finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Zisk McDonald's v prvním čtvrtletí klesl o 5,5 procenta

New York 22. dubna (ČTK) - Americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's Corp. klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 5,5 procenta na 1,2 miliardy dolarů (23,9 miliardy Kč). Ke slabším výsledkům přispěl vyšší propad tržeb v restauracích v USA otevřených nejméně rok. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Praha zadala tendr na vybudování velínů pro Blanku za 114 milionů

Praha 22. dubna (ČTK) - Praha po několika týdnech váhání zadala zakázku na vybudování a technologické vybavení dočasných řídicích středisek pro provoz tunelu Blanka. Zakázku za 114 milionů korun získala ČKD Praha DIZ. Podle informací ČTK o tom dnes rozhodla rada města. Bez velínů by se provoz v problematickém tunelu, který město vyjde na zhruba 36 miliard korun, nemohl rozjet. Zatím není jasné, jak dlouho práce potrvají. Náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09) věří, že hotovo bude do září. Někteří kritici ale termín zpochybňují.

Eurovii CS loni klesl zisk o čtvrtinu na 485 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Stavební společnosti Eurovia CS loni klesl zisk po zdanění o čtvrtinu na 485 milionů korun. O 12 procent na 13,2 miliardy korun klesly také tržby, informovala dnes mluvčí společnosti Iveta Štočková. Výsledky odráží situaci ve stavebnictví posledních několika let, dodal generální ředitel a předseda představenstva společnosti Martin Borovka.

Gazprom loni zvýšil své rezervy plynu a schopnost vyvážet

Moskva 22. dubna (ČTK) - Ruský plynárenský gigant Gazprom zvýšil v loňském roce své prokázané rezervy plynu o téměř třetinu. Díky novým polím a těžebním projektům bude moci uspokojovat rostoucí poptávku Evropy a zároveň rozšiřovat své trhy v Asii. Společnost to sdělila po dnešním zasedání svého vedení.

Nezaměstnanost na Slovensku klesla na jeden a půlroční minimum

Bratislava 22. dubna (ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku letos v březnu klesla na jeden a půlroční minimum. Bez práce bylo 13,28 procenta obyvatel, v předchozím měsíci nezaměstnanost v zemi dosáhla 13,49 procenta. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnilo slovenské ústředí práce.

Singer: Průměrná inflace letos bude druhá nejnižší za deset let

Praha 22. dubna (ČTK) - Průměrná inflace v letošním roce bude druhou nejnižší za posledních deset let, a to i přes oslabení koruny v rámci devizových intervencí. Na konferenci k prorůstové politice české vlády to dnes řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. ČNB čeká letos průměrnou míru inflace 1,2 procenta. Za posledních deset let byla inflace nejnižší v roce 2009, a to jedno procento.

Equa bank letos snížila ztrátu o 30 procent na 94 milionů Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Equa bank, která patří k tuzemským menším finančním ústavům, snížila v prvním čtvrtletí ztrátu v meziročně o 30 procent na 94 milionů korun. Počet klientů banky se zdvojnásobil na 87.000. Uvedla to dnes Equa bank v tiskové zprávě. Ostatní banky zatím čtvrtletní výsledky nezveřejnily.

MF chce snížit deficit veřejných financí do 2017 na 1,7 pct.

Praha 22. dubna (ČTK) - Deficit veřejných financí by měl do roku 2017 klesnout na 1,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Letos počítá ministerstvo financí s deficitem 1,8 procenta, příští rok 2,3 procenta a v roce 2016 se schodkem dvě procenta. S odvoláním na aktualizovanou verzi Konvergenčního programu to na dnešní konferenci k prorůstové politice vlády uvedl náměstek ministra financí Jan Gregor. EU vyžaduje mimo jiné pro přijetí eura deficit veřejných financí pod třemi procenty HDP.

Polský premiér vyzval EU k vytvoření energetické unie

Londýn 22. dubna (ČTK) - Polský premiér Donald Tusk vyzval Evropskou unii k vytvoření energetické unie, která by ukončila dominanci Ruska v zásobování Evropy plynem a zajistila svým členům energetickou bezpečnost. Tusk v článku zveřejněném dnes v listě Financial Times připomněl, že EU začala právě jako spolupráce v energetice a na poli uhlí.

Pražská burza dnes stagnuje, výrazně rostou akcie developera Orco

Praha 22. dubna (ČTK) - Pražská burza po Velikonočním pondělí stagnuje, index PX dnes v 10:45 stoupl o 0,03 procenta na 1006,65 bodu. Výrazně posílily akcie developera Orco, který se dohodl s polskou bankou Pekao na převzetí úvěrů spojených s nedokončeným varšavským projektem Zlota 44. Vedle toho se daří Erste Bank a ČEZ. Z internetových stránek burzy vyplývá, že ztrácí cenné papíry Komerční banky, pertochemického holdingu Unipetrol, tabákové společnosti Philip Morris či mediální CME.

Objem bankovních úvěrů stoupl v únoru o 4,7 pct na 2,5 bilionu Kč

Praha 22. dubna (ČTK) - Objem bankovních úvěrů stoupl ke konci února meziročně o 4,7 procenta na 2,51 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká bankovní asociace. Objem úvěrů podnikům stoupl o 1,6 procenta, úvěry poskytnuté obyvatelstvu vzrostly o 4,8 procenta.

Stavebnictví v krizi ztratilo 443 mld.Kč a 50.000 pracovních míst

Praha 22. dubna (ČTK) - České stavebnictví přišlo během krize o 443 miliard korun, práci v oboru od roku 2008 ztratilo na 50.000 lidí. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Miloslav Mašek. O čtvrtinu také klesl počet velkých stavebních firem. Obrat stavaři nečekají ani letos. Mohl by podle nich nastat až v roce 2016.

Centrum po čtyřech letech opustí šéf Andreas Demuth

Praha 22. dubna (ČTK) - Na konci dubna odejde z funkce generálního ředitele internetové firmy Centrum Holdings Andreas Demuth. V čele společnosti, která provozuje mimo jiné portál Centrum.cz a zpravodajský web Aktuálně.cz, stál 4,5 roku. Jeho nástupce firma, kterou loni získalo vydavatelství Economia, neoznámila. Integrace Centrum Holdings do Economie by měla skončit letos v létě.

Zakladatel VKontakte Durov již ve vedení ruské sociální sítě není

Moskva 22. dubna (ČTK) - Zakladatel ruské sociální sítě VKontakte (VK) Pavel Durov již tento populární komunitní web nevede. Dnes o tom informovala ruská média. Durov v prohlášení uvedl, že byl vyhozen. Svůj odchod Durov oznámil 1. dubna, tedy na apríla, později ale prohlásil, že si ho rozmyslel. VK tvrdí, že odstoupil již dříve a že nikdy svou rezignaci nestáhnul.

Bidvest Czech Republic chce ovládnout velkoobchod TEKOO

Brno 22. dubna (ČTK) - Společnost Bidvest Czech Republic (bývalé Nowaco) z Kralup nad Vltavou na Mělnicku, která se zabývá zejména prodejem mražených a chlazených potravin, chce ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO spol. s r.o. z Uherského Brodu. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvádí to na svém webu.

Air Bank loni klesla ztráta o 76 procent na 80 milionů Kč

Praha 22. března (ČTK) - Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, snížila loni ztrátu na 80 milionů korun. V roce 2012 měla ztrátu 340 milionů Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK. Do zisku se chce dostat v tomto roce, tedy o rok dříve, než původně plánovala.

Automobilka TPCA chce do konce léta přijmout 700 zaměstnanců

Kolín 22. dubna (ČTK) - Kolínská automobilka TPCA chce do konce léta přijmout dalších 700 lidí. Firma v březnu vyrobila 18.000 vozů, meziročně je to o 6,5 procenta více, řekl dnes ČTK mluvčí automobilky Radek Kňava. TPCA začne od května vyrábět nové modely, které nedávno představila na autosalonu v Ženevě.

Zisk výrobce elektroniky Philips v 1. čtvrtletí výrazně klesl

Amsterodam 22. dubna (ČTK) - Ziskové ukazatele nizozemského výrobce elektroniky Philips za první čtvrtletí výrazně klesly a snížily se i jeho tržby. Společnost dnes uvedla, že její výkon oslabily náklady na restrukturalizaci, nepříznivé vlivy kurzových změn a slabší poptávka v některých klíčových zemích.

Novartis prodá část aktivit britské GSk a americké Eli Lilly

Curych 22. dubna (ČTK) - Švýcarská farmaceutická společnost Novartis si v rámci mnohamiliardové reorganizace vymění s britskou skupinou GlaxoSmithKline (GSK) některé významné operace. Americké Eli Lilly zároveň Novartis prodá svou veterinární divizi za 5,4 miliardy dolarů (107,5 miliardy Kč), sdělila dnes švýcarská firma. Změny se dotknou asi 15.000 zaměstnanců Novartis a GSK.

Americké akcie před další sérií firemních výsledků mírně stouply

New York 21. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy vstoupily do nového týdne s mírnými zisky a index Dow Jones v závěru připsal skoro 0,3 procenta. Mezi investory panuje optimismus před další sérií podnikových výsledků, které se čekají tento týden.

Ceny ropy po ekonomické zprávě z USA mírně rostou

Londýn 21. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes mírně rostou. Americkou lehkou ropu podpořila příznivá ekonomická data. Obchodníci zároveň podle agentury Reuters nezpozorovali žádné zprávy, které by posílily jejich obavy kvůli napětí na Ukrajině, a ceny tak dnes nepřekročily významnější hranice.

Americké akciové trhy v polovině dne mírně rostly

New York 21. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy v polovině dnešního obchodování mírně rostly. Investoři po výrazném nárůstu akciových indexů z minulého týdne podle agentury Reuters neviděli příliš důvodů k jejich dalšímu zvýšení a připravují se na další sérii firemních výsledků.

Turecko a Rusko se dohodly zvýšit kapacitu plynovodu Blue Stream

Ankara 21. dubna (ČTK) - Turecko a Rusko se dohodly na zvýšení kapacity plynovodu Blue Stream, který přivádí ruský plyn přes Černé moře do Turecka, ze současných 16 na 19 miliard metrů krychlových ročně. Oznámil to dnes turecký ministr energetiky Tanez Yildiz. Turecko, které je závislé na ruském plynu, by zároveň ještě dnes mělo zahájit jednání s ruským monopolním vývozcem plynu Gazprom o možné změně ceny plynu či jeho dodávkách, napsala agentura Reuters.

EU měla pozitivní vliv na český export, stoupl dvojnásobně

Praha 21. dubna (ČTK) - Vstup České republiky do Evropské unie před deseti lety měl významný vliv na export zboží a služeb. V samotném roce 2004 stoupl vývoz ČR o téměř 26 procent, zatímco o rok dříve export zaznamenal růst jen o devět procent. Za posledních deset let pak vývoz celkově stoupl více než dvojnásobně. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Vstup do EU vedl rovněž k stále větší otevřenosti ekonomiky, kdy před vstupem činil export 59 procent hrubého domácího produktu (HDP), zatímco loni to bylo již téměř 79 procent HDP.

Letos zatím vydělávají dluhopisové fondy, akciové fondy ztrácejí

Praha 21. dubna (ČTK) - Mezi podílovými fondy letos vydělávají hlavně ty dluhopisové, které si v průměru připsaly výnos přes dvě procenta. Smíšené fondy jsou v plusu necelé procento, fondy peněžního trhu okolo nuly. Ve ztrátě jsou zejména akciové fondy, které v průměru ztrácejí jedno procento. ČTK to zjistila z databáze serveru Penízenavíc.cz k 15. dubnu 2014.

Šéf Palmknihy.cz: V ČR se letos prodá milion elektronických knih

Praha 21. dubna (ČTK) - Letos by se v Česku mohl prodat milion elektronických knih, dvakrát víc než loni. Obrat trhu dosáhne zhruba 120 milionů korun. V rozhovoru pro ČTK to uvedl ředitel největšího obchodu s elektronickými knihami v ČR Palmknihy.cz Jiří Vlček.

ČT: Největší škrty finance navrhují v dopravě a zemědělství

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje v přípravě rozpočtu na příští rok výrazné škrty v několika resortech. Nejvíce by mělo ušetřit ministerstvo dopravy, a to 8,5 miliardy korun. Ministerstvo zemědělství by mělo snížit výdaje o 6,2 miliardy korun a ministerstvo vnitra o 2,9 miliardy korun. Naopak 14 miliard má navíc dostat ministerstvo práce a sociálních věcí, a to především na růst důchodů a některých sociálních dávek. Uvedla to dnes Česká televize.

Zastavil se provoz trasy A metra, znovu pojede po Velikonocích

Praha 18. dubna (ČTK) - V Praze se zastavil provoz celé trasy metra A kvůli plánovaným opravám výhybek a výměně pražců. Výluka začala dnes v 18:00, provoz bude obnoven po Velikonocích v úterý 22. dubna ráno. ČTK to řekl mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Náhradní dopravu zajišťují tramvaje a autobusy. Podobně rozsáhlá výluka metra byla naposledy v září 2012.

Ve střední Evropě se loni pronajalo 1,4 mil. m2 kanceláří

Praha 18. dubna (ČTK) - Ve střední Evropě se loni pronajalo rekordních 1,4 milionu metrů čtverečních kanceláří, což je meziročně zhruba o osm procent více. Praha se na pronájmech podílela 21 procenty, se 45 procenty kralovala Varšava. Vyplývá to z nejnovější zprávy o stavu středoevropského kancelářského trhu realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield (C&W). Celkem je ve čtyřech hlavních městech regionu, kde se nachází drtivá většina sledovaných kanceláří, téměř 12 milionů metrů čtverečních kancelářských ploch.

PPF bance klesl loni čistý zisk o 373 milionů na 572 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - PPF bance klesl v roce 2013 auditovaný čistý zisk meziročně o 373 milionů na 572 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o 28 miliard na 104,8 miliardy korun. PPF o tom dnes informovala ČTK. Tuzemským bankám a spořitelnám v roce 2013 meziročně klesl souhrnný čistý zisk o 2,9 miliardy na 61,4 miliardy korun.

PSK je v insolvečním řízení, podle firmy je návrh šikanózní

Praha 18. dubna (ČTK) - Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení se zlínskou stavební společností PSK - Průmyslové stavby a konstrukce kvůli údajnému dluhu dodavateli. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku. Firma považuje insolvenční návrh za šikanózní.

Ředitelství silnic kontroluje kvůli chybám všechny velké zakázky

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) objevilo chyby v připravovaných tendrech. Kvůli nim nyní kontroluje všechny zakázky nad 300 milionů korun, které státní organizace plánuje v nejbližší době vypsat, oznámilo dnes v tiskové zprávě ŘSD. Podle ředitelství silnic jde o preventivní opatření, které má pomoci vyvarovat se zastavení již vyhlášených výběrových řízení. Kontroly by měly trvat řádově týdny.

Čína má zamořenou pětinu zemědělské půdy, říká kdysi tajná studie

Peking 18. dubna (ČTK) - Skoro pětina zemědělské půdy v Číně je zamořená jedovatými kovy. Ukázala to zpráva tamní vlády. Nejvíce půdu kontaminovaly těžké kovy kadmium, nikl a arzén, stojí také v několikaleté studií. Čínské komunistické úřady ji původně považovaly za natolik citlivou, že ji označily za státní tajemství, napsala dnes agentura AP. Zpráva je podle ní první svého druhu v Číně.

Projekt plynovodu South Stream dál pokračuje, řekl ruský ministr

Moskva 18. dubna (ČTK) - Práce na projektu plynovodu South Stream z Ruska do jižní Evropy běží bez přerušení a Rusko s Evropskou unií o realizaci projektu nadále diskutuje. Řekl to dnes ruský ministr energetiky Alexander Novak. Činitelé Evropské unie projekt South Stream zpochybnili kvůli zásahům Ruska na Ukrajině a ruské anexi Krymu.

