finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Zisk Googlu vzrostl o tři procenta, zaostal však za očekáváním

San Francisco 16. dubna (ČTK) - Americké internetové společnosti Google vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o tři procenta na 3,45 miliardy USD (68,6 miliardy Kč). Výsledky však zaostaly za očekáváním kvůli poklesu cen za reklamu, růstu výdajů za nové zaměstnance a investicím do odvážných myšlenek.

Americké akcie díky statistice z USA a Číny rostly, jen oslabil

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dnes třetí den za sebou posílily. Trh podpořily zprávy o růstu čínské ekonomiky a průmyslové výroby v USA. Náladu zlepšil i projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové v Ekonomickém klubu v New Yorku.

Čtvrtletní zisk IBM klesl o 21 procent

Armonk (USA) 16. dubna (ČTK) - Čistý zisk americké počítačové společnosti IBM se v prvním čtvrtletí snížil o 21 procent na 2,4 miliardy USD (47,7 miliardy Kč). K poklesu přispěly mimořádné náklady související s reorganizací pracovní síly společnosti. Slabší byly i příjmy, oznámila společnost v dnešním prohlášení.

Od roku 2015 se sníží sazba DPH u léků, knih nebo dětských plen

Praha 16. dubna (ČTK) - Koaliční strany se dnes shodly na snížení DPH na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu z 15 na deset procent od začátku příštího roku. Na tiskové konferenci po jednání koaliční rady to oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministerstvo financí má dohodu, která odpovídá koaliční smlouvě, zapracovat do návrhu státního rozpočtu na příští rok. Za dva týdny o něm má jednat koaliční rada.

Fed: Ekonomický růst ve většině regionů USA oživil

Washington 16. dubna (ČTK) - Ekonomický růst ve většině regionů Spojených států za poslední dva měsíce oživil díky lepšímu počasí. Uvádí to situační zpráva s názvem Béžová kniha, kterou vydává americká centrální banka (Fed) a která mapuje vývoj ekonomiky za období zhruba šesti týdnů.

NSS zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy

Brno 16. dubna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Středočeského kraje, čímž zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy (R1), a to v části Ruzyně - Březiněves - Satalice. Na rozhodnutí upozornila Česká televize, soud o tom informuje na svém webu. Přípravu stavby zastavil loni Krajský soud v Praze, který zrušil dokument Zásady územního rozvoje Středočeského kraje v části týkající se vymezení silničního koridoru. Kraj podal kasační stížnost, ale NSS svým rozhodnutím verdikt krajského soudu potvrdil.

Akcie v USA díky Yahoo a Číně dopoledne rostly

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie dopoledne posilovaly a zisky si připsaly již třetí seanci za sebou. Náladu na trhu podpořily údaje o ekonomickém růstu Číny za první čtvrtletí, které překonaly očekávání. K růstu přispěla hlavně firma Yahoo díky zprávě o růstu příjmů čínské společnosti Alibaba, ve které má podíl.

Vláda schválila Národní program reforem, mají oživit růst

Praha 16. dubna (ČTK) - Vláda dnes schválila Národní program reforem, které mají oživit hospodářský růst České republiky a posílit konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. O schválení strategického dokumentu novináře informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Dolar po statistice z USA smazal své ztráty vůči euru

Londýn 16. dubna (ČTK) - Americký dolar po nejnovější statistice ze Spojených států smazal své předchozí ztráty vůči euru. Japonský jen po komentáři ministra financí oslabuje.

Ceny ropy kvůli Ukrajině dál rostou, růst zmírnily zásoby v USA

Londýn 16. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy dnes kvůli Ukrajině dál rostou a severomořská ropa Brent se vyhoupla nad 110 dolarů za barel. Později trh část zisků ztratil pod vlivem údajů o nečekaně vysokém růstu ropných zásob ve Spojených státech.

Pražská burza mírně rostla, nahoru ji táhly akcie ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes mírně rostla a index PX stoupl o 0,58 procenta na 1001,78 bodu. Nahoru burzu táhly hlavně akcie ČEZ, většina ostatních emisí ztrácela. Cenné papíry tabákové firmy Philip Morris ČR oslabily o téměř osm procent, vyplývá z výsledků burzy.

Pražský kancelářský trh v prvním čtvrtletí klesl o 27 procent

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražský kancelářský trh v letošním 1. čtvrtletí klesl meziročně o 27 procent a mezičtvrtletně o 19 procent. Oznámilo to sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Veřejná správa letos vypsala o polovinu více stavebních zakázek

Praha 16. dubna (ČTK) - Veřejná správa letos vypsala o polovinu (o 49,6 procenta) více stavebních zakázek než loni, celkem 769. Zhruba o čtvrtinu (37,3 procenta) na 27,3 miliardy korun vzrostl také jejich objem. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research zpracované na základě nejnovějších údajů Věstníku veřejných zakázek, kterou dnes zveřejnila.

Školy si nepronajmou poškozený dům na Smetanově nábřeží

Praha 16. dubna (ČTK) - Studenti se v domě na pražském Smetanově nábřeží, který loni poničil výbuch plynu, učit nebudou. Nový majitel budovy Univerzitě Karlově a Akademii múzických umění (AMU) nabídl padesátiletý pronájem, rektoři to však na dnešní schůzce obou stran podle informací ČTK odmítli. Podle rektora AMU Jana Hančila komerční pronájem z veřejných peněz není možný.

Vláda schválila materiál k přehradě Nové Heřminovy

Praha 16. dubna (ČTK) - Výstavba přehrady Nové Heřminovy včetně dodatečných protipovodňových opatření a přeložky komunikací by měla stát zhruba šest miliard korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Kabinet dnes schválil materiálem ke stavbě přehrady.

MPO: Koncesi na prodej lihovin zatím získalo 71.831 prodejců

Praha 16. dubna (ČTK) - Koncesi na prodej lihovin zatím úspěšně získalo 71.831 podnikatelů, vyplývá z aktuálních statistik ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Ve čtvrtek 17. dubna vyprší lhůta, dokdy o ní prodejci lihovin musí požádat. Koncesní povinnost byla zavedena v souvislosti s usnesením vlády o nulové toleranci k černému trhu s alkoholem.

Průmyslová výroba v USA rostla druhý měsíc po sobě

Washington 16. dubna (ČTK) - Průmyslová výroba ve Spojených státech v březnu proti předešlému měsíci vzrostla o 0,7 procenta, o něco rychleji, než se předpokládalo. Stoupla tak druhý měsíc po sobě, stejně jako produkce klíčového zpracovatelského průmyslu. Dnešní údaje americké centrální banky (Fed) potvrzují další oživování průmyslového sektoru a celé největší světové ekonomiky ze zimního útlumu.

Pojišťovny odhalily podvody za stovky milionů,víc než před rokem

Praha 16. dubna (ČTK) - Růst pojistných podvodů se nezastavil ani v prvním čtvrtletí roku. Detektivové pojišťoven odhalili podvody za stovky milionů korun, což bylo meziročně až o desítky procent více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Stále převládají podvody v pojištění aut, roste ale podíl podvodů v pojištění majetku. Nejvíce případů je tradičně v Praze.

Sobotka: Snížení sazeb DPH od 2016 není koalicí dohodnuté

Praha 16. dubna (ČTK) - Snížení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) o procentní bod od roku 2016 tak, jak jej navrhuje ministerstvo financí, není součástí dohody koalice a mělo by nepřiměřené dopady do rozpočtu. Uvedl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Souhlasí se zavedením třetí desetiprocentní sazby na léky, knihy nebo dětskou výživu. Tiskoviny by ale v této sazbě být neměly.

Nový úsek metra A do Motola se otevře 6. dubna 2015

Praha 16. dubna (ČTK) - Novým úsekem metra A do Motola se první cestující svezou 6. dubna příštího roku. Informaci, kterou přinesla Mladá fronta Dnes (MfD), dnes ČTK potvrdil radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). Zároveň uvedl, že jde o pracovní termín, který se může ještě měnit. Stavba nového úseku metra A začala v roce 2009 a plánované náklady činí 22,5 miliardy Kč. Podle dopravního podniku by se ale konečný účet mohl pohybovat kolem 21 miliard korun.

Slovensko dá šesti firmám pobídky za více než 20 milionů eur

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Slovensko poskytne šesti firmám, které v různých regionech země plánují zaměstnat stovky lidí, pobídky v celkové výši přes 20 milionů eur (550 milionů Kč). Rozhodl o tom dnes kabinet premiéra Roberta Fica.

Bank of America je ve ztrátě kvůli nákladům na právní spory

New York 16. dubna (ČTK) - Druhá největší americká banka Bank of America se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 276 milionů dolarů (5,5 miliardy korun). Výsledky ovlivnily náklady na urovnání sporů s americkým úřadem, který dohlíží na velké hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac. Společnosti zároveň za první tři měsíce roku klesly příjmy.

Tesku loni klesly tržby o 4,4 procenta z předloňských 44 mld.Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obchodnímu řetězci Tesco v Česku klesly tržby ve finančním roce 2013/2014 meziročně o 4,4 procenta. Řetězec to oznámil v tiskové zprávě. Výši tržeb ani zisku firma neuvedla. Ve finančním roce 2012/2013 firma vykázala podle výroční zprávy ztrátu 1,12 miliardy korun, tržby Teska klesly o necelá tři procenta na 44 miliard korun.

Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly pojedou 160kilometrovou rychlostí

Praha - 16. dubna (ČTK) - Vlaky mezi Běchovicemi a Úvaly u Prahy budou do poloviny roku 2016 jezdit stošedesátikilometrovou rychlostí. Odstraní se tím poslední nemodernizovaný železniční úsek prvního koridoru mezi Prahou a Pardubicemi. Stavba vyjde na 1,36 miliardy korun, z čehož více jak 80 procent bude financováno z prostředků Evropské unie. Na dnešním slavnostním zahájení modernizace železniční trati to uvedl náměstek ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Mojmír Nejezchleb.

Pražská burza dnes opět posílila, nahoru ji táhnou banky a ČEZ

Praha 16. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes pokračuje v růstu, index PX stoupl před 11:00 o 0,34 procenta na 1403,94 bodu. Nahoru ho táhnou banky a elektrárenská společnost ČEZ. Naopak se nedaří tabákové společnosti Philip Morris, jejíž akcie se poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Podle informací burzy oslabily i cenné papíry mediální CME a těžební NWR.

Zájem o nová auta na Slovensku roste, prodej stoupl o šestinu

Bratislava 16. dubna (ČTK) - Zájem o koupi osobních automobilů na Slovensku roste. Slovenské úřady v prvním čtvrtletí zaevidovaly 16.855 nových vozidel, což proti loňsku představuje nárůst o šestinu. Tradičně největší zájem byl o automobily českého výrobce Škoda Auto. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu.

Kommersant: Vítkovické hutě mají Ukrajinci z doněckého holdingu

Moskva/Ostrava 16. dubna (ČTK) - Vítkovické hutě od ruské skupiny Evraz koupili Ukrajinci z ocelářského holdingu Průmyslový svaz Donbasu (ISD). Informoval o tom ruský list Kommersant s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký transakci. Evraz zveřejnila detailní informace o prodeji 4. dubna s tím, že českou divizi Evraz Vítkovice Steel (EVS) zakoupila skupina pěti kyperských investorů. Až nyní se ale podle ruského listu ukázalo, kdo je skutečným kupcem. Společnost EVS na dotaz ČTK odmítla podrobnější informace sdělit.

Soud zamítl žalobu Casina Kartáč na MF o jednu mld. Kč

Praha 16. dubna (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu Casina Kartáč na ministerstvo financí. Kvůli údajně nesprávnému úřednímu postupu v otázce videoloterijních terminálů požadovala firma náhradu škody přes jednu miliardu korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Marek Zeman. Šlo o třetí spor v obdobné věci, ve kterém firma neuspěla. Její reakci ČTK zjišťuje.

WSJ: Bitcoinová burza Mt. Gox plánuje svou likvidaci

Tokio 16. dubna (ČTK) - Zkrachovalá bitcoinová burza Mt. Gox se vzdala plánu na obnovení svých aktivit a požádala tokijský soud, aby schválil její likvidaci. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

V březnu klesaly ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a stavbách

Praha 16. dubna (ČTK) - Ceny výrobců v zemědělství, průmyslu a službách v březnu stejně jako v únoru meziročně klesly. Ve stavebnictví zůstaly stejně vysoké jako v loňském roce. Meziměsíčně však klesaly ceny pouze průmyslových výrobců, v ostatních odvětvích rostly. Data dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Vývozní ceny v únoru zpomalily růst, dovozní rostly jako v lednu

Praha 16. dubna (ČTK) - Vývozní ceny v únoru zpomalily meziroční růst, dovozní rostly dál lednovým tempem. Vývozní ceny se zvýšily o 4,4 procenta, zejména kvůli oslabení koruny vůči euru a dolaru. Dovozní ceny stouply o 2,9 procenta, především kvůli zdražení strojů a dopravních prostředků. V porovnání s lednem ceny vývozu klesly o 0,3 procenta a dovozní o 0,2 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

MF navrhuje tři sazby DPH: 10, 14 a 20 procent, nyní jsou 21 a 15

Praha 16. dubna (ČTK) - V návrhu konvergenčního programu, který připravilo ministerstvo financí, se od roku 2016 počítá se třemi sazbami daně z přidané hodnoty. V dokumentu, který má Mladá fronta Dnes k dispozici, jsou do nejnižší desetiprocentní sazby DPH zařazeny léky, zdravotnické potřeby, knihy a další tiskoviny. Sazba 14 procent má být u potravin, vody, tepla a dopravy. Sazba na ostatní zboží a služby bude 20 procent. V současnosti jsou sazby DPH 21 a 15 procent.

Zisk řetězce Tesco druhý rok za sebou klesl

Londýn 16. dubna (ČTK) - Největší britské maloobchodní společnosti Tesco v uplynulém finančním roce klesl zisk o šest procent na 3,3 miliardy liber (skoro 110 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Tesco nepřestává ztrácet podíl na svém klíčovém britském trhu na úkor diskontních prodejen jako Aldi nebo Lidl. Nižší zisk vykázalo druhý rok za sebou, napsal server BBC.

Americké akcie v úterý stouply díky firemním výsledkům

New York 16. dubna (ČTK) - Americké akcie v úterý posílily. Za jejich růstem stály překvapivě příznivé hospodářské výsledky některých významných podniků za první čtvrtletí. Dow Jonesův index stoupl o 0,55 procenta na 16.262,56 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,68 procenta na 1842,98 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite posílil o 0,29 procenta na 4034,16 bodu.

Firma Yahoo vykázala v prvním čtvrtletí známky růstu

San Francisco 16. dubna (ČTK) - Americká internetová společnost Yahoo předčila v prvním čtvrtletí letošního roku očekávání, když jevila známky růstu navzdory dvacetiprocentnímu poklesu zisku. Yahoo prosperuje především díky svým investicím v Asii, vzmáhá se ale také prodej reklamy, i když zatím jen slabě, napsala agentura AP.

Úrokové sazby hypoték klesly na rekordní minimum 2,93 procenta

Praha 16. dubna (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v březnu propadla na 2,93 procenta, a dostala se tak na nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele. Předchozí minimum bylo loni v červnu, kdy průměrná sazba činila 2,95 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

Intel v 1. čtvrtletí vydělal 1,95 miliardy USD, méně než loni

San Francisco 15. dubna (ČTK) - Americký výrobce počítačových čipů Intel dosáhl v prvním čtvrtletí 2014 čistého zisku 1,95 miliardy dolarů (38,77 miliardy Kč). Jedná se o pokles oproti loňskému prvnímu kvartálu, kdy měl zisk 2,05 miliardy. Dnes o tom informovalo podle agentury Reuters vedení firmy Intel, která se potýká s poklesem poptávky po osobních počítačích.

Firma zastavila projekt kontroverzní bioplynové stanice v Jičíně

Jičín 15. dubna (ČTK) - Společnost Orchideus zastavila projekt stavby kontroverzní bioplynové stanice v Jičíně. ČTK to dnes oznámil jednatel a spolumajitel firmy Orchideus Vojtěch Drahoňovský. Projekt stavby zařízení na zpracování bioodpadů a výroby elektřiny a tepla v bývalé jičínské mlékárně vzbudil odpor části veřejnosti, proti se postavila i radnice. Investor obavy kritiků odmítal.

Cena severomořské ropy kvůli vývoji na Ukrajině roste

Londýn 15. dubna (ČTK) - Cena severomořské ropy dnes roste. Důvodem jsou zprávy o vojenských operacích na východě Ukrajiny. Americká ropa však mírně klesá kvůli očekávané zprávě o vývoji zásob v USA a výhledu oživení vývozu z Libye, který rovněž zpomalil růst londýnské ropy, uvedla agentura Reuters.

Americké akcie dopoledne klesly

New York 15. dubna (ČTK) - Akciové trhy ve Spojených státech dnes dopoledne oslabily. Nepodařilo se jim tak udržet počáteční růst, za kterým stály překvapivě příznivé hospodářské výsledky některých významných amerických podniků za první čtvrtletí.

Euro mírně stouplo vůči dolaru

Londýn 15. dubna (ČTK) - Euro dnes mírně posílilo vůči americkému dolaru. Zastavilo tak pondělní pokles, za kterým stály výroky představitelů Evropské centrální banky (ECB) signalizující možnost dalšího uvolňování měnové politiky v eurozóně. Kolem 17:30 SELČ jednotná evropská měna vůči dolaru stoupla o necelých 0,1 procenta na 1,3828 USD.

Ruské akcie prudce klesly kvůli napětí kolem Ukrajiny

Moskva 15. dubna (ČTK) - Ruské akcie dnes prudce oslabily kvůli nepokojům na východní Ukrajině. Investoři se obávají, že situace by mohla přerůst v plnohodnotný vojenský konflikt, do kterého by se mohlo zapojit Rusko. Akciový index moskevské burzy MICEX klesl o 2,6 procenta na 1309 bodů. Index burzy RTS, kde se ceny akcií stanovují v dolarech, se propadl dokonce o 3,3 procenta na 1141 bodů.

Pražská burza mírně posílila, nahoru ji táhly hlavně akcie ČEZ

Praha 15. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes mírně posílila, index PX končí ve srovnání s pondělním závěrem o 0,21 procenta výš, dosáhl 996,01 bodu. Burzu táhl nahoru hlavně energetický podnik ČEZ, jehož akcie přidaly 1,4 procenta a jedna stojí 563 korun. Cenné papíry těžařské firmy NWR si dnes připsaly 3,27 procenta na 12,65 koruny za kus. Dařilo se i pojišťovně VIG. Erste Bank a Komerční banka naopak mírně oslabily, vyplývá z výsledků burzy.

CME jmenovala náhradu za odcházejícího Ronalda Laudera

Praha 15. dubna (ČTK) - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) jmenovala do funkce nevýkonného předsedy správní rady Johna Billocka. Nahradila tak svého zakladatele Ronalda Laudera, který z funkce minulý měsíc odstoupil. Oznámila to dnes firma. CME v České republice vlastní televizi Nova a další stanice.

Prototyp modernizované L 410 vzlétne zřejmě ještě v letošním roce

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Kunovická společnost Aircraft Industries pokročila s vývojem modernizovaného dopravního letounu L 410 NG (New Generation). Do konce srpna by chtěla postavit jeho prototyp, který by po absolvování nezbytných zkoušek měl poprvé vzlétnout do konce tohoto roku. Novinářům to dnes řekla generální ředitelka firmy Ilona Plšková. Se sériovou výrobou by podnik chtěl začít v roce 2016.

Penta chce začít na Masarykově nádraží stavět do dvou let

Praha 15. dubna (ČTK) - Investiční skupina Penta posiluje své realitní aktivity. Po dokončení obrovské administrativní budovy Florentinum za zhruba 4,4 miliardy korun se chce intenzivněji zaměřit na druhou stranu ulice, na dlouho projednávaný projekt na nevyužívaných pozemcích pražského Masarykova nádraží. Partner Penty Marek Dospiva na dnešní tiskové konferenci řekl, že do dvou let chtějí získat stavební povolení na první část projektu. Kromě toho skupina nedávno získala lukrativní pozemek na Smíchově přímo nad tunelem Mrázovka, kde plánuje další kanceláře.

Babišův Agrofert kupuje maďarského výrobce slunečnicového oleje

Praha 15. dubna (ČTK) - Skupina Agrofert, jejímž majitelem je ministr financí Andrej Babiš (ANO), se dohodla na koupi maďarského výrobce slunečnicového oleje NT Group. Obě strany se domluvily, že detaily transakce, kterou nyní musí schválit maďarský antimonopolní úřad, nebudou komentovat. Tržby NT Group loni překročily 140 milionů eur (3,8 miliardy Kč), firma má 196 zaměstnanců. ČTK to dnes oznámil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Od vstupu Babiše do vrcholné politiky jde o první významnou zahraniční akvizici skupiny.

Kongresové centrum se zbavilo svého téměř dvoumiliardového dluhu

Praha 15. dubna (ČTK) - Pražské Kongresové centrum (KCP) se zbavilo svého téměř dvoumiliardového dluhu. Peníze odeslalo ze svého účtu již v pondělí 14. dubna. Po jednání rady hlavního města to řekl náměstek primátora Václav Novotný.

Slovensko a Ukrajina se nedohodly na dodávkách plynu na Ukrajinu

Bratislava/Velké Kapušany 15. dubna (ČTK) - Zástupci slovenské a ukrajinské vlády se na dnešním jednání nedohodli na zahájení zpětných dodávek zemního plynu ze Slovenska na Ukrajinu. ČTK to potvrdil mluvčí slovenského ministerstva hospodářství Stanislav Jurikovič. Jednání o podpisu příslušného memoranda budou pokračovat. Dodávky plynu přes slovenské území by snížily energetickou závislost Kyjeva na Rusku, s nímž je Ukrajina poslední týdny v ostrém politickém sporu.

Koalice chce předložit Sněmovně novelu zrychlující výkup pozemků

Praha 15. dubna (ČTK) - Změnu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury chce vládní koalice předložit na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny. Na dnešním setkání s novináři to řekl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Novela má umožnit zvýšit výkupní cenu pozemků pod uvažovanými infrastrukturními stavbami a tím předejít procesu vyvlastnění, který může být zdlouhavý.

Zisk Coca-Coly v prvním čtvrtletí klesl o osm procent

Atlanta (USA) 15. dubna (ČTK) - Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o osm procent na 1,62 miliardy USD (32,2 miliardy Kč). Propad způsobil slabší objem prodeje v Evropě a prodej stáčírny v Brazílii. Příjmy se sice rovněž snížily, avšak díky Číně překonaly očekávání, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Pražský mrakodrap City Tower chce koupit skupina PPF

Brno 15. dubna (ČTK) - Pražský mrakodrap City Tower, po brněnském AZ Tower druhá nejvyšší budova v zemi, zřejmě po dvou letech znovu změní majitele. Má se jím prostřednictvím společnosti CITY TOWER Holding a.s. stát skupina PPF Petra Kellnera. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), dnes to uvedl na svém webu. Od roku 2012 City Tower vlastní společnost Consideratio z holdingu Proxy-Finance.

STEM: Přibývá lidí, kteří hodnotí ekonomickou situaci pozitivně

Praha 15. dubna (ČTK) - V Česku se zvyšuje podíl lidí, kteří hodnotí ekonomickou situaci státu i své domácnosti optimisticky. Roste podíl těch, kteří vidí situaci pozitivně zpětně i ve výhledu do budoucna. Vyplývá to z březnového výzkumu agentury STEM, která názory občanů na ekonomické otázky monitoruje dlouhodobě.

Aircraft Industries dál do Ruska dodává, škodí jí ale slabší rubl

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries má kvůli slabšímu rublu nižší výnosy. Kurz rublu klesá kvůli krizi mezi Ruskem a západními zeměmi, která vznikla kvůli situaci na Krymu a ve východní části Ukrajiny. "Letadla do Ruska dodáváme dál, ale na tržbách se negativně projevuje oslabený rubl," řekla dnes ČTK generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková. Rusko je klíčovým trhem firmy.

Senát asi schválí novelu vyjasňující účtování poplatků za OZE

Praha 15. dubna (ČTK) - Senát asi schválí beze změn novelu, která má vyjasnit účtování poplatků za obnovitelné zdroje energií. Doporučil mu to dnes jeho hospodářský výbor, byť někteří senátoři navíc zvažovali možnost ulevit zemědělským družstvům, která používají solární panely na střechám provozních budov k ohřevu vody pro svou potřebu.

Tržby kunovické Aircraft Industries loni přesáhly dvě miliardy Kč

Kunovice (Uherskohradišťsko) 15. dubna (ČTK) - Tržby výrobce letadel Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku loni přesáhly dvě miliardy korun. Společnost prodala plánovaných 20 letadel, řekla dnes novinářům generální ředitelka Ilona Plšková. Letos firma podle ní plánuje tržby zhruba za 1,7 miliardy korun. Chce vyrobit 16 a prodat 17 letadel

Německá vláda čeká letos růst HDP o 1,8 procenta

Berlín 15. dubna (zpravodaj ČTK) - Výkon německého hospodářství by se měl letos zvýšit o 1,8 procenta. V příštím roce poroste německé hospodářství o dvě procenta, řekl dnes na tiskové konferenci ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Růst podle něj táhnou domácí spotřeba a investice.

Leo Express plánuje prodloužit dva páry vlaků do Košic

Praha 15. dubna (ČTK) - Tuzemský soukromý dopravce Leo Express plánuje od letošního prosince vstoupit na slovenský trh. Dva páry spojů jedoucích z Prahy do Ostravy plánuje dopravce prodloužit až do východoslovenských Košic. O dva spoje na celkových pět se tím sníží celkový počet spojů mezi Prahou a Ostravskem. Na dva páry naopak vzroste počet spojů do Starého města u Uherského Hradiště, řekla ČTK mluvčí společnosti Petra Lipovská.

Zeman: V novém tendru na Temelín by mohli být čtyři uchazeči

Hradec Králové 15. dubna (ČTK) - Do případného nového tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín by se podle prezidenta Miloše Zemana mohl přihlásit nový uchazeč z Jižní Koreje a tři dosavadní zájemci o dostavbu. Zeman to řekl v diskusi se zastupiteli hradeckého kraje, kam dnes přijel na třídenní návštěvu. Zrušení tendru na dostavbu Temelína, jak 10. dubna rozhodla firma ČEZ, Zemanovi nevadí.

Důvěra investorů v německou ekonomiku klesla, vliv měla Ukrajina

Berlín 15. dubna (ČTK) - Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se tento měsíc opět zhoršila. Její index, který sestavuje mannheimský institut ZEW, klesl na 43,2 bodu z březnových 46,6 bodu. Je to čtvrtý měsíční pokles za sebou. Za snížením stojí obavy, že krize na Ukrajině by mohla zasáhnout vyhlídky německé ekonomiky, která je největší v Evropě a na které závisí i mnoho českých firem.

Deutsche Telekom získal souhlas EU s převzetím GTS působící v ČR

Brusel 15. dubna (ČTK) - Německý operátor Deutsche Telekom získal od Evropské komise souhlas s převzetím konkurenční telekomunikační firmy GTS Central Europe, která působí rovněž v České republice. Transakce nevyvolá obavy z narušení hospodářské soutěže v ČR, Maďarsku, Polsku a Rumunsku, sdělila komise.

Německá RWE obnovuje dodávky plynu na Ukrajinu

Kyjev 15. dubna (ČTK) - Německá energetická skupina RWE obnovuje dodávky zemního plynu na Ukrajinu. Oznámila to dnes firma, podle které jsou dodávky v souladu s rámcovou dohodou s ukrajinským Naftogazem z roku 2012. Ukrajině kvůli diplomatické krizi mezi Kyjevem a Moskvou hrozí přerušení dodávek plynu z Ruska.

Pražská burza dopoledne roste, nejvíce posiluje NWR

Praha 15. dubna (ČTK) - Pražská burza dopoledne mírně roste, index PX posílil do 11:00 o 0,08 procenta na 994,71 bodu. Nejvyšší zisk si připisují těžařská NWR a mediální CME, ztrácí naopak Erste Bank nebo operátor Telefónica. Vyplývá to z výsledků burzy.

Doprava rozdělí obcím 500 milionů na opravy škod po povodních

Praha 15. dubna (ČTK) - Obce postižené loňskými povodněmi mohou požádat o dotaci na opravu silnic, mostů, chodníků, nebo pouličního osvětlení, které poškodily loňské povodně. Celkem hodlá ministerstvo dopravy rozdělit 500 milionů korun, uvedlo dnes v tiskové zprávě. Dotace může dosáhnout až 85 procent celkových nákladů na jednotlivé projekty.

Pentě loni klesl čistý zisk na 2,75 mld. Kč, aktiva stoupla

Praha 15. dubna (ČTK) - Skupině Penta Investments loni klesl čistý zisk na 100 milionů eur (zhruba 2,75 miliardy korun) z předloňských 147 milionů eur (asi čtyři miliardy korun). Konsolidované výsledky podle mezinárodních účetních standardů dnes oznámili zástupci Penty na tiskové konferenci. Aktiva skupiny vzrostla o 0,6 miliardy eur (16,5 miliardy korun) na 6,5 miliardy eur (178,5 miliardy Kč). Čistá hodnota aktiv Penty se zvýšila na 1,564 miliardy eur (43 miliard korun), uvedl partner Penty Marek Dospiva.

Akcionáři CME, vlastníka Novy, prý odsouhlasili navýšení kapitálu

Hamilton/Praha 15. dubna (ČTK) - Akcionáři společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, na pondělní mimořádné valné hromadě schválili navýšení základního kapitálu firmy z 25,6 milionu dolarů na 36,8 milionu dolarů (732,6 milionu Kč). Vyplývá to ze sdělení investorům, o kterém informoval server 4-traders.com.

Geologové začali s průzkumem sesunutého svahu na dálnici D8

Litochovice (Litoměřicko) 15. dubna (ČTK) - Geologové dnes začali s průzkumem sesunutého svahu na rozestavěné dálnici D8 u Litochovic na Litoměřicku. Průzkum určí, jak by měl být zabezpečen svah, pod kterým má dálnice vést. Svah rozestavěnou dálnici zavalil loni 7. června po vydatných deštích.

Nové smlouvy povinného ručení zdražily loni o sedm procent

Praha 15. dubna (ČTK) - Nové smlouvy povinného ručení v roce 2013 zdražily o sedm procent a v letošním roce zatím o dalších šest procent. Průměrná částka pojistky byla loni 2695 Kč. Zdražení zaznamenali nejdříve rizikoví mladí motoristé z větších měst a ti, kteří bourali. Na tiskové konferenci to řekl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora. Přesto trh povinného ručení loni skončil v rekordní ztrátě pět procent.

Studie: Do ČR letos přijede o 100.000 méně ruských turistů

Praha 15. dubna (ČTK) - Do Česka letos přijede zhruba o 100.000 méně ruských turistů než loni, kdy jich přijelo do tuzemska tři čtvrtě milionu. Důvodem ztráty zájmu o ČR je hlavně propad kurzu rublu, uvádí studie poradenské společnosti Mag Consulting. Podle Asociace cestovních kanceláří (ACK) přijede do ČR v dubnu a květnu o pětinu Rusů méně. Ruští turisté patří mezi zahraniční návštěvníky, kteří v ČR nejvíc utrácí.

Skupina SABMiller, vlastník Prazdroje, zvýšila roční příjem

Londýn 15. dubna (ČTK) - Nadnárodní pivovarnické skupině SABMiller, vlastníkovi Plzeňského Prazdroje, stoupl příjem za poslední finanční rok o tři procenta. Oznámila to dnes firma. K lepšímu výsledku jí pomohl vyšší prodej piv i nealkoholických nápojů. Výši tržeb firma v aktualizovaném vývoji hospodaření neuvedla. Upozornila ale, že výsledky nepříznivě zasáhne oslabování hlavních měn k americkému dolaru.

Americké akcie po statistice a výsledkách Citi v pondělí stouply

New York 15. dubna (ČTK) - Americké akcie v pondělí stouply. Dobré údaje o maloobchodních tržbách v USA a nečekaně solidní výsledky amerického finančního ústavu Citigroup povzbudily investory k nákupům cenných papírů, navzdory dalšímu zvýšení geopolitického napětí.

Google koupil výrobce bezpilotních solárních letadel

New York 15. dubna (ČTK) - Technologický gigant Google koupil společnost Titan Aerospace, která vyrábí bezpilotní letadla na solární pohon. Informoval o tom magazín Forbes. Cena kontraktu oznámena nebyla. O Titan Aerospace měl zájem také Facebook, počátkem března se hovořilo o tom, že sociální síť by mohla za firmu zaplatit 60 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

Ukrajinská centrální banka nečekaně zvýšila úrokové sazby

Kyjev 14. dubna (ČTK) - Ukrajinská centrální banka nečekaně zvýšila své úrokové sazby. Hlavní úroková sazba vzroste na 9,5 procenta z dosavadních 6,5 procenta a jednodenní zápůjční sazba se zvýší na 14,5 procenta ze 7,5 procenta. Banka se tak snaží zabránit dalšímu tlaku na domácí měnu a omezit toky nových peněz, uvedla agentura Reuters.

Úřad Kongresu čeká nižší deficity rozpočtu USA

Washington 14. dubna (ČTK) - Deficity rozpočtu Spojených států budou v příštím desetiletí o 286 miliard USD (5,7 bilionu Kč) nižší, než se doposud čeká. Důvodem je hlavně nižší odhad nákladů souvisejících se zákonem o zdravotním pojištění prezidenta Baracka Obamy známého jako Obamacare. Vyplývá to z nejnovějšího odhadu rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Nižší schodek čeká úřad i letos.

Americké akcie po statistice posilují, rostou akcie Citigroup

New York 14. dubna (ČTK) - Americké akcie v polovině obchodování míří vzhůru. Trh podpořila příznivá data o růstu maloobchodních tržeb v USA. Nečekaně dobré výsledky amerického finančního ústavu Citigroup pak pomohly zmírnit obavy, že rozbíhající se období zveřejňování podnikových výsledků přinese slabé firemní zisky, napsala agentura AP.

Pražská burza stagnovala, akcie TMR a Orco výrazně oslabovaly

Praha 14. dubna (ČTK) - Pražská burza dnes stagnovala. Index PX sice vzrostl, ale jen o 0,13 procenta na 993,95 bodu. Ceny akcií firem TMR a Orco značně klesly, u nejobchodovanějších emisí však výkyvy cen nebyly výrazné. Vyplývá to z výsledků burzy.

Euro po signálech z ECB a datech z USA klesá k dolaru

Londýn 14. dubna (ČTK) - Jednotná evropská měna dnes na devizových trzích klesala k americkému dolaru. Trhy tak reagují na víkendové vyjádření šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který naznačil, že banka bude dál uvolňovat svou měnovou politiku. Kurz dolaru k jenu dnes podpořily údaje o maloobchodních tržbách v USA, které v březnu stouply nejrychleji za jeden a půl roku.

Člen rady ČNB Lízal: Intervence neukončíme skokově, ale pozvolně

Praha 14. dubna (ČTK) - Ukončení režimu devizových intervencí nebude skokové, ale pozvolné, ekonomika se totiž přizpůsobuje nové měnové hladině. Na Žofínském fóru v Praze to dnes řekl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Lubomír Lízal. Dodal, že režim, kterým banka od loňského listopadu udržuje kurz poblíž 27 korun za euro, potrvá nejméně do začátku roku 2015.

Do železnice v zóně Solnice, kde podniká Škoda, dá stát 750 mil.

Solnice (Rychnovsko) 14. dubna (ČTK) - Stát investuje asi 750 milionů korun do zlepšení železniční tratě z Týniště nad Orlicí do Solnice na Rychnovsku. V Kvasinách u Solnice je rozvíjející se závod automobilky Škoda Auto. Kapacita tratě z Týniště do Solnice, kde je nákladní terminál Škody Auto, by se měla zvýšit na dvojnásobek. Novinářům to dnes řekl Vladimír Filip z hradeckého ředitelství Správy železniční a dopravní cesty. Závod Kvasiny čeká rozšíření výroby o čtvrtý model, patrně velký SUV.

Maloobchodní tržby v USA rostly v březnu nejrychleji za rok a půl

Washington 14. dubna (ČTK) - Maloobchodní tržby ve Spojených státech rostly v březnu nejrychleji za rok a půl. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že ve srovnání s předchozím měsícem obrat maloobchodu stoupl o 1,1 procenta, nejrychleji od září 2012, po zvýšení o 0,7 procenta v únoru. K růstu přispěl zvláště zájem o auta a nábytek. Zpráva je dalším potvrzením toho, že ekonomika po poklesu způsobeném počasím oživuje a je na cestě ke zrychlení ekonomického růstu ve druhém čtvrtletí.

PKN prý jedná o koupi podílu italské firmy Eni v České rafinérské

Praha 14. dubna (ČTK) - Polská ropná společnost PKN Orlen jedná o koupi podílu italské firmy Eni v České rafinérské. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Eni vlastní v České rafinérské 32,4 procenta. Pokud by PKN podíl koupila, získala by její česká divize Unipetrol plnou kontrolu nad Českou rafinérskou, píše Reuters.

Westignhouse zrušení tendru na dostavbu Temelína zklamalo

Praha 14. dubna (ČTK) - Společnost Westinghouse Electric Company je zklamána z rozhodnutí firmy ČEZ zrušit tendr na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín v jeho finální fázi. Podle ní to oddálí další rozvoj českých firem, které se mohly podílet na stavbě dalších jaderných elektráren v Evropě. To se negativně projeví z hlediska nových pracovních míst. Firma Westinghouse to dnes sdělila ČTK. Druhým účastníkem tendru bylo Česko-ruské konsorcium MIR.1200.

Mládek: Euro by mohlo být v ČR přijato v letech 2019 - 2021

Praha 14. dubna (ČTK) - Přijetí fiskálního paktu EU by pro Česko mělo být prvním krokem k přijetí eura v letech 2019 až 2021. Pro české exportéry to bude znamenat snížení transakčních nákladů a omezení nutnosti pojištění proti kurzovým rizikům. Na Žofínském fóru to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Vláda schválila přistoupení ČR k fiskálnímu paktu EU 24. března. Smlouva zavazuje zavedení pravidel hlídajících rozpočtovou kázeň do národní legislativy.

Americké bance Citigroup stoupl čistý zisk o čtyři procenta

New York 14. dubna (ČTK) - Americkému finančnímu ústavu Citigroup stoupl očištěný čistý zisk v prvních třech měsících roku o čtyři procenta na 4,15 miliardy dolarů (82,4 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma. Třetí největší banka v USA v prvních třech měsících roku zaznamenala menší ztráty u problémových aktiv, které za sebou nechala finanční krize.

Novým šéfem Lesů ČR je Daniela Szórád

Praha 14. dubna (ČTK) - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes jmenoval novým šéfem Lesů ČR bývalého obchodního ředitele lesnické firmy CE WOOD Daniela Szóráda (42). Ministr to oznámil na tiskové konferenci. Szórád do státní firmy přišel z pozice manažera polské pobočky švédského nábytkářského impéria IKEA.

Strakonickou železniční stanici zmodernizuje Chládek a Tintěra

Praha 14. dubna (ČTK) - Kolejiště železniční stanice ve Strakonicích zmodernizuje za 456 milionů stavební společnost Chládek a Tintěra. Výsledná cena je o 166 milionů lacinější proti původně odhadované ceně projektu. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejnch zakázek. Chládek a Tintěra zvítězila s nejnižší cenou poté, co investor - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ze soutěže vyloučila konkurenční nabídku společnosti Skanska.

WTO zlepšil odhad růstu světového obchodu na 4,7 procenta

Ženeva 14. dubna (ČTK) - Světový obchod v tomto roce poroste o něco rychleji, než se čekalo. Světová obchodní organizace (WTO) dnes zlepšila svůj odhad růstu globální obchodní výměny zboží v tomto roce na 4,7 procenta z tempa 4,5 procenta, které předpokládala v září.

MF chce změnit poplatky za těžbu, očekává z toho 3,6 mld. Kč

14. dubna (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje nový systém těžebních poplatků, který by prý zjednodušil a zprůhlednil postup při výpočtu. Veřejné rozpočty by tak získaly dodatečně více než 3,6 miliardy korun. Ministerstvo to uvedlo v dnešní tiskové zprávě s tím, že současný je podle úřadu nevýhodný.

ŘSD porušilo při opravě mostu v Brně zákon, zjistila kontrola

Praha 14. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) porušilo při opravě mostu v Brně v Řečkovicích zákon o veřejných zakázkách. Vyplývá to z kontroly Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který přerozděluje peníze na stavbu dopravních projektů. Výsledky kontroly nyní fond předá finančnímu úřadu a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl generální ředitel SFDI Tomáš Čoček. Žalobu proti někomu z bývalého vedení státní příspěvkové organizace fond podávat nebude. Reakci ředitelství silnic ČTK zjišťuje.

Zájem o úvěry stavebních spořitelen ve čtvrtletí klesl

Praha 14. dubna (ČTK) - Tuzemské stavební spořitelny poskytly v prvním čtvrtletí úvěry za 8,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o 11 procent. Naopak rostoucí zájem zaznamenaly spořitelny o nové smlouvy, kterých uzavřely letos přes 200.000. Loni ve stejném období to bylo o zhruba 71.000 smluv méně. Vyplývá to z výsledků všech tuzemských spořitelen, které má ČTK k dispozici.

Pražská burza dopoledne ztrácela, dolů ji táhly především banky

Praha 14. dubna (ČTK) - Pražská burza dopoledne ztrácela. Index PX se do 11:00 propadl o 0,38 procenta na 988,94 bodu. Dolů ho táhnou především banky, naopak posilují ČEZ a Telefónica. Vyplývá to z průběžných výsledků burzy.

Průmyslová výroba v eurozóně se v únoru vrátila k růstu

Brusel 14. dubna (ČTK) - Průmyslová výroba v eurozóně po lednové stagnaci v únoru meziměsíčně stoupla o 0,2 procenta. V celé Evropské unii růst výroby zrychlil na 0,4 procenta z lednových 0,2 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat.

Ceny ropy stouply kvůli napětí na Ukrajině

Singapur 14. dubna (ČTK) - Světové ceny ropy se dnes zvýšily kvůli růstu napětí na Ukrajině. Obavy z vojenské konfrontace mezi Moskvou a Kyjevem převážily nad očekávaným nárůstem dodávek z Libye a nad slabými vyhlídkami pro čínskou poptávku, napsala agentura Reuters.

Slovensko zůstalo v deflaci, ceny v březnu klesly o 0,1 procenta

Bratislava 14. dubna (ČTK) - Slovensko v březnu zůstalo v deflaci. Spotřebitelské ceny v meziročním srovnání stejně jako v únoru klesly o 0,1 procenta. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání se ceny zboží a služeb v březnu nezměnily, v předchozím měsíci klesly o 0,1 procenta.

Ruské akcie i rubl výrazně oslabují kvůli napětí na Ukrajině

Moskva 14. dubna (ČTK) - Ruské akciové trhy zahájily týden výrazným poklesem poté, co se během víkendu vystupňovalo napětí na Ukrajině. Dolů zamířil rovněž ruský rubl. Akciový index moskevské burzy MICEX klesl o 1,2 procenta na 1346 bodů. Index burzy RTS, kde se ceny akcií stanovují v dolarech, se propadl o dokonce o 1,9 procenta na 1178 bodů.

NKÚ našel v programu Podnikání a inovace chyby za 105 mil. Kč

Praha 14. dubna (ČTK) - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) objevil u projektů z operačního programu Podnikání a inovace, jehož cílem je zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky, chyby za 105 milionů korun. Celkem zkontroloval 22 projektů za 983 milionů korun, nedostatky našel u sedmi z nich. Ohlásil proto finančním úřadům porušení rozpočtové kázně. ČTK o tom dnes informoval mluvčí NKÚ Jaroslav Broža.

Ministr dnes jmenuje ředitele Lesů ČR, spekuluje se o Szórádovi

Praha 14. dubna (ČTK) - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes jmenuje generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR). Za hlavního kandidáta je označován dosavadní manažer společnosti IKEA Industry Daniel Szórád. Z kuloárů zaznívají však i hlasy, že by Jurečka mohl šéfem firmy, které patří polovina lesů v zemi, nakonec jmenovat někoho jiného.

Kubiv: Ruská invaze na východ Ukrajiny poškodí její hospodářství

Washington 14. dubna (ČTK) - Ruská invaze na východní Ukrajinu by měla vážné makroekonomické dopady, destabilizovala by banky a zbrzdila výrobu. Řekl to podle agentury Reuters guvernér ukrajinské centrální banky Stepan Kubiv na okraj jednání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky ve Washingtonu.

Jurečka jmenuje šéfa Lesů České republiky

Praha 13 dubna (ČTK) - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pondělí jmenuje generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR). Řízením firmy je již téměř rok a půl pověřen ekonomický ředitel Michal Gaube. Za hlavního kandidáta je označován dosavadní manažer společnosti IKEA Industry Daniel Szórád. Z kuloárů zaznívají však i hlasy, že by Jurečka mohl šéfem firmy, které patří polovina lesů v zemi, nakonec jmenovat někoho jiného.
< Předchozí 1 2 3 4 5 ... 605 606

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo