www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Americké akcie opět výrazně oslabily, prudce klesl i dolar

New York 19. srpna (ČTK) - Americké akcie uzavřely týden dalším výrazným poklesem, za kterým jsou stále stejné důvody: obavy z výrazného zpomalení globální ekonomiky a nervozita kolem státních dluhů v eurozóně a v USA. K poklesu ale přispěla i společnost Hewlett-Packard, která uvedla, že uvažuje o prodeji výroby osobních počítačů a chystá také další změny ve své struktuře. Na devizových trzích oslaboval dolar, který je k japonskému jenu na novém minimu od druhé světové války.

Západoevropské akcie znovu oslabily, za celý týden o šest procent

Londýn 19. srpna (ČTK) - Akcie na burzách v západní Evropě znovu oslabily a jejich hlavní index má za celý týden ztrátu asi šest procent. Trhy oslabují převážně kvůli dluhové krizi v eurozóně, známkám citelného zpomalení globální ekonomiky a částečně také kvůli obavám, jak se nynější potíže kolem státních dluhů odrazí na zdraví bank.

Americké akcie snižují ztráty, Nasdaq je v zisku

New York 19. srpna (ČTK) - Americké akcie v úvodu dnešního obchodování pokračovaly v poklesu, postupně jej však snižovaly a například technologický sektor se dostal do kladných čísel. Obchodování je ale silně rozkolísané a hlavní indexy byly hned v zisku, hned zase ve ztrátě. Náladu podpořil obnovený zájem o komodity v čele s ropou.

Světové akcie dál klesaly, ztráty se však zmírnily

Londýn/New York 19. srpna (ČTK) - Světové akciové trhy dnes začaly dalšími výraznými poklesy, jimiž navazovaly na čtvrteční výprodej, odpoledne se však situace změnila a akcie začaly pod vedením Wall Street mírně oživovat. Podobný vývoj zaznamenaly trhy komodit v čele s ropou, která odpoledne smazala několikaprocentní ztráty a přešla k růstu. Končí tak další vlna otřesů, kdy se investoři v obavách z pádu západních ekonomik do recese zbavují rizikovějších aktiv a přesunují se k bezpečným investicím, jako je zlato, švýcarský frank a bezpečné státní dluhopisy USA nebo Německa.

Ropa zastavila pokles a díky slabému dolaru a akciím oživila

Londýn 19. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy smazaly všechny dnešní počáteční ztráty, v nichž se americká lehká ropa propadla pod hranici 80 dolarů za barel, a odpoledne začaly prudce růst. K oživení jim dopomohl pokles kurzu dolaru a návrat amerických akciových trhů do kladných čísel.

Pražský akciový trh opět ztrácel, PX oslabil pod 1000 bodů

Praha 19. srpna (ČTK) - Pražská burza dnes dál oslabila, hlavní index PX přišel o téměř dvě procenta a ocitl se pod hranicí 1000 bodů na 988,4 bodu. Oslabovaly všechny tituly s výjimkou Fortuny, z velkých emisí si opět nejhůře vedla Erste Bank, vyplývá z výsledků burzy.

Akcie na pražské burze v týdnu ztratily nepatrných 0,03 procenta

Praha 19. srpna (ČTK) - Akcie na pražské burze v 33. týdnu celkově stagnovaly, hlavní index PX ztratil nepatrných 0,03 procenta na 988,4 bodu. Nejvíce posilujícím titulem týdne byly cenné papíry sázkové kanceláře Fortuna. Nejvýrazněji ztratily po největším vzestupu minulého týdne akcie technologické firmy KIT Digital. V předchozím týdnu index PX ubral 9,5 procenta, o týden dříve více než sedm procent.

Rakousko navrhuje omezit požadavek na kolaterál za úvěr Řecku

Vídeň/Bratislava 19. srpna (ČTK) - Rakousko navrhuje, aby se u kolaterálu za půjčky Řecku zohledňovala míra záruk, jaké si v rámci svého příspěvku k záchraně Řecka zajistí banky dané členské země. Ministryně financí Maria Fekterová řekla, že pokud by si o kolaterál, čili záruku, řekli všichni, pak by na záchranu Řecka v rámci schváleného úvěru nebylo dost peněz. Slovákům se návrh zamlouvá.

Věřitelé OP dovolili věřitelský výbor,přiblížil se prodej majetku

Brno 19. srpna (ČTK) - Věřitelé zkrachovalého Oděvního podniku dnes dovolili třetího člena věřitelského výboru, jenž má spolupracovat s insolvenční správkyní na dalších fázích konkurzu a dohlížet na něj. ČTK to potvrdila insolvenční soudkyně Bohumila Čuprová. Podle insolvenční správkyně Miloslavy Horské dovolba znamená, že se přiblížil připravovaný rozprodej majetku OP. Někteří z věřitelů ovšem proti procesu obsazování věřitelského výboru podali odvolání. OP je v úpadku od loňského ledna, od letošního května je firma opět v konkurzu.

Kurz švýcarského franku dál roste, dolar k jeu na novém maximu

Londýn 19. srpna (ČTK) - Prudké výkyvy na finančních trzích spojené s obavami ze sklouznutí americké ekonomiky do nové recese dnes dál hnaly investory k bezpečným měnám jako švýcarský frank a japonský jen. Dolar k japonské měně odpoledne klesl pod své březnové rekordní minimum. Euro po počátečním poklesu vůči dolaru oživilo.

Reuters: ČEZ dostane skoro 78 milionů povolenek zdarma

Praha 19. srpna (ČTK) - Energetická společnost ČEZ dostane v období 2013 až 2020 zhruba 77,6 milionu emisních povolenek zdarma. Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na návrh ministerstva životního prostředí. Návrh také předpokládá, že celkový počet povolenek, které budou v průběhu zmíněného období zdarma vydány všem výrobcům elektřiny v České republice, dosáhne 108,2 milionu.

Španělská vláda navrhla další úspory i podporu stavebnictví

Madrid 19. srpna (ČTK) - Španělská vláda dnes oznámila další opatření v rozsahu pěti miliard eur (122 miliard Kč), která by měla pro letošek zajistit plánované snížení rozpočtového deficitu a před listopadovými volbami odvrátit další útoky finančních trhů. Vláda ale také navrhuje snížit daň z nákupů domů dočasně na polovinu, což by podpořilo stavebnictví, které od krachu bubliny na realitním trhu zažívá těžkou krizi.

Správce Sazky Cupka vyhlásil soutěž na prodej loterijní firmy

Praha 19. srpna (ČTK) - Insolvenční správce Sazky Josef Cupka vyhlásil dnes výběrové řízení na prodej loterijní firmy. ČTK to řekla jeho mluvčí Lenka Tichá. O vítězi výběrového řízení bude rozhodovat výhradně cena. Soutěže se může zúčastnit prakticky kdokoliv, kdo splní základní podmínky stanovené insolvenčním zákonem. Sazka je v konkurzu od konce května.

Švédské úřady začaly zabavovat majetek automobilky Saab

Stockholm 19. srpna (ČTK) - Švédské úřady dnes začaly zabavovat části majetku problémové automobilky Saab. Snaží se získat peníze na splacení dluhů Saabu vůči dodavatelům a daňové správě, na kterou věřitelé své pohledávky převedli. Sdělil to agentuře Reuters Hans Ryberg ze švédského úřadu pro vymáhání dluhů při daňové správě.

Švédské banky prý mají dost likvidity, problémy nečekají

Stockholm 19. srpna (ČTK) - Švédský finanční systém nepociťuje v souvislosti s krizí v eurozóně žádné problémy, funguje normálně a banky mají přístup k likviditě podle svých potřeb. Centrální banka přitom odmítla srovnání s obdobím po pádu obří investiční banky Lehman Brothers v září 2008. Na trzích se v posledních týdnech objevily spekulace, že krize kolem státních dluhů by mohla způsobit podobné otřesy, jako způsobil před téměř třemi lety pád zmíněné banky.

Příliv PZI v prvním čtvrtletí klesl o 67 pct na 17,4 mld. Kč

Praha 19. srpna (ČTK) - Příliv přímých zahraničních investic (PZI) do Česka v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně zeslábl. Od ledna do března přitekly investice v hodnotě 17,4 miliardy korun, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje propad o 67 procent. Loni se přitom příliv PZI po předchozím poklesu v roce 2009 více než zdvojnásobil na bezmála 130 miliard korun. Vyplývá to z analýzy vývoje ekonomiky, kterou na svých internetových stránkách zveřejnilo ministerstvo průmyslu a obchodu.

Plzeňská Škoda JS měla loni výrazně vyšší čistý zisk i tržby

Plzeň 19. srpna (ČTK) - Plzeňská Škoda JS, dříve Jaderné strojírenství, měla loni čistý zisk přes 283 milionů korun, meziročně o 46 procent vyšší. Tržby se meziročně zvýšily o 17 procent na 4,57 miliardy korun, 73 procent produkce šlo na export. Jde o nejlepší rok v novodobé historii akciové společnosti, tedy od roku 1999, řekl ČTK generální ředitel a předseda představenstva Miroslav Fiala.

Na trhu byla semínka, která nechají v ústech po týdny hořkou chuť

Brno 19. srpna (ČTK) - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nechala z trhu stáhnout jádra borovice pinie, která nějakou dobu po konzumaci vyvolávají v ústech hořkou chuť. Na jazyku přitom může zůstat po celé týdny, navíc se zintenzivňuje, když člověk jí či pije cokoliv jiného, zejména sladkosti. Piniová jádra pocházejí z Pákistánu. Stažení se týká jedné šarže, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí SZPI Michal Spáčil.

Nezaměstnanost na Slovensku vyskočila na 13,15 procenta

Bratislava 19. srpna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v červenci vyskočila na 13,15 procenta z 12,98 procenta v závěru pololetí. Podíl Slováků bez práce se tak prakticky vyšplhal k úrovni z února, kdy byla nezaměstnanost v zemi nejvyšší za posledních šest let. Vyplývá to z informací Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny.

Výnosy státních dluhopisů USA,Německa a Británie klesly na minima

New York/Londýn 19. srpna (ČTK) - Nová vlna úprku investorů od rizikových aktiv jako akcií a komodit zvýšila poptávku nejen po zlatu a bezpečných měnách, ale i po bezpečných státních dluhopisech. Ceny amerických, německých a britských obligací tak prudce rostou a ve čtvrtek výnosy klíčových obligací s desetiletou splatností klesly na rekordní minima. Masový přesun k bezpečným dluhopisům je známkou sílících obav investorů z propadu americké a evropské ekonomiky do nové recese.

ČSTV chce na valné hromadě odvolat Hušáka z představenstva Sazky

Praha 19. srpna (ČTK) - Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), který je majoritním akcionářem Sazky, navrhne na pondělní valné hromadě loterijní společnosti odvolání předsedy představenstva společnosti Aleše Hušáka z funkce. ČTK to dnes řekl šéf ČSTV Pavel Kořan s tím, že podle jeho názoru je v tomto bodě mezi akcionáři shoda. Sazka je od konce května v konkurzu.

Ropa dál klesá, americká WTI je pod 80 dolary za barel

Londýn 19. srpna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes navázaly na čtvrteční pokles a americká lehká ropa se propadla pod hranici 80 dolarů za barel. Ropný trh je nyní stejně jako globální akciové trhy pod tlakem série nepříznivých údajů z americké ekonomiky, které hrozí stále více sklouznutí do nové recese.

Pražský akciový trh dopoledne ztrácel, PX oslabil pod 1000 bodů

Praha 19. srpna (ČTK) - Pražskou burzu dopoledne ovládl strach ze světové recese, hlavní index PX kolem 11:15 ztrácel 2,01 procenta na 985,6 bodu. Kromě akcií sázkové společnosti Fortuna se v červených číslech obchodovaly všechny emise. Cenné papíry mediální společnosti CME a developera Orco propadly o více než sedm procent, vyplývá z výsledků. Oslabovaly také trhy ve středoevropském regionu.

Prodej Volkswagenu se v červenci zvýšil o 16,3 procenta

Berlín 19. srpna (ČTK) - Největší evropská automobilka Volkswagen AG dodala v červenci na trh 665.600 vozů, což je o 16,3 procenta více než ve stejném měsíci loni. Za sedm měsíců roku prodej Volkswagenu stoupl o 14,4 procenta na 4,75 milionu vozů. Uvedla to automobilka, jejíž součástí je i česká Škoda Auto, v dnešním prohlášení.

United Energy Trading letos očekává zvýšení tržeb na 10 mld. Kč

Praha 19. srpna (ČTK) - Obchodník s elektřinou a plynem United Energy Trading (UET) očekává, že jeho tržby letos vzrostou přibližně na deset miliard korun. Oznámila to dnes firma. Loni UET utržila 7,8 miliardy korun. Společnost je prostřednictvím skupiny EP Energy součástí Energetického a průmyslového holdingu.

Koruna dopoledne stagnovala vůči euru i dolaru

Praha 19. srpna (ČTK) - Česká měna dopoledne stagnovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Kolem 10:30 proti čtvrtku k euru zpevnila o haléř na 24,44 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak ztratila dva haléře na 17,10 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Bank of America chce v tomto čtvrtletí propustit 3500 zaměstnanců

New York 19. srpna (ČTK) - Největší americká banka Bank of America v tomto čtvrtletí propustí 3500 zaměstnanců. Banka pracuje na restrukturalizačním plánu, jehož součást je snížení počtu zaměstnanců o další tisíce. Informují o tom dnes listy The Wall Street Journal a The New York Times s odvoláním na osoby obeznámené se situací.

Cena zlata kvůli obavám o ekonomiku USA na novém rekordu

Singapur 19. srpna (ČTK) - Cena zlata dnes opět roste na nové rekordy a v Asii překročila 1850 dolarů za troyskou unci. Rekordní je cena i v eurech. Za růstem cen stojí obavy o další růst americké ekonomiky po posledních makroekonomických zprávách z USA a strach o zdraví evropských bank.

ČSÚ: Ceny Naturalu 95 a nafty v uplynulém týdnu klesly

Praha 19. srpna (ČTK) - Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu klesly, mírně podražil pouze plyn LPG. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se snížila o 29 haléřů na 34,81 koruny za litr. Motorová nafta v průměru zlevnila o 28 haléřů na 34,37 koruny za litr. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Japonské akcie kvůli obavám z recese v USA klesly, euro oslabilo

Tokio 19. srpna (ČTK) - Japonské akcie dnes již třetí seanci za sebou oslabily. Důvodem byly obavy z recese ve Spojených státech po nejnovější statistice a silné zemětřesení na severovýchodě Japonska. Index Nikkei klesl o 2,5 procenta na 8719,24 bodu.

AAA Auto v pololetí zvýšila tržby o 42 procent na 130 milionů eur

Praha 19. srpna (ČTK) - Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila v pololetí tržby o 41,8 procenta na 130 milionů eur (asi 3,2 miliardy korun). Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 37,7 procenta na 3,2 milionu eur. ČTK to dnes firma sdělila v tiskové zprávě a potvrdila tak předběžné výsledky zveřejněné 9. srpna.

HP chce prodat výrobu počítačů a ukončit výrobu tabletů

San Francisco 19. srpna (ČTK) - Největší výrobce počítačů na světě americká společnost Hewlett-Packard představila spolu s výsledky hospodaření velké změny ve struktuře firmy. Ukončí výrobu počítačových tabletů a chytrých telefonů a do konce příštího roku plánuje prodat nebo oddělit do samostatné firmy výrobu osobních počítačů. Současně posílí výrobu softwaru koupí společnosti Autonomy za zhruba deset miliard dolarů (171 miliard Kč).

Akcie v USA kvůli obavám z návratu recese klesly, euro oslabilo

New York 19. srpna (ČTK) - Americké akcie ve čtvrtek prudce klesly. Náladu na trhu ovlivnily obavy z návratu recese po slabých statistických údajích ze Spojených států.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo