně zdálo. K nervozitě přispělo i to, že Japonci zvýšili závažnost incidentu v jaderné elektrárně Fukušima na nejvyšší možný stupeň sedm. Tak byl zatím hodnocen jen výbuch v Černobylu v roce 1986.

Toyota by se mohla potýkat s nedostatkem součástek až do července

Detroit 12. dubna (ČTK) - Problémy s dodávkami japonských součástek by mohly narušovat výrobu největší japonské i světové automobilky Toyota Motor až do července. Uvedla to podle agentury Reuters firma. Americký konkurent Ford Motor oznámil, že kvůli nedostatku japonských součástek omezí svou výrobu v Asii.

Největší americký výrobce hliníku Alcoa se vrátil k zisku

New York 12. dubna (ČTK) - Největší americký výrobce hliníku Alcoa hospodařil v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 308 milionů dolarů (5,2 miliardy Kč) po ztrátě 210 milionů dolarů před rokem. Oznámila to v noci na dnešek firma. Odstartovala tak nové kolo zveřejňování čtvrtletních výsledků amerických podniků.

Americké akcie v pondělí uzavřely bez větších změn

New York 12. dubna (ČTK) - Americké akcie v pondělí uzavřely bez výraznějších změn. Pozornost investorů se nyní soustředí na čtvrtletní výsledky amerických podniků, jejichž zveřejňování po skončení pondělního obchodování na burze odstartoval výrobce hliníku Alcoa.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo