www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Ve zlatých dolech v JAR se stávkuje; cena kovu je pod rekordem

Johannesburg 28. července (ČTK) - Dělníci z jihoafrických zlatých dolů dnes kvůli mzdám zahájili stávku. Protest by přitom mohl snížit hodnotu denní produkce zlata až o 25 milionů dolarů (zhruba 423 milionů Kč) v době, kdy se světové ceny zlata drží kolem rekordních maxim. Zahájení stávky podle plánu potvrdil mluvčí celostátního odborového svazu těžařů.

Zisk Deutsche Börse ve druhém čtvrtletí vzrostl o 11 procent

Berlín 28. července (ČTK) - Německý burzovní operátor Deutsche Börse ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 11 procent na 179 milionů eur (4,3 miliardy Kč). Provozovatel frankfurtské burzy dnes ale uvedl, že mu ve čtvrtletí mírně klesly tržby.

Duhan v ČRo sníží počet členů vrcholového vedení,rozhodne v pátek

Praha 28. července (ČTK) - Počet členů vrcholového vedení Českého rozhlasu (ČRo) chce ve své funkci snížit nový generální ředitel veřejnoprávního rádia Peter Duhan. Vedení má nyní devět členů, počet svých zástupců hodlá Duhan snížit na tři. O jménech svých zástupců rozhodne v pátek na ranní poradě. Duhan to dnes řekl novinářům poté, co ho Rada ČRo zvolila šéfem rozhlasu.

Virgin Money prý projevila zájem o zestátněnou Northern Rock

Londýn 28. července (ČTK) - Finanční společnost Virgin Money oficiálně projevila zájem o zestátněnou britskou banku Northern Rock. Uvedly to dnes dva informované zdroje agentury Reuters. Virgin Money patří do skupiny Virgin Group známého britského podnikatele Richarda Bransona.

Novým generálním ředitelem ČRo byl zvolen Peter Duhan

Praha 28. července (ČTK) - Novým generálním ředitelem Českého rozhlasu (ČRo) byl zvolen nynější prozatímní ředitel veřejnoprávního rádia Peter Duhan. Členové Rady ČRo mu dali ve druhé volbě šest hlasů z devíti. To bylo potřebné minimum pro zvolení. Vyplynulo to z dnešního jednání Rady ČRo.

Akcie v USA dopoledne vzrostly díky týdenní zprávě o podporách

New York 28. července (ČTK) - Nečekaný týdenní pokles nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti prospěl akciovému trhu v USA, kde hlavní indexy dopoledne rostly. Ve Washingtonu přitom pokračuje patová situace kolem snahy předejít platební neschopnosti USA.

Čeští zelináři dostanou kvůli střevní bakterii šest milionů korun

Brusel 28. července (zpravodaj ČTK) - Čeští pěstitelé zeleniny dostanou od Evropské unie více než šest milionů korun (261.000 eur) jako kompenzaci za ztráty, které jim způsobil výskyt nebezpečné střevní bakterie EHEC v Evropě. Novináře o tom dnes informovala Evropská komise. EU rozdělí mezi farmáře jako odškodnění celkem 227 milionů eur (téměř 5,5 miliardy korun).

Rada ČRo zahájila druhou volbu generálního ředitele

Praha 28. července (ČTK) - Členové Rady Českého rozhlasu zahájili dnes druhou volbu nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo). Budou vybírat mezi všemi třemi současnými kandidáty. Těmi jsou prozatímní ředitel veřejnoprávního rádia Peter Duhan, ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová i Petr Matoulek, který v minulosti působil například v soukromém Rádiu Černá Hora. Ve dvou kolech první volby rada nezvolila nikoho, nejblíže zvolení byl Duhan.

Pražský akciový trh oslabil o třetinu procenta

Praha 28. července (ČTK) - Akcie na pražské burze dnes v souladu s vývojem v západní Evropě oslabily, hlavní index PX přišel o 0,36 procenta na 1176 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. Hlavní podíl na tomto poklesu měly akcie bank, naopak další velké emise ČEZ a Telefónica mírně posilovaly.

ČEZ prodává Mibrag společnosti EPH; získá od ní Energotrans

Praha 28. července (ČTK) - Elektrárenská společnost ČEZ prodá Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) svůj poloviční podíl v německé hnědouhelné společnosti Mibrag. Od EPH koupí ČEZ společnost Energotrans, která vlastní elektrárnu v Mělníku a dodává teplo do Prahy. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Hodnotu transakcí neuvedl.

Infineon zvýšil čtvrtletní zisk o polovinu díky silné poptávce

Frankfurt 28. července (ČTK) - Německý výrobce čipů Infineon Technologies ve třetím fiskálním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 51 procent na 190 milionů eur (4,6 miliardy Kč). Podnik v dnešní zprávě uvedl, že za lepší než očekávaný výsledek vděčí silné poptávce mezi odběrateli z automobilového průmyslu a dalších průmyslových odvětví.

Euro obnovilo propad, dolar díky dobrým údajům výrazně oživil

Londýn 28. července (ČTK) - Devizový trh se dnes zaměřil zpět na euro, jehož kurz v reakci na slabé ekonomické údaje a špatné výsledky aukce italských dluhopisů obnovil propad. Příznivé statistiky z americké ekonomiky naopak pomohly k silnému růstu dolaru, který se dnes přenesl přes obavy z nedohody na zvýšení dluhového stropu v USA.

Rada ČRo v prvním kole volby nového ředitele nevybrala

Praha 28. července (ČTK) - Rada Českého rozhlasu nevybrala v prvním kole volby nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo). Pro zvolení bylo potřeba šest hlasů z devíti; Peter Duhan a Hana Hikelová získali po třech hlasech, Petr Matoulek žádný. Jeden z hlasů byl neplatný. Rada tak bude muset vybírat ve druhém kole. Ještě před prvním kolem se jí představili všichni tři kandidáti.

Erste Bank má většinu na přední rakouské factoringové bance

Vídeň 28. července (ČTK) - Rakouská bankovní skupina Erste Bank dnes definitivně převzala od polské BRE Bank 56,2 procenta akcií největší rakouské factoringové banky Intermarket Bank. Tato transakce dokonale zapadá do strategie Erste Bank, uvedl v dnešním sdělení banky člen jejího představenstva Peter Bosek. Jedním z členů skupiny Erste Bank je Česká spořitelna.

Ropa mírně oživuje, trh sleduje bouři a debatu o dluhu v USA

Londýn/New York 28. července (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích dnes odpoledne mírně oživovaly z poklesu a severomořská ropa Brent se blížila zpět ke 118 dolarům za barel. Trh sleduje tropickou bouři, která letos poprvé směřuje k texaskému pobřeží, i vývoj jednání o dluhovém stropu v USA. Ropě pomohly údaje z amerického trhu práce, které ukázaly nečekaně silný pokles počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Platy.cz: Odměny vrcholových manažerů stouply za rok o 41 procent

Praha 28. července (ČTK) - Odměny vrcholových manažerů stouply za rok o 41 procent, třinácté platy o 13 procent. Růst odměn ale neplatí pro všechny skupiny pracujících. Odměny vyplacené v průběhu roku lidem na pozicích s nižší kvalifikací ve druhém čtvrtletí 2011 meziročně poklesly. Třinácté platy rostly na všech úrovních kromě nižšího a středního managementu. Vyplývá to z průzkumu Platy.cz společnosti Profesia.

NERV: V zájmu ČR je zachovat nynější politiku soudržnosti EU

Praha 28. července (ČTK) - Česká republika by neměla v Evropské unii prosazovat žádné velké změny v politice soudržnosti. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělila Národní ekonomická rada vlády (NERV). Jen tak si podle rady vlády může Česko zabezpečit z EU po roce 2013 co nejvíc peněz. Cílem politiky soudržnosti, známé také jako kohezní politika, je hlavně vyrovnávat hospodářské a sociální rozdíly mezi evropskými regiony.

Zisk Goodyearu vzrostl o téměř polovinu, tržby na rekordu

Detroit 28. července (ČTK) - Zisk největšího amerického výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber se ve druhém čtvrtletí zvýšil o téměř polovinu a tržby společnosti vzrostly na rekordní úroveň. Goodyear v dnešní zprávě uvedl, že ke zlepšení mu dopomohl zejména silný výkon na domácím severoamerickém trhu.

DuPont zvýšil čtvrtletní zisk o pět procent na 1,22 miliardy USD

New York 28. července (ČTK) - Americký chemický koncern DuPont ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o pět procent; kladný vliv vyšších tržeb částečně smazaly akviziční výdaje. Firma dnes oznámila, že zvýšila profit na 1,22 miliardy dolarů.

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA výrazně klesl

Washington 28. července (ČTK) - Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden výrazně klesl a poprvé od počátku dubna sestoupil pod klíčovou hranici 400.000. Dnešní zpráva amerického ministerstva práce naznačuje, že trh práce by se po propadu v minulých měsících mohl začít oživovat.

Exxon Mobil zvýšil zisk o 41 procent, ale očekávání nenaplnil

Houston/New York 28. července (ČTK) - Světově největší veřejně obchodovaný ropný koncern Exxon Mobil zvýšil zisk za druhé čtvrtletí o 41 procent na 10,68 miliardy dolarů (zhruba 181 miliard Kč). Podnik v dnešní zprávě uvedl, že se ve výsledku odrazil nárůst cen ropy na světových trzích. Analytici od něj ale očekávali více.

Radě ČRo se začali představovat kandidáti na generálního ředitele

Praha 28. července (ČTK) - Radě Českého rozhlasu se začali představovat kandidáti na nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo). Jako první vystoupil současný prozatímní ředitel veřejnoprávního rádia Peter Duhan. Po něm budou následovat další dva kandidáti, kterými jsou ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová a Petr Matoulek, který v minulosti působil například v soukromém Rádiu Černá Hora. Ředitele by mohla rada zvolit již dnes.

Výrobci hodinek Swatch stoupl pololetní zisk o čtvrtinu

Curych 28. července (ČTK) - Švýcarské společnosti Swatch Group stoupl za šest měsíců čistý zisk o téměř 25 procent na 579 milionů švýcarských franků (12,2 miliardy Kč). Růst podpořila vysoká poptávka, hlavně v Asii, a firma očekává další zlepšení i v druhé polovině roku. Swatch je největším výrobcem hodinek na světě.

Stávka těžařů zlata v JAR asi ohrozí celou ekonomiku

Johannesburg/Pretoria 28. července (ČTK) - Těžaři zlata v Jihoafrické republice chtějí dnes odpoledne začít stávkovat. Připojí se tak ke svým kolegům z dalších odvětví, kteří už stávkovat začali. Odboráři žádají, aby zaměstnavatelé zvýšili platy o deset až 20 procent, což by bylo výrazně nad inflací. Ta se pohybuje kolem pěti procent. Do stávky se možná zapojí i havíři z platinových dolů.

Zisk majitele Zentivy ve čtvrtletí klesl o 41 procent

Paříž 28. července (ČTK) - Francouzské farmaceutické společnosti Sanofi-Aventis klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 41 procent na jednu miliardu eur (24,2 miliardy Kč). Zisk snižuje konkurence levnějších, generických léků. Společnost, která vlastní českého výrobce léků Zentiva, to uvedla v dnešním prohlášení.

Důvěra v ekonomiku EU v červenci klesla víc, než se čekalo

Brusel 28. červenec (ČTK) - Důvěra v ekonomiku Evropské unie se v červenci zhoršila víc, než se předpokládalo. Index ekonomické nálady, který pravidelně zveřejňuje Evropská komise, klesl na 103,2 bodu, zatímco v červnu byl na 105,4 bodu. Optimismus klesal ve všech sektorech a zvýšila se také inflační očekávání.

SVS od zpřísnění předpisů vrátila zpět do Polska 46 tun masa

Praha 28. července (ČTK) - Státní veterinární správa (SVS) od konce května doposud zkontrolovala na základě nových předpisů 200 zásilek drůbežího masa. Na jejich základě vrátila zpět odesilateli celkem 46 tun masa. Ve všech případech šlo o maso z Polska. ČTK to dnes řekl Jan Váňa ze SVS. Od poloviny května v Česku platí nové vládní nařízení, které zpřísňuje dovozy živočišných produktů do země.

Zisk VW se v pololetí více než zdvojnásobil, rostla i Škoda

Wolfsburg 28. července (ČTK) - Provozní zisk německé automobilky Volkswagen se v pololetí více než zdvojnásobil na 6,1 miliardy eur (147,9 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 2,8 miliardy eur. Firma zaznamenala růst ve všech regionech a dodala, že příjmy a provozní zisk výrazně stoupnout i za celý letošní rok. Volkswagen je největším výrobcem aut v Evropě, jeho součástí je i Škoda Auto. Provozní zisk Škody se zvýšil o 81,5 procenta na deset miliard korun.

Akcie na pražské burze dopoledne mírně rostly, dařilo se ČEZ a KB

Praha 28. července (ČTK) - Akcie na pražské burze dopoledne při nízké aktivitě investorů mírně rostly, hlavní index PX kolem 11:30 přidal 0,08 procenta na 1181,3 bodu. Dařilo se akciím Komerční banky a energetické společnosti ČEZ, vyplývá z výsledků burzy. Pražská burza rostla jako jediná ve středoevropském regionu.

Microsoftu v ČR loni klesl zisk na polovičních 89 milionů Kč

Praha 28. července (ČTK) - České pobočce softwarové firmy Microsoft klesl ve fiskálním roce končícím v červnu 2010 zisk o polovinu na 89 milionů korun. Tržby se snížily o 13 procent na 1,16 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetu.

NS zrušil verdikt ve sporu státu a ČSOB o staré dluhy Zetoru

Brno 28. července (ČTK) - Nejvyšší soud (NS) zrušil verdikt, podle kterého měl stát zaplatit Československé obchodní bance (ČSOB) přibližně půl miliardy korun kvůli dluhům bývalého státního podniku Zetor. Soud si není jistý, zda je částka ve spletitém obchodním sporu vypočtena správně. Případem se musí znovu zabývat Vrchní soud v Praze, zjistila dnes ČTK z verdiktu zveřejněného v databázi rozhodnutí NS.

Cena pojištění proti bankrotu USA je na rekordu

New York/Londýn 28. července (ČTK) - Náklady na pojištění amerických státních dluhopisů proti riziku jejich nesplacení vystoupily na nový rekord. Roční úvěrové swapy (CDS), které se pro účely zajištění využívají, jsou dokonce dražší než pětileté. Trh tím dává najevo, že bere v úvahu i takovou možnost, že by Spojené státy mohly své splatné závazky uhradit se zpožděním.

Ztráta Lufthansy se kvůli ropě a nepokojům téměř zdvojnásobila

Frankfurt 28. července (ČTK) - Ztráta německé letecké společnosti Lufthansa se za šest měsíců roku téměř zdvojnásobila na 206 milionů eur (pět miliard Kč) z loňských srovnatelných 104 milionů eur. Na hospodaření dolehl růst cen ropy, nepokoje v severní Africe a na Blízkém východě a zemětřesení v Japonsku. Na provozní úrovni však firma vykázala zisk.

Zisk Danone v pololetí vzrostl o 6,9 procenta

Paříž 28. července (ČTK) - Francouzské potravinářské společnosti Danone stoupl v pololetí provozní zisk o 6,9 procenta na 1,396 miliardy eur (33,8 miliardy Kč). Tržby se zvýšily o 8,7 procenta na 9,728 miliardy eur. Uvedla to firma, mezi jejíž značky patří Activa a Actimel, v dnešním prohlášení.

Koruna dopoledne lehce posílila k euru i dolaru

Praha 28. července (ČTK) - Česká měna dnes dopoledne mírně posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. Kolem 10:45 k euru zpevnila o dva haléře na 24,24 Kč/EUR a proti dolaru také o dva haléře na 16,85 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Výrobce herních konzol Nintendo ve čtvrtletí nečekaně ve ztrátě

Tokio 28. července (ČTK) - Japonský výrobce herních konzol Nintendo Co. se v prvním fiskálním čtvrtletí nečekaně propadl do ztráty a zhoršil výhled na celý fiskální rok. Důvodem byl slabý prodej jeho nového kapesního přístroje 3DS a silný jen. Provozní ztráta za tři měsíce do konce června činila 37,7 miliardy JPY (8,2 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 23,3 miliardy JPY ve stejném období loni.

Počet lidí bez práce v Německu klesl méně, než se čekalo

Berlín 28. července (ČTK) - Počet lidí bez práce v Německu podle sezonně přepočtených údajů v červenci klesl zhruba o 11.000 na 2,957 milionu. To je horší výsledek, než s jakým se počítalo na trzích. Míra nezaměstnanosti ale podle spolkového úřadu práce zůstala na sedmi procentech a je nejnižší od znovusjednocení Německa před 20 lety.

FT: Kypr možná požádá o finanční pomoc, pravděpodobnost roste

Brusel 28. července (zpravodaj ČTK) - Pravděpodobnost, že Kypr bude již čtvrtou zemí eurozóny, která požádá o pomoc ze záchranného fondu (EFSF), roste. Píše o tom dnes analytický server Eurointelligence s odvoláním na informace deníku Financial Times. Na Kypr již zamířila delegace zástupců institucí EU, kteří budou jednat o finanční situaci ostrova. Tvrdí ale, že nelze očekávat nějakou okamžitou dohodu.

Panasonic kvůli zemětřesení vykázal čtvrtletní ztrátu

Tokio 28. července (ČTK) - Výrobce elektroniky Panasonic Corp. se ve fiskálním prvním čtvrtletí propadl do ztráty 30,4 miliardy JPY (6,6 miliardy Kč). Důvodem byly problémy s výrobou po březnovém zemětřesení a cunami. V období duben až červen 2010 společnost vykázala zisk 43,7 miliardy JPY.

Zisk španělské Telefóniky klesl o 16 procent na 3,2 miliardy eur

Madrid 28. července (ČTK) - Španělský telekomunikační operátor Telefónica vytvořil v pololetí čistý zisk 3,16 miliardy eur (asi 76,8 miliardy Kč), což je meziroční propad o 16,3 procenta. To je v souladu s očekáváním analytiků. Tržby za celou skupinu vzrostly o 6,3 procenta na 30,89 miliardy eur (asi 750,3 miliardy Kč), v samotném Španělsku se ale o 6,1 procenta snížily.

Pololetní zisk Renaultu stoupl o více než polovinu

Paříž 28. července (ČTK) - Francouzské automobilce Renault SA stoupl za šest měsíců roku čistý zisk o 56,4 procenta na 1,22 miliardy eur (29,6 miliardy Kč). Výsledky podpořil růst mezinárodních operací, který vyrovnal nárůst nákladů a zpomalení výroby kvůli nedostatku součástek po katastrofě v Japonsku. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

De Grauwe: Dluhovou krizi nemůže již nic zastavit, vinu nese ECB

Brusel 28. července (zpravodaj ČTK) - Dluhovou krizi v eurozóně už není možné zastavit. Tvrdí to respektovaný profesor ekonomie Paul de Grauwe z Lovaňské univerzity. Podle něj vinu za tento vývoj nese zejména Evropská centrální banka (ECB). Ta odmítla garantovat, že eurozóna bude mít vždy dostatek hotovosti, aby mohla vyplatit věřitele členských států. V měnové unii je ECB přitom jedinou institucí, která může takový slib dát.

ČSA pilotům umožní delší přípravu na let aby zabránily zpoždění

Praha 28. července (ČTK) - České aerolinie připravily opatření, která pilotům umožní delší přípravu na let. Jde o reakci na protest pilotů kvůli propouštění. České televizi (ČT) to dnes řekl viceprezident pro letový provoz a místopředseda představenstva ČSA Marek Týbl. O plánu ČSA proti zpožďování letů informovala i dnešní MF Dnes.

MMR: Hypoteční trh v pololetí stoupl téměř o polovinu

Praha 28. července (ČTK) - Banky poskytly občanům během prvního pololetí 34.146 hypotečních úvěrů za 56,4 miliardy korun, což byl v meziročním srovnání téměř 47procentní nárůst objemu nově poskytnutých úvěrů. Vyplývá to ze statistik ministerstva pro místní rozvoj.

Japonské akcie výrazně oslabily, slabší je také euro

Tokio 28. července (ČTK) - Japonské akcie dnes pokračovaly v poklesu a jejich hlavní index je zpět pod hranicí 10.000 bodů. Trh stále reaguje na komplikovaná jednání o zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, která by v případě nedohody mohla způsobit, že se Spojené státy ocitnou v technické platební neschopnosti. Na devizových trzích klesá euro, na které působí obavy z šíření dluhové krize v Evropě.

Výrobce elektroniky Sony ve čtvrtletí kvůli zemětřesení ve ztrátě

Tokio 28. července (ČTK) - Japonský výrobce elektroniky Sony Corp. vykázal v prvním čtvrtletí fiskálního roku ztrátu 15,5 miliardy jenů (3,4 miliardy Kč) po zisku 25,7 miliardy jenů za duben až červen 2010. Na ztrátě měly hlavní podíl březnové zemětřesení a cunami, ale také pokles cen televizorů a útok hackerů na firemní internetovou herní síť. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Sky News: HSBC možná propustí více než 10.000 zaměstnanců

Hongkong 28. července (ČTK) - Největší evropská banka HSBC by mohla kvůli úsporným opatřením propustit více než 10.000 zaměstnanců, což jsou asi tři procenta její celkové pracovní síly. Tvrdí to zdroje televizní stanice Sky News, mluvčí banky v Hongkongu nechtěla informace médií komentovat. HSBC je bankou s globální působností a v celém světě má kolem 330.000 lidí.

Credit Suisse klesl zisk o 52 pct, propustí 4 pct zaměstnanců

Curych 28. července (ČTK) - Švýcarské bance Credit Suisse Group klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 52 procent na 768 milionů švýcarských franků (16,2 miliardy Kč). K poklesu přispěl slabý výkon na trzích a silný frank. Firma současně oznámila, že propustí více než 2000 zaměstnanců, což představuje zhruba čtyři procenta celkové pracovní síly skupiny.

Zisk vydavatele karet Visa ve čtvrtletí stoupl o 40 procent

New York 28. července (ČTK) - Americkému vydavateli platebních a kreditních karet Visa Inc. stoupl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o více než 40 procent na miliardu USD. Hospodaření podpořil růst zájmu o platby kartami spotřebiteli. Vyplývá to z prohlášení, které společnost zveřejnila v noci na dnešek.

Zisk Siemensu spadl o 47 procent, zaostal tak za odhady

Frankfurt/Mnichov 28. července (ČTK) - Německý průmyslový koncern Siemens vytvořil ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku zisk z běžné činnosti 763 milionů eur (asi 18,5 miliardy Kč), což je meziroční propad o 47 procent. Výsledek zaostal za odhady analytiků. Nedařilo se divizi zdravotnických potřeb, výhled na celý rok nicméně firma potvrdila. Siemens je považován za lakmusový papírek stavu celé německé ekonomiky.

Zisk Hyundai díky rekordnímu prodeji aut stoupl o 37 procent

Soul 28. července (ČTK) - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 37 procent na 2,3 bilionu wonů (36,9 miliardy Kč). Výsledky překonaly odhady analytiků díky rekordnímu prodeji aut. Uvedla to automobilka v dnešním prohlášení.

Akcie v USA po výsledcích a statistice klesly, dolar posílil

New York 28. července (ČTK) - Americké akcie ve středu prudce klesly a vykázaly nejhorší denní výkon za osm týdnů. Ke ztrátám přispěly slabé výsledky hospodaření, statistické údaje a jednání o zvýšení stropu pro zadlužení USA, která jsou stále bez výsledku.

Rada Českého rozhlasu bude volit nového generálního ředitele

Praha 28. července (ČTK) - Rada Českého rozhlasu by dnes měla zvolit nového generálního ředitele, který povede veřejnoprávní médium dalších šest let. Devítičlenná rada bude vybírat mezi současným prozatímním ředitelem ČRo Peterem Duhanem, ředitelkou zpravodajských stanic ČRo Hanou Hikelovou a Petrem Matoulkem, který v minulosti působil například v soukromém Rádiu Černá Hora.

Dobeš pro HN: Od 1. ledna 2012 zdraží dálniční známky i mýtné

Praha 28. července (ČTK) - Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) chce od 1. ledna 2012 zdražit mýtné o čtvrtinu a více - až 1500 korun by měli zaplatit i řidiči za dálniční známku. Ministr to řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN). Podle listu tak chce Dobeš posílit rozpočet poté, co se mu nepodařilo přesvědčit ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), že na dopravu je potřeba o 14 miliard více než v letošním roce, a musí se smířit jen se čtyřmiliardovým navýšením rozpočtu.

LN: Kalousek navrhuje snížit paušály do víc pásem

Praha 28. července (ČTK) - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) má pro koaliční jednání připraveny dva návrhy snížení takzvaných výdajových paušálů živnostníků. První předpokládá pokles sazby na 20, 40 a 50 procent a druhý model počítá jen s dvěma sazbami, a to ve výši 30 a 50 procent, či 25 a 50 procent. Ministr to řekl v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny. Spekulace o zavedení jednotné sazby paušálů odmítá.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo