Pražské letiště odbavilo 13miliontého cestujícího

30.12.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 30. prosince (ČTK) - Pražské letiště Václava Havla dnes odbavilo 13miliontého cestujícího a dosáhlo tím nového rekordu v počtu přepravených lidí. Stal se jím Jan Kohoutek, který přiletěl do Prahy se snoubenkou z Istanbulu po dnešní deváté hodině ráno. Letiště o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Loni největší české letiště odbavilo 12,03 milionu lidí. Nejvíce cestujících, 12,6 milionu, odbavilo v roce 2008.

\"Máme za sebou velmi náročný rok, a ačkoliv tomu zprvu prognózy nenasvědčovaly, věřil jsem, že 13 milionů cestujících již letos dosáhneme. Na celkovém čísle se projevil i provozně velmi silný prosinec a my tak můžeme ambiciózní výsledek konce roku oslavit dokonce o den dříve,\" uvedl Václav Řehoř, předseda Českého Aeroholdingu, do kterého pražské letiště patří.

Za první tři prosincové týdny bylo odbaveno 812.702 cestujících, což je o 18,7 procenta meziročně více. Závěrečný měsíc roku se tak stal nejúspěšnějším prosincem v historii letiště, uvedla firma.

Loňských 12,03 milionu odbavených cestujících představuje meziroční růst o 7,9 procenta. V pololetí letošního roku letiště odbavilo bezmála 5,6 milionu cestujících, meziročně o 355.000 osob více. Zhruba třetinu tvoří podle lidé z Česka.

Z pražského letiště v Ruzyni se lidé dostanou bez přestupů do 105 míst ve 39 zemích světa.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.