Potravinářská firma Kraft Heinz usiluje o spojení s Unileverem

17.02.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 17. února (ČTK) - Americká potravinářská společnost Kraft Heinz usiluje o spojení s britsko-nizozemským výrobcem spotřebního zboží Unilever. Ten ale fúzi odmítá. Cena akcií Unileveru se po zprávě zvýšila až o 14 procent a dostala se na nové maximum. Tržní hodnota Unileveru před tímto nárůstem činila zhruba 125 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč). Spojení podniků by bylo jednou z největších fúzí v historii.

\"Kraft potvrzuje, že předložil Unileveru nabídku na spojení obou skupin, čímž by vznikla přední společnost v oblasti spotřebního zboží,\" uvedl Kraft Heinz, z jehož sdělení citovala agentura Reuters. \"Ačkoli Unilever návrh odmítl, chceme pracovat na dosažení dohody o podmínkách transakce,\" píše se dále.

Společnost Kraft Heinz vznikla v roce 2015 spojením potravinářské skupiny Kraft Foods a výrobce kečupů H.J. Heinz.

Unilever v roce 2010 uzavřel závod v Nelahozevsi na Mělnicku, a ukončil tak výrobu v České republice. Nadále však v tuzemsku prodává širokou škálu produktů, například rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann\'s, margaríny Flora, Rama, Perla či Hera a kořenicí směsi nebo omáčky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona.


Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.