www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Transocean získá za 1,4 miliardy USD norského rivala Aker Drillin

Oslo 15. srpna (ČTK) - Americká společnost Transocean, která je největším vlastníkem ropných plošin na světě, nabídla 1,43 miliardy dolarů (asi 24,3 miliardy Kč) za svého norského rivala Aker Drilling. Je to sice dvojnásobek tržní ceny, Transocean nicméně doufá, že bude schopen rychleji obnovit svou stárnoucí flotilu a také získat další zakázky. Akcie Akeru na burze v Oslu zpevnily asi o 97 procent.

Bank of America prodá divizi kreditních karet v Kanadě

Charlotte (USA)/Toronto 15. srpna (ČTK) - Americký finanční ústav Bank of America prodá divizi kreditních karet v Kanadě. Získá ji tamní finanční ústav TD Bank Group, který za portfolio v objemu kolem 8,6 miliardy dolarů (skoro 146 miliard Kč) zaplatí jen o málo vyšší cenu, než je jeho skutečná hodnota. Prodej karetní divize je součástí plánu největší americké banky prodat některá aktiva a posílit svou kapitálovou základnu.

Západoevropské akcie mírně zpevnily, zájem byl o Nokii

Londýn 15. srpna (ČTK) - Akcie na burzách v západní Evropě zahájily týden mírným růstem, za kterým stálo určité zklidnění po silném výprodeji z předchozího týdne. Zájem byl o akcie finského výrobce mobilních telefonů Nokia, a to díky spekulacím, že firma by se mohla stát cílem převzetí. Spekulacím nahrává zpráva, že společnost Google převezme za 12,5 miliardy dolarů výrobce bezdrátových přístrojů Motorola Mobility.

Americké akcie dál zpevňují, pomáhají fúze a akvizice

New York 15. srpna (ČTK) - Americké akcie zahájily týden růstem, a navázaly tak na příznivou náladu z konce minulého týdne. Trh těžil z oznámených fúzí a akvizici, pomohly ale i naděje, že evropským lídrům se podaří dostat pod kontrolu dluhovou krizi v eurozóně. Citelně také opadla nervozita, která podle indexu volatility VIX ještě minulý týden dosahovala nadprůměrných hodnot.

Time Warner Cable kupuje za tři miliardy dolarů operátora Insight

New York 15. srpna (ČTK) - Americká mediální společnost Time Warner Cable koupí za zhruba tři miliardy dolarů (asi 50,9 miliardy Kč) svého rivala Insight Communications. Chce si tak upevnit pozice na americkém Středozápadě. Firma předpokládá, že díky akvizici bude schopna ušetřit na nákladech kolem 100 milionů dolarů ročně, počítá ale i s výhodami v podobě nižších daní. Dosavadním vlastníkem Insightu byl fond soukromého kapitálu Carlyle Group.

Pražský akciový trh v úvodu týdne přidal,PX zpevnil nad 1000 bodů

Praha 15. srpna (ČTK) - Pražský akciový trh v úvodu nového týdne posílil, hlavní index PX přidal 2,84 procenta na 1016,8 bodu. S výjimkou Telefóniky posilovaly všechny emise, nejvíc rostly cenné papíry developera Orco a těžařské firmy NWR, vyplývá z výsledků burzy.

Švýcarský frank klesl na dvoutýdenní minima vůči dolaru i euru

Londýn 15. srpna (ČTK) - Švýcarský frank se dnes propadl na dvoutýdenní minima vůči dolaru i euru kvůli spekulacím o dalších krocích švýcarské centrální banky k omezení jeho síly. Banka by svůj případný další postup měla oznámit po středečním zasedání.

Ceny ropy stouply díky příznivým ekonomickým údajům

Londýn 15. srpna (ČTK) - Ceny ropy dnes stouply o více než dolar za barel, protože příznivé ekonomické údaje pomohly zmírnit obavy z návratu hospodářské recese. Investory ale nadále znepokojuje dluhová krize v eurozóně.

ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za 22 miliard eur

Frankfurt nad Mohanem 15. srpna (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nakoupila vládní dluhopisy za 22 miliard eur (zhruba 535 miliard Kč) ve snaze zabránit šíření dluhové krize do Španělska a Itálie. Oznámila to dnes banka.

Schodek agrárního obchodu v pololetí vzrostl na 18,5 mld.

Praha 15. srpna (ČTK) - Schodek agrárního zahraničního obchodu v prvním pololetí vzrostl o 1,8 miliardy na 18,5 miliardy Kč, vyplývá z celní statistiky Českého statistického úřadu, kterou ČTK poskytl Zemědělský svaz ČR. Svaz odhaduje, že za celý letošní rok obchod se zemědělskými výrobky, potravinami, nápoji a tabákovými výrobky skončí rekordním deficitem 35 miliard Kč.

LBBW Bank v pololetí klesl čistý zisk na 21 milionů korun

Praha 15. srpna (ČTK) - Tuzemská LBBW Bank CZ, která patří k menším finančním ústavům, vykázala v prvním pololetí čistý zisk 21 milionů korun. To je v meziročním srovnání pokles o čtvrtinu. Provozní zisk banky vzrostl meziročně o 54 procent 24 milionů korun. Bank o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Zisk Estée Lauder vzrostl o 72 procent nad 41 milionů dolarů

Chicago/New York 15. srpna (ČTK) - Americký výrobce kosmetiky Estée Lauder Companies vytvořil ve čtvrtém čtvrtletí svého fiskálního roku čistý zisk 41,1 milionu dolarů (asi 697,4 milionu Kč), což je meziroční nárůst zhruba o 72 procent. Firma uvedla, že k vyššímu zisku jí pomohl především růst prodeje a také slabší kurz dolaru.

Zisk společnosti ČEZ klesl o téměř 40 procent na 6,74 miliardy Kč

Praha 15. srpna (ČTK) - Energetická společnost ČEZ hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 6,74 miliardy Kč, což je meziroční pokles o 39,8 procenta. Informovala o tom agentura Reuters. Pokles zisku je výraznější, než čekali analytici. Podnik měl výsledky hospodaření zveřejnit až v úterý ráno. "Firma výsledky za 2. čtvrtletí oficiálně nepublikovala, zkoumáme, k čemu došlo," sdělila ČTK mluvčí společnosti Eva Nováková.

Pololetní zisk ČD meziročně vzrostl o pět milionů na 26 mil. Kč.

Praha 15. srpna (ČTK) - České dráhy v prvním pololetí hospodařily se ziskem 26 milionů korun, což bylo meziročně o pět milionů více. Informaci zveřejnil server Patria Online. Společnosti rovněž vzrostl provozní zisk před zdaněním (EBITDA) o 73 milionů korun na zhruba jednu miliardu korun. Dopravce kompletní hospodářské výsledky včetně komentáře zveřejní v úterý.

Google koupí firmu Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů

Mountain View 15. srpna (ČTK) - Americký internetový gigant Google koupí amerického výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility Holdings za 12,5 miliardy dolarů (213 miliard Kč) v hotovosti. Oznámila to dnes firma. Motorola Mobility vznikla na počátku letošního roku oddělením od původní společnosti Motorola.

Výrobci varné techniky Mora Moravia loni vzrostl zisk i tržby

Hlubočky (Olomoucko) 15. srpna (ČTK) - Společnosti Mora Moravia, která vyrábí zejména spotřebiče varné techniky, loni vzrostl čistý zisk ze 40,6 milionu korun v roce 2009 na 48,9 milionu Kč. Za prodej vlastních výrobků a služeb firma ze skupiny Gorenje utržila v minulém roce 1,28 miliardy korun, předloni to bylo 1,24 miliardy Kč. ČTK informaci získala z výroční zprávy společnosti zveřejněné v Obchodním rejstříku.

Pražský akciový trh v úvodu týdne roste, PX zpevnil nad 1000 bodů

Praha 15. srpna (ČTK) - Pražský akciový trh dopoledne korigoval ztráty z předchozího týdne, hlavní index PX kolem 11:15 přidal 2,38 procenta na 1012,2 bodu. Posilovaly všechny emise, nejvíc rostly cenné papíry developera Orco a těžařské firmy NWR, vyplývá z výsledků.

Koruna v úvodu týdne zpevnila k dolaru, proti euru stagnovala

Praha 15. srpna (ČTK) - Česká měna v úvodu týdne zpevnila vůči dolaru, proti euru stagnovala. Kolem 10:15 si proti pátečnímu závěru k dolaru polepšila o devět haléřů na 16,95 Kč/USD. K euru se obchodovala na 24,24 Kč/EUR, byla tak o haléř slabší, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Česká mincovna prodala za jediný týden zlato za téměř sto mil.Kč

Jablonec nad Nisou 15. srpna (ČTK) - Jablonecká Česká mincovna láme rekordy, za jediný týden prodala investiční zlato za bezmála sto milionů Kč. Důvodem jsou rostoucí ceny zlata na světových trzích. Investiční zlato ve formě slitků a cihel nabízí mincovna zhruba čtyři měsíce, týdně realizovala obchody v řádech statisíců korun. V posledním týdnu ale denně přijímá v průměru na sto objednávek a zaměstnanci nestačí brát telefony. ČTK to dnes řekl ředitel společnosti Radek Šulta.

ÚOHS bude zkoumat chování Českých drah v tendrech z roku 2006

Brno 15. srpna (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude zkoumat chování Českých drah (ČD). Firmu podezřívá z uplatňování podnákladových predátorských cen a křížového financování. Podle úřadu se mohla dopustit zneužití dominantního postavení při výběrových řízeních v roce 2006 na provozovatele rychlíků na tratích Plzeň - Most a Pardubice - Liberec. ČTK to dnes řekl místopředseda ÚOHS Michal Petr.

ČSÚ: Dovozní ceny v červnu meziročně rostly, vývozní klesly

Praha 15. srpna (ČTK) - Ceny zboží dováženého do Česka v červnu meziročně vzrostly o 0,4 procenta, u vyváženého klesly o 1,4 procenta. V porovnání s předchozím měsícem se dovozní ceny snížily o půl procenta a vývozní ceny byly nižší o 0,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

ČSÚ: Ceny v průmyslu v červenci zpomalily růst na 5,4 pct.

Praha 15. srpna (ČTK) - Ceny průmyslových výrobců v Česku v červenci zpomalily meziroční tempo růstu na 5,4 procenta z červnových 5,5 procenta. Proti červnu ceny v průmyslu klesly o desetinu procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad.

Japonské akcie po zprávě o HDP rostly, švýcarský frank oslabil

Tokio 15. srpna (ČTK) - Japonské akcie zahájily týden růstem a vykázaly nejvyšší denní růst za téměř dvě měsíce. Trh podpořila zpráva o výrazném zpomalení propadu japonské ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Index Nikkei stoupl o 1,4 procenta na 9086,41 bodu.

Japonská ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,3 procenta

Tokio 15. srpna (ČTK) - Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozím čtvrtletím kvůli škodám po březnovém zemětřesení o 0,3 procenta. Pokles však zpomalil a byl nižší, než se čekalo, díky pokračujícímu oživování výroby. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo