Čtvrtletní zisk Wells Fargo se zvýšil o pět procent

14.07.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


San Francisco (USA) 14. července (ČTK) - Čtvrtletní výsledek americké banky Wells Fargo překonal očekávání. Zisk se zvýšil o pět procent na 5,8 miliardy dolarů (132 miliard Kč). Podílely se na něm vyšší příjmy z úroků a méně odložených prostředků do rezervního fondu. Třetí největší banka USA to uvedla ve své dnešní výsledkové zprávě.

Nad očekávání vysoké zisky dnes oznámily i další dvě největší americké banky JPMorga a Citigroup, rovněž díky vyšším úrokům. Americká centrální banka letos v červnu zvedla úrokovou sazbu už podruhé. Naznačila, že letos může dojít ještě ke třetímu navýšení.

Do rezervního fondu na špatné úvěry si Wells Fargo uložila o 48,3 procenta méně peněz, především díky lepšímu stavu půjček v oblasti energetiky. O téměř 19 procent se ale bance snížil příjem z hypotéčních úvěrů.

Celkové čtvrtletní příjmy Wells Fargo zůstaly téměř beze změny a činily 22,17 miliardy dolarů. Analytici čekali podle agentury AP nárůst na 22,47 miliardy USD.

Akcionáři Wells Fargo si na jedné akcii přijdou na 1,07 dolaru. Analytici agentury Thomson Reuters I/B/E/S odhadovali zisk na akcii jen 1,01 dolaru.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.