www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Cena zlata klesla nejníže za šest měsíců

New York 29. prosince (ČTK) - Cena zlata dnes na trzích pokračovala v poklesu, ztratila více než procento a ocitla se nejníže za šest měsíců. K poklesu přispělo slabší euro a změny pozic fondů před koncem roku. Objem obchodování byl však nízký.

Ceny ropy mírně klesly kvůli nárůstu zásob v USA

Londýn 29. prosince (ČTK) - Světové ceny ropy se dnes mírně snížily, protože zpráva o překvapivém nárůstu zásob suroviny ve Spojených státech převážila nad napětím kolem Íránu. K poklesu cen přispěl rovněž silnější kurz dolaru.

Akcie v USA dopoledne díky statistice rostly

New York 29. prosince (ČTK) - Americké akcie dopoledne rostly. Trhy podpořily nejnovější statistické údaje ze Spojených států, které byly lepší než se čekalo a zmírnily nervozitu způsobenou dluhovou krizí v eurozóně. Dařilo se hlavně bankám a firmám napojeným na komodity.

Mzdy v ČD Cargo v příštím roce stoupnou o 2,4 procenta

Praha 29. prosince (ČTK) - Zaměstnancům ČD Cargo v příštím roce vzrostou mzdy o 2,4 procenta. Vyplývá to z kolektivní smlouvy, kterou s odbory uzavřelo vedení společnosti. Stejný zůstane rozsah základních zaměstnaneckých benefitů. ČTK to řekl Jaroslav Pejša, předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ). ČD Cargo bylo poslední velkou železniční společností, která kolektivní smlouvu pro příští rok neměla.

Maďarsko zrušilo aukci tříletých dluhopisů, poprvé od 2008

Budapešť 29. prosince (ČTK) - Maďarsko dnes zrušilo aukci tříletých státních dluhopisů, poprvé od roku 2008, a výnosy u zbývajících dvou skupin dluhopisů, se splatností pět a deset let, se zvýšily. Důvodem jsou obavy, zda si Budapešť zajistí novou dohodu o půjčce s Mezinárodním měnovým fondem. Stát rovněž snížil objem nabízených desetiletých dluhopisů.

Pražská burza mírně posílila, nejvíc akcie Orka a ČEZ

Praha 29. prosince (ČTK) - Pražský akciový trh dnes při nízké aktivitě investorů mírně vzrostl. Závěrečný hlavní index PX stoupl o 0,09 procenta na 905,9 bodu. Nejvíce posílily akcie developerské firmy Orco a elektrárenské společnosti ČEZ. Největší ztrátu měly naopak pojišťovací titul VIG a akcie sítě autobazarů AAA Auto, vyplývá z výsledků burzy.

Ukrajina by podle premiéra mohla zažalovat Rusko kvůli plynu

Kyjev 29. prosince (ČTK) - Ukrajina by mohla zažalovat Rusko u mezinárodního arbitrážního soudu, pokud se těmto dvěma zemím nepodaří sjednat novou dohodu o dodávkách ruského plynu s nižší cenou. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ukrajinský premiér Mykola Azarov.

ČS prodala pohledávku za Sazkou KKCG a stáhne žalobu

Praha 29. prosince (ČTK) - Česká spořitelna prodala pohledávku 215 milionů korun za Sazkou skupině KKCG miliardáře Karla Komárka. Napsal to dnes server Aktuálně.cz. ČTK to potvrdil mluvčí KKCG Dan Plovajko s tím, že tento krok současně znamená ukončení všech sporů a právních žalob, které spořitelna v rámci insolvenčního řízení iniciovala. Cenu, za níž pohledávku banka investiční skupině postoupila, KKCG podle Plovajka nezveřejní.

Český akciový index PX přišel letos o 26 procent hodnoty

Praha 29. prosince (ČTK) - Český akciový index PX ztratil v roce 2011 přes 26 procent své hodnoty. Ceny akcií klesaly po celém světě, ale na rizikových trzích, kam patří i Česko, se podle obchodníků s cennými papíry propadaly výrazněji. Z tuzemských akcií postihly největší ztráty společnosti Erste Bank, NWR či CME, které přišly o více než 50 procent ceny. Nárůst vykázaly pouze akcie Philip Morris ČR.

Areva: Na tendru na dostavbu Temelína pracují stovky lidí

Paříž 29. prosince (zpravodaj ČTK) - Na nabídce Arevy do soutěže o dostavbu Temelína pracují stovky lidí a firma do příprav investovala už miliony eur. V rozhovoru se zpravodajem ČTK to řekl hlavní obchodní manažer francouzské energetické společnosti Areva Ruben Lazo. "Pokud v tendru zvítězíme, tak značnou část zakázky získají čeští dodavatelé," dodal Lazo, podle něhož by se zapojení českých firem pohybovalo kolem 70 procent.

Tempo růstu cen v Německu se letos více než zdvojnásobilo

Berlín 29. prosince (ČTK) - Spotřebitelské ceny v Německu se v letošním roce zvýšily v průměru o 2,3 procenta. To představuje výrazné zrychlení růstu z loňských 1,1 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V samotném prosinci však meziroční míra inflace klesla na 2,1 procenta z listopadových 2,4 procenta. Dostala se tak nejníže od letošního března.

Anketa:ČR by se neměla vzdávat přijetí eura, aktuální to ale není

Praha 29. prosince (ČTK) - Česká republika by se neměla vzdávat myšlenky přijmout euro, domnívají se analytici a odborníci oslovení ČTK. Euro jako měna ale bude pro ČR přínosem podle nich až v případě, že eurozóna projde zásadními změnami. V současnosti je pro ČR výhodnější ponechat si vlastní měnu, díky které může země lépe ustát výkyvy ekonomiky například i pomocí vlastní měnové politiky. V neděli 1. ledna to bude deset let od zahájení hotovostního oběhu eurových bankovek a mincí.

Vlastník mlékárny v Příšovicích, firma Plastcom, je v konkurzu

Příšovice (Liberecko) 29. prosince (ČTK) - Pražský soud prohlásil konkurz na společnost Plastcom, která vlastní mlékárnu v Příšovicích na Liberecku. Podnik, který byl posledním velkým zpracovatelem mléka v Libereckém kraji, zastavil výrobu už v listopadu. O prohlášení konkurzu požádal jeden z věřitelů, později se k němu připojili i vlastníci Plastcomu. Soud návrhu vyhověl, zjistila dnes ČTK v insolvenčním rejstříku. Věřitelé nyní mají 30 dnů na přihlášení pohledávek.

Výroba solární elektřiny v Německu letos stoupla o 60 procent

Frankfurt nad Mohanem 29. prosince (ČTK) - Produkce solárních elektráren v Německu se v letošním roce zvýšila o 60 procent. Její podíl na celkové výrobě elektřiny tak přesáhl tři procenta. Uvedl to dnes spolkový svaz solárního průmyslu BSW.

Italská vláda do konce ledna předloží další prorůstová opatření

Řím 29. prosince (ČTK) - Vláda italského premiéra Maria Montiho do konce ledna předloží další opatření na podporu hospodářského růstu. Monti dnes novinářům řekl, že soubor opatření bude zahrnovat další kroky vedoucí k větší liberalizaci trhu, stejně jako reformu systému sociálního zabezpečení a trhu práce. Monti se vyjádřil i k dnešní aukci státních dluhopisů, jejíž výsledek ho prý povzbudil.

Pražský akciový trh dopoledne mírně rostl, dařilo se akciím Erste

Praha 29. prosince (ČTK) - Pražský akciový trh dnes dopoledne při nízké aktivitě investorů mírně rostl. Hlavní index PX byl kolem 11:35 výše o 0,17 procenta na 906,6 bodu. Dařilo se bankovním a energetickým emisím. Trhy ve středoevropském regionu se vyvíjely smíšeně.

Itálie prodala nové dluhopisy, výnosy jsou nižší než minule

Milán/Řím 29. prosince (ČTK) - Itálie dnes na trhu umístila dluhopisy se splatností tři až deset let v objemu kolem sedmi miliard eur. Jejich výnosy jsou nižší než minule, nedávnému rekordu se ale příliš nevzdálily. Dnešní aukce byla první od tendru tříletých úvěrů, které minulý týden nabídla Evropská centrální banka (ECB). Reakce na výsledek aukce italských dluhopisů byla zpočátku rozpačitá.

Česká měna dopoledne oslabila nad 20 korun za dolar

Praha 29. prosince (ČTK) - Česká měna dnes dopoledne prolomila úroveň 20 korun za dolar a je proti americké měně nejslabší od loňského července. Kolem 11:15 koruna proti středě ztrácela devět haléřů na 20,01 Kč/USD. Vůči euru si pohoršila o čtyři haléře na 25,83 Kč/EUR, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Iberia kvůli stávce pilotů zrušila asi třetinu letů

Madrid 29. prosince (ČTK) - Španělská letecká společnost Iberia zrušila více než třetinu letů, a to jak na domácích, tak na mezinárodních linkách. Přinutila ji k tomu stávka pilotů, kteří se obávají ztráty pracovních míst v souvislosti s plánem vedení vytvořit dceřinou společnost Iberia Express, která bude fungovat jako nízkonákladové aerolinky.

WSJ:USA chtějí kvůli loňské havárii trestně stíhat zaměstnance BP

Washington/Londýn 29. prosince (ČTK) - Americká prokuratura se vůbec poprvé od loňské havárie ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu chystá trestně stíhat několik zaměstnanců britské společnosti BP. Napsal to dnes americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na informované zdroje. Při havárii loni v dubnu zahynulo 11 lidí, kteří na plošině pracovali.

Euro je vůči japonskému jenu nejslabší za deset let

Londýn 29. prosince (ČTK) - Kurz jednotné evropské měny euro dnes na devizových trzích dál zvolna klesá a vůči japonskému jenu se euro dostalo nejníže za posledních deset let. Těsně před 10:00 euro spadlo až na 100,33 JPY/EUR, kde bylo naposledy v červnu 2001. Měnu prodávají hlavně exportéři a drobní investoři.

Čína chce zahraniční kapitál v nemocnicích, v automobilkách už ne

Peking 29. prosince (ČTK) - Čínské úřady vypracovaly nový seznam žádaných zahraničních investic. Vyplývá z něj, že Peking už cizí kapitál příliš nechce třeba v automobilkách nebo v továrnách na výrobu polovodičů, naopak v nemocnicích či leasingových firmách je zahraniční kapitál vítaný. Seznam o 29 stranách je koncipován jako směrnice, která by měla úředníkům pomoci zorientovat se v prioritách vlády.

Japonské akcie oslabily, před aukcí dluhopisů je slabší také euro

Tokio 29. prosince (ČTK) - Ceny akcií na burze v Tokiu dnes klesaly, investoři prodávali hlavně exportní firmy, na jejichž hospodaření negativně doléhá vysoký kurz japonského jenu. Na devizových trzích klesalo euro, u něhož měla největší vliv nervozita před dnešní aukcí italských státních dluhopisů.

Americké akcie v obavách z budoucna klesly o více než procento

New York 29. prosince (ČTK) - Americké akcie ve středečním slabém obchodování klesly a jejich indexy ztratily více než jedno procento. Investoři po týdnu výrazného růstu přerušili nákupy a zaměřili se na počátek příštího roku, který nevypadá příliš příznivě, zejména kvůli pokračující dluhové krizi v eurozóně.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo