www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Americké akcie zakončily rok poklesem, celý rok smíšený

New York 30. prosince (ČTK) - Americký akciový trh zakončil bouřlivý rok mírným poklesem. Celoroční výkon jeho hlavních indexů byl smíšený a ukazatel širšího trhu skončil rok takřka přesně tam, kde jej začal. Investoři čekají se zaujímáním nových pozic na počátek nového roku, který však bude rovněž poznamenávat nejistota ohledně dluhové krize eurozóny a vývoj globální ekonomiky.

Zlato navzdory poslednímu propadu získalo za rok deset procent

New York 30. prosince (ČTK) - Zlato zakončilo letošní obchodování oživením z propadu na šestiměsíční minimum. Za celý rok získala jeho cena deset procent a vykázala jedenáctý rok růstu po sobě, je ale 18 procent pod zářijovým rekordním maximem. Zlato bylo letos mezi drahými a průmyslovými kovy výjimkou, protože jinak na trzích kovů převládl pokles cen v důsledku propadu ve druhém pololetí. Tehdy se trhy dostaly pod tlak eskalující dluhové krize v eurozóně a obav z útlumu globální ekonomiky.

Ceny ropy dnes stagnují, od počátku roku však vzrostly

Londýn 30. prosince (ČTK) - Ceny ropy se dnes pohybují kolem čtvrtečního závěru. Na jedné straně ropu tlačí nahoru geopolitické napětí, zvláště hrozby Íránu, na druhé straně cenu stahuje dolů očekávaní poklesu poptávky kvůli dluhové krizi v eurozóně a zpomalení ekonomického růstu Číny. Od počátku roku však ceny rostou.

Americké akcie začaly poslední den roku mírným poklesem

New York 30. prosince (ČTK) - Americké akciové trhy zahájily závěrečný den rozkolísaného roku mírným poklesem a v polovině obchodování byly zhruba na úrovni čtvrtečního závěru. Investoři čekají se zaujímáním nových pozic na počátek nového roku.

Evropské akcie utrpěly letos nejhlubší pokles za tři roky

Londýn 30. prosince (ČTK) - Západoevropský akciový trh uzavřel poslední den roku mírným růstem. Za celý rok 2011 se ale index hlavních evropských akcií propadl nejvýrazněji od roku 2008. Evropské akcie srazila zejména během léta eskalující dluhová krize v eurozóně a obavy z propadu evropských ekonomik zpět do recese.

Akcie na závěr mírně posílily, za celý rok PX ztratil 26 procent

Praha 30. prosince (ČTK) - Akcie na pražské burze v 52. týdnu mírně posílily, hlavní index PX ve srovnání s minulým pátkem stoupl o 1,4 procenta na 911,1 bodu. Nejvíce zdražily akcie Philip Morris, které byly nejúspěšnější i v hodnocení za celý rok. Nejvíce si naopak opět pohoršily cenné papíry technologické firmy KIT Digital. Za celý rok 2011 index PX propadl o 26 procent, celkový objem obchodů klesl meziročně o 17 procent na 346 miliard Kč.

Pražská burza poslední obchodní den v roce stoupla, nejvíc AAA

Praha 30. prosince (ČTK) - Pražská burza poslední obchodní den roku při nízké aktivitě investorů vzrostla. Závěrečný hlavní index PX přidal 0,57 procenta na 911,1 bodu. Největší zisky zaznamenaly akcie sítě autobazarů AAA Auto a pojišťovny VIG. Jediný titul, který dnes skončil ve ztrátě, byl elektrárenský ČEZ. Vyplývá to z výsledků burzy.

Euro díky škrtům ve Španělsku posiluje k dolaru

Londýn 30. prosince (ČTK) - Euro poslední obchodní den v letošním roce posiluje vůči dolaru, avšak k jenu se drží blízko nejnižší hodnoty za deset let. Euru částečně pomohly zprávy ze Španělska. Objem obchodování je však nízký, což zvyšuje nestabilitu na trhu. Většina analytiků se domnívá, že euro bude oslabovat i na počátku příštího roku kvůli pokračující dluhové krizi v eurozóně.

Londýnská burza ztratila letos téměř šest procent

Londýn 30. prosince (ČTK) - Londýnská akciová burza skončila dnešní obchodování na dvouměsíčním maximu, za celý letošní rok však její hlavní index ztratil téměř šest procent. Největší evropský akciový trh srazily v letní vlně propadů obavy z dluhové krize v eurozóně i USA a z útlumu globální ekonomiky a jeho index se poté stabilizoval na výrazně nižší úrovni.

Nová španělská vláda představila svůj první úsporný balík

Madrid 30. prosince (ČTK) - Nová španělská vláda pravého středu zmrazí platy státních zaměstnanců, sníží výdaje a dočasně zvýší některé daně. Oznámila to dnes místopředsedkyně vlády Soraya Sáenzová v rámci prvního úsporného balíku kabinetu Mariana Rajoye. Vláda nutnost úspor podtrhla novým odhadem, podle něhož dosáhne rozpočtový deficit v letošním roce osmi procent hrubého domácího produktu proti původnímu cíli šest procent HDP.

Mění se sazba DPH, výdaje domácností výrazně stoupnou

Praha 30. prosince (ČTK) - Mimo jiné zdražení potravin, léků, sociálních a zdravotních služeb, městské hromadné dopravy, vstupenek na kulturu a sport, knih, novin, vody či tepla bude znamenat zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty, která od Nového roku stoupne na 14 procent ze současných deseti procent. Výdaje domácností tak stoupnou o stovky korun měsíčně, podle některých propočtů se průměrné náklady domácností v Česku příští rok zvýší přibližně o 550 korun měsíčně. Od roku 2013 by se měly sazby DPH sjednotit na 17,5 procenta a získané peníze mají jít na důchodový účet.

Maďarský parlament schválil nový zákon o centrální bance

Budapešť 30. prosince (ČTK) - Maďarský parlament schválil nový zákon o centrální bance navzdory protestům z Evropské unie a Evropské centrální banky, podle kterých nový zákon ohrožuje nezávislost centrální banky. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na parlamentní internetové stránky. Kvůli nesouhlasu s novým zákonem byla v polovině tohoto měsíce nečekaně přerušena přípravná jednání mezi vládou, EU a Mezinárodním měnovým fondem o poskytnutí záložního úvěru.

Zásilkový obchod Neckermann ukončil v Česku činnost

Praha 30. prosince (ČTK) - Zásilkový obchod Neckermann ukončil v Česku činnost a na začátku prosince zavřel svůj internetový obchod. Společnost Neckermann to oznámila na svých internetových stránkách www.neckermann.cz. Německá obchodní skupina Neckermann se letos rozhodla stáhnout ze střední a východní Evropy. Neckermann má v závěru letošního roku přestat fungovat nejen v Česku, ale také na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a na Ukrajině.

Pražská burza dopoledne mírně rostla, dařilo se AAA Auto a VIG

Praha 30. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne mírně rostla a hlavní index PX kolem 11:30 přidal 0,21 procenta na 907,8 bodu. Největší zisky zaznamenaly akcie prodejce ojetých aut AAA Auto a pojišťovny VIG. Aktivita investorů je poslední obchodní den v roce nízká. Trhy ve středoevropském regionu naopak ztrácely. Vídeňská burza je dnes kvůli svátku uzavřena.

Zvýšení poplatku za katastr přivádí na úřady víc lidí než obvykle

Praha 30. prosince (ČTK) - Lidé se kvůli zdvojnásobení poplatku za zápis do katastru snaží stihnout zapsat změny kolem nemovitostí ještě před Novým rokem. Na katastrální úřady tak nyní přichází víc žadatelů než obvykle. Na dotaz ČTK to dnes řekl předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) Karel Večeře. Fronty se ale u přepážek tvoří v nejhorších případech jen krátkodobě, dodal.

Česká měna dopoledne oslabila vůči euru i dolaru

Praha 30. prosince (ČTK) - Česká měna dnes dopoledne oslabovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Kolem 10:45 si k euru proti čtvrtku pohoršila o devět haléřů na 25,81 Kč/EUR. K dolaru byla slabší o sedm haléřů, obchodovala se na 19,97 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

Šéfem představenstva SAZKA sázkové kanceláře je Pavel Horák z PPF

Praha 30. prosince (ČTK) - Předsedou představenstva společnosti SAZKA sázková kancelář, která počátkem listopadu převzala aktivity zkrachovalé loterijní společnosti Sazka, byl zvolen finanční ředitel PPF Pavel Horák (39). Ve funkci nahradil Tomáše Rybáčka, který je také zástupcem PPF. KKCG, která společně s PPF sázkovou kancelář vlastní, o tom dnes informovala ČTK. Generálním ředitelem Sazka sázkové kanceláře zůstává Kamil Ziegler.

Čínské akcie letos klesly nejvíce od finanční krize v roce 2008

Šanghaj 30. prosince (ČTK) - Čínské a hongkongské akcie letos utrpěly nejprudší celoroční pokles od globální finanční krize v roce 2008. Dolů je tlačily rostoucí obavy ohledně vývoje čínské i světové ekonomiky a chaos na světových finančních trzích. Čínský jüan dnes naopak uzavřel na novém rekordním maximu vůči americkému dolaru. Za celý rok tak zpevnil téměř o pět procent.

ČNB: Dluhy domácností v listopadu vzrostly na 1,108 bilionu Kč

Praha 30. prosince (ČTK) - Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v listopadu vzrostly o 5,3 miliardy korun na 1,108 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o téměř 58 miliard korun. Vyplývá to z dnešních údajů České národní banky.

Zahraniční dluh Česka ve 3. čtvrtletí vzrostl na 1,86 bilionu Kč

Praha 30. prosince (ČTK) - Zahraniční dluh Česka se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 80,9 miliardy korun na 1,863 bilionu Kč a představoval tak 48,8 procenta hrubého domácího produktu. Meziročně bylo zahraniční zadlužení vyšší o 131 miliard korun, oznámila dnes Česká národní banka. Růst zahraničního dluhu vykázaly všechny sledované sektory ekonomiky. Na zvýšení celkové zadluženosti se nejvíce podílel bankovní sektor.

Temelín vyrobil rekordní množství elektřiny - 13,83 mld kWh

Temelín (Českobudějovicko) 30. prosince (ČTK) - Jaderná elektrárna Temelín dnes ve 3:05 překonala dosud nejvyšší roční výrobu 13,82 miliardy kWh elektřiny z roku 2010. K 08:00 vyrobily oba bloky 13,83 miliardy kWh. "Toto množství elektřiny by stačilo téměř 3,5 roku pokrývat spotřebu celých jižních Čech nebo 11,5 let zásobovat všechny jihočeské domácnosti," řekl ČTK mluvčí elektrárny Marek Sviták.

BBC: Evropa se podle ekonomů napřesrok vrátí do recese

Londýn 30. prosince (ČTK) - Velká většina významných evropských ekonomů oslovených společností BBC předpokládá, že Evropa se v příštím roce vrátí do hospodářské recese. Pětina ekonomů očekává, že eurozóna nezůstane v současné 17členné podobě.

Německo: Rozpad eurozóny zatím nehrozí, situace se stabilizuje

Berlín 30. prosince (ČTK) - Situace v eurozóně se během příštích 12 měsíců stabilizuje. Uvedl to německý ministr financí Wolfgang Schäuble v rozhovoru pro německý list Handelsblatt. Dodal, že na základě informací, které má v současnosti k dispozici, může vyloučit rozpad eurozóny.

Japonské akcie se letos propadly o 17 procent

Tokio 30. prosince (ČTK) - Japonské akcie dnes posílily díky příznivým ekonomickým údajům ze Spojených států. Za celý letošní rok se však jejich hlavní index Nikkei propadl o 17 procent. Poptávka po japonských akciích byla negativně ovlivněna březnovým zemětřesením v Japonsku i dluhovou krizí v eurozóně.

Americké akcie ve čtvrtek stouply, euro na 15měsíčním minimu

New York 30. prosince (ČTK) - Americké akcie ve čtvrtek posílily díky příznivým zprávám o ekonomice Spojených států. Euro se vůči dolaru poprvé za 15 měsíců propadlo pod hranici 1,29 USD kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dluhové krize v eurozóně.

ČNB dnes oznámí výši zahraničního dluhu ČR ke konci září

Praha 30. prosince (ČTK) - Česká národní banka dnes zveřejní zahraniční zadluženost Česka ke konci září. Na konci druhého čtvrtletí se zahraniční dluh země zvýšil o 32,2 miliardy korun na 1,782 bilionu Kč a představoval 48,1 procenta hrubého domácího produktu. Meziročně dluh vzrostl o 65,7 miliardy Kč.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo