Předsedou OS Kovo byl znovu zvolen Jaroslav Souček

16.06.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Olomouc 16. června (ČTK) - Předsedou odborového svazu Kovo byl dnes na sjezdu v Olomouci znovu zvolen Jaroslav Souček, který v čele tohoto největšího českého odborového svazu stojí od roku 2014. Dvaašedesátiletý Souček byl jediným kandidátem na předsedu a zvolen byl v prvním kole.

Souček se narodil 28. března 1955, trvalé bydliště má v Ohrazenicích u Turnova na Semilsku. Je absolventem Střední průmyslové školy strojní v Jablonci nad Nisou. V roce 1991 se stal předsedou odborů v podniku Sklostroj Turnov, kde předtím pracoval jako referent zásobování. Od roku 1997 byl místopředsedou svazu KOVO. Předsedou OS Kovo byl Souček poprvé zvolen v závěru roku 2014.

Na sjezd OS Kovo bylo do Olomouce pozváno 202 delegátů, kteří zastupují 96.000 členů svazu z celé republiky. Zahájení sjezdu se ve čtvrtek zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka či předseda Senátu Milan Štěch. Na sjezdu jsou zástupci odborářů z 15 zemí.

Sjezd skončí v sobotu, kdy je naplánována závěrečná tisková konference nově zvoleného vedení odborového svazu.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.