www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Americké akcie po sérii růstu oslabily, zbrzdila je Čína

New York 20. března (ČTK) - Americké akcie dnes oslabily a vybraly si oddech po dlouhé sérii růstu, v níž hlavní indexy stouply na maxima za téměř čtyři roky. Zbrzdily je také známky zpomalování ekonomického růstu v Číně, druhé největší ekonomice světa.

USA stanovily na dovoz solárních panelů z Číny nízká cla

Washington 20. března (ČTK) - Spojené státy stanovily na dovoz solárních panelů z Číny nízká antidumpingová cla v sazbách pod pěti procenty. Sdělilo to dnes ministerstvo obchodu USA. Zjistilo, že Peking domácí produkci fotovoltaiky sice subvencuje, avšak jen v minimálním rozsahu.

HP chce podle zdrojů spojit divize počítačů a tiskáren

San Francisco 20. března (ČTK) - Počítačová společnost Hewlett-Packard plánuje spojit divizi osobních počítačů s divizí tiskáren. Tento krok je součástí plánu reorganizace generální ředitelky Meg Whitmanové. Cílem je podpořit prodej hardwaru zákazníkům. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Weidmann: Eurozóna musí řešit otázku státních dluhopisů u bank

Frankfurt 20. března (ČTK) - Eurozóna musí řešit problém nadměrného investování bank do státních dluhopisů svých domácích zemí. Řekl to dnes šéf německé centrální banky a člen bankovní rady Evropské centrální banky Jens Weidmann na finančním summitu ve Frankfurtu. Přetížení bank státními dluhopisy bylo podle něj jedním z hlavních faktorů dluhové krize zemí měnové unie.

Ceny ropy po ujištění Rijádu o dostatku suroviny výrazně klesly

New York 20. března (ČTK) - Světové ceny ropy klesly dnes odpoledne o téměř dva dolary na barel. O jejich propad se zasloužila Saúdská Arábie, která ujistila trh, že nedostatek ropy nehrozí a že může jakýkoli výpadek dodávky nahradit ze svých vysokých nevyužitých kapacit.

Saúdská Arábie nedostatek ropy nevidí, má vysoké volné kapacity

Dauhá 20. března (ČTK) - Saúdská Arábie dnes ujistila, že nedostatek ropy na trhu nehrozí a nynější ceny kolem 125 dolarů za barel nejsou vzhledem k přetrvávající slabosti světové ekonomiky odůvodněné. Rijád uspokojuje bez problémů všechny své zákazníky a přitom má vysoké nevyužité kapacity těžby, sdělil dnes saúdský ministr ropného průmyslu Alí Nuajmí.

Dolar kvůli obavám o ekonomický růst Číny roste

Londýn 20. března (ČTK) - Americký dolar dnes na devizových trzích posiluje vůči většině hlavních měn. Investoři se uchýlili k dolaru jako k bezpečné investici v době nejistot kvůli obavám o ekonomický růst v Číně, která je druhou největší ekonomikou světa.

Pražská burza oslabila, nedařilo se bankám a energetice

Praha 20. března (ČTK) - Pražská burza oslabila, hlavní index PX přišel za rekordně nízkého objemu obchodů o 0,63 procenta na 992,6 bodu. S výjimkou Pegas Nonwovens a Telefóniky ztrácela většina titulů, vyplývá z výsledků burzy.

Analytici: Vstup nového operátora na trh je nepravděpodobný

Praha 20. března (ČTK) - Pravděpodobnost vstupu nového mobilního operátora na český trh je za současných podmínek pro aukci kmitočtů velmi nízká. Uvedli to analytici oslovení ČTK. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v pondělí zveřejnil návrh podmínek aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě, které dávají prostor pro vstup další telekomunikační firmy. Nový operátor by mohl zvýšit konkurenci a snížit ceny, které jsou v evropském srovnání příliš vysoké.

Americké akcie začaly po dlouhém růstu poklesem

New York 20. března (ČTK) - Americké akcie dnes začaly poklesem a jejich indexy ztrácely v polovině dne kolem půl procenta. Investoři si vybírají oddechový čas po dlouhé sérii růstu, v níž hlavní indexy stouply na maxima za téměř čtyři roky.

Švýcarsko se s Británií dohodlo na zdanění vkladů v bankách

Švýcarsko dnes podepsalo s Británií pozměněnou dohodu o zdanění vkladů bohatých Britů ve švýcarských bankách. Obě strany musely původní dohodu z loňského roku upravit po zásahu Evropské komise. Nová smlouva by měla platit od začátku roku 2013 a měla by být vzorem pro podobnou dohodu s Německem.

Obchodní řetězce podle Bendla zneužily situaci kolem vajec

Obchodní řetězce podle ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) trochu zneužily spor o dovoz vajec z polských chovů s menšími klecemi, které nejsou od letoška povolené. Vyšponované ceny vajec zřejmě podle něj do Velikonoc klesat nebudou, časem by se ale prý měly "zklidnit".

Obchodník s komoditami Glencore koupí za 6,2 mld USD Viterru

Ženeva 20. března (ČTK) - Švýcarský obchodník s komoditami Glencore International PLC se dohodl na koupi přední kanadské zemědělské společnosti Viterra Inc. zaměřené na obiloviny za 6,2 miliardy USD (115 miliard Kč). Akvizice je součástí strategie firmy Glencore, v rámci které chce posílit svoji pozici na trhu s obilím a olejnatými semeny.

Změny v daňové správě od příštího roku nepovedou k rušení úřadů

Změna struktury daňové správy od příštího roku nebude mít vliv na počet finančních úřadů. Generální finanční ředitelství totiž neplánuje ani rušení úřadů, ani žádné větší propouštění úředníků. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ředitelství Jaroslava Musilová. Současných osm finančních ředitelství a 199 finančních úřadů se tak na základě zákona o finanční správě od příštího roku přemění na 14 finančních úřadů a 199 jejich územních pracovišť.

Řecko obdrželo prvních 7,5 miliardy eur zahraniční pomoci

Řecko obdrželo prvních 7,5 miliardy eur (asi 184 miliard Kč) z nového záchranného úvěru, který si zajistilo u členů eurozóny a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Agentuře Reuters to řekli činitelé tamní vlády. Drtivou část získané částky Řecko použije na umoření dluhopisů, které drží centrální banky zemí eurozóny. Řecko mělo do dneška také splatit část státního dluhu za 14,5 miliardy eur.

Praha si v první fázi půjčí od EIB na dostavbu metra tři miliardy

Praha 20. března (ČTK) - Praha si v první části úvěru půjčí od Evropské investiční banky (EIB) na dostavbu prodloužení metra A do Motola tři miliardy korun, rozhodli dnes pražští radní. Novináře o tom informoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

Vláda ve středu bude znovu jednat o zmrazení výdajů v rozpočtu

Praha 20. března (ČTK) - Vláda se vrátí na svém středečním zasedání k jednání o zmrazení výdajů v letošním rozpočtu za 23,6 miliardy korun. Na předchozích dvou zasedáních vláda jednání o návrhu přerušila, v rámci koalice je totiž nutné ještě dořešit vázání výdajů v jednotlivých resortech. Problematické je podle dřívějších informací především vázání 4,5 miliardy korun v rozpočtové kapitole ministerstva školství, které se nelíbí Věcem veřejným (VV) a jejich ministrovi Josefu Dobešovi.

Klenotnictví Tiffany & Co mírně klesl zisk, čeká ale zlepšení

New York 20. března (ČTK) - Americké společnosti Tiffany & Co, která patří k nejvýznamnějším prodejcům luxusních šperků na světě, ve čtvrtém čtvrtletí klesl čistý zisk na 178,4 milionu dolarů (asi 3,3 miliardy Kč). Proti stejnému období předchozího roku je to snížení asi o 1,5 procenta, firma ale očekává zlepšení.

Evropská komise již zažalovala Německo kvůli zákonu o VW

Brusel/Lucemburk 20. března (ČTK) - Evropská komise již podala žalobu na Německo kvůli sporu ohledně zákona, který chrání státní zájmy v německém automobilovém koncernu Volkswagen. Uvedl to dnes Evropský soudní dvůr. Potvrdil tak zprávu německého listu Berliner Zeitung. Komise o svém rozhodnutí podat v této kauze novou žalobu informovala koncem listopadu. Žaloba podle soudu dorazila již minulý měsíc.

Portugalsko podle tamního ministra další pomoc potřebovat nebude

Portugalsko žádnou další finanční pomoc potřebovat nebude, ekonomice pomůže export a reformy. Tvrdí to portugalský ministr financí Vítor Gaspar. Odmítl také úvahy, že jeho země zaostává v plnění reforem, které slíbila věřitelům výměnou za finanční pomoc v objemu zhruba 78 miliard eur (asi 1,9 bilionu Kč).

RHI: Zaměstnanci chtějí dovolenou navíc a pružnou pracovní dobu

Praha 20. března (ČTK) - Zaměstnanci považují za nejhodnotnější firemní benefity jeden nebo dva týdny dovolené navíc, velmi si cení i flexibility v rámci pracovní doby. Pět týdnů dovolené a pružná pracovní doba zároveň patří mezi nejčastěji poskytované benefity. Vyplývá to z výsledků studie Salary & Benefits Guide mezinárodní personální agentury Robert Half.

Rusatom Overseas podepsal s českými podniky dohody k Temelínu

Praha 20. března (ČTK) - Ruská společnost Rusatom Overseas ze skupiny Rosatom dnes podepsala memoranda o porozumění při budoucí spolupráci s desítkou českých a slovenských společností. Ty budou sloužit jako subdodavatelé pro dceřiné firmy Rosatomu Atomstrojexport a Gidropress v případě, že v konsorciu s českou Škodou JS získají zakázku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. České podniky budou mít také možnost podílet se na vývoji jaderných elektráren ruských firem ve světě.

Řecko za solidního zájmu a výhodněji prodalo pokladniční poukázky

Řecko aukci prodalo pokladniční poukázky se splatností tři měsíce a v objemu 1,3 miliardy eur (asi 31,9 miliardy Kč). Poptávka více než dvakrát překročila nabídku a zároveň se snížil úrok, za který Atény nové papíry prodaly. Řecko prodává krátkodobé dluhopisy v den, kdy má splatit starší dluhy za zhruba 14,5 miliardy eur.

IATA: Zisky aerolinek budou kvůli drahé ropě nižší, než se čekalo

Ženeva 20. března (ČTK) - Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) dnes kvůli drahé ropě snížilo odhad letošního zisku aerolinek o půl miliardy dolarů na tři miliardy dolarů (necelých 56 miliard Kč). Upozornilo rovněž, že pokud by se ceny ropy kvůli napětí kolem Íránu vyšplhaly na 150 dolarů za barel, mohly by letos aerolinky prodělat přes pět miliard dolarů.

Slovensko:Nezaměstnanost v únoru stoupla,je nejvyšší od léta 2004

Míra nezaměstnanosti na Slovensku v únoru stoupla na 13,76 procenta z 13,69 procenta na začátku roku. Zvýšila se čtvrtý měsíc po sobě a nadále se drží na nejvyšší úrovni od léta roku 2004. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny.

Pražská burza mírně ztrácí, akcie KITD spadly o 4,6 procenta

Praha 20. března (ČTK) - Pražská burza dopoledne mírně ztrácela a její hlavní index PX byl kolem 11:30 níže o 0,32 procenta na 995,7 bodu. Akcie technologické firmy KIT digital spadly o silných 4,58 procenta. Aktivita investorů byla nízká. V červených číslech se obchodovaly také středoevropské a západoevropské trhy.

Koruna dopoledne mírně klesla k euru, k dolaru oslabila výrazněji

Česká měna dopoledne nepatrně oslabila vůči euru. Kolem 10:45 proti pondělku ztratila dva haléře na 24,49 Kč/EUR. Vůči dolaru klesla o osm haléřů na 18,55 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

ČSÚ: Tuzemské byty budou v nejbližší době dál zlevňovat

Ceny tuzemských bytů budou v nejbližším období pravděpodobně pokračovat v mírném poklesu. Ve střednědobém výhledu bude vývoj cen bydlení záviset na kondici ekonomiky a hospodářském vývoji v zahraničí. Na tiskové konferenci Českého statistického úřadu to dnes řekl ředitel odboru statistiky cen úřadu Jiří Mrázek.

Lidl počtvrté získal prvenství v soutěži Obchodník roku

Praha 20. března (ČTK) - Nejlepším tuzemským obchodníkem se opět stal diskontní řetězec Lidl, který v anketě Obchodník roku 2011 získal absolutní prvenství už počtvrté za sebou. Lidl zvítězil také v kategorii zaměřené na diskontní prodejny a získal i Cenu veřejnosti. Výsledky devátého ročníku ankety dnes zveřejnila společnost GE Money Bank, která soutěž organizuje. Lidl na konci loňského roku v ČR provozoval 226 diskontních prodejen.

Kofola loni zvýšila tržby o 4,5 procenta na 7,945 miliardy korun

Krnov (Bruntálsko) 20. března (ČTK) - Nápojářská skupina Kofola sídlící v Polsku, do které patří i česká Kofola, v loňském roce zvýšila svůj obrat o 343,7 milionu korun, tedy 4,5 procenta, na 7,945 miliardy korun. Hrubý zisk Kofole klesl o 184 milionů korun, tedy 6,4 procenta, a činil 2,696 miliardy korun. Provozní zisk však stoupl o 56,3 procenta na 341 milionů a ukazatel EBITDA stoupl na 13,2 procenta. ČTK o tom informovala mluvčí Kofoly Hana Nováková. Letos se firma bude soustředit na inovace, velké naděje vkládá do Kojenecké vody Rajec, nového produktu, který nyní uvádí na trh.

Asijské akcie oslabují, v Šanghaji o 1,4 procenta

Šanghaj/Hongkong 20. března (ČTK) - Akcie na burzách v Asii zastavily růst a například v Šanghaji hlavní index odepsal více než jedno procento. K poklesu přispěly obavy z návratu výraznější inflace zvlášť potom, co se čínská vláda rozhodla zvýšit ceny pohonných hmot. Na devizových trzích se zastavil růst kurzu dolaru.

Zisk maloobchodního gigantu Metro loni klesl

Düsseldorf 20. března (ČTK) - Čistý zisk německého maloobchodního gigantu Metro v loňském roce klesl o více než pětinu na 741 milionů eur (zhruba 18 miliard Kč). Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila na svých internetových stránkách. Metro je čtvrtou největší maloobchodní společností na světě. V České republice provozuje velkoobchody Makro.

Čína o šest až sedm procent zvýšila ceny pohonných hmot

Peking 20. března (ČTK) - Čína o šest až sedm procent zvýšila maloobchodní ceny pohonných hmot. Jde o největší zdražení za poslední téměř tři roky, nicméně i po tomto opatření budou obyvatelé Číny díky cenové regulaci nakupovat naftu a benzin levněji než lidé v západních zemích. Litr benzinu s oktanovým číslem 90 v přepočtu vyjde na méně než 22 korun.

Čína už má skoro miliardu uživatelů bezdrátových služeb

Hongkong 20. března (ČTK) - Počet uživatelů bezdrátových telekomunikačních služeb v Číně se v únoru zvýšil o 1,2 procenta, a vyšplhal se tak na 999,7 milionu klientů. Ukazují to záznamy tamních mobilních operátorů. Vzhledem k tomu, že počet klientů vytrvale narůstá, hranice jedné miliardy mohla padnout v těchto dnech.

Apple od pátku prodal už tři miliony nových iPadů

Americká společnost Apple, která minulý pátek uvedla na trh třetí řadu počítačových tabletů iPad, už těchto přístrojů prodala tři miliony. U předchozích dvou modelů firma tak úspěšná nebyla, což svědčí o tom, že Apple v tomto segmentu trhu rychle rozšiřuje klientskou základnu.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo