www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Šéfka MMF varuje před recesí, USA a Německo slibují opatření

Jackson Hole/Washington 27. srpna (ČTK) - Světové ekonomice hrozí návrat do recese. Uvedla to dnes nová výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Současně vyzvala k okamžitým a koordinovaným politickým krokům. Opatření na podporu světové ekonomiky dnes podle Bílého domu také přislíbili americký prezident Barack Obama i německá kancléřka Angela Merkelová.

Řecké banky Eurobank a Alpha Bank prý chystají fúzi

Atény 27. srpna (ČTK) - Přední řecké banky Eurobank a Alpha Bank chystají fúzi, aby mohly lépe čelit dluhové krizi a hospodářské recesi v zemi. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z řeckého bankovního sektoru. Dodaly, že fúze by měla být oficiálně ohlášena v pondělí. Spojením podniků podle jednoho ze zdrojů vznikne největší bankovní skupina v jihovýchodní Evropě.

Itálie: Jediným řešením krize v eurozóně jsou společné dluhopisy

Rimini 27. srpna (ČTK) - Vydávání společných dluhopisů je jediným způsobem, jak vyřešit dluhovou krizi v eurozóně, a je pouze otázkou času, kdy bude zavedeno. Uvedl to dnes italský ministr hospodářství a financí Giulio Tremonti.

AČCKA: Klienti zkrachovalé CK Vivamonde se v noci vrátí z Turecka

Praha 27. srpna (ČTK) - Klienti cestovní kanceláře společnosti VIVAMONDE, která v pátek oznámila svůj krach, se v noci ze soboty na neděli vrátí z Turecka do České republiky. Odletět by s nimi mělo i několik desítek klientů dalších cestovních kanceláří, kteří měli zaplacená sedadla v charterovém letu zkrachovalé společnosti. ČTK to dnes sdělil viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamura. Na vyjádření pojišťovny Generali, u které byla Vivamonde pojištěna a která let zajišťuje, ČTK stále čeká.

Nečas: Zemědělci vyváží suroviny, které se vracejí jako potraviny

České Budějovice 27. srpna (ČTK) - České zemědělství musí podle předsedy vlády Petra Nečase (ODS) především usilovat o to, aby se do zahraničí nevyvážely pouhé suroviny, které se pak vracejí v podobě hotových potravinářských produktů. Řekl to dnes na zahájení národních dožínek v Českých Budějovicích na agrosalonu Země živitelka.

Google napřesrok spustí v Evropě svou televizní službu

Edinburgh 27. srpna (ČTK) - Americký internetový gigant Google spustí začátkem příštího roku v Evropě svou televizní službu Google TV, kterou začal loni v říjnu nabízet ve Spojených státech. Uvedl to výkonný předseda společnosti Eric Schmidt.

MMF neočekává recesi světové ekonomiky

Washington 27. srpna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své aktualizované prognóze, kterou zveřejní příští měsíc, nepředpovídá recesi světové ekonomiky. Hospodářská rizika však rostou. Uvedl to první náměstek výkonné ředitelky MMF John Lipsky v rozhovoru pro televizi CNBC.

Americké akcie vykázaly první týdenní nárůst za více než měsíc

New York 27. srpna (ČTK) - Americké akcie v pátek navzdory počátečnímu poklesu posílily. Zaznamenaly tak první týdenní nárůst za více než měsíc. Vzhůru je tlačily naděje, že americká centrální banka (Fed) přikročí k dalším opatřením na podporu domácí ekonomiky.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo