www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Šéfka MMF varuje před recesí, USA a Německo slibují opatření

Jackson Hole/Washington 27. srpna (ČTK) - Světové ekonomice hrozí návrat do recese. Uvedla to dnes nová výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Současně vyzvala k okamžitým a koordinovaným politickým krokům. Opatření na podporu světové ekonomiky dnes podle Bílého domu také přislíbili americký prezident Barack Obama i německá kancléřka Angela Merkelová.

Řecké banky Eurobank a Alpha Bank prý chystají fúzi

Atény 27. srpna (ČTK) - Přední řecké banky Eurobank a Alpha Bank chystají fúzi, aby mohly lépe čelit dluhové krizi a hospodářské recesi v zemi. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z řeckého bankovního sektoru. Dodaly, že fúze by měla být oficiálně ohlášena v pondělí. Spojením podniků podle jednoho ze zdrojů vznikne největší bankovní skupina v jihovýchodní Evropě.

Itálie: Jediným řešením krize v eurozóně jsou společné dluhopisy

Rimini 27. srpna (ČTK) - Vydávání společných dluhopisů je jediným způsobem, jak vyřešit dluhovou krizi v eurozóně, a je pouze otázkou času, kdy bude zavedeno. Uvedl to dnes italský ministr hospodářství a financí Giulio Tremonti.

AČCKA: Klienti zkrachovalé CK Vivamonde se v noci vrátí z Turecka

Praha 27. srpna (ČTK) - Klienti cestovní kanceláře společnosti VIVAMONDE, která v pátek oznámila svůj krach, se v noci ze soboty na neděli vrátí z Turecka do České republiky. Odletět by s nimi mělo i několik desítek klientů dalších cestovních kanceláří, kteří měli zaplacená sedadla v charterovém letu zkrachovalé společnosti. ČTK to dnes sdělil viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamura. Na vyjádření pojišťovny Generali, u které byla Vivamonde pojištěna a která let zajišťuje, ČTK stále čeká.

Nečas: Zemědělci vyváží suroviny, které se vracejí jako potraviny

České Budějovice 27. srpna (ČTK) - České zemědělství musí podle předsedy vlády Petra Nečase (ODS) především usilovat o to, aby se do zahraničí nevyvážely pouhé suroviny, které se pak vracejí v podobě hotových potravinářských produktů. Řekl to dnes na zahájení národních dožínek v Českých Budějovicích na agrosalonu Země živitelka.

Google napřesrok spustí v Evropě svou televizní službu

Edinburgh 27. srpna (ČTK) - Americký internetový gigant Google spustí začátkem příštího roku v Evropě svou televizní službu Google TV, kterou začal loni v říjnu nabízet ve Spojených státech. Uvedl to výkonný předseda společnosti Eric Schmidt.

MMF neočekává recesi světové ekonomiky

Washington 27. srpna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své aktualizované prognóze, kterou zveřejní příští měsíc, nepředpovídá recesi světové ekonomiky. Hospodářská rizika však rostou. Uvedl to první náměstek výkonné ředitelky MMF John Lipsky v rozhovoru pro televizi CNBC.

Americké akcie vykázaly první týdenní nárůst za více než měsíc

New York 27. srpna (ČTK) - Americké akcie v pátek navzdory počátečnímu poklesu posílily. Zaznamenaly tak první týdenní nárůst za více než měsíc. Vzhůru je tlačily naděje, že americká centrální banka (Fed) přikročí k dalším opatřením na podporu domácí ekonomiky.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články
Zajímavá témata štítků

    Zobrazit další témata štítků
     
    zavřít
    Přihlášení

    Zapomněl jsem heslo