Textilce Fibertex mírně klesly výnosy, naopak zvýšila zisk

22.07.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Svitavy 22. července (ČTK) - Textilní společnost Fibertex Nonwovens loni mírně snížila výnosy, nezdaněný zisk podniku naopak vzrostl. Firma vykázala 1,1 miliardy korun, předloni její výnosy byly o 25 milionů korun vyšší. Hrubý zisk dosáhl 114 milionů korun proti předloňským 85 milionů korun. Většinu produkce vyrábí pro stavební a automobilový průmysl. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Hospodářský útlum se na konci minulé dekády projevil i ve výsledcích svitavské společnosti, kdy jí v letech 2008 a 2009 klesly tržby. Růst firma poté zaznamenávala v následujících letech každý rok.

Textilní průmysl má ve Svitavách tradici. V roce 1949 vznikla sloučením malých podniků a dílen ve městě i okolí společnost Vigona. Po privatizačních etapách, kdy podnik vlastnil Fond národního majetku nebo Chemofond, v roce 2004 koupila majoritní podíl dánská firma Fibertex. Nový vlastník rozšířil výrobu netkaných textilií o geotextilie.

Podnik v roce 2005 dokončil ve Svitavách nový závod a v investicích pokračoval i v dalších letech. O dva roky později začaly stavební práce rozšířením prostor, které skončily v roce 2009. Kromě modernizace a instalování nových výrobních linek podnik loni dokončil další novou halu. Firma stejně jako předloni zaměstnávala 270 lidí.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.