Europcar koupí největší evropskou diskontní autopůjčovnu Goldcar

19.06.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Paříž 19. června (ČTK) - Francouzská autopůjčovna Europcar se dohodla na koupi největší evropské nízkonákladové půjčovny Goldcar, podnikatelská hodnota transakce činí 550 milionů eur (14,4 miliardy Kč). Francouzská společnost to uvedla v dnešním sdělení. Převzetí španělské firmy je podle agentury Reuters čtvrtou akvizicí Europcar v letošním roce.

Goldcar, kterou prodává italský investiční fond Investindustrial, má silnou pozici na Iberském poloostrově. Firma posílí diskontní aktivity Europcar, které nyní firma nabízí pod značkou InterBrand. Akcie Europcar po zprávě vystoupily o pět procent na rekordní maximum.

Europcar už letos koupila milánskou firmu GuidaMi, dánskou franšízu Europcar Denmark a německou půjčovnu Buchbinder. Cílem společnosti je překročit do roku 2020 v ročních tržbách hranici tři miliardy eur a dostat provozní ziskovou marži nad 14 procent.

\"Z hlediska akvizicí máme nakročeno k dokončení většiny našich ambicí do roku 2020,\" uvedla šéfka firmy Caroline Parotová. V roce 2014 měla Europcar, která podniká ve zhruba 140 zemích světa, tržby téměř dvě miliardy eur.

V loňském roce vytvořila Goldcar celoroční tržby 240 milionů eur. Její provozní zisk činil zhruba 48 milionů eur.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.