Čtvrtletní zisk maloobchodního gigantu Wal-Mart předčil očekávání

18.05.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 18. května (ČTK) - Čistý zisk největší maloobchodní společnosti světa Wal-Mart Stores v prvním čtvrtletí kvůli vyšší daňové zátěži klesl zhruba o procento na 3,04 miliardy dolarů (72,6 miliardy Kč). Překonal však očekávání analytiků. Hospodářské výsledky podniku podpořil mimo jiné růst tržeb z internetového prodeje.

Celkové tržby společnosti stouply o více než procento na 117,5 miliardy dolarů. Zisk na akcii činil jeden dolar, zatímco analytici jej podle průzkumu firmy Zacks Investment Research odhadovali na 96 centů. V nynějším čtvrtletí Wal-Mart počítá se ziskem v rozmezí od jednoho do 1,08 dolaru na akcii, píše agentura AP.

Společnost Wal-Mart se loni v srpnu dohodla na převzetí internetového prodejce Jet.com za zhruba 3,3 miliardy dolarů. Investice má firmě pomoci v konkurenčním boji s největším světovým internetovým obchodem Amazon.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.