Twitter ve čtvrtém čtvrtletí prohloubil ztrátu na 167 mil. USD

09.02.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


San Francisco 9. února (ČTK) - Americká internetová společnost Twitter prohloubila ve čtvrtém čtvrtletí ztrátu na 167,1 milionu USD (4,2 miliardy Kč) z předloňských 90,24 milionu USD. Příjmy sice rostly, jejich růst však byl nejnižší od doby, co společnost vstoupila na burzu. Vyplývá to z dnešního prohlášení.

Příjmy stouply o jedno procento na 717,2 milionu USD, analytici čekali růst až na 740,1 milionu USD. Počet měsíčních aktivních uživatelů se zvýšil o dva miliony na 319 milionů.

Ke zvýšení počtu uživatelů přispělo šílenství kolem prezidentských voleb v USA a také nárůst stoupenců prezidenta Donalda Trumpa. Trump hojně používá Twitter k oznámení svých názorů, obchází tak tradiční sdělovací prostředky.

K prohloubení ztráty přispěl nárůst nákladů na restrukturalizaci na 101,2 milionu USD z 12,9 milionu USD o rok dříve. Twitter v říjnu oznámil, že v rámci širší restrukturalizace propustí devět procent zaměstnanců. Bez mimořádných položek firma hospodařila se ziskem 16 centů na akcii a překonala odhady analytiků, kteří čekali zisk 12 centů na akcii.

Loni se začaly šířit spekulace o možném převzetí Twitteru. Mezi údajnými zájemci měly být firmy jako Salesforce.com a Walt Disney. Zprávy však utichly kvůli nedostatku konkrétních nabídek, uvedla agentura Reuters.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.