Továrna na sušičky, myčky a pračky Miele měla rekordní tržby

19.10.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Uničov (Olomoucko) 19. října (ČTK) - Společnosti Miele technika, která v Uničově na Olomoucku vyrábí sušičky, myčky nádobí a pračky, v účetním roce 2015/2016 vzrostly tržby meziročně o 13 procent z 6,455 miliardy korun v roce předchozím na rekordních 7,289 miliardy korun. Firmě ale klesl čistý zisk, a to z předchozích 145 milionů korun na 89,6 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy společnosti Miele technika. Hospodářský rok firmy začal loni 1. července a skončil letos v závěru června.

\"V uplynulém obchodním roce společnost opět rostla a výrazně zvýšila objem vyráběných spotřebičů. Díky tomu společnost vykázala ve srovnání s předchozím rokem nárůst tržeb o 13 procent a jejich výše tak poprvé v historii překročila hranici sedmi miliard korun,\" stojí ve výroční zprávě.

Z účetních výkazů vyplývá, že uničovská továrna Miele technika zvýšila výnosy hlavně díky nárůstu produkce myček nádobí. Tržby firmy z prodeje myček v posledním účetním roce vzrostly z 1,636 miliardy korun na 2,2 miliardy korun.

Hlavní část tržeb ale Miele technika v účetním roce 2015/2016 získala z prodeje sušiček prádla, jehož hodnota se zvýšila z 4,43 miliardy korun na 4,671 miliardy korun. Tržby z prodeje praček vzrostly z 349 milionů korun na 365 milionů korun.

Výrobu v uničovské průmyslové zóně společnost Miele technika spustila v roce 2004. Od té doby se výrazně rozrostla. Zatímco loni v létě zaměstnávala v průměru 1036 lidí, tak letos v červnu jich bylo 1277. Firma totiž postupně rozšiřuje výrobu. Veškerou produkci společnost Miele technika dodává spřízněným firmám z koncernu Miele.

Vedení Miele technika ve výroční zprávě uvedlo, že firma investuje do rozšiřování výrobních technologií, aby si byla schopna vlastními silami zajistit výrobu hlavních součástek. V posledním účetním roce byla v uničovské továrně zprovozněna linka na výrobu ovládacích panelů sušiček a zároveň rozšířena výroba plastů.

Uničovská továrna Miele technika je součástí nadnárodní skupiny Miele, která vyrábí elektrické přístroje pro domácnost i profesionální využití. Jediným vlastníkem firmy Miele technika, jejíž základní kapitál činí 800 milionů korun, je švýcarská společnost Imanto AG.


Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.