Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,9 procenta

14.07.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 14. července (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily. Index PX od minulého pátku přidal 0,9 procenta na 1000,5 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie výrobce destilátů Stock Spirits. Nejlépe se vedlo cenným papírům mediální skupiny CME, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie posílily o více než procento.

\"Nejvýznamnější událostí týdne bylo ve středu vystoupení šéfky americké centrální banky Fed Janet Yellenové v Kongresu. Výrazné překvapení sice nepřineslo, ale trh se zaměřil na holubičí pasáže, což podpořilo akcie. V USA byla odstartována nová výsledková sezona, ale ta se týkala jen pár firem a větší dopad neměla. Za celý týden evropské akciové trhy přidaly téměř dvě procenta, akciové indexy v USA si připsaly poloviční růst,\" uvedl analytik J&T Banky Petr Sklenář.

Nejvíce rostoucí akcií týdne byla CME, která přidala 3,3 procenta na 96,5 Kč, kdy jednoznačně pozitivní událostí je prodej chorvatských a slovinských aktiv. Bez podstatných zpráv nejvíce klesající akcií týdne byla Stock Spirits se ztrátou 3,9 procenta na 49,9 Kč.

Příští týden ovlivní rozjezd výsledkové sezony v USA a její zahájení v Evropě. \"Ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka, změna politiky není na programu, ale trh bude vyhlížet komentáře o výhledu měnové politiky banky,\" upozornil analytik.

fd mal

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.