Šéf finanční správy Jan Knížek ke konci dubna rezignuje

Praha 18. dubna (ČTK) - Ředitel Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Jan Knížek ke konci dubna rezignuje na svoji funkci. Ministr financí Andrej Babiš chce pověřit vedením úřadu Jiřího Žežulku, který v současnosti působí jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní na GFŘ. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

Poradce ministerstva pro mýtný tendr má získat 130 milionů Kč

Praha 18. dubna (ČTK) - Ministerstvo dopravy hledá poradce pro chystaný miliardový tendr na pokračování provozu kamionového mýtného systému po skončení smlouvy s Kapschem. Cenu za poradenství odhaduje na 130 milionů korun. Vyplývá to z oznámení předběžných informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Za tuto odhadovanou cenu má vybraný konzultant pro ministerstvo dopravy zpracovat koncepci budoucího zpoplatnění a přípravu zadávací dokumentace pro budoucí tendr.

Česko do Bruselu odeslalo dokument nutný pro čerpání peněz z EU

Praha 18. dubna (ČTK) - Česko do Bruselu odeslalo finální verzi Dohody o partnerství. Dokument určuje, jakým způsobem bude ČR čerpat peníze z evropských fondů v novém programovém období 2014-2020. V těchto letech může ČR získat až 594 miliard korun.

Americké akcie v závěru velikonočního týdne převážně rostly

New York 18. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zakončily zkrácený týden s mírnými zisky a jejich širší index připsal 0,1 procenta. Trhy ve čtvrtek podpořily příznivé výsledky firem General Electric, Morgan Stanley či PepsiCo. Přední akciový index Dow Jones ale táhly dolů výsledky počítačové společnosti IBM. Dnes se na Wall Street kvůli velikonočním svátkům neobchoduje.

Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů

Hradec Králové 18. dubna (ČTK) - Státní podnik Lesy ČR (LČR) vypsal výběrové řízení na místa čtyř odborných ředitelů. Hledá ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele. Zájemci mohou zasílat své přihlášky do 29. dubna. Vyhlášení výběrového řízení oznámily LČR v některých českých denících.

E15: Největšího českého výrobce oken koupili slovenští investoři

Praha 18. dubna (ČTK) - Největšího tuzemského výrobce a prodejce oken Window Holding koupila skupina privátních investorů ze Slovenska, která je částečně napojena na jednoho z dodavatelů. Deníku E15 to potvrdil člen představenstva skupiny Jan Tušl. Cenu transakce neuvedl.

Čtvrtletní odbyt vozů GM díky Číně vzrostl, v Americe klesl

Detroit 17. dubna (ČTK) - Největší americká automobilka General Motors (GM) prodala v prvním čtvrtletí o dvě procenta automobilů více než před rokem. Slabší odbyt na trzích Severní a Jižní Ameriky vynahradil silný růst poptávky v Číně, sdělila dnes společnost.

MMF uvolňuje Portugalsku poslední část svého záchranného úvěru

Washington 17. dubna (ČTK) - Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes schválil závěry své poslední mise v Portugalsku a rozhodl se zemi uvolnit poslední splátku 851 milionů eur (23,3 miliardy Kč) z dohodnuté finanční pomoci. Tento program, který měl původně skončit v polovině května, navíc fond prodloužil do června, aby mohl dokončit hodnocení pokroku země při ozdravování ekonomiky z dluhové krize.

Italská Eni jednala s Kyjevem o zvýšení ukrajinské těžby plynu

Milán 17. dubna (ČTK) - Italská ropná a plynárenská společnost Eni se shodla s Ukrajinou na nutnosti posílit těžbu zemního plynu v zemi, které sousední Rusko hrozí odstavením od svých dodávek. Eni má licence na těžbu na Ukrajině od roku 2011, uvedla agentura Reuters.

Areva po zrušení tendru na Temelín končí se soudním sporem

Praha 17. dubna (ČTK) - Francouzská společnost Areva stahuje své odvolání k soudu proti vyřazení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, který ČEZ před týdnem zrušil. Firma tak chce v Česku začít nové vztahy s místními partnery a věří v budoucí spolupráci, sdělila dnes ČTK v tiskovém prohlášení. Areva patřila mezi tři účastníky tendru, ČEZ ji z něj vyřadil předloni v říjnu s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce.

Americké akcie zastavily třídenní sérii vzestupu

New York 17. dubna (ČTK) - Americké akciové trhy zůstávají dnes po třech dnech vzestupu bez větších změn a v polovině dne jejich hlavní indexy mírně ztrácely. Wall Street podpořily nové zprávy z ekonomiky, firemní výsledky jsou ale smíšené.

Dolar po středečním projevu šéfky Fedu klesá

Londýn 17. dubna (ČTK) - Americký dolar po středečním projevu šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové klesá k euru a koši měn. Ztráty dolaru částečně smazala regionální statistika z USA. Objem obchodování je ale před začínajícími velikonočními svátky nízký.

Akcie na burze v týdnu stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů

Praha 17. dubna (ČTK) - Akcie na pražské burze za uplynulý týden stouply o 1,4 procenta na 1006 bodů. Největší zisky zaznamenaly opět cenné papíry ČEZ, naopak nejvíce oslabily akcie developerské firmy Orco. Vyplývá to z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie klesly o 2,5 procenta. V pátek se v Praze neobchoduje.

Pražská burza počtvrté za sebou rostla, díky akciím ČEZ a Erste

Praha 17. dubna (ČTK) - Pražská burza počtvrté za sebou rostla. Index PX se dnes zvýšil o 0,46 procenta na 1006,38 bodu. Vzhůru ho táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank. V pátek je pražská burza zavřená, podobně jako jiné evropské a světové akciové trhy. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká měna dnes vůči euru stagnovala, proti dolaru lehce posílila.

Ceny ropy zůstávají stabilní, trh sleduje Ukrajinu

Londýn 17. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy zůstávají dnes stabilní, severomořská ropa Brent se pohybuje mírně pod úrovní 110 dolarů za barel. Ropný trh vyhodnocuje, zda rostoucí napětí na východní Ukrajině může ohrozit ruské dodávky ropy a plynu.

Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 735 tisíc Kč

Praha 17. dubna (ČTK) - Druhý znojemský byt Borise Vostrého se vydražil za 734.933 korun. Vyvolávací cena, která byla stanovena na 494.933 korun, tak stoupla o zhruba čtvrt milionu korun. ČTK průběh elektronické dražby sledovala na portálu Okdražby.cz. Šlo o další z řady dražeb majetku zakladatelů harvardských investičních fondů. Vostrý byl odsouzen za tunelování fondů k mnohaletému vězení, nyní se skrývá ve Střední Americe.

Čtvrtletní zisk Philip Morris International silně klesl

New York 17. dubna (ČTK) - Zisk nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International v prvním čtvrtletí výrazně klesl. Americkou firmu, která vyrábí cigarety Marlboro a dalších značek v mnoha zemích světa včetně Česka, oslabuje propad prodeje na řadě trhů a v posledním čtvrtletí její výsledky poškodil i nepříznivý vývoj kurzu dolaru. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti.

EP Energy Trading loni zvýšila provozní zisk na 123,9 mil. Kč

Praha 17. dubna (ČTK) - Obchodník s energiemi EP Energy Trading, který je součástí Energetického a průmyslového holdingu (EPH), loni zvýšil provozní zisk o zhruba 45 procent na 123,9 milionu korun. Tržby rostly o více než 160 procent na 22,1 miliardy korun. Výsledky pozitivně ovlivnilo rozšiřování zákaznického portfolia a také fúze společností EP Energy Trading a První energetická z počátku ledna loňského roku. Auditované hospodářské výsledky firmy má ČTK k dispozici.

HK: Zavedení třetí sazby DPH přinese firmám další administrativu

Praha 17. dubna (ČTK) - Případné zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent, na které se ve středu dohodla vládní koalice, vnímají podnikatelé jako problematické. Vadí jim hlavně vyšší administrativní zátěž. Hospodářská komora dlouhodobě kritizuje neustále změny pravidel, které velice zatěžují a znemožňují dlouhodobější plánování podnikatelských aktivit, řekla ČTK mluvčí komory Lenka Vodná.

Zisk PepsiCo díky divizi občerstvení stoupl o 13 procent

New York 17. dubna (ČTK) - Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo stoupl v prvním čtvrtletí zisk o 13 procent na 1,22 miliardy USD (24,2 miliardy Kč). Hospodaření podpořilo snížení nákladů a vyšší prodej v divizi lehkého občerstvení, oznámila dnes společnost.

Zisk průmyslových divizí General Electric výrazně vzrostl

New York 17. dubna (ČTK) - Celkový zisk největšího amerického konglomerátu General Electric (GE) v prvním čtvrtletí klesl, protože ziskovost společnosti před rokem jednorázově zvýšily příjmy z prodeje mediální dceřiné společnosti NBC Universal. Zisk průmyslových divizí, na něž se nyní GE koncentruje, ale výrazně vzrostl, plyne z dnešních údajů společnosti.

Slovensko kvůli kartelu vyloučilo čtyři firmy z tendrů na dálnice

Bratislava 17. dubna (ČTK) - Čtveřice předních stavebních firem včetně společností Skanska a Strabag, které jsou registrovány v Česku, byla na Slovensku kvůli účasti na kartelové dohodě vyloučena z probíhajících tendrů na budování dálnic a rychlostních silnic. Rozhodla o tom státní Národná diaľničná spoločnosť (NDS), která v zemi spravuje dálniční síť. Napsal to portál etrend.sk. Rozhodnutí potvrdily i samotné firmy, blíže ho nekomentovaly.

Zisk banky Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl o 11 procent

New York 17. dubna (ČTK) - Americké investiční bance Goldman Sachs klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 11 procent na 1,9 miliardy USD (37,7 miliardy Kč). Důvodem byl hlavně propad příjmů z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, jako jsou dluhopisy. Uvedla to banka v dnešním prohlášení.

Struktura vedení ČD se nejspíš opět změní, přibude náměstků

Praha 17. dubna (ČTK) - Vedení Českých drah čeká od 1. května další změna organizační struktury. Nový generální ředitel Daniel Kurucz navrhuje snížit počet organizačních útvarů generálního ředitelství o čtyři na 18, část útvarů sloučit a některé přesunout pod kompetenci nových náměstků. Těch by mělo od května být pět, tedy o jednoho více, než po nedávné reorganizaci, kterou prosadil Kuruczův předchůdce Dalibor Zelený. Vzrůst by měl i přímý vliv generálního ředitele na řadu strategických odborů, vyplývá z návrhu změn, který má ČTK k dispozici.

Analytici: Zavedení třetí sazby DPH inflaci ovlivní minimálně

Praha 17. dubna (ČTK) - Případné zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent, na které se ve středu dohodla vládní koalice, se podle analytiků oslovených ČTK projeví poklesem inflace o 0,1 procentního bodu. Podle ekonomů není ale jisté, zda se snížení daně projeví u cen všech položek zařazených do této sazby v plné výši.

Americká banka Morgan Stanley zvýšila čtvrtletní zisk o polovinu

New York 17. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké investiční banky Morgan Stanley v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl zhruba o polovinu na 1,5 miliardy dolarů (30 miliard korun). Oznámila to dnes firma. Výsledky podpořil mimo jiné nárůst příjmů ze správy majetku a obchodování s akciemi.

EU je ochotna jednat s Ruskem a Ukrajinou o otázce zemního plynu

Brusel 17. dubna (ČTK) - Evropská unie je ochotna jednat s Ruskem a Ukrajinou o zajištění dodávek zemního plynu. EU to uvedla v dnešní odpovědi na dopis ruského prezidenta Vladimira Putina. Putin před týdnem v listu evropským státníkům pohrozil, že zastaví dodávky zemního plynu na Ukrajinu, pokud Kyjev včas neuhradí své závazky za dodávanou surovinu. Dopis poslal také českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Putin: Pro Evropu není možné, aby přestala kupovat ruský plyn

Moskva 17. dubna (ČTK) - Pro Evropu není možné, aby přestala nakupovat ruský plyn. Ruský prezident Vladimir Putin to prohlásil během dnešní televizní debaty s občany. Tranzit přes Ukrajinu je podle něj nejnebezpečnějším prvkem v evropském systému dodávek plynu.

Pohonné hmoty v týdnu zdražily, benzin o 15 haléřů na 35,89 Kč/l

Praha 17. dubna (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily. Nejprodávanější benzin Natural 95 je dražší o 15 haléřů, litr řidiči pořídí průměrně za 35,89 Kč. Cena nafty se zvýšila o čtyři haléře na 35,80 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Třetí sazbou DPH by se ČR přidala k dalším 15 zemím EU

Praha 17. dubna (ČTK) - Dvě snížené sazby daně z přidané hodnoty (DPH) má nyní 15 zemí Evropské unie. Nižší z obou snížených sazeb DPH země zpravidla zdaňují knihy a léky, vyplývá z každoročního materiálu zveřejňovaného Evropskou komisí. Česko by se k těmto zemím, mezi které patří například Maďarsko, Polsko a Francie, mělo přidat od příštího roku. Vládní koalice se ve středu shodla na zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu.

Pražská burza dopoledne posilovala díky Erste, naopak ztrácí ČEZ

Praha 17. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes dopoledne pokračovala v mírném růstu, který trvá od začátku tohoto týdne. Do 11:00 index PX posílil o 0,13 procenta na 1003,07 bodu. Daří se bankovní skupině Erste, naopak oslabovaly akcie ČEZ. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na internetových stránkách burzy.

Vršanská uhelná loni snížila těžbu uhlí na 6,85 milionu tun

Most 17. dubna (ČTK) - Těžební společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, která je spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, vytěžila v loňském roce 6,85 milionu tun hnědého uhlí. V roce 2012 přitom vytěžila 9,42 milionu uhlí. Hrubý provozní zisk (EBITDA) ale loni vzrostl o více než 500 milionů korun na 1,8 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil David Vidomus ze skupiny Czech Coal Group.

Na ředitelství silnic skončil Prachařův kontrolor Stanislav Klika

Praha 17. dubna (ČTK) - Hromadná obměna vrcholného managementu na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje. Po dvou měsících skončil šéf vnitřního auditu Stanislav Klika, kterého do organizace přivedl krátce po svém jmenování ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Nástupce odvolaného šéfkontrolora ŘSD zatím nevybralo, řekla ČTK mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Rozsáhlou změnou vedení prošlo ŘSD začátkem dubna po nástupu nového generálního ředitele Jana Kubiše, kdy musela odejít většina vedení této státní příspěvkové organizace.

Prodej aut v EU v prvním čtvrtletí stoupl o více než osm procent

Brusel 17. dubna (ČTK) - Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 8,4 procenta na 3,25 milionu vozů. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V samotném březnu prodej stoupl dokonce o 10,6 procenta na 1,45 milionu vozů.

Zisk Googlu vzrostl o tři procenta, zaostal však za očekáváním

San Francisco 16. dubna (ČTK) - Americké internetové společnosti Google vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o tři procenta na 3,45 miliardy USD (68,6 miliardy Kč). Výsledky však zaostaly za očekáváním kvůli poklesu cen za reklamu, růstu výdajů za nové zaměstnance a investicím do odvážných myšlenek.

Americké akcie díky statistice z USA a Číny rostly, jen oslabil

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dnes třetí den za sebou posílily. Trh podpořily zprávy o růstu čínské ekonomiky a průmyslové výroby v USA. Náladu zlepšil i projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové v Ekonomickém klubu v New Yorku.

Čtvrtletní zisk IBM klesl o 21 procent

Armonk (USA) 16. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké počítačové společnosti IBM se v prvním čtvrtletí snížil o 21 procent na 2,4 miliardy USD (47,7 miliardy Kč). K poklesu přispěly mimořádné náklady související s reorganizací pracovní síly společnosti. Slabší byly i příjmy, oznámila společnost v dnešním prohlášení.

Od roku 2015 se sníží sazba DPH u léků, knih nebo dětských plen

Praha 16. dubna (ČTK) - Koaliční strany se dnes shodly na snížení DPH na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu z 15 na deset procent od začátku příštího roku. Na tiskové konferenci po jednání koaliční rady to oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministerstvo financí má dohodu, která odpovídá koaliční smlouvě, zapracovat do návrhu státního rozpočtu na příští rok. Za dva týdny o něm má jednat koaliční rada.

Fed: Ekonomický růst ve většině regionů USA oživil

Washington 16. dubna (ČTK) - Ekonomický růst ve většině regionů Spojených států za poslední dva měsíce oživil díky lepšímu počasí. Uvádí to situační zpráva s názvem Béžová kniha, kterou vydává americká centrální banka (Fed) a která mapuje vývoj ekonomiky za období zhruba šesti týdnů.

NSS zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy

Brno 16. dubna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Středočeského kraje, čímž zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy (R1), a to v části Ruzyně - Březiněves - Satalice. Na rozhodnutí upozornila Česká televize, soud o tom informuje na svém webu. Přípravu stavby zastavil loni Krajský soud v Praze, který zrušil dokument Zásady územního rozvoje Středočeského kraje v části týkající se vymezení silničního koridoru. Kraj podal kasační stížnost, ale NSS svým rozhodnutím verdikt krajského soudu potvrdil.

Akcie v USA díky Yahoo a Číně dopoledne rostly

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dopoledne posilovaly a zisky si připsaly již třetí seanci za sebou. Náladu na trhu podpořily údaje o ekonomickém růstu Číny za první čtvrtletí, které překonaly očekávání. K růstu přispěla hlavně firma Yahoo díky zprávě o růstu příjmů čínské společnosti Alibaba, ve které má podíl.

Vláda schválila Národní program reforem, mají oživit růst

Praha 16. dubna (ČTK) - Vláda dnes schválila Národní program reforem, které mají oživit hospodářský růst České republiky a posílit konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. O schválení strategického dokumentu novináře informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Dolar po statistice z USA smazal své ztráty vůči euru

Londýn 16. dubna (ČTK) - Americký dolar po nejnovější statistice ze Spojených států smazal své předchozí ztráty vůči euru. Japonský jen po komentáři ministra financí oslabuje.

Ceny ropy kvůli Ukrajině dál rostou, růst zmírnily zásoby v USA

Londýn 16. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes kvůli Ukrajině dál rostou a severomořská ropa Brent se vyhoupla nad 110 dolarů za barel. Později trh část zisků ztratil pod vlivem údajů o nečekaně vysokém růstu ropných zásob ve Spojených státech.

Pražská burza mírně rostla, nahoru ji táhly akcie ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes mírně rostla a index PX stoupl o 0,58 procenta na 1001,78 bodu. Nahoru burzu táhly hlavně akcie ČEZ, většina ostatních emisí ztrácela. Cenné papíry tabákové firmy Philip Morris ČR oslabily o téměř osm procent, vyplývá z výsledků burzy.

Pražský kancelářský trh v prvním čtvrtletí klesl o 27 procent

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražský kancelářský trh v letošním 1. čtvrtletí klesl meziročně o 27 procent a mezičtvrtletně o 19 procent. Oznámilo to sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Veřejná správa letos vypsala o polovinu více stavebních zakázek

Praha 16. dubna (ČTK) - Veřejná správa letos vypsala o polovinu (o 49,6 procenta) více stavebních zakázek než loni, celkem 769. Zhruba o čtvrtinu (37,3 procenta) na 27,3 miliardy korun vzrostl také jejich objem. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research zpracované na základě nejnovějších údajů Věstníku veřejných zakázek, kterou dnes zveřejnila.

Školy si nepronajmou poškozený dům na Smetanově nábřeží

Praha 16. dubna (ČTK) - Studenti se v domě na pražském Smetanově nábřeží, který loni poničil výbuch plynu, učit nebudou. Nový majitel budovy Univerzitě Karlově a Akademii múzických umění (AMU) nabídl padesátiletý pronájem, rektoři to však na dnešní schůzce obou stran podle informací ČTK odmítli. Podle rektora AMU Jana Hančila komerční pronájem z veřejných peněz není možný.

Vláda schválila materiál k přehradě Nové Heřminovy

Praha 16. dubna (ČTK) - Výstavba přehrady Nové Heřminovy včetně dodatečných protipovodňových opatření a přeložky komunikací by měla stát zhruba šest miliard korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Kabinet dnes schválil materiálem ke stavbě přehrady.

MPO: Koncesi na prodej lihovin zatím získalo 71.831 prodejců

Praha 16. dubna (ČTK) - Koncesi na prodej lihovin zatím úspěšně získalo 71.831 podnikatelů, vyplývá z aktuálních statistik ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Ve čtvrtek 17. dubna vyprší lhůta, dokdy o ní prodejci lihovin musí požádat. Koncesní povinnost byla zavedena v souvislosti s usnesením vlády o nulové toleranci k černému trhu s alkoholem.

Průmyslová výroba v USA rostla druhý měsíc po sobě

Washington 16. dubna (ČTK) - Průmyslová výroba ve Spojených státech v březnu proti předešlému měsíci vzrostla o 0,7 procenta, o něco rychleji, než se předpokládalo. Stoupla tak druhý měsíc po sobě, stejně jako produkce klíčového zpracovatelského průmyslu. Dnešní údaje americké centrální banky (Fed) potvrzují další oživování průmyslového sektoru a celé největší světové ekonomiky ze zimního útlumu.

Pojišťovny odhalily podvody za stovky milionů,víc než před rokem

Praha 16. dubna (ČTK) - Růst pojistných podvodů se nezastavil ani v prvním čtvrtletí roku. Detektivové pojišťoven odhalili podvody za stovky milionů korun, což bylo meziročně až o desítky procent více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Stále převládají podvody v pojištění aut, roste ale podíl podvodů v pojištění majetku. Nejvíce případů je tradičně v Praze.

Sobotka: Snížení sazeb DPH od 2016 není koalicí dohodnuté

Praha 16. dubna (ČTK) - Snížení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) o procentní bod od roku 2016 tak, jak jej navrhuje ministerstvo financí, není součástí dohody koalice a mělo by nepřiměřené dopady do rozpočtu. Uvedl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Souhlasí se zavedením třetí desetiprocentní sazby na léky, knihy nebo dětskou výživu. Tiskoviny by ale v této sazbě být neměly.

Nový úsek metra A do Motola se otevře 6. dubna 2015

Praha 16. dubna (ČTK) - Novým úsekem metra A do Motola se první cestující svezou 6. dubna příštího roku. Informaci, kterou přinesla Mladá fronta Dnes (MfD), dnes ČTK potvrdil radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). Zároveň uvedl, že jde o pracovní termín, který se může ještě měnit. Stavba nového úseku metra A začala v roce 2009 a plánované náklady činí 22,5 miliardy Kč. Podle dopravního podniku by se ale konečný účet mohl pohybovat kolem 21 miliard korun.

Slovensko dá šesti firmám pobídky za více než 20 milionů eur

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Slovensko poskytne šesti firmám, které v různých regionech země plánují zaměstnat stovky lidí, pobídky v celkové výši přes 20 milionů eur (550 milionů Kč). Rozhodl o tom dnes kabinet premiéra Roberta Fica.

Bank of America je ve ztrátě kvůli nákladům na právní spory

New York 16. dubna (ČTK) - Druhá největší americká banka Bank of America se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 276 milionů dolarů (5,5 miliardy korun). Výsledky ovlivnily náklady na urovnání sporů s americkým úřadem, který dohlíží na velké hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac. Společnosti zároveň za první tři měsíce roku klesly příjmy.

Tesku loni klesly tržby o 4,4 procenta z předloňských 44 mld.Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obchodnímu řetězci Tesco v Česku klesly tržby ve finančním roce 2013/2014 meziročně o 4,4 procenta. Řetězec to oznámil v tiskové zprávě. Výši tržeb ani zisku firma neuvedla. Ve finančním roce 2012/2013 firma vykázala podle výroční zprávy ztrátu 1,12 miliardy korun, tržby Teska klesly o necelá tři procenta na 44 miliard korun.

Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly pojedou 160kilometrovou rychlostí

Praha - 16. dubna (ČTK) - Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly u Prahy budou do poloviny roku 2016 jezdit stošedesátikilometrovou rychlostí. Odstraní se tím poslední nemodernizovaný železniční úsek prvního koridoru mezi Prahou a Pardubicemi. Stavba vyjde na 1,36 miliardy korun, z čehož více jak 80 procent bude financováno z prostředků Evropské unie. Na dnešním slavnostním zahájení modernizace železniční trati to uvedl náměstek ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Mojmír Nejezchleb.

Pražská burza dnes opět posílila, nahoru ji táhnou banky a ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes pokračuje v růstu, index PX stoupl před 11:00 o 0,34 procenta na 1403,94 bodu. Nahoru ho táhnou banky a elektrárenská společnost ČEZ. Naopak se nedaří tabákové společnosti Philip Morris, jejíž akcie se poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Podle informací burzy oslabily i cenné papíry mediální CME a těžební NWR.

Zájem o nová auta na Slovensku roste, prodej stoupl o šestinu

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Zájem o koupi osobních automobilů na Slovensku roste. Slovenské úřady v prvním čtvrtletí zaevidovaly 16.855 nových vozidel, což proti loňsku představuje nárůst o šestinu. Tradičně největší zájem byl o automobily českého výrobce Škoda Auto. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu.

Kommersant: Vítkovické hutě mají Ukrajinci z doněckého holdingu

Moskva/Ostrava 16. dubna (ČTK) - Vítkovické hutě od ruské skupiny Evraz koupili Ukrajinci z ocelářského holdingu Průmyslový svaz Donbasu (ISD). Informoval o tom ruský list Kommersant s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký transakci. Evraz zveřejnila detailní informace o prodeji 4. dubna s tím, že českou divizi Evraz Vítkovice Steel (EVS) zakoupila skupina pěti kyperských investorů. Až nyní se ale podle ruského listu ukázalo, kdo je skutečným kupcem. Společnost EVS na dotaz ČTK odmítla podrobnější informace sdělit.

Soud zamítl žalobu Casina Kartáč na MF o jednu mld. Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu Casina Kartáč na ministerstvo financí. Kvůli údajně nesprávnému úřednímu postupu v otázce videoloterijních terminálů požadovala firma náhradu škody přes jednu miliardu korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Marek Zeman. Šlo o třetí spor v obdobné věci, ve kterém firma neuspěla. Její reakci ČTK zjišťuje.

WSJ: Bitcoinová burza Mt. Gox plánuje svou likvidaci

Tokio 16. dubna (ČTK) - Zkrachovalá bitcoinová burza Mt. Gox se vzdala plánu na obnovení svých aktivit a požádala tokijský soud, aby schválil její likvidaci. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

V březnu klesaly ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a stavbách

Praha 16. dubna (ČTK) - Ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a službách v březnu stejně jako v únoru meziročně klesly. Ve stavebnictví zůstaly stejně vysoké jako v loňském roce. Meziměsíčně však klesaly ceny pouze průmyslových výrobců, v ostatních odvětvích rostly. Data dnes zveřejnil Český statistický úřad.
< Předchozí 1 2 3 4 5 ... 606 607

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo