www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Tržby HP překročily očekávání analytiků, jsou ale nižší než loni

San Francisco 21. listopadu (ČTK) - Největší světový výrobce počítačů Hewlett-Packard dosáhl čtvrtletních tržeb 32,3 miliardy dolarů. Podle agentury Reuters mírně překročil očekávání analytiků, kteří předpokládali 32,05 miliardy dolarů. Proti stejnému období loňského roku se ale tržby snížily o tři procenta.

V MF Global možná chybí aktiva klientů až za 1,2 miliardy dolarů

New York 21. listopadu (ČTK) - Ve zkrachovalé makléřské společnosti MF Global Holdings možná chybí klientská aktiva až za 1,2 miliardy dolarů (zhruba 22,8 miliardy Kč). Řekl to likvidátor firmy James Giddens. Pokud se jeho odhady potvrdí, bude to znamenat, že se v podniku ztratila dvakrát vyšší částka, než se původně předpokládalo. Firma s největší pravděpodobností peníze klientů použila pro vlastní transakce, ale špatným investováním o peníze přišla na burze.

Americké akcie zahájily týden kvůli dopadům krize silným poklesem

New York 21. listopadu (ČTK) - Americké akcie zahájily týden prudkým poklesem, za kterým stály především obavy z dalšího šíření evropské dluhové krize. Nervozita na už tak dost rozkolísaném trhu se ještě zvýšila a podle ekonomů k ní přispělo i varování agentury Moody's, že by Francie mohla přijít o prestižní rating na stupni AAA. Analytici jako důvod k poklesu citují také očekávaný neúspěch v jednání takzvaného "supervýboru" v USA.

Evropské akcie kvůli dluhové krizi odepsaly přes tři procenta

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Akcie na burzách v západní Evropě dnes prudce oslabily, a jejich hlavní index se tak vrátil na hodnoty ze začátku října. V propadu cen se odráží prohlubující se dluhová krize a nově také varování agentury Moody's, že by Francie mohla přijít o nejvyšší rating na stupni AAA.

Gazprom hodlá mírně snížit ceny plynu pro evropské zákazníky

Pančevo (Srbsko) 21. listopadu (ČTK) - Ruský plynárenský gigant Gazprom hodlá začátkem příštího roku mírně snížit ceny zemního plynu pro evropské zákazníky. Uvedl to dnes generální ředitel společnosti Alexej Miller. Gazprom je významným dodavatelem plynu do České republiky.

Špidla: ČR kvůli špatnému čerpání ztratí miliardy z dotací EU

Praha 21. listopadu (ČTK) - Bývalý eurokomisař a mluvčí stínové vlády ČSSD pro evropské záležitosti Vladimír Špidla dnes varoval před tím, že Česká republika na konci roku přijde až o čtyři miliardy korun kvůli špatnému čerpání evropských dotací. V dalších letech podle něj hrozí ztráty v desítkách miliard korun. Špidla to dnes řekl novinářům. Týdeník European Voice nedávno napsal, že Česko patří v Evropské unii mezi země nejhůře spravující evropské dotace.

Dopravci požadují odklad zvýšení mýtného pro kamiony

Praha 21. listopadu (ČTK) - Sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia požaduje odklad zvyšování mýtného pro kamiony do doby, než bude schválený návrh na zavedení množstevních slev pro dopravce. Dopravci růst cen podmiňovali zavedením těchto slev, uvedl v tiskové zprávě mluvčí sdružení Martin Felix. Zvýšení sazeb za ujetý kilometr zhruba o čtvrtinu začátkem listopadu odsouhlasila vláda. Vyjádření ministerstva dopravy ČTK zjišťuje.

Provozovatel U:fona podal návrh na zahájení insolvenčního řízení

Praha 21. listopadu (ČTK) - Společnost MobilKom, která provozuje mobilní síť U:fon, na sebe kvůli úvěrové zátěži z minulosti dnes podala návrh na zahájení insolvenčního řízení. Řízení, během kterého chce firma projít restrukturalizací, nemá ovlivnit poskytování služeb stávajícím i novým zákazníkům. Uvedli to zástupci společnosti pro ČTK.

Buffett: Eurozóna nefunguje, krize jen odhalila zásadní vadu

Iwaki (Japonsko) 21. listopadu (ČTK) - Eurozóna nefunguje a současná dluhová krize jen odhalila zásadní vadu, kterou sedmnáctičlenný hospodářský blok má. V rozhovoru ve finanční televizi CNBC to řekl americký investor Warren Buffett, který patří k nejbohatším lidem světa. Samotná slova ale podle něj krizi nevyřeší, evropští činitelé budou muset sjednat úplně nové uspořádání.

ECB minulý týden zvýšila nákupy dluhopisů

Berlín 21. listopadu (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) minulý týden výrazně zvýšila nákupy státních dluhopisů. Vynaložila na ně téměř osm miliard eur (205 miliard Kč) ve srovnání se 4,5 miliardy eur v předchozím týdnu. Vyplývá to z údajů, které dnes banka zveřejnila.

Dolar stoupl na šestitýdenní maximum, euro kleslo

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Americký dolar se dnes vyšplhal na šestitýdenní maximum vůči koši měn. Euro naopak kleslo kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dluhové krize v eurozóně.

Stark: Krize už zasáhla jádro eurozóny, šíří se mimo Evropu

Dublin 21. listopadu (ČTK) - Evropská dluhová krize už se rozšířila z periferních oblastí eurozóny do jejího jádra a ovlivňuje mimoevropské země. Řekl to dnes člen Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Jürgen Stark. Varoval přitom, že v oblasti veřejného dluhu Evropu zřejmě čekají zásadní změny, a že chybějící důvěra v nejbližším období patrně ochromí i hospodářský růst.

Teplo v příštím roce zdraží o šest až devět procent

Praha 21. listopadu (ČTK) - Ceny tepla pro české domácnosti v příštím roce vzrostou nejčastěji v rozmezí mezi šesti až devíti procenty. V některých oblastech může být ale nárůst cen i dvouciferný, odhaduje Teplárenské sdružení. Hlavním důvodem zdražení je především zvýšení snížené sazby daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent a vyšší ceny paliv.

Papadimos EU ujišťoval, že Atény od zásadních reforem neustoupí

Brusel 21. listopadu (zpravodaj ČTK) - Nový řecký premiér Lukas Papadimos dnes v Bruselu ujišťoval lídry Evropské unie, že jeho země dostojí svým závazkům. Jejich plnění je nezbytné k tomu, aby Atény získaly další pomoc od partnerů z eurozóny a Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Výrobce léků Gilead koupí rivala Pharmasset za 11 miliard dolarů

Foster City 21. listopadu (ČTK) - Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences se dohodla na převzetí konkurenta Pharmasset za zhruba 11 miliard dolarů (209 miliard Kč). Oznámila to dnes firma.

Počet připojištěných na penzi stoupl o 25.000 na 4,55 milionu

Praha 21. listopadu (ČTK) - Počet účastníků penzijního připojištění v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl na 4,55 milionu, což byl proti konci roku 2010 nárůst o 25.000. Tempo růstu je tak mírnější než v předchozích letech. V letošním roce bylo do konce září uzavřeno 339.000 nových penzijních připojištění, což je o 33.000 smluv méně než ve stejném období 2010. Vyplývá to z údajů ministerstva financí, které má ČTK k dispozici.

MF: Počet nových smluv o stavebním spoření v Česku klesá

Praha 21. listopadu (ČTK) - Klienti tuzemských stavebních spořitelen uzavřeli za tři čtvrtletí necelých 329.000 nových smluv o stavebním spoření, což je v meziročním srovnání pokles o zhruba 67.000 smluv. Průměrná cílová částka u smluv stoupla o zhruba 13.000 korun na 328.000 korun, informovalo na internetu ministerstvo financí.

Volkswagen napřesrok čeká obtížnější podmínky na trhu

Wolfsburg 21. listopadu (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen v příštím roce očekává obtížnější podmínky na trhu. Letos se však její zaměstnanci v Německu mohou těšit na rekordní prémie. Vyplývá to podle agentury DPA z rozhovoru generálního ředitele VW Martian Winterkorna pro německý list Handelsblatt.

Válcovna hutní společnosti ŽDB Group ukončila výrobu

Bohumín (Karvinsko) 21. listopadu (ČTK) - Válcovna hutní společnosti ŽDB Group dnes ukončila výrobu. Všech 160 lidí, kteří tam pracovali, postupně dostává výpovědi. ČTK to řekl odborový předák ŽDB Jiří Jaškovský.

Ropa v obavě z dluhů v USA a Evropě výrazně klesá

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Světové ceny ropy dnes v obavách z dluhové krize na obou stranách Atlantiku začaly výrazným oslabením a americká ropa WTI ztrácela kolem poledne až dva dolary na barel. Ropný trh srážely dolů i nepříznivé vyhlídky globálního ekonomického růstu.

Fiat a Chrysler plánují zvýšení prodeje na téměř šest milionů aut

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Italská automobilka Fiat předpokládá, že společně s americkým partnerem Chrysler zvýší do roku 2014 prodej na téměř šest milionů vozů z předpokládaných 4,2 milionu v letošním roce. Uvedl to dnes generální ředitel obou podniků Sergio Marchionne.

České dráhy omezí počet méně vytížených rychlíků

Praha 21. listopadu (ČTK) - České dráhy od nového jízdního řádu omezí některé dálkové spoje. Redukce vychází z nižšího objemu objednávky, kterou v dálkové dopravě určuje ministerstvo dopravy. Snížení se dotkne méně vytížených spojů zkraje dne nebo méně vytížených částí tras. Na dnešním setkání s novináři to řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek. Nový jízdní řád začne platit od 11. prosince.

Volkswagen vyvinul poštovní dodávku, která následuje doručovatele

Praha 21. listopadu (ČTK) - Německý Volkswagen vyvinul elektrickou poštovní dodávku, která sama následuje doručovatele. Bude ji také možné ovládat i z pozice spolujezdce. Studii pod označením eT! automobilka poprvé představila v postupimském designérském středisku. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Rakouské banky v SVE budou muset mít více kapitálu od roku 2013

Vídeň 21. listopadu (ČTK) - Rakouské banky, které operují v zemích střední a východní Evropy, budou muset plnit vyšší limity kapitálové přiměřenosti podle nových globálních pravidel "Basilej III" již v roce 2013, tedy o šest let dříve než většina ostatních. Oznámila to dnes rakouská centrální banka jako jeden z kroků na posílení bezpečnosti bankovního systému země. Týká se to Erste Bank, která je majitelem České spořitelny, dále Raiffeisen Bank International a Bank Austria z italské skupiny UniCredit.

Maďaři žádají EU o preventivní finanční pomoc, potvrdil Brusel

Brusel 21. listopadu (zpravodaj ČTK) - Maďarsko požádalo Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond (MMF) o možnou finanční pomoc. Mělo by jít o "preventivní" program, který by zemi chránil před dopady dluhové krize eurozóny. Brusel dnes o dopisu Budapešti informoval novináře.

Pohonné hmoty dál zdražují, nafta je na rekordu

Praha 21. listopadu (ČTK) - Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic nadále strmě rostou. Nafta za uplynulý týden zdražila o 65 haléřů na 35,55 Kč/l, což je historický rekord. Cena benzinu Natural 95 se zvýšila o 20 haléřů na 34,90 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Pražská burza znovu ztrácí, pod tlakem jsou banky

Praha 21. listopadu (ČTK) - Pražská burza pokračuje v novém týdnu v oslabování, ztrácí již pátým dnem v řadě. Index PX, který v minulém týdnu v každém z obchodních dnů pouze oslaboval, dnes dopoledne odepsal dalších 0,39 procenta na 867,3 bodu, vyplývá z průběžných výsledků burzy. Pod tlakem jsou především banky.

Doplňkové platby zemědělcům od státu letos klesnou na 1,3 mld. Kč

Praha 21. listopadu (ČTK) - Stát za letošní rok vyplatí tuzemským zemědělcům v rámci národních doplňkových plateb zhruba 1,3 miliardy korun, tedy méně než loni. Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) se na tom v závěru minulého týdne dohodl s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09), informovalo dnes ČTK ministerstvo zemědělství. Na základě smluv podepsaných před vstupem ČR do EU by mohli čeští zemědělci pro letošek nárokovat Top-Up platby až zhruba 4,5 miliardy korun. Za rok 2010 v rámci této platby obdrželi 3,6 miliardy Kč.

Pavel Zuna se stal výkonným ředitelem RTA

Praha 21. listopadu (ČTK) - Někdejší televizní moderátor, šéfredaktor a mediální manažer Pavel Zuna se stal novým výkonným ředitelem televize RTA. Na starosti bude mít fungování šesti regionálních studií Regionální Televizní Agentury, která působí v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Zlíně a Hradci Králové. Napsal to server Česká média.

Koruna na začátku nového týdne oslabuje, hlavně k dolaru

Praha 21. listopadu (ČTK) - Koruna dnes dopoledne otočila směr a oslabuje k oběma hlavním světovým měnám. K euru v 10:30 proti pátku ztrácela dva haléře na 25,53 Kč/EUR. K dolaru byla slabší o 13 haléřů na 18,98 Kč/USD, vyplývá z informací serveru Patria Online.

Moody´s varovala Francii před tlaky na její nejvyšší rating

Paříž 21. listopadu (ČTK) - Mezinárodní ratingová agentura Moody´s dnes varovala Francii před negativními dopady nedávného růstu tržních úrokových sazeb a slabého ekonomického růstu na její prestižní úvěrový rating AAA. Je to další signál toho, že Francie bude mít kvůli eskalaci dluhové krize v eurozóně velké problémy zachovat si nejvyšší kreditní hodnocení.

KKCG navrhne, aby věřitelé Bestsportu provozovali O2 arenu

Praha 21. listopadu (ČTK) - Skupina KKCG navrhne na dnešní schůzi věřitelů společnosti Bestsport reorganizaci společnosti s následným provozováním O2 areny věřiteli jako novými majiteli. ČTK to řekl mluvčí KKCG Daniel Plovajko s tím, že toto řešení považuje za výhodnější, než halu prodat pod cenou. Server Aktuálně.cz napsal, že podle znaleckého posudku od společnosti Ernst and Young činí cena O2 areny včetně veškerého vybavení nejvýše 1,57 miliardy Kč.

Nezaměstnanost na Slovensku v říjnu mírně klesla, stále je vysoká

Bratislava 21. listopadu (ČTK) - Nezaměstnanost na Slovensku v říjnu mírně klesla na 13,29 procenta ze zářijových 13,37 procenta. Nadále se ale drží blízko dlouholetého maxima, v září byla míra nezaměstnanosti v zemi nejvyšší od ledna 2005. Vyplývá to z údajů Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny.

Věřitelé budou v úterý rozhodovat o řešení dluhů developera ECM

Praha 21. listopadu (ČTK) - Před Městským soudem v Praze bude v úterý věřitelská schůze znovu rozhodovat o dalším osudu zadlužené developerské společnosti ECM Real Estate Investments (ECM). Insolvenční správce navrhuje opět vyhlášení konkurzu, vedení ECM chce prosadit reorganizaci. ČTK to zjistila z dnes zveřejněných dokumentů v insolvenčním rejstříku na serveru justice.cz.

EK: Společný "eurobond" by byl nejlepším řešením dluhové krize

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Nejlepším řešením dluhové krize a nástrojem stabilizace evropského trhu dluhopisů by podle zprávy Evropské komise mohly být společné "eurobondy", které by plně nahradily emise národních dluhopisů. Napsal to dnes britský list Financial Times, který má zprávu komise k dispozici. Komise ji má zveřejnit ve středu spolu s dalšími návrhy na další postup v krizi.

Evropské burzy kvůli krachu jednání o deficitu v USA klesají

Londýn 21. listopadu (ČTK) - Evropské akciové burzy dnes začaly vesměs propady a index celého západoevropského trhu klesl nejníže za šest týdnů. Investoři se zaměřují na očekávané oznámení krachu snah o snížení rozpočtového deficitu USA, což oživuje obavy z dluhových problémů celého vyspělého světa.

USA opět varovaly Čínu kvůli její obchodní politice

Čcheng-tu 21. listopadu (ČTK) - Američtí vládní činitelé dnes upozornili Peking, že nemůže ignorovat rostoucí netrpělivost Američanů nad čínskou obchodní politikou a udržováním investičních bariér. Čínští zástupci na dvoudenním pravidelném zasedání americko-čínské komise pro otázky obchodních vztahů upozornili na špatné globální vyhlídky a naznačili, že pro globální ekonomiku svět bude lepší, když si Čína zajistí co nejrychlejší růst bez ohledu na globální nerovnováhy.

Volkswagen letos prodá v Číně přes dva miliony vozů

Kuang-čou 21. listopadu (ČTK) - Největší evropská automobilka Volkswagen plánuje letos prodat na čínském trhu přes dva miliony automobilů. Vlastník české Škody Auto také očekává, že růst jeho prodeje v Číně překoná v příštích letech růstové tempo celého tamního trhu. Uvedl to dnes na autosalonu v jihočínském Kuang-čou šéf čínských operací Volkswagenu Karl-Thomas Neumann.

Japonské akcie v obavách z vývoje v EU a USA mírně klesly

Tokio 21. listopadu (ČTK) - Japonský akciový trh začal týden mírným poklesem, do dalších dní se ale investoři dívají s obavami. Vedle vývoje kolem dluhové krize v eurozóně se bude zaměřovat na osud jednání o snižování rozpočtového deficitu v USA, které s nevětší pravděpodobností čeká krach.

HN: ČR doplatí Bruselu 5 mld. Kč po revizi HDP od vstupu do EU

Praha 21. listopadu (ČTK) - Česko má do konce roku poslat do unijní poklady o 4,99 miliardy korun více než původně počítalo. Důvodem je nedávná revize růstu hrubého domácího produktu za období od vstupu do Evropské unie v roce 2004 do loňského roku, který byl vyšší než původně spočítal Český statistický úřad. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). ČSÚ růsty HDP přepočítal podle nové metodiky EU, která zahrnuje i šedou ekonomiku. Česko tak letos namísto původně dohodnutých 32,25 miliardy korun pošle do EU celkem přes 37 miliard Kč.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo