www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Němečtí euroskeptici kvůli pomoci eurozóně žalují svou zemi

Berlín 24. srpna (ČTK) - Němečtí euroskeptici podali k Evropskému soudu pro lidská práva žalobu na svou zemi, respektive na její nejvyšší soud. Tvrdí, že účast Německa na záchraně eurozóny je protiprávní a německý soud se prý tímto sporem dostatečně nezabývá. Na svém webu o tom píše německý list Welt Online. Nejvyšší soud Německa má v tomto sporu vynést verdikt na začátku září.

Apple kvůli patentům zablokoval prodej některých mobilů Samsung

Amsterodam 24. srpna (ČTK) - Americká společnost Apple uspěla u nizozemského soudu s požadavkem, aby byl v některých zemích Evropské unie zakázán prodej tří modelů takzvaných chytrých telefonů jihokorejské společnosti Samsung Electronics. Odvolává se na zneužití svých patentů, což je důvod, který použil i u některých dalších výrobků. Samsung očekává, že zákaz ovlivní prodej jeho telefonů pouze v Nizozemsku.

Francouzská vláda plánuje větší zdanění bohatých

Paříž 24. srpna (ČTK) - Francouzská vláda hodlá v rámci snahy o snížení rozpočtového deficitu zavést mimořádnou daň pro lidi s vysokými příjmy. Uvedl to dnes francouzský premiér François Fillon v rámci prezentace nových úsporných opatření. Upozornil, že vláda snížila odhad růstu domácí ekonomiky pro letošní i příští rok.

Ministři zemědělství V4 jsou proti změnám přímých plateb států EU

České Budějovice 24. srpna (ČTK) - Ministři zemědělství zemí takzvané visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, a jejich kolegové z Rumunska, Slovinska a Bulharska dnes vyzvali Evropskou komisi, aby přehodnotila navrhovaný způsob dorovnání přímých plateb od roku 2012. Unijní návrh počítá s tím, že přímé platby ve starých i nových členských zemích budou od příštího roku vyrovnané. Zatímco ale národní doplňkové platby, takzvané top-up, mají být v nových zemích omezeny, v původních členských státech unie má být část přímých plateb převedena na rozvoj venkova. Po podpisu společné deklarace to v Českých Budějovicích novinářům řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa.

Americké akcie během dopoledne smazaly počáteční zisky

New York 24. srpna (ČTK) - Americké akcie zahájily obchodování bez výraznějších změn, během dopoledne ale na okamžik i zpevňovaly. O všechny zisky ale později přišly, neboť začala narůstat na trzích nervozita před páteční schůzkou centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole. Nálada na trzích je ale celkově klidnější, než byla začátkem srpna, kdy hlavní indexy výrazně kolísaly.

Google urovnal spor s úřady, dobrovolně zaplatí půl miliardy USD

Washington/San Francisco 24. srpna (ČTK) - Internetová společnost Google urovnala spor s americkými úřady a dobrovolně zaplatí půl miliardy dolarů (asi 8,5 miliardy Kč) za to, že zobrazovala odkazy na on-line lékárny z Kanady. Ty umožňovaly dovoz léků na předpis i volně prodejných preparátů do Spojených států. Uvedl to server listu The New York Times a následně potvrdilo ministerstvo spravedlnosti USA.

Ceny ropy stouply po zprávě o poklesu zásob v USA

Londýn 24. srpna (ČTK) - Ceny ropy dnes stouply téměř o dolar za barel po zprávě o překvapivém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Investoři jsou však opatrní a čekají na páteční projev šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernankeho.

Pražská burza dnes rostla, index PX překonal 1000 bodů

Praha 24. srpna (ČTK) - Pražský akciový trh posiloval, hlavní index PX překonal hranici 1000 bodů. Dnes skončil obchodování o 1,61 procenta výše na 1014,8 bodu. Index podpořila zpráva o zvýšení úvěrového hodnocení České republiky. Kromě tabákové společnosti Philip Morris zpevnily všechny emise. Výrazné zisky si připsaly mediální firma CME, Komerční banka či technologická KIT digital, vyplývá z výsledků burzy.

Cena zlata výrazně klesla, vrátila se pod 1800 dolarů

Londýn 24. srpna (ČTK) - Cena zlata dnes klesla o více než tři procenta. Vrátila se tak pod 1800 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu). Žlutý kov nyní výrazně zlevňuje poté, co v úterý poprvé v historii pokořil hranici 1900 dolarů.

Euro mírně posílilo vůči dolaru, v centru pozornosti Fed

Londýn 24. srpna (ČTK) - Euro dnes mírně posílilo vůči dolaru. Pozornost investorů se soustředí na páteční projev šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernankeho. Finanční trhy předpokládají, že Bernanke by mohl naznačit nová opatření na podporu ekonomiky Spojených států.

Vláda schválila reformu daní, VV je ale proti zrušení stravenek

Praha 24. srpna (ČTK) - Vláda na dnešním zasedání i přes nepřítomnost ministrů za TOP 09, kteří byli zastoupeni náměstky, schválila daňovou reformu. Reforma mimo jiné ruší koncept superhrubé mzdy a řadu daňových výjimek, včetně zvýhodnění stravenek. Opozice se nechala slyšet, že vládní reformu ve sněmovně nepodpoří. Pro zrušení daňového zvýhodnění stravenek ruku nezvednou ani poslanci Věcí veřejných. Proti jsou také odbory a zaměstnavatelé.

Úsporná opatření sníží rozpočtový deficit USA skoro na polovinu

Washington 24. srpna (ČTK) - Spojené státy budou mít během příštích deseti let výrazně nižší rozpočtový deficit, než se původně předpokládalo. Ve svém aktualizovaném výhledu to oznámil tamní Rozpočtový výbor Kongresu (CBO). Za citelným zlepšením je nedávná dohoda obou hlavních politických stran o snižování výdajů.

Poslanci VV nebudou hlasovat pro zrušení zvýhodnění stravenek

Praha 24. srpna (ČTK) - Poslanci Věci veřejných nezvednou ve sněmovně ruku pro zrušení daňového zvýhodnění stravenek. Řekl to dnes šéf poslaneckého klubu VV Vít Bárta s tím, že VV budou chtít ještě o zdanění stravenek jednat ve sněmovně. "Stravenky zůstanou," napsal ČTK k vládou schválenému dokumentu. Premiér Petr Nečas připustil, že sněmovna může návrhy zákonů změnit, musí se ale na nich shodnout všichni koaliční partneři. Ministr financí Miroslav Kalousek ale tuto změnu nepřipouští.

Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v USA prudce vzrostly

Washington/New York 24. srpna (ČTK) - Objem zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v červenci vzrostl o čtyři procenta. To je nejvíce od letošního března a zároveň výrazně nad odhady analytiků. Podle ministerstva obchodu je za červencovým růstem především zájem o automobily a letadla. U zboží dlouhodobé spotřeby se očekává životnost delší než tři roky. V červnu objem zakázek o 1,3 procenta klesl.

Zájem o hypotéky na koupi domu v USA klesl na 15leté minimum

New York 24. srpna (ČTK) - Zájem o hypotéky na koupi domu ve Spojených státech se minulý týden propadl na téměř 15leté minimum kvůli obavám ohledně vývoje americké ekonomiky. Oznámila to dnes Asociace hypotečních bank (MBA).

Opozice ve sněmovně vládní reformu daní nepodpoří

Praha 24. srpna (ČTK) - Opozice nepodpoří daňovou reformu, kterou dnes schválila vláda. Změny podle ČSSD a KSČM poškodí veřejné rozpočty, ekonomice nepomůžou a zvýší zatížení zaměstnanců. Levice je rovněž proti zrušení daňového zvýhodnění stravenek. Na stranických tiskových konferencích to řekli předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a poslanec KSČM Jiří Dolejš.

Antimonopolní úřad povolil prodej Mlékárny Hlinsko Agrofertu

Brno 24. srpna (ČTK) - Agrofert podnikatele Andreje Babiše může koupit Mlékárnu Hlinsko. Povolil mu to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Fúzí může vzniknout nová jednička na českém trhu. Agrofert už vlastní olomouckou Olmu.

Počet v ČR vydaných platebních karet stoupl na 9,85 milionu

Praha 24. srpna (ČTK) - Počet vydaných platebních karet v Česku ke konci června vzrostl meziročně o 11 procent na 9,85 milionu kusů. Vyplývá to ze statistik Sdružení pro bankovní karty (SBK). Klienti bank vlastnili v pololetí necelých 7,4 milionu debetních karet, přes dva miliony kreditních karet a téměř 290.000 charge karet. Údaje jsou ovšem ovlivněny faktem, že ve statistikách za rok 2011 jsou zahrnuty karty, především kreditní, které se ve statistikách roku 2010 ještě neobjevily.

Vláda schválila změnu pravidel pro úhradu služeb za bydlení

Praha 24. srpna (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh zákona, který má nově vymezit pravidla pro úhradu služeb v oblasti bydlení. Změna se má týkat například plateb za vodné a stočné, odvoz odpadu nebo užívání výtahu. Na tiskové konferenci po schůzi kabinetu to řekl premiér Petr Nečas.

Zisk televize RTL stoupl téměř o čtvrtinu

Lucemburk 24. srpna (ČTK) - Zisk největší evropské komerční televizní a rozhlasové společnosti RTL Group se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 24 procent na 382 milionů eur (přes devět miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Tržby stouply o 3,4 procenta na 2,75 miliardy eur díky růstu příjmů z televizní reklamy na klíčových trzích v Německu, Francii a Nizozemsku.

Výrobce počítačů Acer vykázal svou první čtvrtletní ztrátu

Tchaj-pej 24. srpna (ČTK) - Čtvrtletní hospodaření tchajwanského výrobce počítačů Acer bylo poprvé v historii firmy ztrátové. Podnik dnes oznámil, že ve druhém čtvrtletí prodělal 6,79 miliardy tchajwanských dolarů (zhruba čtyři miliardy Kč) po zisku 2,65 miliardy tchajwanských dolarů ve stejném loňském období. Dodal, že v celém letošním roce nebude schopen dosáhnout vyrovnaného hospodaření.

Německý prezident zpochybnil legálnost nákupů dluhopisů ECB

Lindau 24. srpna (ČTK) - Německý prezident Christian Wulff dnes zpochybnil legální oprávnění Evropské centrální banky (ECB) k nákupům státních dluhopisů zemí eurozóny. Ukázal tím sílu německého odporu vůči kontroverzním krokům na podporu zadlužených zemí za každou cenu a podpořil nedávnou kritiku nákupů dluhopisů ze strany německé centrální banky Deutsche Bundesbank.

Vláda schválila daňovou reformu, zvýhodnění stravenek zrušeno

Praha 24. srpna (ČTK) - Vláda na svém dnešním zasedání i přes nepřítomnost ministrů za TOP 09, kteří byli zastoupeni náměstky, schválila daňovou reformu. Návrh byl schválen se změnami ve srovnání s původním návrhem. Podle České televize z návrhu vypadlo pouze rušení investičních pobídek. Věci veřejné naopak neprosadily zachování daňového zvýhodnění stravenek. Ministři ODS se podle informací ČTK hlasování o tomto bodě zdrželi. MF navrhovalo v rámci změny několika zákonů vytvořit Jedno inkasní místo, zrušit superhrubou mzdu nebo zrušit řadu daňových výjimek. Změny by měly být platné od roku 2013. Proti některým změnám jsou odbory, zaměstnavatelé i opozice.

Zisk reklamního gigantu WPP stoupl o více než třetinu

Londýn 24. srpna (ČTK) - Největší světová reklamní skupina WPP v prvním pololetí zvýšila hrubý zisk o 37 procent na 334 milionů liber (přes devět miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která vlastní například reklamní agentury JWT a Ogilvy & Mather.

Roční zisk těžařské jedničky BHP Billiton dosáhl rekordní výše

Sydney 24. srpna (ČTK) - Zisk největšího světového těžaře komodit BHP Billiton za poslední rok do konce června dosáhl rekordní úrovně a v čistém vyjádření vzrostl téměř dvojnásobně na 23,6 miliardy dolarů (400 miliard Kč) ze 12,7 miliardy USD v předchozím roce. K prudkému růstu přispěl zejména silný růst cen komodit, sdělila dnes společnost.

Pražský akciový trh dopoledne posílil o třetinu procenta

Praha 24. srpna (ČTK) - Akcie na pražské burze dopoledne mírně posílily, hlavní index PX v 11:00 přidal 0,36 procenta na 1002,3 bodu. Dařilo se většině akcií, burzu táhly vzhůru akcie Komerční banky, energetické společnosti ČEZ a těžařské firmy NWR, vyplývá z výsledků burzy.

Průmyslové zakázky v EU v červnu nečekaně klesly

Brusel 24. srpna (ČTK) - Průmyslové zakázky v Evropské unii i eurozóně v červnu nečekaně klesly, protože firmy vzhledem k obavám z vývoje ekonomiky omezily výdaje. Hodnota nových zakázek se proti předešlému měsíci snížila v zemích eura o 0,7 procenta po květnovém růstu o 3,6 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat.

V Dukovanech bude stát atomový blok 78 dní kvůli výměně zařízení

Dukovany (Třebíčsko) 24. srpna (ČTK) - V Jaderné elektrárně Dukovany se o víkendu zastaví jeden ze čtyř reaktorů. Podle plánu bude mimo provoz 78 dní. Jedná se o mimořádně dlouhou odstávku, protože bude spojena s rozsáhlou výměnou technických zařízení. Výkon bloku se tím zvýší z dosavadních 460 megawattů (MW) na 500 MW. ČTK to dnes řekl mluvčí elektrárny Petr Spilka.

Koruna se dopoledne držela poblíž úterního závěru

Praha 24. srpna (ČTK) - Česká měna se dnes dopoledne obchodovala proti úternímu závěru bez větších změn. Kolem 10:30 byla proti úterku k euru silnější o haléř na 24,44 Kč/EUR. Vůči dolaru koruna zpevnila o sedm haléřů na 16,92 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zrychlila propad

Berlín 24. srpna (ČTK) - Nálada podnikatelů v Německu se tento měsíc kvůli ekonomickým problémům v celém západním světě zhoršila ještě výrazně rychleji než v červenci. Pozorně sledovaný index mnichovského ekonomického ústavu Ifo prudce klesl, což naznačilo, že růst největší evropské ekonomiky se dál zpomaluje. Německá ekonomika od konce recese táhla růst prakticky celé Evropy a do značné míry je na ní závislá i česká ekonomika.

C&W: Realitní investice v Česku se letos zvýší až čtyřnásobně

Praha 24. srpna (ČTK) - Investice do podnikatelských nemovitostí v Česku budou letos pravděpodobně až čtyřikrát vyšší než v roce 2010. Tehdy investoři v Česku za kancelářské budovy, obchodní centra a skladové areály utratili kolem 480 milionů eur, tedy asi 12 miliard korun. Oznámila to dnes realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Pololetní zisk Heinekenu skončil pod očekáváním

Amsterodam 24. srpna (ČTK) - Pololetní zisky nizozemské pivovarské skupiny Heineken sice mírně vzrostly, zůstaly však pod očekáváním. Ve druhém pololetí čeká třetí největší prodejce piva na světě i na českém trhu kvůli slabému létu a chabému ekonomickému růstu v Evropě a USA zhoršení. Společnost to sdělila v dnešní výsledkové zprávě.

ČSÚ: Důvěra v českou ekonomiku se opět snížila

Praha 24. srpna (ČTK) - Celková důvěra v domácí ekonomiku se opět snížila. Souhrnný indikátor důvěry se v srpnu proti červenci snížil o 1,3 bodu, proti loňskému srpnu je souhrnný indikátor důvěry o 3,3 bodu nižší, uvedl dnes Český statistický úřad. Mezi podnikateli se důvěra meziměsíčně snížila o jeden bod, důvěra spotřebitelů se meziměsíčně snížila o 2,7 bodu.

NWR vykázala ve 2. čtvrtletí zisk 84 mil.eur a tržby 455 mil. eur

Praha 24. srpna (ČTK) - Těžební společnost New World Resources (NWR), majitelka černouhelné firmy OKD, vykázala v letošním 2. čtvrtletí čistý zisk 84 milionů eur a tržby 455 milionů eur. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek NWR představuje společnost OKD, která provozuje na Ostravsku a Karvinsku pět dolů.

Japonské akcie po snížení úvěrového ratingu klesly

Tokio 24. srpna (ČTK) - Japonský akciový trh dnes oslabil o více než jedno procento a smazal počáteční zisky dosažené díky dohadům o další měnové stimulaci ochabující americké ekonomiky. Investoři reagovali na snížení japonského úvěrového ratingu agenturou Moody´s tím, že raději vybírali zisky z úterního růstu.

Agentura Moody´s snížila rating Japonska o jeden stupeň

Tokio 24. srpna (ČTK) - Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service dnes snížila úvěrovou známku Japonska o jeden stupeň na Aa3, což je tři stupně od nejvyššího možného ratingu Aaa. Zdůvodnila to rostoucím zadlužováním od poslední ekonomické recese a neustálými změnami vlád, které brání uplatňovat dlouhodobější řešení ekonomických a fiskálních problémů.

Americké akcie v naději na podporu Fedu výrazně vzrostly

New York 24. srpna (ČTK) - Americké akciové trhy v úterý výrazně rostly a jejich hlavní indexy získaly tři až čtyři procenta. Optimismus na trhu podnítily dohady o dalších podpůrných opatření americké centrální banky (Fed), který by mohl na konci týdne naznačit jeí šéf Ben Bernanke.

Vláda projedná daňovou reformou, která mj. ruší superhrubou mzdu

Praha 24. srpna (ČTK) - Vláda se na dnešním zasedání bude zabývat mimo jiné daňovou reformou navrhovanou ministerstvem financí. To plánuje v rámci změny několika zákonů vytvořit Jedno inkasní místo, zrušit superhrubou mzdu nebo zrušit řadu daňových výjimek. Změny by měly být platné od roku 2013.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo