Výrobci alkoholu hlásí výrazné propady prodeje

Finance.cz, 2.2.2010
Výrobci alkoholických nápojů hlásí za leden výrazné meziroční propady v prodejích. Kromě toho, že je pro ně tradičně nejslabší měsíc, promítnou se do prvních dvou letošních měsíců nárůsty spotřební daně a DPH platné od ledna. Většina obchodníků se proto koncem roku předzásobila levnějším zbožím.
"Zatím je to v rámci očekávání, které odpovídá vývoji v lednu 2004, kdy také došlo ke zvýšení spotřební daně a loňskému lednu v Polsku, kde se tehdy také zvedla," uvedl šéf Stocku Plzeň Petr Pavlík. Oproti loňskému lednu jde ale o výrazný propad. Největší česká likérka ho avizovala už koncem loňského roku, kdy tvrdila, že se obchodníci v extrémních případech předzásobí až na dva měsíce dopředu.
Nejčtenější aktuality 02.02.2010
12:45 - AXA Bank zahajuje nabídku spořicím účtemFinanční skupina AXA zahájila v Česku provoz své banky. Klientům bude AXA Bank nabízet spořicí účet.
14:03 - Země eurozóny se rekordně zadlužilyS dalším zadlužováním se ale zvyšují i sazby úvěrů, což je zvlášť nebezpečné pro finančně nejslabší členy.
14:59 - Výrobci alkoholu hlásí výrazné propady prodejeVýrobci alkoholických nápojů hlásí za leden výrazné meziroční propady v prodejích.














