www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Irsko možná občanům odpustí hypotéky až za šest miliard eur

Dublin 21. srpna (ČTK) - Irsko zvažuje návrh svého předního ekonoma, aby svým občanům odpustilo splátky hypoték až za šest miliard eur (asi 147 miliard Kč). Ministr bytového rozvoje Willie Penrose řekl, že zvažovaný krok by mohl přispět k rychlejšímu zotavení ekonomiky, návrh ale podle něj nejprve posoudí příslušný vládní výbor.

Francie asi zruší jednotné ceny za neomezený přístup na internet

Paříž 21. srpna (ČTK) - Poskytovatelé internetových služeb ve Francii asi zruší dosavadní praxi, kdy mají prakticky všichni uživatelé neomezený přístup k internetu za stejnou cenu. Ke změně je podle listu Le Parisien nutí fakt, že jen asi pět procent uživatelů internetu zabírá až 80 procent pásma pro přenos vysokorychlostních služeb. Ti, co často stahují objemné soubory, tudíž asi budou muset zaplatit víc.

Goldman Sachs opět snížil odhad růstu americké ekonomiky

New York 21. srpna (ČTK) - Analytici americké investiční banky Goldman Sachs snížili odhad růstu hrubého domácího produktu Spojených států na druhé letošní pololetí na 1,0 až 1,5 procenta. Dosud čekali, že ekonomika vzroste o dvě procenta. Od začátku tohoto měsíce banka snížila odhad růstu americké ekonomiky už třikrát.

Týden: ArcelorMittal nemusí platit státu miliardové pokuty

Praha 21. srpna (ČTK) - Ocelářská společnost ArcelorMittal nemusí platit miliardové pokuty českému státu za předražování koksu v letech 2004 a 2005. Po rozhodnutí soudu, který uznal žalobu ArcelorMittal, ministerstvo financí totiž správní řízení ukončilo. Napsal to dnes server Týden.cz

Schäuble: Eurozóna není připravena delegovat vládu na Brusel

Berlín 21. srpna (ČTK) - Eurozóna není zatím připravena na to, aby delegovala pravomoci na Brusel a vzdala se rozhodování v ekonomických záležitostech. Nedělníku Welt am Sonntag to řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Reagoval tak na návrhy, že eurozóně by prospělo, kdyby měla jednu ekonomickou vládu. Myšlenku před pár dny nastínil francouzský prezident Nicolas Sarkozy na schůzce s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Japonci údajně zvažují další intervenci proti růstu kurzu jenu

Tokio 21. srpna (ČTK) - Japonsko zvažuje další intervenci na měnových trzích, aby oslabilo kurz domácí měny. Píše to tamní list Nikkei, který ale neuvádí žádný zdroj svých informací. Zdroj z japonské vlády agentuře Reuters řekl, že na postoji úřadu se nic nezměnilo, vláda je prý stále připravena vůči nežádoucímu růstu kurzu zasáhnout. Kurz jenu vystoupil na konci uplynulého týdne na nový rekord od druhé světové války.

Analytici: Zlato asi mírně zlevní, později ale obnoví silný růst

Toronto/New York 21. srpna (ČTK) - Ani rychlý růst cen zlata z posledních dnů a jejich výstup na nové rekordy patrně nezabrání tomu, aby se cena nemohla zvyšovat ještě víc. Tvrdí to analytici i producenti kovu, kteří se ale zároveň shodují, že v nejbližší době se zlato asi nevyhne korekci. Jak hluboká bude a jak dlouho potrvá, ale není jasné. Záležet bude na vývoji globální ekonomiky, reakci finančních trhů a zřejmě také na postoji centrálních bank.

Stavební spořitelny půjčily do července o 28 procent méně peněz

Praha 21. srpna (ČTK) - Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce července úvěry za více než 25,5 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o 28 procent. Meziročně dále klesá rovněž zájem o nové smlouvy o stavebním spoření včetně zvýšení cílových částek. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských stavebních spořitelen.

Lidé si spoří na penzi méně, průměrný příspěvek klesl na 428 Kč

Praha 21. srpna (ČTK) - Lidé si na penzijní připojištění ukládají stále méně peněz. Průměrný měsíční příspěvek účastníka v prvním pololetí klesl 428 Kč. Loni činil 440 Kč a předloni 444 korun. S odkazem na údaje ministerstva financí o tom ČTK informovala poradenská společnost Rentia. Současná ukládaná částka představuje jen 1,8 procenta z průměrné měsíční mzdy, což podle odborníků nestačí pro vytvoření dostatečné finanční rezervy na stáří.

Kalousek návrh na centrální registru účtů této vládě už nenavrhne

Praha 21. srpna (ČTK) - Ministr financí Miroslav Kalousek již znovu nepředloží na jednání vlády Petera Nečase (ODS) návrh na vytvoření národní evidence bankovních účtů. Důvodem je odpor ODS, uvedl dnes ministr v pořadu Otázky Václava Moravce Kalousek. Registr měl pomoci vyšetřovatelům a státním zástupcům, aby si mohli rychleji prověřit, kdo má ve které bance kolik účtů.

Kalousek připustil zachování výhod u investičních pobídek

Praha 21. srpna (ČTK) - Ministr financí Miroslav Kalousek nevyloučil, že v návrhu daňové reformy ponechá slevu na dani související s investičními pobídkami firmám. Ministr to uvedl v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce. Dodal, že kvůli této problematice se v pondělí nebo v úterý setká s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kocourkem, který má podle Kalouska pro zachování této výjimky "relevantní argumenty". Zachování investičních pobídek podporují zaměstnavatelé i opozice.

ŽDB Group dosáhla loni rekordního zisku, téměř miliardu korun

Bohumín (Karvinsko) 21. srpna (ČTK) - Bohumínská hutní společnost ŽDB Group loni dosáhla rekordní zisku 958 milionů korun. Proti roku 2009, kdy vydělala 114 milionů korun, byl zisk více než osminásobný. Všechny závody ŽDB měly vyšší objem zakázek. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné v obchodním rejstříku. Loni dosáhla celkových tržeb 5,6 miliardy korun, což bylo o 16 procent více než v předcházejícím roce.

Tisíce zaměstnanců Verizon ukončí stávku, jednat se bude dál

New York 21. srpna (ČTK) - Zhruba 45.000 zaměstnanců americké telekomunikační společnosti Verizon Communications nejpozději v pondělí večer ukončí stávku a vrátí se do práce. Stávkující vyjednávají o lepších pracovních podmínkách, ani po dvou týdnech protestů se na nich ale se zaměstnavatelem nedohodli. Existuje už ale rámcová dohoda, v jednáních se tak bude pokračovat.

MMR prý zrušilo územní rozhodnutí na část Pražského okruhu

Praha 21. srpna (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj zrušilo územní rozhodnutí na východní část Pražského okruhu v úseku od dálnice D1 do Běchovic. Ministerstvo vyhovělo námitkám přibližně 180 odvolatelů, převážně z Běchovic a Dubče a magistrátu vytklo řadu vážných pochybení a rozporů s právními předpisy. ČTK to dnes sdělila zastupitelka Městské části Praha - Běchovice Petra Šubrtová. Reakci magistrátu se ČTK zatím nepodařilo získat.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo