finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

ČT: Největší škrty finance navrhují v dopravě a zemědělství

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje v přípravě rozpočtu na příští rok výrazné škrty v několika resortech. Nejvíce by mělo ušetřit ministerstvo dopravy, a to 8,5 miliardy korun. Ministerstvo zemědělství by mělo snížit výdaje o 6,2 miliardy korun a ministerstvo vnitra o 2,9 miliardy korun. Naopak 14 miliard má navíc dostat ministerstvo práce a sociálních věcí, a to především na růst důchodů a některých sociálních dávek. Uvedla to dnes Česká televize.

Zastavil se provoz trasy A metra, znovu pojede po Velikonocích

Praha 18. dubna (ČTK) - V Praze se zastavil provoz celé trasy metra A kvůli plánovaným opravám výhybek a výměně pražců. Výluka začala dnes v 18:00, provoz bude obnoven po Velikonocích v úterý 22. dubna ráno. ČTK to řekl mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje a autobusy. Podobně rozsáhlá výluka metra byla naposledy v září 2012.

Ve střední Evropě se loni pronajalo 1,4 mil. m2 kanceláří

Praha 18. dubna (ČTK) - Ve střední Evropě se loni pronajalo rekordních 1,4 milionu metrů čtverečních kanceláří, což je meziročně zhruba o osm procent více. Praha se na pronájmech podílela 21 procenty, se 45 procenty kralovala Varšava. Vyplývá to z nejnovější zprávy o stavu středoevropského kancelářského trhu realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield (C&W). Celkem je ve čtyřech hlavních městech regionu, kde se nachází drtivá většina sledovaných kanceláří, téměř 12 milionů metrů čtverečních kancelářských ploch.

PPF bance klesl loni čistý zisk o 373 milionů na 572 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - PPF bance klesl v roce 2013 auditovaný čistý zisk meziročně o 373 milionů na 572 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o 28 miliard na 104,8 miliardy korun. PPF o tom dnes informovala ČTK. Tuzemským bankám a spořitelnám v roce 2013 meziročně klesl souhrnný čistý zisk o 2,9 miliardy na 61,4 miliardy korun.

PSK je v insolvečním řízení, podle firmy je návrh šikanózní

Praha 18. dubna (ČTK) - Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení se zlínskou stavební společností PSK - Průmyslové stavby a konstrukce kvůli údajnému dluhu dodavateli. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku. Firma považuje insolvenční návrh za šikanózní.

Ředitelství silnic kontroluje kvůli chybám všechny velké zakázky

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) objevilo chyby v připravovaných tendrech. Kvůli nim nyní kontroluje všechny zakázky nad 300 milionů korun, které státní organizace plánuje v nejbližší době vypsat, oznámilo dnes v tiskové zprávě ŘSD. Podle ředitelství silnic jde o preventivní opatření, které má pomoci vyvarovat se zastavení již vyhlášených výběrových řízení. Kontroly by měly trvat řádově týdny.

Čína má zamořenou pětinu zemědělské půdy, říká kdysi tajná studie

Peking 18. dubna (ČTK) - Skoro pětina zemědělské půdy v Číně je zamořená jedovatými kovy. Ukázala to zpráva tamní vlády. Nejvíce půdu kontaminovaly těžké kovy kadmium, nikl a arzén, stojí také v několikaleté studií. Čínské komunistické úřady ji původně považovaly za natolik citlivou, že ji označily za státní tajemství, napsala dnes agentura AP. Zpráva je podle ní první svého druhu v Číně.

Projekt plynovodu South Stream dál pokračuje, řekl ruský ministr

Moskva 18. dubna (ČTK) - Práce na projektu plynovodu South Stream z Ruska do jižní Evropy běží bez přerušení a Rusko s Evropskou unií o realizaci projektu nadále diskutuje. Řekl to dnes ruský ministr energetiky Alexander Novak. Činitelé Evropské unie projekt South Stream zpochybnili kvůli zásahům Ruska na Ukrajině a ruské anexi Krymu.

Šéf finanční správy Jan Knížek ke konci dubna rezignuje

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitel Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Jan Knížek ke konci dubna rezignuje na svoji funkci. Ministr financí Andrej Babiš chce pověřit vedením úřadu Jiřího Žežulku, který v současnosti působí jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní na GFŘ. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

Poradce ministerstva pro mýtný tendr má získat 130 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo dopravy hledá poradce pro chystaný miliardový tendr na pokračování provozu kamionového mýtného systému po skončení smlouvy s Kapschem. Cenu za poradenství odhaduje na 130 milionů korun. Vyplývá to z oznámení předběžných informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Za tuto odhadovanou cenu má vybraný konzultant pro ministerstvo dopravy zpracovat koncepci budoucího zpoplatnění a přípravu zadávací dokumentace pro budoucí tendr.

Česko do Bruselu odeslalo dokument nutný pro čerpání peněz z EU

Praha 18. dubna (ČTK) - Česko do Bruselu odeslalo finální verzi Dohody o partnerství. Dokument určuje, jakým způsobem bude ČR čerpat peníze z evropských fondů v novém programovém období 2014-2020. V těchto letech může ČR získat až 594 miliard korun.

Americké akcie v závěru velikonočního týdne převážně rostly

New York 18. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zakončily zkrácený týden s mírnými zisky a jejich širší index připsal 0,1 procenta. Trhy ve čtvrtek podpořily příznivé výsledky firem General Electric, Morgan Stanley či PepsiCo. Přední akciový index Dow Jones ale táhly dolů výsledky počítačové společnosti IBM. Dnes se na Wall Street kvůli velikonočním svátkům neobchoduje.

Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů

Hradec Králové 18. dubna (ČTK) - Státní podnik Lesy ČR (LČR) vypsal výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů. Hledá ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele. Zájemci mohou zasílat své přihlášky do 29. dubna. Vyhlášení výběrového řízení oznámily LČR v některých českých denících.

E15: Největšího českého výrobce oken koupili slovenští investoři

Praha 18. dubna (ČTK) - Největšího tuzemského výrobce a prodejce oken Window Holding koupila skupina privátních investorů ze Slovenska, která je částečně napojena na jednoho z dodavatelů. Deníku E15 to potvrdil člen představenstva skupiny Jan Tušl. Cenu transakce neuvedl.

Čtvrtletní odbyt vozů GM díky Číně vzrostl, v Americe klesl

Detroit 17. dubna (ČTK) - Největší americká automobilka General Motors (GM) prodala v prvním čtvrtletí o dvě procenta automobilů více než před rokem. Slabší odbyt na trzích Severní a Jižní Ameriky vynahradil silný růst poptávky v Číně, sdělila dnes společnost.

MMF uvolňuje Portugalsku poslední část svého záchranného úvěru

Washington 17. dubna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes schválil závěry své poslední mise v Portugalsku a rozhodl se zemi uvolnit poslední splátku 851 milionů eur (23,3 miliardy Kč) z dohodnuté finanční pomoci. Tento program, který měl původně skončit v polovině května, navíc fond prodloužil do června, aby mohl dokončit hodnocení pokroku země při ozdravování ekonomiky z dluhové krize.

Italská Eni jednala s Kyjevem o zvýšení ukrajinské těžby plynu

Milán 17. dubna (ČTK) - Italská ropná a plynárenská společnost Eni se shodla s Ukrajinou na nutnosti posílit těžbu zemního plynu v zemi, které sousední Rusko hrozí odstavením od svých dodávek. Eni má licence na těžbu na Ukrajině od roku 2011, uvedla agentura Reuters.

Areva po zrušení tendru na Temelín končí se soudním sporem

Praha 17. dubna (ČTK) - Francouzská společnost Areva stahuje své odvolání k soudu proti vyřazení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, který ČEZ před týdnem zrušil. Firma tak chce v Česku začít nové vztahy s místními partnery a věří v budoucí spolupráci, sdělila dnes ČTK v tiskovém prohlášení. Areva patřila mezi tři účastníky tendru, ČEZ ji z něj vyřadil předloni v říjnu s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce.

Americké akcie zastavily třídenní sérii vzestupu

New York 17. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zůstávají dnes po třech dnech vzestupu bez větších změn a v polovině dne jejich hlavní indexy mírně ztrácely. Wall Street podpořily nové zprávy z ekonomiky, firemní výsledky jsou ale smíšené.

Dolar po středečním projevu šéfky Fedu klesá

Londýn 17. dubna (ČTK) - Americký dolar po středečním projevu šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové klesá k euru a koši měn. Ztráty dolaru částečně smazala regionální statistika z USA. Objem obchodování je ale před začínajícími velikonočními svátky nízký.

Akcie na burze v týdnu stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů

Praha 17. dubna (ČTK) - Akcie na pražské burze za uplynulý týden stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů. Největší zisky zaznamenaly opět cenné papíry ČEZ, naopak nejvíce oslabily akcie developerské firmy Orco. Vyplývá to z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie klesly o 2,5 procenta. V pátek se v Praze neobchoduje.

Pražská burza počtvrté za sebou rostla, díky akciím ČEZ a Erste

Praha 17. dubna (ČTK) - Pražská burza počtvrté za sebou rostla. Index PX se dnes zvýšil o 0,46 procenta na 1006,38 bodu. Vzhůru ho táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank. V pátek je pražská burza zavřená, podobně jako jiné evropské a světové akciové trhy. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká měna dnes vůči euru stagnovala, proti dolaru lehce posílila.

Ceny ropy zůstávají stabilní, trh sleduje Ukrajinu

Londýn 17. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy zůstávají dnes stabilní, severomořská ropa Brent se pohybuje mírně pod úrovní 110 dolarů za barel. Ropný trh vyhodnocuje, zda rostoucí napětí na východní Ukrajině může ohrozit ruské dodávky ropy a plynu.

Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 735 tisíc Kč

Praha 17. dubna (ČTK) - Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 734.933 korun. Vyvolávací cena, která byla stanovena na 494.933 korun, tak stoupla o zhruba čtvrt milionu korun. ČTK průběh elektronické dražby sledovala na portálu Okdražby.cz. Šlo o další z řady dražeb majetku zakladatelů harvardských investičních fondů. Vostrý byl odsouzen za tunelování fondů k mnohaletému vězení, nyní se skrývá ve Střední Americe.

Čtvrtletní zisk Philip Morris International silně klesl

New York 17. dubna (ČTK) - Zisk nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International v prvním čtvrtletí výrazně klesl. Americkou firmu, která vyrábí cigarety Marlboro a dalších značek v mnoha zemích světa včetně Česka, oslabuje propad prodeje na řadě trhů a v posledním čtvrtletí její výsledky poškodil i nepříznivý vývoj kurzu dolaru. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti.

EP Energy Trading loni zvýšila provozní zisk na 123,9 mil. Kč

Praha 17. dubna (ČTK) - Obchodník s energiemi EP Energy Trading, který je součástí Energetického a průmyslového holdingu (EPH), loni zvýšil provozní zisk o zhruba 45 procent na 123,9 milionu korun. Tržby rostly o více než 160 procent na 22,1 miliardy korun. Výsledky pozitivně ovlivnilo rozšiřování zákaznického portfolia a také fúze společností EP Energy Trading a První energetická z počátku ledna loňského roku. Auditované hospodářské výsledky firmy má ČTK k dispozici.

HK: Zavedení třetí sazby DPH přinese firmám další administrativu

Praha 17. dubna (ČTK) - Případné zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent, na které se ve středu dohodla vládní koalice, vnímají podnikatelé jako problematické. Vadí jim hlavně vyšší administrativní zátěž. Hospodářská komora dlouhodobě kritizuje neustále změny pravidel, které velice zatěžují a znemožňují dlouhodobější plánování podnikatelských aktivit, řekla ČTK mluvčí komory Lenka Vodná.

Zisk PepsiCo díky divizi občerstvení stoupl o 13 procent

New York 17. dubna (ČTK) - Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo stoupl v prvním čtvrtletí zisk o 13 procent na 1,22 miliardy USD (24,2 miliardy Kč). Hospodaření podpořilo snížení nákladů a vyšší prodej v divizi lehkého občerstvení, oznámila dnes společnost.

Zisk průmyslových divizí General Electric výrazně vzrostl

New York 17. dubna (ČTK) - Celkový zisk největšího amerického konglomerátu General Electric (GE) v prvním čtvrtletí klesl, protože ziskovost společnosti před rokem jednorázově zvýšily příjmy z prodeje mediální dceřiné společnosti NBC Universal. Zisk průmyslových divizí, na něž se nyní GE koncentruje, ale výrazně vzrostl, plyne z dnešních údajů společnosti.

Slovensko kvůli kartelu vyloučilo čtyři firmy z tendrů na dálnice

Bratislava 17. dubna (ČTK) - Čtveřice předních stavebních firem včetně společností Skanska a Strabag, které jsou registrovány v Česku, byla na Slovensku kvůli účasti na kartelové dohodě vyloučena z probíhajících tendrů na budování dálnic a rychlostních silnic. Rozhodla o tom státní Národná diaľničná spoločnosť (NDS), která v zemi spravuje dálniční síť. Napsal to portál etrend.sk. Rozhodnutí potvrdily i samotné firmy, blíže ho nekomentovaly.

Zisk banky Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl o 11 procent

New York 17. dubna (ČTK) - Americké investiční bance Goldman Sachs klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 11 procent na 1,9 miliardy USD (37,7 miliardy Kč). Důvodem byl hlavně propad příjmů z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, jako jsou dluhopisy. Uvedla to banka v dnešním prohlášení.

Struktura vedení ČD se nejspíš opět změní, přibude náměstků

Praha 17. dubna (ČTK) - Vedení Českých drah čeká od 1. května další změna organizační struktury. Nový generální ředitel Daniel Kurucz navrhuje snížit počet organizačních útvarů generálního ředitelství o čtyři na 18, část útvarů sloučit a některé přesunout pod kompetenci nových náměstků. Těch by mělo od května být pět, tedy o jednoho více, než po nedávné reorganizaci, kterou prosadil Kuruczův předchůdce Dalibor Zelený. Vzrůst by měl i přímý vliv generálního ředitele na řadu strategických odborů, vyplývá z návrhu změn, který má ČTK k dispozici.

Analytici: Zavedení třetí sazby DPH inflaci ovlivní minimálně

Praha 17. dubna (ČTK) - Případné zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent, na které se ve středu dohodla vládní koalice, se podle analytiků oslovených ČTK projeví poklesem inflace o 0,1 procentního bodu. Podle ekonomů není ale jisté, zda se snížení daně projeví u cen všech položek zařazených do této sazby v plné výši.

Americká banka Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk o polovinu

New York 17. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké investiční banky Morgan Stanley v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl zhruba o polovinu na 1,5 miliardy dolarů (30 miliard korun). Oznámila to dnes firma. Výsledky podpořil mimo jiné nárůst příjmů ze správy majetku a obchodování s akciemi.

EU je ochotna jednat s Ruskem a Ukrajinou o otázce zemního plynu

Brusel 17. dubna (ČTK) - Evropská unie je ochotna jednat s Ruskem a Ukrajinou o zajištění dodávek zemního plynu. EU to uvedla v dnešní odpovědi na dopis ruského prezidenta Vladimira Putina. Putin před týdnem v listu evropským státníkům pohrozil, že zastaví dodávky zemního plynu na Ukrajinu, pokud Kyjev včas neuhradí své závazky za dodávanou surovinu. Dopis poslal také českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Putin: Pro Evropu není možné, aby přestala kupovat ruský plyn

Moskva 17. dubna (ČTK) - Pro Evropu není možné, aby přestala nakupovat ruský plyn. Ruský prezident Vladimir Putin to prohlásil během dnešní televizní debaty s občany. Tranzit přes Ukrajinu je podle něj nejnebezpečnějším prvkem v evropském systému dodávek plynu.

Pohonné hmoty v týdnu zdražily, benzin o 15 haléřů na 35,89 Kč/l

Praha 17. dubna (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily. Nejprodávanější benzin Natural 95 je dražší o 15 haléřů, litr řidiči pořídí průměrně za 35,89 Kč. Cena nafty se zvýšila o čtyři haléře na 35,80 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Třetí sazbou DPH by se ČR přidala k dalším 15 zemím EU

Praha 17. dubna (ČTK) - Dvě snížené sazby daně z přidané hodnoty (DPH) má nyní 15 zemí Evropské unie. Nižší z obou snížených sazeb DPH země zpravidla zdaňují knihy a léky, vyplývá z každoročního materiálu zveřejňovaného Evropskou komisí. Česko by se k těmto zemím, mezi které patří například Maďarsko, Polsko a Francie, mělo přidat od příštího roku. Vládní koalice se ve středu shodla na zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu.

Pražská burza dopoledne posilovala díky Erste, naopak ztrácí ČEZ

Praha 17. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne pokračovala v mírném růstu, který trvá od začátku tohoto týdne. Do 11:00 index PX posílil o 0,13 procenta na 1003,07 bodu. Daří se bankovní skupině Erste, naopak oslabovaly akcie ČEZ. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na internetových stránkách burzy.

Vršanská uhelná loni snížila těžbu uhlí na 6,85 milionu tun

Most 17. dubna (ČTK) - Těžební společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, která je spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, vytěžila v loňském roce 6,85 milionu tun hnědého uhlí. V roce 2012 přitom vytěžila 9,42 milionu uhlí. Hrubý provozní zisk (EBITDA) ale loni vzrostl o více než 500 milionů korun na 1,8 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil David Vidomus ze skupiny Czech Coal Group.

Na ředitelství silnic skončil Prachařův kontrolor Stanislav Klika

Praha 17. dubna (ČTK) - Hromadná obměna vrcholného managementu na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje. Po dvou měsících skončil šéf vnitřního auditu Stanislav Klika, kterého do organizace přivedl krátce po svém jmenování ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Nástupce odvolaného šéfkontrolora ŘSD zatím nevybralo, řekla ČTK mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Rozsáhlou změnou vedení prošlo ŘSD začátkem dubna po nástupu nového generálního ředitele Jana Kubiše, kdy musela odejít většina vedení této státní příspěvkové organizace.

Prodej aut v EU v prvním čtvrtletí stoupl o více než osm procent

Brusel 17. dubna (ČTK) - Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 8,4 procenta na 3,25 milionu vozů. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V samotném březnu prodej stoupl dokonce o 10,6 procenta na 1,45 milionu vozů.

Zisk Googlu vzrostl o tři procenta, zaostal však za očekáváním

San Francisco 16. dubna (ČTK) - Americké internetové společnosti Google vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o tři procenta na 3,45 miliardy USD (68,6 miliardy Kč). Výsledky však zaostaly za očekáváním kvůli poklesu cen za reklamu, růstu výdajů za nové zaměstnance a investicím do odvážných myšlenek.

Americké akcie díky statistice z USA a Číny rostly, jen oslabil

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dnes třetí den za sebou posílily. Trh podpořily zprávy o růstu čínské ekonomiky a průmyslové výroby v USA. Náladu zlepšil i projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové v Ekonomickém klubu v New Yorku.

Čtvrtletní zisk IBM klesl o 21 procent

Armonk (USA) 16. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké počítačové společnosti IBM se v prvním čtvrtletí snížil o 21 procent na 2,4 miliardy USD (47,7 miliardy Kč). K poklesu přispěly mimořádné náklady související s reorganizací pracovní síly společnosti. Slabší byly i příjmy, oznámila společnost v dnešním prohlášení.

Od roku 2015 se sníží sazba DPH u léků, knih nebo dětských plen

Praha 16. dubna (ČTK) - Koaliční strany se dnes shodly na snížení DPH na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu z 15 na deset procent od začátku příštího roku. Na tiskové konferenci po jednání koaliční rady to oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministerstvo financí má dohodu, která odpovídá koaliční smlouvě, zapracovat do návrhu státního rozpočtu na příští rok. Za dva týdny o něm má jednat koaliční rada.

Fed: Ekonomický růst ve většině regionů USA oživil

Washington 16. dubna (ČTK) - Ekonomický růst ve většině regionů Spojených států za poslední dva měsíce oživil díky lepšímu počasí. Uvádí to situační zpráva s názvem Béžová kniha, kterou vydává americká centrální banka (Fed) a která mapuje vývoj ekonomiky za období zhruba šesti týdnů.

NSS zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy

Brno 16. dubna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Středočeského kraje, čímž zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy (R1), a to v části Ruzyně - Březiněves - Satalice. Na rozhodnutí upozornila Česká televize, soud o tom informuje na svém webu. Přípravu stavby zastavil loni Krajský soud v Praze, který zrušil dokument Zásady územního rozvoje Středočeského kraje v části týkající se vymezení silničního koridoru. Kraj podal kasační stížnost, ale NSS svým rozhodnutím verdikt krajského soudu potvrdil.

Akcie v USA díky Yahoo a Číně dopoledne rostly

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dopoledne posilovaly a zisky si připsaly již třetí seanci za sebou. Náladu na trhu podpořily údaje o ekonomickém růstu Číny za první čtvrtletí, které překonaly očekávání. K růstu přispěla hlavně firma Yahoo díky zprávě o růstu příjmů čínské společnosti Alibaba, ve které má podíl.

Vláda schválila Národní program reforem, mají oživit růst

Praha 16. dubna (ČTK) - Vláda dnes schválila Národní program reforem, které mají oživit hospodářský růst České republiky a posílit konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. O schválení strategického dokumentu novináře informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Dolar po statistice z USA smazal své ztráty vůči euru

Londýn 16. dubna (ČTK) - Americký dolar po nejnovější statistice ze Spojených států smazal své předchozí ztráty vůči euru. Japonský jen po komentáři ministra financí oslabuje.

Ceny ropy kvůli Ukrajině dál rostou, růst zmírnily zásoby v USA

Londýn 16. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes kvůli Ukrajině dál rostou a severomořská ropa Brent se vyhoupla nad 110 dolarů za barel. Později trh část zisků ztratil pod vlivem údajů o nečekaně vysokém růstu ropných zásob ve Spojených státech.

Pražská burza mírně rostla, nahoru ji táhly akcie ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes mírně rostla a index PX stoupl o 0,58 procenta na 1001,78 bodu. Nahoru burzu táhly hlavně akcie ČEZ, většina ostatních emisí ztrácela. Cenné papíry tabákové firmy Philip Morris ČR oslabily o téměř osm procent, vyplývá z výsledků burzy.

Pražský kancelářský trh v prvním čtvrtletí klesl o 27 procent

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražský kancelářský trh v letošním 1. čtvrtletí klesl meziročně o 27 procent a mezičtvrtletně o 19 procent. Oznámilo to sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Veřejná správa letos vypsala o polovinu více stavebních zakázek

Praha 16. dubna (ČTK) - Veřejná správa letos vypsala o polovinu (o 49,6 procenta) více stavebních zakázek než loni, celkem 769. Zhruba o čtvrtinu (37,3 procenta) na 27,3 miliardy korun vzrostl také jejich objem. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research zpracované na základě nejnovějších údajů Věstníku veřejných zakázek, kterou dnes zveřejnila.

Školy si nepronajmou poškozený dům na Smetanově nábřeží

Praha 16. dubna (ČTK) - Studenti se v domě na pražském Smetanově nábřeží, který loni poničil výbuch plynu, učit nebudou. Nový majitel budovy Univerzitě Karlově a Akademii múzických umění (AMU) nabídl padesátiletý pronájem, rektoři to však na dnešní schůzce obou stran podle informací ČTK odmítli. Podle rektora AMU Jana Hančila komerční pronájem z veřejných peněz není možný.

Vláda schválila materiál k přehradě Nové Heřminovy

Praha 16. dubna (ČTK) - Výstavba přehrady Nové Heřminovy včetně dodatečných protipovodňových opatření a přeložky komunikací by měla stát zhruba šest miliard korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Kabinet dnes schválil materiálem ke stavbě přehrady.

MPO: Koncesi na prodej lihovin zatím získalo 71.831 prodejců

Praha 16. dubna (ČTK) - Koncesi na prodej lihovin zatím úspěšně získalo 71.831 podnikatelů, vyplývá z aktuálních statistik ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Ve čtvrtek 17. dubna vyprší lhůta, dokdy o ní prodejci lihovin musí požádat. Koncesní povinnost byla zavedena v souvislosti s usnesením vlády o nulové toleranci k černému trhu s alkoholem.

Průmyslová výroba v USA rostla druhý měsíc po sobě

Washington 16. dubna (ČTK) - Průmyslová výroba ve Spojených státech v březnu proti předešlému měsíci vzrostla o 0,7 procenta, o něco rychleji, než se předpokládalo. Stoupla tak druhý měsíc po sobě, stejně jako produkce klíčového zpracovatelského průmyslu. Dnešní údaje americké centrální banky (Fed) potvrzují další oživování průmyslového sektoru a celé největší světové ekonomiky ze zimního útlumu.

Pojišťovny odhalily podvody za stovky milionů,víc než před rokem

Praha 16. dubna (ČTK) - Růst pojistných podvodů se nezastavil ani v prvním čtvrtletí roku. Detektivové pojišťoven odhalili podvody za stovky milionů korun, což bylo meziročně až o desítky procent více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Stále převládají podvody v pojištění aut, roste ale podíl podvodů v pojištění majetku. Nejvíce případů je tradičně v Praze.

Sobotka: Snížení sazeb DPH od 2016 není koalicí dohodnuté

Praha 16. dubna (ČTK) - Snížení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) o procentní bod od roku 2016 tak, jak jej navrhuje ministerstvo financí, není součástí dohody koalice a mělo by nepřiměřené dopady do rozpočtu. Uvedl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Souhlasí se zavedením třetí desetiprocentní sazby na léky, knihy nebo dětskou výživu. Tiskoviny by ale v této sazbě být neměly.

Nový úsek metra A do Motola se otevře 6. dubna 2015

Praha 16. dubna (ČTK) - Novým úsekem metra A do Motola se první cestující svezou 6. dubna příštího roku. Informaci, kterou přinesla Mladá fronta Dnes (MfD), dnes ČTK potvrdil radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). Zároveň uvedl, že jde o pracovní termín, který se může ještě měnit. Stavba nového úseku metra A začala v roce 2009 a plánované náklady činí 22,5 miliardy Kč. Podle dopravního podniku by se ale konečný účet mohl pohybovat kolem 21 miliard korun.

Slovensko dá šesti firmám pobídky za více než 20 milionů eur

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Slovensko poskytne šesti firmám, které v různých regionech země plánují zaměstnat stovky lidí, pobídky v celkové výši přes 20 milionů eur (550 milionů Kč). Rozhodl o tom dnes kabinet premiéra Roberta Fica.

Bank of America je ve ztrátě kvůli nákladům na právní spory

New York 16. dubna (ČTK) - Druhá největší americká banka Bank of America se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 276 milionů dolarů (5,5 miliardy korun). Výsledky ovlivnily náklady na urovnání sporů s americkým úřadem, který dohlíží na velké hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac. Společnosti zároveň za první tři měsíce roku klesly příjmy.

Tesku loni klesly tržby o 4,4 procenta z předloňských 44 mld.Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obchodnímu řetězci Tesco v Česku klesly tržby ve finančním roce 2013/2014 meziročně o 4,4 procenta. Řetězec to oznámil v tiskové zprávě. Výši tržeb ani zisku firma neuvedla. Ve finančním roce 2012/2013 firma vykázala podle výroční zprávy ztrátu 1,12 miliardy korun, tržby Teska klesly o necelá tři procenta na 44 miliard korun.

Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly pojedou 160kilometrovou rychlostí

Praha - 16. dubna (ČTK) - Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly u Prahy budou do poloviny roku 2016 jezdit stošedesátikilometrovou rychlostí. Odstraní se tím poslední nemodernizovaný železniční úsek prvního koridoru mezi Prahou a Pardubicemi. Stavba vyjde na 1,36 miliardy korun, z čehož více jak 80 procent bude financováno z prostředků Evropské unie. Na dnešním slavnostním zahájení modernizace železniční trati to uvedl náměstek ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Mojmír Nejezchleb.

Pražská burza dnes opět posílila, nahoru ji táhnou banky a ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes pokračuje v růstu, index PX stoupl před 11:00 o 0,34 procenta na 1403,94 bodu. Nahoru ho táhnou banky a elektrárenská společnost ČEZ. Naopak se nedaří tabákové společnosti Philip Morris, jejíž akcie se poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Podle informací burzy oslabily i cenné papíry mediální CME a těžební NWR.

Zájem o nová auta na Slovensku roste, prodej stoupl o šestinu

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Zájem o koupi osobních automobilů na Slovensku roste. Slovenské úřady v prvním čtvrtletí zaevidovaly 16.855 nových vozidel, což proti loňsku představuje nárůst o šestinu. Tradičně největší zájem byl o automobily českého výrobce Škoda Auto. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu.

Kommersant: Vítkovické hutě mají Ukrajinci z doněckého holdingu

Moskva/Ostrava 16. dubna (ČTK) - Vítkovické hutě od ruské skupiny Evraz koupili Ukrajinci z ocelářského holdingu Průmyslový svaz Donbasu (ISD). Informoval o tom ruský list Kommersant s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký transakci. Evraz zveřejnila detailní informace o prodeji 4. dubna s tím, že českou divizi Evraz Vítkovice Steel (EVS) zakoupila skupina pěti kyperských investorů. Až nyní se ale podle ruského listu ukázalo, kdo je skutečným kupcem. Společnost EVS na dotaz ČTK odmítla podrobnější informace sdělit.

Soud zamítl žalobu Casina Kartáč na MF o jednu mld. Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu Casina Kartáč na ministerstvo financí. Kvůli údajně nesprávnému úřednímu postupu v otázce videoloterijních terminálů požadovala firma náhradu škody přes jednu miliardu korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Marek Zeman. Šlo o třetí spor v obdobné věci, ve kterém firma neuspěla. Její reakci ČTK zjišťuje.

WSJ: Bitcoinová burza Mt. Gox plánuje svou likvidaci

Tokio 16. dubna (ČTK) - Zkrachovalá bitcoinová burza Mt. Gox se vzdala plánu na obnovení svých aktivit a požádala tokijský soud, aby schválil její likvidaci. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

V březnu klesaly ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a stavbách

Praha 16. dubna (ČTK) - Ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a službách v březnu stejně jako v únoru meziročně klesly. Ve stavebnictví zůstaly stejně vysoké jako v loňském roce. Meziměsíčně však klesaly ceny pouze průmyslových výrobců, v ostatních odvětvích rostly. Data dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Vývozní ceny v únoru zpomalily růst, dovozní rostly jako v lednu

Praha 16. dubna (ČTK) - Vývozní ceny v únoru zpomalily meziroční růst, dovozní rostly dál lednovým tempem. Vývozní ceny se zvýšily o 4,4 procenta, zejména kvůli oslabení koruny vůči euru a dolaru. Dovozní ceny stouply o 2,9 procenta, především kvůli zdražení strojů a dopravních prostředků. V porovnání s lednem ceny vývozu klesly o 0,3 procenta a dovozní o 0,2 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

MF navrhuje tři sazby DPH: 10, 14 a 20 procent, nyní jsou 21 a 15

Praha 16. dubna (ČTK) - V návrhu konvergenčního programu, který připravilo ministerstvo financí, se od roku 2016 počítá se třemi sazbami daně z přidané hodnoty. V dokumentu, který má Mladá fronta Dnes k dispozici, jsou do nejnižší desetiprocentní sazby DPH zařazeny léky, zdravotnické potřeby, knihy a další tiskoviny. Sazba 14 procent má být u potravin, vody, tepla a dopravy. Sazba na ostatní zboží a služby bude 20 procent. V současnosti jsou sazby DPH 21 a 15 procent.

Zisk řetězce Tesco druhý rok za sebou klesl

Londýn 16. dubna (ČTK) - Největší britské maloobchodní společnosti Tesco v uplynulém finančním roce klesl zisk o šest procent na 3,3 miliardy liber (skoro 110 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Tesco nepřestává ztrácet podíl na svém klíčovém britském trhu na úkor diskontních prodejen jako Aldi nebo Lidl. Nižší zisk vykázalo druhý rok za sebou, napsal server BBC.

Americké akcie v úterý stouply díky firemním výsledkům

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie v úterý posílily. Za jejich růstem stály překvapivě příznivé hospodářské výsledky některých významných podniků za první čtvrtletí. Dow Jonesův index stoupl o 0,55 procenta na 16.262,56 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,68 procenta na 1842,98 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite posílil o 0,29 procenta na 4034,16 bodu.

Firma Yahoo vykázala v prvním čtvrtletí známky růstu

San Francisco 16. dubna (ČTK) - Americká internetová společnost Yahoo předčila v prvním čtvrtletí letošního roku očekávání, když jevila známky růstu navzdory dvacetiprocentnímu poklesu zisku. Yahoo prosperuje především díky svým investicím v Asii, vzmáhá se ale také prodej reklamy, i když zatím jen slabě, napsala agentura AP.

Úrokové sazby hypoték klesly na rekordní minimum 2,93 procenta

Praha 16. dubna (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v březnu propadla na 2,93 procenta, a dostala se tak na nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele. Předchozí minimum bylo loni v červnu, kdy průměrná sazba činila 2,95 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

Intel v 1. čtvrtletí vydělal 1,95 miliardy USD, méně než loni

San Francisco 15. dubna (ČTK) - Americký výrobce počítačových čipů Intel dosáhl v prvním čtvrtletí 2014 čistého zisku 1,95 miliardy dolarů (38,77 miliardy Kč). Jedná se o pokles oproti loňskému prvnímu kvartálu, kdy měl zisk 2,05 miliardy. Dnes o tom informovalo podle agentury Reuters vedení firmy Intel, která se potýká s poklesem poptávky po osobních počítačích.

Firma zastavila projekt kontroverzní bioplynové stanice v Jičíně

Jičín 15. dubna (ČTK) - Společnost Orchideus zastavila projekt stavby kontroverzní bioplynové stanice v Jičíně. ČTK to dnes oznámil jednatel a spolumajitel firmy Orchideus Vojtěch Drahoňovský. Projekt stavby zařízení na zpracování bioodpadů a výroby elektřiny a tepla v bývalé jičínské mlékárně vzbudil odpor části veřejnosti, proti se postavila i radnice. Investor obavy kritiků odmítal.

Cena severomořské ropy kvůli vývoji na Ukrajině roste

Londýn 15. dubna (ČTK) - Cena severomořské ropy dnes roste. Důvodem jsou zprávy o vojenských operacích na východě Ukrajiny. Americká ropa však mírně klesá kvůli očekávané zprávě o vývoji zásob v USA a výhledu oživení vývozu z Libye, který rovněž zpomalil růst londýnské ropy, uvedla agentura Reuters.

Americké akcie dopoledne klesly

New York 15. dubna (ČTK) - Akciové trhy ve Spojených státech dnes dopoledne oslabily. Nepodařilo se jim tak udržet počáteční růst, za kterým stály překvapivě příznivé hospodářské výsledky některých významných amerických podniků za první čtvrtletí.

Euro mírně stouplo vůči dolaru

Londýn 15. dubna (ČTK) - Euro dnes mírně posílilo vůči americkému dolaru. Zastavilo tak pondělní pokles, za kterým stály výroky představitelů Evropské centrální banky (ECB) signalizující možnost dalšího uvolňování měnové politiky v eurozóně. Kolem 17:30 SELČ jednotná evropská měna vůči dolaru stoupla o necelých 0,1 procenta na 1,3828 USD.

Ruské akcie prudce klesly kvůli napětí kolem Ukrajiny

Moskva 15. dubna (ČTK) - Ruské akcie dnes prudce oslabily kvůli nepokojům na východní Ukrajině. Investoři se obávají, že situace by mohla přerůst v plnohodnotný vojenský konflikt, do kterého by se mohlo zapojit Rusko. Akciový index moskevské burzy MICEX klesl o 2,6 procenta na 1309 bodů. Index burzy RTS, kde se ceny akcií stanovují v dolarech, se propadl dokonce o 3,3 procenta na 1141 bodů.

Pražská burza mírně posílila, nahoru ji táhly hlavně akcie ČEZ

Praha 15. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes mírně posílila, index PX končí ve srovnání s pondělním závěrem o 0,21 procenta výš, dosáhl 996,01 bodu. Burzu táhl nahoru hlavně energetický podnik ČEZ, jehož akcie přidaly 1,4 procenta a jedna stojí 563 korun. Cenné papíry těžařské firmy NWR si dnes připsaly 3,27 procenta na 12,65 koruny za kus. Dařilo se i pojišťovně VIG. Erste Bank a Komerční banka naopak mírně oslabily, vyplývá z výsledků burzy.

CME jmenovala náhradu za odcházejícího Ronalda Laudera

Praha 15. dubna (ČTK) - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) jmenovala do funkce nevýkonného předsedy správní rady Johna Billocka. Nahradila tak svého zakladatele Ronalda Laudera, který z funkce minulý měsíc odstoupil. Oznámila to dnes firma. CME v České republice vlastní televizi Nova a další stanice.

Prototyp modernizované L 410 vzlétne zřejmě ještě v letošním roce

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Kunovická společnost Aircraft Industries pokročila s vývojem modernizovaného dopravního letounu L 410 NG (New Generation). Do konce srpna by chtěla postavit jeho prototyp, který by po absolvování nezbytných zkoušek měl poprvé vzlétnout do konce tohoto roku. Novinářům to dnes řekla generální ředitelka firmy Ilona Plšková. Se sériovou výrobou by podnik chtěl začít v roce 2016.

Penta chce začít na Masarykově nádraží stavět do dvou let

Praha 15. dubna (ČTK) - Investiční skupina Penta posiluje své realitní aktivity. Po dokončení obrovské administrativní budovy Florentinum za zhruba 4,4 miliardy korun se chce intenzivněji zaměřit na druhou stranu ulice, na dlouho projednávaný projekt na nevyužívaných pozemcích pražského Masarykova nádraží. Partner Penty Marek Dospiva na dnešní tiskové konferenci řekl, že do dvou let chtějí získat stavební povolení na první část projektu. Kromě toho skupina nedávno získala lukrativní pozemek na Smíchově přímo nad tunelem Mrázovka, kde plánuje další kanceláře.

Babišův Agrofert kupuje maďarského výrobce slunečnicového oleje

Praha 15. dubna (ČTK) - Skupina Agrofert, jejímž majitelem je ministr financí Andrej Babiš (ANO), se dohodla na koupi maďarského výrobce slunečnicového oleje NT Group. Obě strany se domluvily, že detaily transakce, kterou nyní musí schválit maďarský antimonopolní úřad, nebudou komentovat. Tržby NT Group loni překročily 140 milionů eur (3,8 miliardy Kč), firma má 196 zaměstnanců. ČTK to dnes oznámil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Od vstupu Babiše do vrcholné politiky jde o první významnou zahraniční akvizici skupiny.

Kongresové centrum se zbavilo svého téměř dvoumiliardového dluhu

Praha 15. dubna (ČTK) - Pražské Kongresové centrum (KCP) se zbavilo svého téměř dvoumiliardového dluhu. Peníze odeslalo ze svého účtu již v pondělí 14. dubna. Po jednání rady hlavního města to řekl náměstek primátora Václav Novotný.

Slovensko a Ukrajina se nedohodly na dodávkách plynu na Ukrajinu

Bratislava/Velké Kapušany 15. dubna (ČTK) - Zástupci slovenské a ukrajinské vlády se na dnešním jednání nedohodli na zahájení zpětných dodávek zemního plynu ze Slovenska na Ukrajinu. ČTK to potvrdil mluvčí slovenského ministerstva hospodářství Stanislav Jurikovič. Jednání o podpisu příslušného memoranda budou pokračovat. Dodávky plynu přes slovenské území by snížily energetickou závislost Kyjeva na Rusku, s nímž je Ukrajina poslední týdny v ostrém politickém sporu.

Koalice chce předložit Sněmovně novelu zrychlující výkup pozemků

Praha 15. dubna (ČTK) - Změnu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury chce vládní koalice předložit na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny. Na dnešním setkání s novináři to řekl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Novela má umožnit zvýšit výkupní cenu pozemků pod uvažovanými infrastrukturními stavbami a tím předejít procesu vyvlastnění, který může být zdlouhavý.

Zisk Coca-Coly v prvním čtvrtletí klesl o osm procent

Atlanta (USA) 15. dubna (ČTK) - Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o osm procent na 1,62 miliardy USD (32,2 miliardy Kč). Propad způsobil slabší objem prodeje v Evropě a prodej stáčírny v Brazílii. Příjmy se sice rovněž snížily, avšak díky Číně překonaly očekávání, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Pražský mrakodrap City Tower chce koupit skupina PPF

Brno 15. dubna (ČTK) - Pražský mrakodrap City Tower, po brněnském AZ Tower druhá nejvyšší budova v zemi, zřejmě po dvou letech znovu změní majitele. Má se jím prostřednictvím společnosti CITY TOWER Holding a.s. stát skupina PPF Petra Kellnera. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), dnes to uvedl na svém webu. Od roku 2012 City Tower vlastní společnost Consideratio z holdingu Proxy-Finance.

STEM: Přibývá lidí, kteří hodnotí ekonomickou situaci pozitivně

Praha 15. dubna (ČTK) - V Česku se zvyšuje podíl lidí, kteří hodnotí ekonomickou situaci státu i své domácnosti optimisticky. Roste podíl těch, kteří vidí situaci pozitivně zpětně i ve výhledu do budoucna. Vyplývá to z březnového výzkumu agentury STEM, která názory občanů na ekonomické otázky monitoruje dlouhodobě.

Aircraft Industries dál do Ruska dodává, škodí jí ale slabší rubl

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries má kvůli slabšímu rublu nižší výnosy. Kurz rublu klesá kvůli krizi mezi Ruskem a západními zeměmi, která vznikla kvůli situaci na Krymu a ve východní části Ukrajiny. "Letadla do Ruska dodáváme dál, ale na tržbách se negativně projevuje oslabený rubl," řekla dnes ČTK generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková. Rusko je klíčovým trhem firmy.

Senát asi schválí novelu vyjasňující účtování poplatků za OZE

Praha 15. dubna (ČTK) - Senát asi schválí beze změn novelu, která má vyjasnit účtování poplatků za obnovitelné zdroje energií. Doporučil mu to dnes jeho hospodářský výbor, byť někteří senátoři navíc zvažovali možnost ulevit zemědělským družstvům, která používají solární panely na střechám provozních budov k ohřevu vody pro svou potřebu.

Tržby kunovické Aircraft Industries loni přesáhly dvě miliardy Kč

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Tržby výrobce letadel Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku loni přesáhly dvě miliardy korun. Společnost prodala plánovaných 20 letadel, řekla dnes novinářům generální ředitelka Ilona Plšková. Letos firma podle ní plánuje tržby zhruba za 1,7 miliardy korun. Chce vyrobit 16 a prodat 17 letadel

Německá vláda čeká letos růst HDP o 1,8 procenta

Berlín 15. dubna (zpravodaj ČTK) - Výkon německého hospodářství by se měl letos zvýšit o 1,8 procenta. V příštím roce poroste německé hospodářství o dvě procenta, řekl dnes na tiskové konferenci ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Růst podle něj táhnou domácí spotřeba a investice.
< Předchozí 1 2 3 4 5 ... 606 607

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo