www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Vedení MMF schválilo další část záchranného úvěru pro Řecko

Washington 8. července (ČTK) - Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu dnes schválila uvolnění poměrného dílu z další splátky mezinárodního záchranného úvěru pro Řecko. Na páté tranši v celkovém objemu 12 miliard eur (zhruba 290 miliard Kč) se bude MMF podílet 3,2 miliardy eur. Předlužená země by bez poskytnutí nových peněz musela tento měsíc vyhlásit platební neschopnost.

Americké akcie kvůli stagnaci trhu práce klesly o půl procenta

New York 8. července (ČTK) - Akcie na amerických trzích končily týden zhruba půlprocentním poklesem v reakci na zprávu o překvapivě nepříznivém červnovém vývoji na americkém trhu práce. Za celý týden však hlavní indexy opět získaly. Špatné údaje zmařily naděje investorů na to, že by se největší světová ekonomika probrala v nejbližší době z nynějšího útlumu. Údaje oslabily i kurz dolaru, euro však zůstalo všeobecně slabé a dál klesalo.

Shell bude od příštího roku produkovat více plynu než ropy

Curych 8. července (ČTK) - Ropný a plynárenský koncern Royal Dutch Shell bude od příštího roku produkovat více zemního plynu než ropy. Uvedl to generální ředitel britsko-nizozemské skupiny Peter Voser pro sobotní vydání švýcarského deníku Finanz und Wirtschaft.

Kudrin: Bělorusko nedělá dost, aby získalo zahraniční pomoc

Londýn 8. července (ČTK) - Bělorusko dělá málo pro to, aby si zasloužilo zahraniční finanční pomoc, s níž by se vymanilo z nynější krize. Řekl to dnes na návštěvě Londýna ruský ministr financí Alexej Kudrin. Za hlavní podmínku pomoci označil Kudrin zavedení tržního kurzu běloruského rublu.

Dolar byl zasažen zprávou o trhu práce, vůči euru ale stoupl

Londýn 8. července (ČTK) - Americký dolar dnes klesl vůči japonskému jenu i švýcarskému franku kvůli překvapivě slabé zprávě o červnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. Vůči euru však posílil.

Twitter podle expertů zaostává v zabezpečení vstupu na účty

Boston 8. července (ČTK) - Rychle rostoucí sociální síť Twitter pro zasílání krátkých textových zpráv zaostává za některými dalšími internetovými službami v zabezpečení proti útokům hackerů, tvrdí experti. Podle nich Twitter potřebuje lepší technologii na ověřování vstupu na účty a útoky přitahující velkou publicitu by mu mohly poškodit pověst.

Akcie v USA kvůli slabému trhu práce dopoledne klesaly

New York 8. července (ČTK) - Akcie amerických korporací dopoledne klesaly kvůli překvapivě nepříznivému červnovému vývoji na americkém trhu práce. Mezi investory ochably naděje, že hospodářské oživení opět nabere rychlé tempo.

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu klesy o 1,3 procenta

Praha 8. července (ČTK) - Akcie na pražské burze ve 27. týdnu oslabily, hlavní index PX ubral 1,3 procenta na 1219,6 bodu. Nejvíce posilujícím titulem týdne byly cenné papíry developerské společnosti ECM. Nejvýrazněji ztratily cenné papíry Erste Bank. V předchozím týdnu index PX posílil o 2,51 procenta.

Tipsport spustí loterii Tipšestka, název změnil kvůli Sazce

Praha 8. července (ČTK) - Sázková kancelář Tipsport spustí v pondělí podle plánu novou číselnou loterii. Nebude se jmenovat Tipsportca, což jí předběžně zakázal soud, ale Tipšestka. Tipsport o tom dnes informoval ČTK. Původní název loterijní hry byl podle konkurenční společnosti Sazka, která provozuje loterii Sportka, za hranicí porušování práv k ochranným známkám, jejichž majitelem je právě Sazka.

Pražský akciový trh zakončil týden poklesem o 0,86 procenta

Praha 8. července (ČTK) - Pražská burza zakončila týden poklesem, hlavní index PX odepsal 0,86 procenta na 1219,6 bodu. Index dolů táhly především velké emise, akcie rakouské Erste Bank, energetické společnosti ČEZ a těžařské firmy NWR, vyplývá z výsledků burzy. V červených číslech se v závěru týdne obchodovaly také trhy ve středoevropském regionu.

Francie nadnesla možnost odchodu od jaderné energie

Paříž 8. července (ČTK) - Francie dnes poprvé nadnesla možnost svého odchodu od jaderné energie. Podle francouzského ministra energetiky Erica Bessona je to ale pouze jedna z mnoha variant, kterou navíc vláda neupřednostňuje. Pro odchod od jádra se již v důsledku havárie v japonské jaderné elektrárně Fukušima rozhodlo sousední Německo.

Výsledky zátěžových testů evropských bank budou 15. července

Brusel 8. července (ČTK) - Výsledky zátěžových testů 91 evropských bank budou zveřejněny 15. července po uzavření finančních trhů. Sdělil to dnes Evropský úřad pro bankovnictví (EBA), který organizuje už druhou vlnu těchto testů za poslední zhruba rok. Z dokumentů Evropské unie podle agentury Reuters také plyne, že země EU poskytnou dodatečný kapitál bankám, které testy neprojdou.

Pavel Dobeš chce pro fond dopravní infrastruktury více peněz

Praha 8. července (ČTK) - Česká dopravní infrastruktura je v současnosti podfinancovaná a je důležité, aby se množství financí pro příští rok výrazně zvýšilo. Při příležitosti dnešního setkání se zástupci Evropské agentury pro dohled nad globálním navigačním družicovým systémem Galileo (GSA) to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Jeho předchůdce ve funkci Radek Šmerda na konci června požadoval pro příští rok zvýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o deset miliard korun, podle ministra financí Miroslava Kalouska ale tyto peníze v rozpočtu nejsou.

Nezaměstnanost v USA v červnu nečekaně vzrostla na 9,2 pct

Washington 8. července (ČTK) - Najímání nových pracovníků zaměstnavateli se v červnu ve Spojených státech téměř zastavilo a ekonomika vytvořila jen 18.000 nových míst, nejméně za devět měsíců. Ekonomové jich přitom očekávali 90.000. Míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla z květnových 9,1 procenta na 9,2 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo práce.

Prodej aut v Rusku v pololetí stoupl o více než polovinu

Moskva 8. července (ČTK) - Prodej automobilů v Rusku se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 56 procent. Uvedl to dnes podle agentury Reuters podnikatelský svaz AEB. V samotném červnu nicméně růst prodeje zpomalil na 40 procent z květnových 48 procent.

Ropa odevzdala část vysokých zisků, Brent ale zůstal nad 117 USD

Londýn 8. července (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích nenavázaly na silný čtvrteční růst a mírně klesají. Část obchodníků se rozhodla inkasovat zisky, v dalším růstu ale cenám brání i pozvolný růst kurzu dolaru. Klíčová pro další vývoj bude podle analytiků zřejmě statistika z amerického trhu práce, která bude zveřejněna odpoledne. Nová čísla by měla potvrdit, že největší ekonomika světa se zvolna zotavuje.

Květnový prudký růst českého průmyslu překonal očekávání

Praha 8. července (ČTK) - Průmyslová výroba v Česku v květnu prudce zrychlila meziroční růst na 15,2 procenta po dubnovém zvýšení o 4,7 procenta. Tempo růstu překonalo veškerá očekávání, nejvíce k výsledku přispěly automobilky, shodli se analytici oslovení ČTK. Nicméně řada ukazatelů podle nich naznačuje, že ve druhé polovině roku růst průmyslu zpomalí. Tuzemská stavební výroba v květnu meziročně klesla o 4,9 procenta po dubnovém snížení o šest procent.

Akcie mediálního koncernu News Corporation skandál tolik nezasáhl

Londýn 8. července (ČTK) - Akcie amerického mediálního koncernu News Corporation, do jehož impéria patří bulvární nedělník News of the World (NoW), který kvůli aféře kolem odposlechů v neděli ukončí svou činnost, skandál příliš nezasáhl. Kurz akcií koncernu, který se nyní snaží převzít většinový podíl v britské mediální společnosti British Sky Broadcasting (BSkyB), sice hned ve středu klesl o více než pět procent, nicméně ve čtvrtek, kdy se skandál naplno rozhořel, už akcie zpevňovaly. K růstu jim ale do určité míry mohla pomoci celkově příznivá nálada na burzách. Zakladatelem News Corp je australský mediální magnát Rupert Murdoch.

Horní komora německého parlamentu schválila odchod od jádra

Berlín 8. července (ČTK) - Horní komora německého parlamentu dnes schválila plánovaný odchod Německa od jaderné energie do roku 2022. Zákon již minulý týden odsouhlasila dolní komora. Nyní ho ještě musí podepsat prezident Christian Wulff, napsala agentura DPA.

Tipsport nesmí použít pro svou číselnou loterii název Tipsportca

Praha 8. července (ČTK) - Sázková kancelář Tipsport obdržela od soudu předběžné opatření, podle něhož nesmí použít pro svou novou loterii název Tipsportca. Číselnou loterii Tipsportca měla firma spustit v pondělí. ČTK to dnes řekla mluvčí loterijní společnosti Sazka Lenka Tichá a potvrdil i mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava s tím, že informace o dalších krocích Tipsportu budou odpoledne. Název loterijní hry je podle Tiché za hranicí porušování práv k ochranným známkám, jejichž majitelem je Sazka.

Prodej aut v Číně v červnu stoupl o 6,2 procenta

Peking 8. července (ČTK) - Prodej osobních aut v Číně v červnu zvrátil květnový pokles a stoupl o 6,2 procenta na 1,11 milionu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo Čínské sdružení výrobců automobilů(CAAM). Prodej částečně podpořilo obnovení dostupnosti japonských vozů po problémech japonských automobilek způsobených březnovým zemětřesením.

Pražská burza dopoledne dále mírně klesla, nejvíc akcie ČEZ

Praha 8. července (ČTK) - Pražská burza navázala na předchozí pokles a oproti většině evropských trhů dále mírně oslabila. Hlavní index PX byl v 11:00 slabší o 0,14 procenta na 1228,5 bodu. Dolů jej táhly především akcie elektrárenské firmy ČEZ a těžařské NWR. Většímu propadu naopak bránily rostoucí akcie obou bankovních titulů, vyplývá z průběžných výsledků burzy. Akcie ECM oslabovaly v 11:30 o 6,7 procenta.

Pivovar Svijany skončil loni s rekordním ziskem 261 mil.Kč

Svijany (Liberecko) 8. července (ČTK) - Rekordním ziskem téměř 261 milionů korun skončilo loňské hospodaření Pivovaru Svijany na Liberecku. Profit společnosti byl o 56 procent vyšší než před rokem. Rekordní byly i tržby pivovaru. Za vlastní výrobky, zboží a služby utržila loni společnost téměř 708 milionů korun. ČTK to dnes zjistila z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku. V roce 2009 skončilo hospodaření pivovaru čistým ziskem více než 167 milionů při tržbách 641 milionů korun.

Bohatí Rusové přesouvají majetek do Evropy, kupují reality

Moskva 8. července (ČTK) - Kvůli pomalému oživení ekonomiky a v obavách z politických změn v Moskvě se bohatí Rusové v poslední době snaží čím dál víc přesouvat majetek do Evropy. Podle průzkumu, který provedla organizace Campden Media ve spolupráci s finančním ústavem UBS, mají Rusové především zájem o kvalitní nemovitosti. Ty dokonce považují za bezpečnější, než jsou peníze na bankovních účtech.

Koruna stagnuje k euru a dále oslabila k dolaru

Praha 8. července (ČTK) - Česká měna si dopoledne nevšímala příznivých statistik z českého průmyslu a nadále stagnovala k euru a mírně oslabila k dolaru. Podle údajů serveru Patria Online byla koruna v 11:00 na 24,22 Kč/EUR a k euru o sedm haléřů slabší na 16,93 Kč/USD.

Dovolená.cz za letošní první pololetí prodala 36.000 zájezdů

Praha 8. července (ČTK) - Cestovní agentura Dovolená.cz v letošním prvním pololetí prodala zájezd 36.000 klientů. ČTK to řekl Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti Student Agency, která prostřednictvím serveru Dovolená.cz zájezdy prodává. Agentura začala na trhu působit loni, v období od května do prosince prodala 60.000 zájezdů.

Analytici: Květnový růst průmyslu překonal veškerá očekávání

Praha 8. července (ČTK) - Květnové tempo růstu průmyslové výroby překonalo veškerá očekávání, nejvíce k výsledku přispěly automobilky, shodli se analytici oslovení ČTK. Nicméně řada ukazatelů podle nich naznačuje, že ve druhé polovině roku růst průmyslu zpomalí. Průmyslová výroba v ČR v květnu meziročně prudce zrychlila růst na 15,2 procenta po dubnovém zvýšení o 4,7 procenta.

Vodafone se v roce 2015 přestěhuje ze Strašnic do Stodůlek

Praha 8. července (ČTK) - Česká pobočka Vodafone se za 3,5 roku odstěhuje ze stávajícího sídla Na Vinici ve Strašnicích. Od ledna 2015 bude sídlit v nové ekologické centrále, kterou pro něj v pražských Stodůlkách u stanice metra postaví společnost Finep. Uvedli to zástupci operátora.

Neobsazenost velkých nákupních centrech v USA nejvyšší od 1990

New York 8. července (ČTK) - Míra neobsazenosti velkých regionálních nákupních center ve Spojených státech stoupla ve druhém čtvrtletí letošního roku na 9,3 procenta z 9,1 procenta v předchozích třech měsících a ocitla se nejvýše od roku 1990. Hlavní podíl na růstu neobsazených prostor má uzavírání obchodních domů. Maloobchodníci rovněž kvůli menším tržbách snižují své obchodní plochy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila realitní výzkumná společnosti Reis.

Klaus nepřipojí podpis pod zákon o certifikátech u biopaliv

Praha 8. července (ČTK) - Prezident Václav Klaus v dopise pro předsedkyni sněmovny kritizoval novelu, která zavádí certifikáty pro pěstitele a prodejce biopaliv. Stejně jako v případě takzvané malé důchodové reformy své výhrady vyjádřil tím, že pod zákon nepřipojí svůj podpis. Zákon ale nevetoval, takže bude platit. Prezidentovo stanovisko k zákonu dnes Hrad zveřejnil na stránkách www.klaus.cz.

Čína bude přechodně tolerovat vyšší inflaci, podpoří i růst

Peking 8. července (ČTK) - Čína je připravena po určitou dobu tolerovat vyšší míru inflace a během přechodu od centrálně plánované ekonomiky se chce také zaměřit na podporu hospodářského růstu. Řekl to guvernér tamní centrální banky Čou Siao-čchuan. Hovořil nicméně jen o dlouhodobém trendu, žádné bližší informace k záměru banky neuvedl.

Liberecký soud dnes zahájil insolvenční řízení s CK Via Vera

Liberec 8. července (ČTK) - Liberecký krajský soud dnes zahájil insolvenční řízení s cestovní kanceláří Via Vera. Návrh podala sama majitelka kvůli předlužení. Zároveň žádá prohlášení konkurzu. ČTK to dnes zjistila v insolvenčním rejstříku. Via Vera vyhlásila úpadek v pondělí večer, protože už nedokázala uhradit leteckou přepravu svých klientů do Řecka a Turecka. V zahraničí v té době měla 31 klientů, kteří se postupně vracejí zpět, jak jim končí pobyty. Poslední se mají vrátit 15. července.

Přebytek zahraničního obchodu Slovenska v květnu výrazně vzrostl

Bratislava 8. července (ČTK) - Bilance zahraničního obchodu Slovenska skončila v květnu přebytkem 196,4 milionu eur (asi 4,8 miliardy Kč). To je výrazně více než loni v květnu, kdy přebytek činil 65,8 milionu eur (asi 1,6 miliardy Kč), a je to i mnohem lepší výsledek, než s jakým počítali analytici. V dubnu byl zahraniční obchod podle tamního statistického úřadu v deficitu, který činil 32,1 milionu eur.

ČSÚ: Průmyslová výroba v květnu prudce zrychlila růst na 15,2 pct

Praha 8. července (ČTK) - Průmyslová výroba v Česku v květnu meziročně prudce zrychlila růst na 15,2 procenta po dubnovém zvýšení o 4,7 procenta. Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů průmyslová výroba vzrostla v květnu meziročně o 12,6 procenta, meziměsíčně byla produkce po očištění od sezonních vlivů vyšší o 2,7 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Hodnota nových zakázek v květnu meziročně vzrostla o 5,2 procenta.

Stavební výroba v Česku v květnu meziročně klesla o 4,9 procenta

Praha 8. července (ČTK) - Tuzemská stavební výroba se v květnu meziročně snížila o 4,9 procenta po dubnovém poklesu o šest procent. V květnu počet dokončených bytů meziročně klesl o 18,8 procenta, naopak počet zahájených bytů stoupl o 6,4 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad.

Průmyslová výroba na Slovensku zrychlila růst na 10,7 procenta

Bratislava 8. července (ČTK) - Průmyslová výroba na Slovensku v květnu vykázala meziroční růst o 10,7 procenta. Znamená to zrychlení proti dubnu, kdy růst činil 8,3 procenta, a je to lepší výsledek, než s jakým počítali analytici. Loni v květnu byl růst podle statistického úřadu ještě výrazně vyšší, zkreslila jej ale nízká srovnávací základna.

Akcie v Tokiu opět zpevnily, jsou na čtyřměsíčním maximu

Tokio 8. července (ČTK) - Ceny akcií na burze v Tokiu dnes pokračovaly v růstu a jejich hlavní index vystoupil nejvýše za poslední čtyři měsíce. Trh těžil z celkově příznivé nálady na světových burzách, kde například americký index Nasdaq Composite je teď nejvýše za 11 let. Zájem byl dnes o akcie stavebních firem a strojírenských podniků, které těžily z příznivých analytických zpráv.

Přebytek zahraničního obchodu Německa stoupl na 12,8 mld eur

Berlín 8. července (ČTK) - Přebytek zahraničního obchodu Německa stoupl v květnu podle sezonně upravených údajů na 12,8 miliardy eur (310 miliard Kč) z dubnových 11,9 miliardy eur a byl vyšší, než se čekalo. Vývoz se po dubnovém propadu, který byl nejvyšší od ledna 2009, opět zvýšil a dovoz rostl pomaleji než vývoz. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Akcie v USA díky maloobchodním firmám posílily, euro rostlo

New York 8. července (ČTK) - Americké akcie dnes rostly a Nasdaq zaznamenal zisk již osmý den za sebou. Náladu na trhu podpořily příznivé zprávy z pracovního trhu a údaje o maloobchodním tržbách některých firem, které přišly před dnešní důležitou zprávou o vývoji nezaměstnanosti v USA za červen. Nejlépe si vedly maloobchodní a technologické firmy.

ČSÚ zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za květen

Praha 8. července (ČTK) - Český statistický úřad dnes oznámí výsledky průmyslu a stavebnictví za květen. V dubnu průmyslová výroba zpomalila růst na 4,7 procenta po březnovém zvýšení o 9,2 procenta, stavební výroba meziročně klesla o šest procent po březnovém růstu o 5,8 procenta.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo