www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Murdochova pozice v čele BSkyB slábne, nelíbí se akcionářům

Londýn/New York 18. července (ČTK) - Pozice Jamese Murdocha v čele britské mediální společnosti British Sky Broadcasting (BSkyB) povážlivě slábne. Nespokojen s ním je už druhý významný akcionář, který chce provést revizi v celém řídícím týmu firmy. Mezitím dál klesají akcie společnosti News Corporation, která má v BSkyB podíl a která se až donedávna snažila o převzetí zbývajících zhruba 61 procent akcií.

ECB: Zapojení soukromých bank do záchrany Řecka může být drahé

Řím 18. července (ČTK) - Snaha o zapojení soukromých věřitelů do záchrany Řecka by mohla vést k nečekaně vyšším nákladům, které by museli uhradit daňoví poplatníci a vlády jednotlivých zemí. V rozhovoru s časopisem Foreign Affairs to řekl člen výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Lorenzo Bini Smaghi. Upozornil také, že většinu řeckých dluhů drží úzká skupina soukromých bank z Řecka.

ČT: V archivu loterijní firmy Sazka chybí záznamy z jednání

Praha 18. července (ČTK) - Loterijní společnosti Sazka chybí dokumenty z doby, kdy se rozhodovalo o její budoucnosti. Z archivu, který firma musí vést, zmizely záznamy z jednání představenstva. Jeho bývalý místopředseda Roman Ječmínek to vidí jako signál, že se bývalé vedení firmy chovalo nezákonně. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Sazka je od konce května v konkurzu.

Akcie v USA zahájily týden poklesem, hlavně kvůli bankám

New York 18. července (ČTK) - Americké akcie zahájily týden silným poklesem a hlavní indexy během první části obchodování ztrácely více než jedno procento. Investoři se nejvíce zbavovali bankovních titulů, na které doléhá především pokračující dluhová krize v eurozóně a také problematická jednání o zvýšení stropu pro zadlužení ve Spojených státech. V poklesu ale pokračují také akcie News Corporation.

USA registrují první čistý odliv kapitálu po 11 měsících

New York 18. července (ČTK) - Spojené státy za květen registrují první čistý odliv kapitálu po 11 měsících. Podle tamního ministerstva financí je hlavní příčinou předpoklad, že Američané ještě dlouho nezvýší základní úrok. Zahraniční investoři tak odklánějí kapitál do jiných zemí, kde mohou dosáhnout vyšších výnosů. K poklesu zájmu o americká aktiva ale také mohly částečně přispět problémy s deficitem.

Pražská burza klesla o procento, nedařilo se většině akcií

Praha 18. července (ČTK) - Pražská burza stejně jako většina dalších evropských trhů v úvodu týdne dál oslabila, hlavní index PX dnes odepsal 1,04 procenta na 1186,7 bodu. Nedařilo se většině akcií, burzu táhly dolů především čtyři emise s největší váhou v indexu - cenné papíry rakouské Erste Bank, energetické společnosti ČEZ, mobilního operátora Telefóniky a Komerční banky, vyplývá z výsledků burzy.

Pražský dopravní podnik si chce půjčit šest miliard korun

Praha 18. července (ČTK) - Pražský dopravní podnik si chce půjčit šest miliard korun, které potřebuje na investice do konce roku 2013. Dozorčí rada dnes managementu podniku doporučila, aby peníze získal formou směnky. Další možností může být podle předsedy dozorčí rady Miloslava Ludvíka (ČSSD) úvěr. Ludvík to po jednání rady řekl novinářům.

Euro oslabilo kvůli dluhové krizi v eurozóně

Londýn 18. července (ČTK) - Euro dnes oslabilo kvůli obavám ohledně dluhové krize v eurozóně. Švýcarský frank, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty, se vyšplhal na nová rekordní maxima vůči euru i dolaru. Ten je pod tlakem kvůli neschopnosti amerických politiků dohodnout se na zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států.

Podíl špatných úvěrů je ve španělských bankách nejvýše za 16 let

Madrid 18. července (ČTK) - Podíl špatných úvěrů španělských bank v květnu vystoupil na 6,5 procenta z celkového objemu půjček. Dostal se tak nejvýše za posledních 16 let. Ukázala to data, která dnes zveřejnila tamní centrální banka. O měsíc dříve, tedy v dubnu, představoval podíl špatných úvěrů 6,4 procenta z celkového objemu poskytnutých půjček.

Kraft Foods v ČR loni vzrostly tržby, ale klesl zisk

Praha 18. července (ČTK) - České pobočce potravinářského koncernu Kraft Foods loni meziročně vzrostly tržby o 23 procent na 8,8 miliardy korun. Čistý zisk naopak ve srovnání s rokem 2009 klesl o 18 procent na 193 milionů Kč, zjistila ČTK z loňské výroční zprávy společnosti umístěné ve Sbírce listin.

Provizorní most v Chrastavě je po necelém roce v havarijním stavu

Chrastava (Liberecko) 18. července (ČTK) - Prohlídka provizorního mostu v Chrastavě na Liberecku dnes potvrdila, že po 11 měsících provozu je v havarijním stavu a nelze na něj pustit dopravu. Důvodem je přetížení. Krajská správa silnic Libereckého kraje se snaží ze státních hmotných rezerv zajistit most nový, jak dlouho to potrvá, zatím nikdo nedokáže odhadnout. Jasněji by mělo být v úterý, řekla dnes ČTK mluvčí krajské správy silnic Jitka Dvorská.

Gannett má nižší tržby i zisk, akcionářům ale vyjde vstříc

New York 18. července (ČTK) - Americká mediální společnost Gannett, která je největším vydavatelem novin v USA, měla ve druhém čtvrtletí nižší tržby i zisk. Firmě se stále nedaří překonat potíže, s nimiž se kvůli propadu výnosy z reklamy potýká její vydavatelská součást. Podnik nicméně zdvojnásobí výplatu dividend, které vyplácí každé čtvrtletí, a obnoví také program odkupu svých akcií.

Tipsport přijal za týden v nové loterii vklady dva až tři mil. Kč

Praha 18. července (ČTK) - Sázková kancelář Tipsport přijala první týden prodeje své nové číselné loterie Tipšestka vklady mezi dvěma a třemi miliony korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Tisportu Jiří Hadrava s tím, že při prvním nedělním losování byl server www.tipsestka.cz přetížen a zaznamenal krátkodobý výpadek. Vylosovaná čísla tak byla podle něj na webu dostupná později, než se původně plánovalo. Tipšestka konkuruje Sportce loterijní společnosti Sazka. Týdenní tržby Sazky ze Sportky se pohybují v řádu desítek milionů Kč.

Pronájmy kanceláří v Praze rostly ve čtvrtletí o 80 pct

Praha 18. července (ČTK) - Objem nových nebo obnovených pronájmů moderních kanceláří v Praze se v letošním druhém čtvrtletí zvýšil meziročně o 80 procent na 88.000 metrů čtverečních. Mírně ubylo neobsazených kanceláří. Oznámilo to dnes sdružení poradenských firem Prague Research Forum (PRF).

Forbes bude vycházet v češtině, šéfredaktorem bude Petr Šimůnek

Praha 18. července (ČTK) - Magazín Forbes bude od listopadu vycházet v češtině. Redakci měsíčníku povede bývalý šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek. Časopis na trh uvede společnost Forbes Media ve spolupráci s českou pobočkou společnosti Business Consulting & Media. ČTK o tom informoval ředitel vydavatelství Business Consulting & Media Peter Barecz.

Nový katastrální zákon má vnést na realitní trh více jistoty

Praha 18. července (ČTK) - Vlastníci nemovitostí, realitní obchodníci a banky mají mít v budoucnu při transakcích větší jistotu, že jejich obchody zpětně kvůli zápisům v katastru nikdo nezpochybní. Počítá s tím návrh věcného záměru nového katastrálního zákona, který připravuje Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK). Na dotaz ČTK to dnes řekl předseda úřadu Karel Večeře. Nový zákon si vynutí připravovaný občanský zákoník, který by měla na podzim schvalovat sněmovna.

ČNB: Podíl nesplácených úvěrů v květnu zůstal na 6,27 pct

Praha 18. července (ČTK) - Podíl nesplacených úvěrů na celkovém objemu bankovních půjček v květnu zůstal na dubnových 6,27 procenta. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českou národní bankou.

Ceny ropy kvůli obavám z dluhových problémů klesly

Londýn 18. července (ČTK) - Ceny ropy dnes klesly kvůli rostoucím obávám ohledně dluhových problémů v Evropě i Spojených státech. Dolů je tlačí také možnost, že Mezinárodní agentura pro energii (IEA) přikročí k dalšímu uvolňování ropy ze strategických rezerv.

KKCG SE dokončila akvizici ropného terminálu v Rusku

Praha 18. července (ČTK) - Společnost KKCG SE, která je mateřskou firmou finanční a investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, dokončila akvizici ropného terminálu v ruské Samarské oblasti s roční kapacitou 3,4 milionu tun ropy. ČTK o tom dnes informoval mluvčí KKCG Dan Plovajko. Finanční stránku transakce společnost nezveřejnila.

Nečas: Vláda projedná strategii konkurenceschopnosti v srpnu

Praha 18. července (ČTK) - Vláda v srpnu projedná novou strategii konkurenceschopnosti České republiky na roky 2012 až 2020, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Materiál má zařadit Česko do dvacítky nejvíce konkurenceschopných zemí světa. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Nečas. V předchozích letech se pozice Česka zhoršovala a loni se na světovém žebříčku konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra propadlo o pět pozic na 36. místo.

Pohonné hmoty opět zdražují, někde až o 50 haléřů

Praha 18. července (ČTK) - Ceny pohonných hmot v tuzemsku po více než měsíci začaly opět růst. Nejprodávanější Natural 95 v uplynulém týdnu zdražil v průměru o 29 haléřů na 34,68 koruny za litr, například na Vysočině ale jeho cena stoupla o víc než 50 haléřů. Cena nafty vzrostla průměrně rovněž o 29 haléřů na 34,03 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

CVVM: Dvě třetiny lidí nesouhlasí s plánovanými změnami DPH

Praha 18. července (ČTK) - Téměř dvě třetiny lidí nesouhlasí s plánem vlády zvýšit nižší sazbu daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent a s následným sjednocením sazeb na 17,5 procenta. Vyplývá to z červnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Z průzkumu rovněž vyplynulo, že sedm z deseti Čechů nerozumí současnému daňovému systému.

Zlato překonalo rekordních 1600 USD za unci

Londýn 18. července (ČTK) - Cena zlata dnes vzrostla na nové rekordy a poprvé překonala hranici 1600 dolarů (27.900 Kč) za troyskou unci. Zájem o zlato zvyšují dluhové krize v eurozóně a USA. Rekordní byla cena zlata i v eurech a britských librách, uvedla agentura Reuters.

Pražská burza dopoledne oslabila, dolů ji táhly banky

Praha 18. července (ČTK) - Pražská burza stejně jako další evropské trhy v úvodu nového týdne dál oslabila, hlavní index PX v 11:00 odepisoval 0,39 procenta na 1194,5 bodu. Pod tlakem jsou po zveřejnění zátěžových testů opět banky, vyplývá z výsledků burzy.

Fortune: Největší firmou podle tržeb byl loni opět Wal-Mart

New York 18. července (ČTK) - Největší firmou na světě podle tržeb byl loni opět americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores. Utržil 421,8 miliardy dolarů (zhruba 7,4 bilionu Kč). Druhé místo patří nizozemské společnosti Royal Dutch Shell. Ukázal to nejnovější žebříček 500 největších firem světa, který sestavuje časopis Fortune.

Koruna dopoledne stagnuje k euru, k dolaru mírně slabší

Praha 18. července (ČTK) - Kurz koruny se na počátku nového týdne příliš neodlišoval od pátečního. K euru česká měna začala stejně jako v pátek na 24,47 Kč/EUR, k dolaru si pohoršila o devět haléřů na 17,42 Kč/USD, vyplývá z informací serveru Patria Online.

Volksbank v pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 65 procent

Praha 18. července (ČTK) - Tuzemská Volksbank, která patří mezi menší finanční ústavy v Česku, vykázala za první pololetí podle předběžných výsledků čistý zisk 172 milionů korun. To je v meziročním srovnání nárůst o 65 procent. ČTK to dnes sdělila mluvčí banky Lucie Hálová. Bilanční suma banky meziročně vzrostla o sedm procent na 51 miliard korun. Ostatní tuzemské banky zatím pololetní výsledky nezveřejnily.

Fortuna spustila loterii Loto, chce do dvou let třetinu trhu

Praha 18. července (ČTK) - Sázková kancelář Fortuna spustila dnes ráno novou číselnou loterii Fortuna Loto. Cílem Fortuny je získat do dvou let 30 procent trhu s číselnými hrami a později se stát jeho lídrem. Řekl to dnes novinářům generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

Škoda Vagonka dodá do Litvy vlaky za necelou jednu miliardu korun

Plzeň 18. července (ČTK) - Škoda Vagonka, dceřiná společnost Škody Transportation, získala v Litvě kontrakt za necelých 39 milionů eur (zhruba 960 milionů korun). Dodá tam pět dvoupodlažních souprav známých v Česku jako CityElefant. Nové vlaky se v letech 2012 až 2014 přidají k soupravám řady 575, které už na litevských železnicích úspěšně jezdí, řekl ČTK generální ředitel Škody Vagonka Jiří Paruza.

Většina předních asijských trhů zahájila týden poklesem

Hongkong 18. července (ČTK) - Obavy z potíží evropských bank a dluhových problémů USA a eurozóny stáhly většinu předních asijských akciových burz na počátku nového týdne dolů. U dalších pak byly zisky pouze mírné. Se ztrátami zahájily obchodování i trhy v Evropě.

TV Nova bude vysílat loterii Fortuny, uvedlo Aktuálně.cz

18. července (ČTK) - Televize Nova se dohodla se společností Fortuna, že bude vysílat její novou loterijní hru Aktuálně.cz. Jednání se vedla několik měsíců. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz s odvoláním na zdroj blízký jednání. Spuštění nové číselné loterie Fortuna LOTO naplánovala Fortuna na dnešní den.

ÚOHS: V tendru ČOI na analýzy vzorků benzinu byly chyby

Brno 18. července (ČTK) - V sedmdesátimilionovém tendru České obchodní inspekce (ČOI) na analýzy vzorků benzinu odebraných u čerpacích stanic byly chyby. Potvrdil to aktuálním druhostupňovým rozhodnutím předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Zrušil zadání zakázky a zamítl odvolání vybraného uchazeče Institutu pro testování a certifikaci. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Švýcarský frank kvůli dluhovým problémům v EU a USA roste

Singapur 18. července (ČTK) - Švýcarský frank dnes v Asii posiluje a vůči euru i dolaru stoupl na nový rekord. Na trzích přetrvávají obavy z dluhových problémů v eurozóně a Spojených státech, které zvyšují poptávku po bezpečnějších investicích. Euro nepodpořily ani páteční výsledky zátěžových testů evropských bank, protože podle investorů nebyly dost přísné.

Výrobce elektroniky Philips se nečekaně propadl do ztráty

Amsterodam 18. července (ČTK) - Nizozemský výrobce elektroniky Philips ve druhém čtvrtletí nečekaně hospodařil se ztrátou. Důvodem je podle firmy pomalejší oživování z recese a snížení hodnoty majetku. Ztráta činila 1,3 miliardy eur (31,8 miliardy Kč) ve srovnání s čistým ziskem 259 milionů eur ve stejném období loni. Firma současně oznámila, že sníží náklady o 500 milionů eur.

Eurozóna chce dle médií pomoci Řecku bankovním poplatkem

Berlín 18. července (ČTK) - Vlády zemí eurozóny jako jednu z možností, jak zapojit soukromé věřitele do pomoci Řecku, zvažují zavedení nového poplatku pro banky. Píše o tom dnes německý list Die Welt s odvoláním na blíže neurčené diplomatické zdroje.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo