Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru

19.05.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 19. května (ČTK) - Česká měna dnes posílila vůči oběma hlavním rezervním měnám. Kolem 17:00 se koruna obchodovala v kurzu 26,50 Kč/EUR a 23,67 Kč/USD. Oproti čtvrtečnímu závěru si koruna polepšila k euru o šest haléřů, k americkému dolaru zpevnila o 20 haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Kurz koruny k euru se během dnešního odpoledne opakovaně pohyboval pod hranicí 26,50. Krátkodobě se dostal i pod 26,49 Kč/EUR.

Podle ekonoma Vladimíra Pikory ze společnosti Next Finance koruně pomáhal české měně sentiment. \"Příští týden by mírné posilování koruny mělo pokračovat,\" domnívá se Pikora.

V souvislosti s kurzem koruny upozornil Pikora na vyjádření člena bankovní rady Marka Mory pro dnešní Hospodářské noviny. \"Mora prohlásil zhruba to, že pokud koruna výrazněji neposílí, bude ČNB pomalu a postupně zvyšovat své úrokové sazby,\" upozornil Pikora. Mora v rozhovoru také varoval před zbrklým přijetím eura.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 26,56 26,50 Kč/USD 23,87 23,67

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.