Tatra loni vyrobila 1326 vozidel, meziročně o 56 procent více

03.01.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Kopřivnice (Novojičínsko) 3. ledna (ČTK) - Kopřivnická automobilka Tatra loni vyrobila 1326 vozidel. Meziročně tak zvýšila produkci o 56 procent a poprvé od roku 2008 překročila tisícovku vyrobených aut za rok. Všechny vyrobené vozy automobilka i prodala. Letos má v plánu vyrobit i prodat 1700 automobilů. Za společnost Tatra Trucks, která automobilku vlastní, to dnes ČTK sdělil mluvčí Andrej Čírtek.

V Tatře se vyrábělo až do posledních pracovních dnů loňského roku. \"Poslední desítky vozidel se montovaly v týdnu mezi Vánoci a Silvestrem,\" uvedl Čírtek. Firma podle něj považuje za reálné dlouhodobě dodávat na světový trh zhruba 2000 vozidel ročně v segmentu speciálních užitkových automobilů a podvozků pro různé nástavby.

Tatra dosáhla v roce 2015 čistého zisku 390 milionů korun (o třetinu vyššího než v roce 2014) a tržeb 3,7 miliardy korun. Společnost Tatra Trucks patří českým podnikatelům Jaroslavu Strnadovi a Renému Materovi. Získali ji v roce 2013 v dražbě, kam se firma dostala kvůli dluhům.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.