www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Obsahuje text:
od
do

Omezit na sekci:
 

Ceny ropy po jednáních s Íránem mírně rostly

New York 25. května (ČTK) - Světové ceny ropy dnes mírně rostly a vzhůru je dostaly nepřesvědčivé výsledky jednání s Íránem spolu s růstem spotřebitelské důvěry v USA. V silnějším zpevnění ale ropě bránily obavy z vývoje v eurozóně a silný kurz dolaru.

Vláda USA odmítla Čínu označit za manipulátora s měnou

Washington 25. května (ČTK) - Americká vláda dnes znovu odmítla označit Čínu za zemi, která manipuluje se svou měnou. Dnešní pravidelná zpráva ministerstva financí USA ale charakterizovala kurz čínského jüanu jako "výrazně podhodnocený" a dala najevo, že Washington bude tlačit Peking k dalšímu uvolnění kurzového režimu.

Americké akcie bez větších změn, trh se zaměřuje na eurozónu

New York 25. května (ČTK) - Americké akcie zůstávaly v polovině dnešního rozkolísaného obchodování bez větších změn. Investoři se zaměřují na eurozónu a obavy z vývoje v Řecku a Španělsku je odrazují od nákupů rizikových aktiv.

Pražská burza neudržela dopolední zisky a o procento klesla

Praha 25. května (ČTK) - Pražská burza neudržela dopolední zisky a zakončila týden poklesem. Hlavní index PX skončil níže o 1,09 procenta na 869,6 bodu. Dolů ho táhly finanční emise, výrazněji ztratila i mediální společnost CME a těžební NWR. Akcie developera Orco si naopak připsaly přes 14 procent, vyplývá z výsledků burzy.

Akcie na pražské burze v týdnu nepatrně posílily o 0,1 procenta

Praha 25. května (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu nepatrně posílily. Hlavní index PX ve srovnání s minulým pátkem stoupl o 0,1 procenta na 869,6 bodu. Nejvíce zlevnily akcie mediální společnosti CME, naopak nejvíce si polepšily cenné papíry developerské firmy Orco. V předchozím týdnu index PX klesl o 4,5 procenta.

Euro kvůli Řecku a Španělsku kleslo na nové dvouleté minimum

Londýn 25. května (ČTK) - Evropská měna se dnes ve strachu z vývoje v eurozóně propadla na další dvouleté minimum k dolaru pod hranici 1,25 USD a celý tento týden bude pro ni zřejmě nejhorší za posledních pět měsíců. Vedle možného odchodu Řecka z evropské měnové unie panují největší obavy o Španělsko, kde dnes Katalánsko požádalo vládu v Madridu o finanční pomoc.

Krajská zdravotní chce po Deloitte 100 milionů za kritický audit

Ústí nad Labem 25. května (ČTK) - Ústecká nemocniční firma Krajská zdravotní žaluje firmu Deloitte a chce po ní omluvu a odškodné 100 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Deloitte prověřoval v roce 2010 nákup přístrojů za 417 milionů korun a konstatoval, že zakázka byla výrazně předražená. Ministerstvo financí teď chce po nemocniční firmě vrátit 176 milionů korun. Vyjádření auditorské firmy ČTK zjišťuje.

Valná hromada Fortuny schválila dividendu 0,23 eura na akcii

Praha 25. května (ČTK) - Valná hromada sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group schválila v Amsterdamu návrh představenstva na výplatu hrubé dividendy za minulý rok 0,23 eura (5,80 Kč) na akcii. Společnost to uvedla na svých webových stránkách. Jmenovala také s platností ode dneška Wilfa Walshe novým předsedou představenstva skupiny.

Euro: Avie se budou vyrábět v Indii

Praha 25. května (ČTK) - Pražská automobilka Avia bude společně s mateřskou firmou Ashok Leyland vyrábět nákladní auta v Indii. Avia dodá technologii výroby kabin, Ashok podvozek. Informaci přinesl server Euro.cz.

Příjmy Řecka z cestovního ruchu v 1. čtvrtletí klesly o 15 pct

Atény 25. května (ČTK) - Řecké příjmy z cestovního ruchu se v prvním čtvrtletí propadly v meziročním srovnání o 15,1 procenta a počet turistů v zemi se snížil o 11,7 procenta. Výrazně méně přijelo Němců, Rusů a Britů, sdělila dnes řecká centrální banka. Údaje maří naděje předlužené a krizí zasažené země na letošní příznivý vývoj jejího klíčového ekonomického odvětví.

Limity pro letošní čerpání dotací zatím v ČR neplní pět programů

Praha 25. května (ČTK) - Pět programů, které v Česku vyplácí peníze z evropských fondů, má zatím problémy s naplněním letošního limitu pro čerpání dotací. Současně patří mezi programy, kterým Evropská komise (EK) aktuálně dotace zpětně neproplácí. Nejhůř je na tom druhý největší program Životní prostředí. ČTK to dnes zjistila z nové monitorovací zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Úřad ale současně tvrdí, že ztráta části peněz letos nehrozí. České úřady řídí celkem 18 dotačních programů.

SAZKA sázková kancelář se v 1. čtvrtletí dostala do zisku

SAZKA sázková kancelář, která loni v listopadu převzala podnikatelskou činnost po zkrachovalé loterijní firmě Sazka, se v prvním čtvrtletí 2012 dostala do zisku. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Václav Jalovecký. Loni hospodařila se ztrátou 267 milionů Kč. Důvodem byly náklady spojené s převzetím aktivit Sazky a následné investice do marketingu a obchodní sítě. Sazka se dostala do konkurzu přesně před rokem.

Katalánsko potřebuje finanční pomoc od vlády v Madridu

Madrid 25. května (ČTK) - Katalánsko potřebuje finanční pomoc od ústřední španělské vlády. Nejbohatší region země přestává být schopen splácet dluhy, řekl dnes katalánský premiér Artur Mas. Finanční problémy 17 španělských autonomních oblastí ohrožují finanční stabilitu země a posunují ji blíž k pádu do dluhové krize.

Návštěvnost internetu v Česku v dubnu stagnovala na 8,04 milionu

Návštěvnost tuzemských internetových serverů v dubnu stagnovala na 8,04 milionu uživatelů. Počet návštěvníků z Česka se snížil o zhruba půl procenta na 6,15 milionu. Vyplývá to ze statistiky NetMonitor společnosti Mediaresearch.

Unipetrol zastavil zpracování ropy v Paramu; jeho osud je nejasný

Praha 25. května (ČTK) - Petrochemický holding Unipetrol v pardubické rafinerii Paramo zastavil zpracování ropy. Příčinou je nízká poptávka po pohonných hmotách, sdělil dnes ČTK mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda. Zatím podle něj není jasné, kdy bude výroba v Paramu obnovena. Připustil, že by zpracování ropy v Pardubicích mohlo být ukončeno nebo přesunuto jinam.

K zákonu o veřejných zakázkách stále chybí důležité vyhlášky

Praha 25. května (ČTK) - K novele zákona o veřejných zakázkách, která platí od letošního dubna, stále chybí důležité vyhlášky. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) je už sice připravilo, Legislativní rada vlády je ale úřadu vrátila k přepracování. Nové znění vyhlášek má ministerstvo předložit radě příští týden. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí MMR Jana Jabůrková. Absence vyhlášek ztěžuje zadávání zakázek, soudí odborníci.

Vodafone zvýšil do března počet klientů na 3,3 milionu

Praha 25. května (ČTK) - Nejmenší tuzemský mobilní operátor Vodafone zvýšil v 1. čtvrtletí meziročně počet zákazníků o 105.000 na 3,299 milionu. Společnosti se dařilo především v segmentu firemních zákazníků. Vyplývá to z výsledků mateřské Vodafone Group.

Firmy chtějí po Nasdaqu za Facebook přes 100 milionů dolarů

Čtyři hlavní tvůrci trhu, tedy firmy, které stanovují kurz akcií podle aktuální nabídky a poptávky, mají v souvislosti s nepovedenou primární veřejnou nabídkou (IPO) akcií Facebooku ztráty přesahující 100 milionů dolarů (asi dvě miliardy Kč). Firmy se této částky domáhají na provozovateli trhu Nasdaq Stock Market, který je podle nich za problémy zodpovědný.

EU protestuje proti argentinským omezením dovozu

Brusel 25. května (zpravodaj ČTK) - Evropská unie dnes napadla u Světové obchodní organizace (WTO) omezení dovozu, které zavedla Argentina. Stovky druhů zboží kvůli nim například musí získat dovozní licence. EU požaduje odstranění těchto bariér.

Schodek agrárního obchodu v 1. čtvrtletí klesl na 5,5 mld.

Praha 25. května (ČTK) - Schodek agrárního zahraničního obchodu se v prvním čtvrtletí snížil více než o čtvrtinu z loňských 7,5 miliardy korun na 5,5 miliardy Kč. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl Zemědělský svaz ČR. Vývoz zemědělských produktů a potravin v prvních třech měsících rostl rychleji než dovoz, zejména v důsledku zvýšeného exportu obilí.

Ve Zlínském kraji začal sběr jahod, kvůli mrazu jich bude méně

Holešov (Kroměřížsko) 25. května (ČTK) - Pěstitelé jahod v České republice letos očekávají výrazně slabší úrodu než v loňském roce. Porosty totiž poškodily mrazy, jahody jsou jedním z nejvíce postižených druhů ovoce. Pokles sklizně odhadujeme kolem 40 procent, na Moravě ještě více, řekl dnes ČTK předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Kvůli nepříznivému počasí nemohou s velkou úrodou počítat ani mnozí zahrádkáři.

Pražská burza dále rozšiřuje zisky, akcie Orka stouply o 15,5 pct

Pražská burza dopoledne dále rozšiřovala zisky. Následovala tak rostoucí zahraniční trhy, na nichž ale přetrvávají obavy z dluhové krize v eurozóně. Hlavní index PX před 11:30 stoupl o 0,35 procenta na 882,3 bodu. Akcie developera Orko po čtvrtletních výsledcích firmy vyskočily o 15,5 procenta. Největší pokles měly akcie mediální společnost CME, vyplývá z průběžných výsledků burzy.

České domácnosti platí za elektřinu 14. nejvyšší cenu v EU

Nejlevnější elektřinu pro domácnosti má v Evropské unii po přepočtu na kupní sílu Finsko s Francií, nejdražší Kypr, Maďarsko a Slovensko. Ukázala to dnešní data Eurostatu za druhou polovinu loňského roku. Podle nich české domácnosti v tomto směru platí 14. nejvyšší ceny z 27 států unie.

BP couvá z projektu Nabucco, plyn mu dodávat nebude

Londýn 25. května (ČTK) - Původní plán výstavby plynovodu Nabucco, který měl přivádět zemní plyn z oblastí Střední Asie do západní Evropy, zřejmě definitivně padá. Britská energetická společnost BP totiž uvedla, že plyn ze svého rozsáhlého pole Šach Deniz II v Ázerbájdžánu pro Nabucco dodávat nebude.

Koruna dopoledne lehce rozšířila zisky k euru i dolaru

Praha 25. května (ČTK) - Česká měna dopoledne dále lehce zpevnila, přestože na trzích přetrvávají obavy z dluhové krize v eurozóně. Podle údajů Patria Online koruna v 10:30 posílila proti čtvrtečnímu závěru k oběma hlavním světovým měnám o dva haléře na 25,37 Kč/EUR a 20,15 Kč/USD.

MF odmítlo informace o manipulaci s výsledky auditů k dotacím

Ministerstvo financí dnes odmítlo informace serveru Aktuálně.cz, že čeští úředníci upravovali výsledky auditů čerpání dotací z Evropské unie na některé projekty. MF uvedlo, že informace jsou nepravdivé a že úřad výsledky auditů nezkresluje.

Reuters: Bankia chce po vládě minimálně 15 miliard eur

Madrid 25. května (ČTK) - Španělský finanční ústav Bankia, který před nedávnem požádal o částečné zestátnění, chce po tamní vládě minimálně 15 miliard eur (skoro 381 miliard Kč). Tvrdí to zdroje z finančních kruhů, na které se odvolává agentura Reuters. Původně se hovořilo o mnohem menší částce.

Důvěra v německou ekonomiku se podle GfK příliš nezměnila

Berlín 25. května (ČTK) - Nálada mezi německými spotřebiteli zůstává před začátkem června bez výraznějších změn. Ukázal to index institutu GfK, jehož hodnota na červen zůstala na 5,7 bodu. To je v příkrém rozporu s tím, co ve čtvrtek ukázala data institutu Ifo, podle něhož spotřebitelská důvěra výrazně klesla.

ČSÚ: Pohonné hmoty dále zlevnily, Natural v průměru o 26 hal.

Ceny pohonných hmot po měsících růstu čtvrtý týden v řadě klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zlevnil o 26 haléřů na průměrných 37,09 koruny za litr a motorová nafta o 21 haléřů na 36,41 koruny za litr. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu.

Japonské akcie mírně zpevnily, za týden mají opět ztrátu

Tokio 25. května (ČTK) - Japonské akcie zakončily týden mírným růstem, celý týden je pro ně ale opět ztrátový. Celkem už za sebou mají osm týdnů ztrát, což je nejdelší období za posledních 20 let. Na devizových trzích euro k dolaru setrvává v blízkosti nejnižších hodnot za poslední dva roky a dolů jej táhne především nervozita kolem eurozóny.

Češi upravovali výsledky auditů čerpání dotací, uvedl orgán EU

Čeští úředníci upravovali výsledky auditů čerpání dotací z Evropské unie na některé projekty, napsal Evropský účetní dvůr. Podle kontrolorů EU auditoři ČR systematicky upravují výsledky auditů tak, aby se v roční kontrolní zprávě snížil podíl chyb pod nebo na dvouprocentní hranici. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.

Inflace v Japonsku zvolna roste, zůstává ale hluboko pod cílem

Tokio 25. května (ČTK) - Spotřebitelské ceny v Japonsku se v dubnu podle takzvané jádrové inflace meziročně zvýšily o 0,2 procenta. Vyplývá to z údajů tamní vlády. Růst je sice vyšší, než se čekalo, stále se však drží hluboko pod jedním procentem. To si jako svůj cíl už dříve stanovila tamní centrální banka.

Americké akcie ve čtvrtek zůstaly bez větších změn

New York 25. května (ČTK) - Americké akcie ve čtvrtek uzavřely bez výraznějších změn a v průběhu obchodování byly střídavě v zisku a ve ztrátě. Investoři nenacházeli mnoho důvodů, proč akcie nakupovat, zvlášť v situaci, kdy indexy už v předchozích dnech mírně rostly, přestože trvá nejistota ohledně dalšího vývoje v eurozóně. Na devizových trzích mírně oslabilo euro.

Fio Smartbanking pro Android s novými funkcemi

Fio banka zpřístupnila novou verzi aplikace Fio Smartbanking pro Android, která klientům umožní obsluhovat jejich účet z mobilu opět o něco komplexněji.

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Investice Finance.cz
Rejstřík Finance.cz
 
zavřít
Přihlášení

Zapomněl jsem heslo