Čtvrtletní zisk rakouské banky RBI se téměř zdvojnásobil

17.05.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Vídeň 17. května (ČTK) - Čistý zisk rakouské bankovní společnost Raiffeisen Bank International (RBI) se v prvním čtvrtletí téměř zdvojnásobil na 200 milionů eur (5,3 miliardy Kč) ze 111 milionů eur ve stejném období předchozího roku. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky zlepšení ekonomických podmínek na většině trhů, růstu příjmů z úroků a poklesu odpisů. Uvedla to v dnešním prohlášení banka, která působí i v České republice.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk 151 milionů eur. Čisté příjmy z úroků stouply o 4,7 procenta. Odpisy špatných úvěrů v prvních třech měsících roku klesly o 24 procent.

Nový generální ředitel Johann Strobl uvedl, že je se začátkem nového roku \"velmi spokojen\" a očekává pro banku v regionu opět selektivní růst. Problémové úvěry mají letos ve srovnání s loňským rokem opět klesnout, napsala agentura APA.

RBI v březnu dokončila spojení se svou mateřskou skupinou Raiffeisen Zentralbank (RZB). Cílem spojení je posílit kapitálové rezervy RZB, která v loňských zátěžových testech hlavních evropských bank skončila třetí od konce.

RBI je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank. Ta v České republice poskytuje bankovní služby od roku 1993 a v současnosti je na českém trhu pátou největší bankou.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.